Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Novalja

Autor PragueNHL 
Novalja
27. 03. 2011 21:11
Ještě já:-))) Hotel Luna Novalja, vypadá nádherně, dobré recenze, ale pláže u hotelu nevypadají nijak extra pro 2leté dítě. Je někde poblíž Luny dobrá (třeba i písečná) pláž? Díky moc
Re: Novalja
28. 03. 2011 11:20
Nemáš náhodou namysli hotel LUNA v Jakišnici? Pokud ano, byl sem tam 3x ( 2008-2010), tak klidně zodpovím případné dotazy. yawning smiley
Re: Novalja
28. 03. 2011 16:13
Zdravím:-) Jjj přesně ten jsem měl namysli....

Zajímají mě obecné věci, jako kvalita jídla, pokojů, internet apod., ale podle recenzí to vypadá vše OK. Ale nejvíce důležitá je pro mě kvalita pláží, případně tipy, kam na ně chodit/jezdit? Máme 2letou dcerku, chodí dobře, ale chtěl bych nějaké oblázky/písek? s dobrým pozvolným vstupem do moře a kdyby byly u pláže nějaké lesíky nebo stromy, kde se dá ležet ve stínu i příp.soukromí (lidé mi nevadí, ale nechci masovku alá městská pláž v Pagu třeba:-) ), bylo by to ideální. Ale právě z fotek u hotelu to na takovou "pohodovku" nevypadá....? Nebo se mýlím?

Díky moc za rady a tipy....

PS: Mello je příjmení jednoho brazilského tenisty, není ta tvá přezdívka kvůli tomu? já jen, že jsem tennis fansmileys with beer
Re: Novalja
28. 03. 2011 19:43
Ajajaj, to je otázek. grinning smiley

Tak předně - Mello - ne, s tenistou to nemá nic společného. yawning smiley

Ad hotel: já tam byl vždy až začátkem září, takže přeplněnost nemůžu nějak adekvátně posoudit, ale asi to tam v hlavní sezóně bude trochu maso. Pokoje jsou velmi pěkné a čisté, úklid uspokojivý. Internet je jenom v lobby okolo recepce ( myslím wifi ), jinak je na pokojích kabelový placený.

Vaří docela dobře, i když nám subjektivně přišlo, že co se kvality surovin a výběru jídel týče, tak to šlo co rok z kopce. Problém v hlavní sezóně bude taky s parkováním, protože mají hodně poddimenzované parkoviště. Na Chorvatsko tam mají poměrně dost drahé nápoje a problém je, že v ceně polopenze není k večeři pití. O pláži a koupání v dalším postu. Ptej se co tě napadne. yawning smiley
Re: Novalja
29. 03. 2011 10:04
grinning smiley

Díky za odpovědi.... To jídlo mě teda zklamalo, jsem myslel, že tam bude na jídlo chvála a on zatím průměr. Když jsme u těch nápojů, je na pokoji nějaká minilednička nebo něco na ten způsob alespoň pro chlazení nápojů?

Ještě jsem zvědavej na ty pláže....:-)

No zeptám se takto, když by jsi si mohl vybrat (omlouvám se za tykání:-) ), je jiný hotel někde na Pagu, kolem Novalji, do kterého by jsi určitě jel nebo alespoň o něm víš kvalitní reference? Na ceně nezáleží, jde mi spíše o tipyawning smiley

Díky moc
Re: Novalja
29. 03. 2011 11:45
Na pokoji je minilednička. Na Pagu žádný takto pěkný hotel v tak dobré lokalitě žádný jiný není. Jinak pro vstup do moře je tam taková malá oblázková plážička, kde je to vhodné pro děti, jen tam poměrně strmě klesá dno, takže dospělý po nějakých 5 metrech nedosáhne. Jinak betonová plata ( 2x schody )a dostatek stínu ze stromů.
Re: Novalja
29. 03. 2011 11:51
Díky díky díky....:-)

A někde v okolí hotelu jsou nějaké lepší pláže, kde je vstup do vody lepší? Nemám příp.problém někam autem dojet v rozumném párminutovém čase:-) (ať nejezdím přes půl Pagu ase:-D) Díky
Re: Novalja
29. 03. 2011 11:55
Je tam jedna romantická nádherná s velmi pozvolným vstupem, je to záliv s částečně písčitým dnem a dá se tam dojet autem po prašné cestě, je to asi tak 1-2km od hotelu. Na místě je jenom jeden domek.
Re: Novalja
29. 03. 2011 12:03
Toto je pláž u hotelu




