Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

"Na blint"

Autor irenej 
Re: "Na blint"
07. 06. 2015 20:00
vždy když jedeme na slepo tak je to pokaždé ve všední den a nikdy nikde nebyl problém a do deseti minut jsme bydleli. Loni Drašnice, předloni Medulin, předpředloni Vir, etc ... - takže bych se toho vůbec nebál - pěknou dovču vinšuju !
Re: "Na blint"
07. 06. 2015 21:55
Děkuji za reakce, snad to dobře dopadne. Loni jsem poprvé jel sám s přítelkyní autem a všechno proběhlo na jedničku, když si člověk prošel všechny informace dopředu zde na fóru, tak i to cestování na noc z pátku na sobotu proběhlo v pořádku, i když provoz byl fakt docela hustý. Ale trčet jsem nezůstal nikde, a to hlavně díky radám zde. Tak snad to bude letos taky v pohodě, když to bude v týdnu. Vím, jaký bývá v sobotu v těch středoviskách frmol, takže v týdnu by to mělo být lepší. I tak s přítelkyní bychom rádi nějaké spíš živější městečko dole na Makarské, aby to nebyla úplně samota, něco jako Baška Voda, tak budu hledat.
Re: "Na blint"
31. 07. 2015 20:59
Odjíždíme za týden do Puly a termín ubytka máme standardně od soboty. Původní plán byl odjezd brzy ráno v sobotu z Mikulova. když ale vidím ty hrůzy na cestách, tedy kolony od Rakouska až po Chorvatsko, napadá mě zda by nebylo lepší vyrazit už v pátek ráno a na blind si někde sehnat bydlení na jednu noc. Myslíte, že to je reálné? Je úplně jedno kde, klidně ve vnitrozemí, moře nepotřebuju, po celém dni v autě mi bude stačit pivo a postel. spinning smiley sticking its tongue out


edit: vyřešeno, přes booking koupena jedna noc na jihu Slovinska, takže už to vlastně není na blind. smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luposos (03. 08. 2015 13:23).
avatar Re: "Na blint"
15. 06. 2016 20:12
Zdravím zeptám se jak to vypadá s tím jetna blint letos sme nic neplánovali taksem o tom uvažoval jaký je po zkušenostech leúší den nástupu a jaké jsou cca ceny díky za komenty
Re: "Na blint"
21. 06. 2016 19:25
Bol by som vďačný členom fóra za správy o tom, či je v súčasnej pohnutej dobe možné v HR nájsť ubytovanie ztv. na blint a ceny, napr. pre 2+2 ako sa ja chystám hľadať koncom júla (červenec), napr. oblasť Makarskej riviéry. Po skúsenostiach s objednávaním na diaľku som hľadal na blint snáď po 4-roky a dalo sa, ale teraz som ozaj vystrašený (asi je to už vekomeye rolling smiley. Tie ceny sú tiež dosť dôležité, zvlášť v HR. 60,-€ dám, ale viem, že si radi vypýtajú.....Ďakujem, Ľubo.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lubo212 (21. 06. 2016 19:33).
Re: "Na blint"
21. 06. 2016 20:21
Upřímně by mne taková informace taky zajímala, ale že by nyní na začátku sezóny dokázal někdo přijít s relevantní informací pro konec července, to bych považovat skoro za zázrak.
Snad jenom připojím informaci, že na záběrech webkamer nějaké pohnutí doby není vidět... a v nabídce cestovky z nejmenované části Ostravy je ještě poměrně dost zájezdů za podobné ceny jako před rokem, takže i nabídka na místě by mohla být podobná.
Ovšem najít 2+2 na konci července za 60E, někde na Makarské pokud možno blízko pláže, to bych měl obavy že nebude snadný úkol yawning smiley .
avatar Re: "Na blint"
22. 06. 2016 09:32
Obecně konec července a začátek srpna jsou ty nejhorší termíny pro hledání ubytování "na blint". Je to vrchol sezony a co alespoň já vím z Pelješace, tak pokud mají majitelé někde v sezoně volno, tak cca někdy v dubnu kapacitu nabízejí svým známým a příbuzným z vnitrozemí Chorvatska. Obzvláště to platí o tom přelomu měsíců 7 a 8, kde v mnoha místech mají místní slavnosti.
Kdybych v tomto období měl jet "na Blint", tak bych si to jistil ještě vybavením pro nouzové přenocování někde v kempu.
avatar Re: "Na blint"
22. 06. 2016 21:31
Já bych k tomu ještě dodal, že je to i každým rokem rozdílné, alespoň co jsem si všimnul např. v Promajně, nebo v Brele.
Pravdou je, že i když bylo dost plno, ještě se i tak dalo většinou něco najít, ale to už klidně požadovali 100 a více euro za apt.