A toto je lokace té druhé pláže ( tu sem bohužel nikdy nenafotil, protože sem tam vždy jen doplaval a pak šel pěšky zpět. )



modrá je asfaltka a červená prašná polňačka



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Mello (29. 03. 2011 12:19).
Re: Novalja
29. 03. 2011 12:45
PragueNHL
Kdyby Ti nevadila velká zátoka tak se podívej Stará Novalja apartmány SVETA MARIJA
apartmány přímo u moře v přízemí restaurace . Koupání přímo pod apartmány nebo 100 metrů malá písčitá pláž a 250 metrů velká písčitá pláž Plaňka. Když budeš chtít kontakt tak sou. zprávou.
Přemek
Re: Novalja
29. 03. 2011 13:07
Mello díky za info i mapku, takovej servissmileys with beerthumbs up

Vypadá to, že informace mám všechny, co jsem potřeboval:-) Jak jsem psal, jediný, co mě odrazuje, je tvé hodnocení kvality kuchyně, ta pláž se dá vyřešit:-) Každopádně já mám v plánu tam jet počátkem července, bohužel masovka, ale jiné termíny mi extra nevyhovují:-/
Re: Novalja
29. 03. 2011 13:11
Hele, to jídlo ber z nadsázkou. Já provnávám s prvním rokem ( 2008 ), kdy bylo opravdu excelentní, takže potom už to snad ani lepší být nemohlo. chuťově a kvalitou je to naprosto v pohodě a odpovídající 4* hotelu, jen výběr by mohl být pestřejší a bohatší. Jinak se možná uvidíme, páč já plánuju konec června, takže se možná budeme střídat thumbs up smiley
Re: Novalja
29. 03. 2011 13:39
OK, no vypadá to, že nakonec vyhraje ta Luna:-) No vidíš, nechcete si tu dovču odsunout na počátek července?:-) Budu tě platit pivem jako průvodce:-D
Re: Novalja
29. 03. 2011 13:42
Budeš to realizovat přes nějakou cestovku? Já loni rezervoval přímo přes hotel.
Re: Novalja
29. 03. 2011 14:03
Tak vzhledem k cestě po vlastní ose je mi to jedno, zatím jsem spíše hledal tipy na hotely a místa, kde strávit dovolenou a dále budu řešit ubytování. Díval jsem se zatím jen sběžně na Invii na tam je to za nějakých 11-13tis podle typu pokoje.

[zajezd....]

Asi nepředpokládám, že rozdíl mezi pokoji premium a superrior bude nějak extrémní....

Napřímo je to levnější nebo není? Obecně bývá, ale je to samozřejmě hotel od hotelu. Jinak jestli máš za to nějaký procenta nebo to zprostředkováváš (sám, CK), klidně se domluvíme, o Luně jsme se ženou docela přesvědčeni.
Re: Novalja
29. 03. 2011 14:20
Na Invii jak sem teď koukal, tak nabízejí jen stranu k moři a Superior má navíc balkon, což je příjemná záležitost, jinak tam není absolutně žádný rozdíl. Přes hotel to vychází rozhodně dráž, protože noc vychází začátkem července v Premium na 114.- Eur a v Superior na 129.- Eur.

Procenta nemám ani nezprostředkovávám.

Já platil vloni začátkem září 930KN za noc t.j. asi 130.- Eur.
Re: Novalja
29. 03. 2011 14:24
Jinak ceny nápojů v hotelu jak sem psal nic moc na Chorvatsko. Odpovídá to možná tak trochu levnějšímu Německu.

točené pivo 0,5: 25 kuna 0,3: 15 kuna
minerálka 0,75: 22 kuna
míchané drinky: 35-40 kuna
panák tvrdého místního 0,03: 13 kuna
juice 0,2:18 kuna

hamburger: 45kuna
Re: Novalja
29. 03. 2011 14:36
Asi hloupý dotaz, strana k moři je lepší než na druhou stranu? Nebo tam hodně peče slunce odpoledne? Ikdyž klima tam je....

Ceny fakt nic moc, ale dá se to přežít....:-)

Možná ještě dotaz, do Novalji je to jak daleko a tam je případně nějaký větší market?
Re: Novalja
29. 03. 2011 14:46
Na straně k moří vidíš bazén a moře ( jak jinak taky ), na druhou stranu, která je nepatrně levnější, koukáš na parkoviště a pár apartmánů a na stromy ( když bydlíš ze strany )