Re: "Na blint"
23. 06. 2016 21:08
To viete, dám aj 70,- €, len nech je to aspoň trochu na úrovni, tých 100,- € verím že si vedia aj za 3-tiu cenovú vypýtať a to ma na nich vytáča. Betónová kuča, hrdzavý plot, roxory "keby niečo" a nevrlý majiteľ. Záleží ako človek natrafí. Uvidíme.
avatar Re: "Na blint"
25. 06. 2016 11:57
Problém je v tom, že v Německu začínají prázdniny v srpnu. Takže v červenci najít na blint není problém, v srpnu je to horší, 80 Euro je normální cena za rozumný standart.
Re: "Na blint"
25. 06. 2016 17:57
Do Chorvatska jsem asi v 50% případů jel s tím, že si ubytování najdu. Často to znamenalo třeba 15 x zastavit a jít hledat. Měl jsem to rád. Ubytoval jsem se, až když nám to opravdu vyhovovalo místem, cenou i domácími. Chtělo to mít pevnější nervy a hledat hlavně v první půli dne. Jinak jste v psychické nevýhodě :-). Domácí vidí vaši únavu, pokud je navečer, tak i to, že už nemáte moc času, jinak budete spát v autě. S takovým handicapem se těžko smlouvá. Po zkušenostech z loňského roku, jsem letos volil jistotu a ubytování si objednal. Už loni bylo vidět, že na Jadranu je plno. Tolik Němců, Švýcarů a Francouzů jsem dlouho neviděl. Mají peníze na to, aby letěli dále, ale mají i strach z toho, co by se mohlo stát. Obecně tedy letos bych v červenci a srpnu na blind nejezdil. Hlavně, pokud potřebujete apartmán pro 4 - rodinu, nebo hledáte ubytování ještě pro přátele, připadne větší skupinu. Dvě místa ještě asi seženete. Ale nebude to velmi pravděpodobně podle vašich představ a bude to dražší. V červnu nebo září, bych to asi zase risknul. Jinak oproti loňsku mi vychází zdražení soukromého ubytování o 15 - 20 %. Chorvati cítí, že je hlad po dovolené v jejich krásné zemi. Kdo by jim to vyčítal, není rozumný. V mnohých přímořských oblastech, mají jen léto na to, aby něco vydělali.
Re: "Na blint"
25. 06. 2016 19:00
Celkem výstižně napsáno, až na malou výhradu. Nabídka apt. pro 4 je zdaleka nejširší, naopak najít něco levnějšího pro 2 bývá oříšek, pokud vám tedy nestačí jen pokoj bez kuchyňky. Jelikož poslední roky jezdíme ve dvou tak s tím mám bohaté zkušenosti.
O tom jaký byl u Jadranu nával se objektivně dozvíme až někdy na vánoce, v této chvíli mají Chorvati na stránkách ministerstva statistiku za únor grinning smiley .
Re: "Na blint"
26. 06. 2016 14:29
Michalll, elemart, Pedro66 - súhlasím vo všetkom. Bol by som rád, keby sa tu písali aj aktuálne skúsenosti s hľadaním ubytovania v HR, čiže či sa vyskytujú ponúkači, koľko trvá zabezpečenie takéhoto ubytovania /koľko je toho voľného/ + aktuálne ceny. Dosť by to pomohlo nešťasntníkom ako ja.
avatar Re: "Na blint"
26. 06. 2016 15:56
lubo212
Ještě co platí jeden týden nemusí platit další.

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: "Na blint"
26. 06. 2016 20:06
Není lepsi rozeslat poptávky majitelům apartmánů na konkrétní termín? Ja jich loni poslal 22, odpovědělo asi 15 majitelu a dokonce 2, ikdyz volno neměli, dohodili mi nějakého jejich známého. Na blint bych nejel, mam rad jistotu a nechce se mi po 1000 km v aute misto koupani resit to nejdůležitější.
Re: "Na blint"
26. 06. 2016 23:17
Základem úspěchu je "aktivita". Prostě rozešli poptávky nebo rovnou volej majitelům. Jak píše valeri, když to uděláš, sice ti většina v sezoně odpoví, že nemají volno, ale třeba ti pošlou kontakt na někoho, kdo volno má. Taky je cca 5% šance, že někdo odřekne. Lepší místa budou asi rozebrána, ale něco najdeš. Do poptávky rovnou piš, pokud volno nemají, tak ať se poptají sousedů nebo známých. Obecně volněji bude v hotelích ve větších městech. Jistě bys něco našel třeba na Makarské, v Gradacu, Stonu, Trpanji, Orebiči atd. Mě to neoslovuje, ale každý to vidí jinak. Čím více na jih, tím se mi to zdá lepší jak cenou, tak prostředím i kapacitami. Na Krku bych v sezoně raději nehledal. Letos v dubnu jsem zacal hledat pro letošní léto třeba na Murteru, chtěl jsem i Dugi otok, ale nepochodil jsem. Ne, že by něco nebylo, ale nebyl jsem ochoten platit za apartmán se dvěma ložnicemi 100 E. Podobně jsem dopadl v okolí Rogoznice. Loni jsem v sezóně vyhořel na Pagu. To, co jsem našel v Mandre a menších místech (byli jsme 4) bylo mizerné lokací i cenou. Hledal jsem od 10 ráno do 7 večer. Skončil jsem v Šibuljině. Kdyby to zpátky nebylo tak daleko, tak jsem Chorvatsku dal poprvé po 20 letech vale a jel domů. Tak sem byl vzteklý a měl jsem toho opravdu dost :-). Jsem asi náročný, ale když mám někde strávit dva týdny volna a není to zdarma, mělo by to stát za to. Ber to s rezervou, píšu jen svoje zkušenosti, což není 100% vypovídající. Samozřejmě mám za tu dobu co jsme jezdili na Jadran hodně kontaktů na domácí. Ale má to dvě nevýhody. 1) Obvykle jsou to pěkný místa, takže domácí mají plno i rok dopředu (Podaca, Lućica 13 Vedrana Visković). 2) Kde jsem byl 2 x a více krát, tam už se mi nechce.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil elemart (26. 06. 2016 23:18).
Re: "Na blint"
27. 06. 2016 20:29
Ono také záleží kolik vás jede,co od takové dovolené čekáte a co jste ochotni oželet.Já mám tedy bohužel 6 let starou zkušenost,kdy jsem jel se svojí ženou poprvé na jakoukoli dovolenou sám bez dětí.Nevadila nám delší cesta k moři z apartmánu,takže ubytování v Biogradu na Moru 2 noci 50 euro a zbytek se nesl v podobném duchu.Ale jeli jsme Peugeotem 806 z kterého jsem vyndal sedačky,udělal lůžkovou úpravu a bylo nám jedno jestli něco najdeme a nebo ne.Kempy jsou skoro všude.Od Zadaru až po Trogir to byla nádhera.Moc jsme si to užily.Párkrát jsme spali v kempu a párkrát v apartmánu ale nikdy ne víc než dva dny.To tě jako nestihne přihlásit a víc mu zbude,takže jsem ubytování sice nesehnal hned,ale velký problém to nebyl.Ale uznávám bylo před 6 lety a v půli července,ale byla to nejkrásnější dovolená
Re: "Na blint"
27. 06. 2016 21:04
Valeri, elemart, Jura Klásek....pravda pravda. V podstate som začal na blint jazdiť asi v r. 2010, po skúsenosti z Brely na Makarskej riviére. Predtým som tam už bol, poznal som lokalitu. Objednal som spolu pre 5 rodín komplet barák v tejto dedine, podľa fotoprezentácie. Poznáte to, foto z mora na zakrúžkovaný barák, zdalo sa to asi 2-3-tí rad nad morom v boroviciach. Plus foto izieb. Po príchode na miesto som zistil, že je to rožný barák, okolo ktorého sa ovíja tak do 130 stupňov cesta so šialeným prevýšením, barák z betónu na priamom slnku. Nenormálna vyhňa bez klímy, v zúfalstve sme spali na balkóne a to zase zavíjali autá a skútre....Radosť ostatných rodín zúčastnených na "zájazde" nemusím popisovať. Cena ubytka vyššie uvedené úskalia samozrejme oproti iným nereflektovala. Škoda hovoriť, optimista sa uspokojí, inak sa dalo. Odvtedy som využíval plne komfortu priameho výberu. Ak človek nieje až tak náročný, tak sa vždy dalo.
Ešte jeden - zase v Brele, na blint, len moja 5 členná rodina, priamo v centre, 100 m od toho ich balvanu, ubytko na vysokej úrovni, 65,- € (2011). Vychválil som pána aj tu na fóre, dal snáď 10 -tim ľudom spakované foto aj s kontaktom. O rok som mu zavolal, či má voľné, on že jasné, prídi. No nechcel som hneď preberať cenu, bolo mi to trapné. Prídeme dve rodiny, a on že 100,- €....inak že môžeme ísť. Aj sme šli a o 45 min. som bol v Malej Dube 10 m od vody za 50,- €.....Tož tak.