Do Novalje je to rovných 15 km do centra od hotelu a je tam Hypernovalis, což je poměrně velký obchoďák, kde koupíč opravdu všechno. Od hotelu do obchoďáku je to 16,5km
avatar Re: Novalja
29. 03. 2011 14:57
Ahojte. Prague NHL, mnohé věci ti řekne instinkt. Pokud chceš klídek - a nesejde se náhodou na hotýlku zrovna rušnější skupina - tak jeď. Nebyla jsem v tom hotelu, ale chci tam někdy za klídkem. Byla jsem v roce 2006 vedle v McAdams v Potočnici, a do Jakišnice jsme si udělali výlet, a dýchla tam na mě taková pohoda. Hotel Luna měl v tu dobu pouze základy v zemi, tak asi byl zprovozněn v roce 2007 nebo 2008. Ale říkala jsem si, že tam někdy chci. Mello mi o něm minulý rok psal, zvažovala jsem, ale nakonec bylo vše jinak. Mello tam jede už po čtvrté....tak to bude asi pro určitý druh klientely - vyhledávající odloučenější místa - bezva. Minulý rok Mellovi nevyšlo moc počasí, tak odtud pak pramení i částečná nespokojenost. Letos přeji Mellovi moc krásné počasí...jakož i vám....Vedle v Potočnici je i malá - z jemného písku pláž, a lidi nic moc, tak bylo fajn. A ten klídek v Lunu/myšleno teď vesnici Lun/, ten se nedá popsat. Sami Němci v houpacích sítích - koukající se do dáli na vzdálený Lošinj. Ale pláže z kamínků a kamenů. Jinak ještě je v mém hledáčku na Rabu hotel Karolína...klídek, pohoda, prostředí i pro děti, za pískem ale na Lopar.
Zdraví R.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rero (29. 03. 2011 15:15).
Re: Novalja
29. 03. 2011 15:02
Pěkně napsané thumbs up

Jinak jak píšu já, nemůžu posoudit sezónu, ale mimo sezónu je tam rajský klid a pohoda, osazenstvo hotelu většinou tiché, klidné pohodové, žádné bláznění, běhání, skákání do bazénů.

Pro mě je příjemné, že vlezu u hotelu do moře a šnorchluju podél velmi členitého pobřeží a nikde na břehu ani živáčka.
Re: Novalja
29. 03. 2011 19:33
Díky Vám oběma....

pěkně popsané, 16km obchod je v pohodě, okolí podle fotek taky, ještě mrknu, jak daleko je od Luny Potočnice kvůli té písečné plážičce:-)
No já doufám, že počasí klapne, malá poprvé u moře, tak bych rád, aby si to užila....

A na šchnorchlování se taky chystám:-)

Jo ještě jeden dotaz, není tam moc ježků?:-)
Re: Novalja
29. 03. 2011 22:31
Z hotelu do Potočnice je to cca. 6km.

Jo a v Jakišnici a v okolí pláže hotelu Luna je ježků mraky. Všude, hodně a na všech skalách



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mello (29. 03. 2011 22:31).
Re: Novalja
30. 03. 2011 07:28
Hodně ježků = čistá vodagrinning smiley

Karel
Re: Novalja
30. 03. 2011 19:32
A jsou nějak škodliví nebo nebezpeční? Nemyslím jedovatí, ale kdyby na něj malá třeba spadla nebo se o něj více popíchala, aby z toho neměla problémy....? Díky
avatar Re: Novalja
30. 03. 2011 19:53
Ahojte. Tak to vůbec na to nemysli.... Jen jednou jsem dostala pouhopouhý jeden úlomek ostnu do nohy, a seděla jsem půl dne , abych to ihned dostala pryč. [www.svladmel.estranky.cz] na tohleto je třeba, zvláště s dětmi - dávat obrovský pozor. Botičky a neustálý dozor - je nezbytnost. V tom to bylo lepší na Loparu, nebo třeba ve Španělsku a jinde. Vždycky terén u malých dětí dopředu prozkoumat -jakýkoliv. Zdraví R.
Re: Novalja
30. 03. 2011 22:13
Tam jsou hlavně ježci na skalách v místech, kam se děti absolutně nedostanou. Buď v klidu
Re: Novalja
15. 07. 2019 16:14
Má někdo zkušenost, kdy končí hudební sezóna na Zrće? Podle programu na jejich webu je letos poslední akce 26.8.2019, tak jestli se tomu dá věřit?? Láká mne Pag a konkrétně Novalja na přelomu srpna/září a docela rádi bychom se tomu "blázinci" vyhnuli.
avatar Re: Novalja
16. 07. 2019 14:10
Re: Novalja
16. 07. 2019 15:29
To zas radovat se z cizího neštěstí nechci... ať se tam klidně vyřádí dosyta, jen když 27. spna bude klid yawning smiley .

On ten požár byl zřejmě výjimečný jen tou blízkostí k Zrće a velkému houfu lidí (možná kvůli tomu taky vzniknul?), jinak nic extra rozsáhlého...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 103
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.