Budem zháňať po nete ako mi radíte, ak sa nepodarí, na blint príjazd ráno do destinácie a uvidíme. jedno auto, 4 osoby, snáď sa bude dať.Aktuálne info samozrejme vítané a všeobecne užitočné......spinning smiley sticking its tongue out
Re: "Na blint"
27. 06. 2016 21:42
Začal som do HR jazdiť v r. 2004 ešte nebol hotový tunel cez Velebit a v zápche som strávil cca 10 hod. takže cesta do HR trvala cca 22 hod. K moru som došiel až večer , totál vyžmýkaný , uvedomil som si , že staré babky ktoré sedeli na priedomí vedia o všetkom pod ich dohľadom , za 5 min som mal parádny apartmán ... 2 spálne , kuchyňa , terasa cena za apartmán 50 EUR ale kedže sme boli dvaja za 25 ....Ja žiadnym fotkám neverím , tiež som sa raz tak odrbal , chata na fotke 30 m od vody to áno ale na skale a fotka robená z člna ... Jazdím každý rok a vždy som bez problémov ubytovanie našiel ale je fakt , že treba tam byť dopoludnia .
Re: "Na blint"
29. 06. 2016 19:23
Vidíš, a my už řadu let jezdíme do Primoštenu stále k těm stejným domácím. Prostě se nám tam líbí a jsou to příjemní lidé. Pravdou je, že jezdíme na přelomu srpna a září, takže jsou rádi, že mají hostysmiling smiley Ale snad nikdy jsme tam v té době nebyli sami, když už tak jen pár dnů, nikdy ne celou dovolenou.
Ale tohle je opravdu věc každého to se nedá generalizovat.
avatar Re: "Na blint"
02. 07. 2016 06:21
No nevím uvidíme ale děkuju za komenty chtěl bych to zkusit bohužel zač srpence žena má celozávodku tak to musím směřovat takhle ale jsme jen dva tak myslím že by se dalo někde něco sehnat aspon na týden a vypadnout z toho každodenního sterea snad se to povede ale budu rád i za nějaké doporučení.Ani to nemusí být hned u vody Díkythumbs up smiley
Re: "Na blint"
16. 07. 2016 18:23
Ale to tu žije....
Re: "Na blint"
16. 07. 2016 19:28
Sme v Pakoštane voľných apartmanov je tu dosť to isté je v Biograde dnes sme tam boli na výlete a babiek s cedulkami pri ceste sedelo dosť, takže žiadne preplnené Chorvátsko ako vravia v médiách.
Re: "Na blint"
17. 07. 2016 12:43
Super, díky Lacike66. To som chcel počuť. Inak pred týždňom išiel kamoš na blint, volal mi priamo z Makarskej, že sa v pohode ubytoval v druhej ulici nad pešou zónou /i keď sa čudujem výberu, asi chcel zmenu/, 8 ľudí, veľký dvojizbový apartmán s veľkým zázemím 110,- €, že ubytovania "plná prdel". Ešte aby to počasíčko bolo lepšie.
avatar Re: "Na blint"
17. 07. 2016 13:23
Áno, voľných apartmánov je asi dosť. Od Makarskej po Malu Dubu sedia popri ceste ponúkači apartmánov (Tucepi, Podgora,Živogosče). Ani v Malej dube nie je všetko obsadené, rovnako v Blate.
Re: "Na blint"
18. 07. 2016 07:06
Figaro69: Super, ďakujem za info, o súčasných cenách je asi ťažko hovoriť že....myslím vyššie, nižšie od obvyklých cien.....díky.
Re: "Na blint"
18. 07. 2016 09:18
Potvrzuji,to samé v Tribunji. Proti loňsku a stejnému termínu je tady o cca 20% lidí min. večer na promenádě a v hospodách poloprazdno. Možná to je i počasím,bylo tady teď dva dny hnusne. Kolem nás je volných app dost.
Re: "Na blint"
19. 07. 2016 14:21
Aj v podgore je kopec volneho.az sa cudujem.plaze poloprazdne.pytam sa ,kde su ti ludia.domaca hovori ,ze slaba sezona.mame apartman 2+2 ,za 55 eur na noc.sme dvaja a dcerka 2,5r. Inak ceny v prvej linii aj od 60e.da sa naozaj vyberat a da sa aj dohodnut.my sme hned za htl.salines. tina ujevica.
Re: "Na blint"
19. 07. 2016 17:25
TwigyTT, díky za cenné informácie, až neuveriteľné, že je tam taká slabá sezóna....tuším pôjdeme aj dve autá a nájdeme si aj spoločné bývanie. 1.8.2016.
Re: "Na blint"
20. 07. 2016 12:34
Myslim,ze by nemal byt problem.aj ked v auguste moze byt ina situacia.taliani maju prazdniny a myslim aj nemci.tento rok je tu nejak moc poliakov.ked nenajdete v spolovcnom dome ,tak oproti urcite.teda aspon v pondelok by nebol problem.cedulky na domoch su stale .dnes sme sa boli prejst na pomnik a po ceste je volneho habakuk.aj 6 aj 4+2 aj 2+2.ale je to kus k moru a v kopci.tak stastnu cestu a nech sa vam zadari najst ubytko podla predstav.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 47
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.