Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Korčula

Autor Tereza 
Korčula
04. 03. 2008 20:36
Ahojky, plánujeme s přítelem na začátku září cestu do Chorvatska. Letenky už máme, teď už jen vybíráme kam. Mně padl do oka ostrov Korčula, hlavně je to pěkně na jihu, chtěli bychom mít ještě pořádně teplo. Ale k věci - ta dovolená bude naší zásnubní cestou, tak bysme chtěli, aby to bylo vyjímečné smiling smiley Asi mi rozumíte. Představovali bychom si nějaký klidný hotýlek,blízko moře, ale ne daleko od civilizace, protože tam budeme bez auta. Na Korčule je široká nabídka ubytování, ale těžko se vybírá, takže když byste měl někdo nějaké objektivní informace, budu moc ráda. Mně se nejvíc líbí oblast Vela Luka. Chtěli bychom nějaké fajn, klidné a romantické ubytování, kde nebudou party opilých mládežníků smiling smiley. Terez
Re: Korčula
05. 03. 2008 13:34
Ahoj Terezo mrkni se na www.korcula.net tam by jsi měla najít všechny potřebné informace. Š
Re: Korčula
05. 03. 2008 14:12
Ak na takúto cestu bez auta Korčula a hotel skôr by som bol za mesto Korčula než Velu Luku. Ide o to , že hoteli ktoré sú priamo v meste sú bez pláže (treba ísť na druhú stranu zálivu loďkou alebo cca 2 km pešo prípadne na ostrov Proizd ) a mestečko je malé a nemá tú atmosféru a ponuku čo mestečko Korčula .Vo Velej LUke je to skôr určené pre rodinnú dovolenku. V meste meste Korčula sú hoteli bokom tiež od 500 do 2 km vzdialené ale majú vlastné pláže. Naviac v 9 mesiaci asi okolo 5- teho chytíte okrem vystúpenia Morešky aj inscenovanú námornú bitku na počesť Marca Pola v peknej panoráme archipelágu medzi Korčulou a Orebičom ktorú vidíš na Smejkaliho snímkach.
Re: Korčula a koupání? NE!
05. 03. 2008 14:19
Dost bych varoval před plážemi u města Korčula! Město samo je pohádkově nádherné, ale koupání v okolí a u hotelů úplně děsivé, zvířené bahýnko s pískem, vypadá to tam jak u rybníka, ne jako u moře. Vela Luka jako město je dost nezajímavá, ale koupání na okraji města snad přece jen slušnější. Vůbec celá Korčula z hlediska možnosti koupání nestojí za moc.
Re: Korčula
06. 03. 2008 19:33
Aha, tak to jste mě teda docela překvapili... Asi tedy vybereme něco jiného... Ale vůbec netuším teda co sad smiley Určitě něco v Jižní Dalmácii, přiletíme do Dubrovníku.
Re: Korčula
06. 03. 2008 21:32
Já nedám dopustit na Brač, i když to je teda u Splitu, takže bohužel. Píše se tu všude, že je tam hlava na hlavě, že je to moc turistický byznys - já nesouhlasím. Pravda, my tam byli loni první týden v září - ale vůbec toho nelituju, i přes špatné počasí. Lidi jsou přes prázdniny asi všude, takže podle přeplněnosti pláží nemá smysl se rozhodovat. Bydleli jsme na kraji městečka a ruch jsme nezaznamenali.
Re: Korčula
06. 03. 2008 21:37
Tak to priletíte na letisko na letisko Čilipi južne od Dubrovníka .V smere od letiska k mestu môžete vyberať hoteli od Cavtatu (asi 20 km od Dubrovníka ) cez Plat , Srebreno, Mlini t.j. 8 km od Dubrovníka . Župa Dubrovačka tak sa záliv nazýva ponúka pláže ktorým je ťažké niečo vytknúť a hotelové ubytovanie bude podstatne lacnejšie než v samotnom Dubrovníku kde ide o inú cenovú triedu, naviac tam to aj počiatkom 9 mesiaca bude už obsadené alebo zabookované. Musíte teda vyberať destináciu a hotel čo najskôr . Doprava autobusom je od Cavtatu do starého mesta je pravidelná až do noci a nočný Dubrovník poskytuje pre tento typ dovolenky nezabudnuteľný zážitok. Šťastnú ruku.
Re: Korčula
07. 03. 2008 10:27
Tereza: Lepším řešením je vybrat si poloostrov Pelješac, tam je spousta krásných možnosí ke koupání. Třeba Orebič je velmi příjemné městečko a na Korčulu se dá odtamtud jet lodí na výlet - projít se po historickém městě, je to skoro nadosah.
Re: Korčula
10. 03. 2008 12:32
Ahojky Terezo,

já na Korčulu jezdím již několik let a vždy záleží na pohledu každého co od toho očekává a jak je náročný.
Přečetl jsem si všechny příspěvky ostatních a tak přidám i svoji trochu.
Co se týče ubytování Vela Luku bych taky noc nedoporučoval, co se týče samotného města Korčula tak musíte brát, že je to turisticky významné místo a hodně moc lidí. Možná pokud nejste moc nároční tak se pokuste sehnat něco na Lumbardě. Je to kousek od Korčuly.
Jinak koupání přímo v Korčule mnooo, já radši jezdím na tu Lumbardu. Ikdyž ubytování mám v soukromí na Korčule.
Ale jinak Korčulu vřele doporučuji a určitě budete spokojeni.
Radek
Re: Korčula
10. 03. 2008 20:46
Radíme tu Tereze z jej predsvadobnou cestou v najlepšom úmysle . Čo však vieme ?Vieme že má letenku na lietadlo ktoré pristane pod Dubrovníkom, že bude bez dopravy a chce ísť do hotela.
Nevieme či dáva prednosť relaxačnej dovolenke s dôrazom na kvalitu pláže alebo sa chcú poznávať podmorský svet ,prípadne chcú byť skôr na pláži sami ( napríklad odvezú sa vo Velej Luke na ostrovček Proizd alebo v Korčuli na blízky ostrovček Badija atď .Možno je akcent na romantike spojenej s trochou podnetov z okolia . To misia vedieť oni .
Dôležité pre nich je to ,či lietadlo má prílet ráno alebo večer .
Ide o to , že do Dubrovníka sa z letiska ľahko dostanú . Cestovaie na Korčulu, do Orebiču alebo Velej Luky je to však strata ďalšieho dňa napríklad cestovaním autobusom . Možno ísť romanticky lodnou linkou . Problém je však v tom , že tie linky budú odchádzať jedne deň ráno ,druhý deň večer . Vždy v iný deň týždňa pristávajú striedavo buď v meste Korčula alebo vo Vela Luke, čo sú dva konce ostrova . Vyžaduje to bez vlastnej dopravy u oboch kúsok dobrodružného odhodlania.
Písal o tom Radek Bene . Nakoniec - ale aj vstup do manželstva sa tomu trochu podobá v tom , že vyžaduje dobrý odhad.
avatar Re: Korčula
08. 04. 2008 23:22
to Radek:píšete,že na Korčulu chodíte už veľa rokov.Ja som tam bola raz na pol dňa trajektom z Drveniku.Mesto Korčula je naozaj krásne.Teraz,ked už mám vybranú dovolenku na toto leto,trochu sa rozhliadam,kam na budúci rok.(optimistayawning smiley)Celkom ma zaujali domy v zátokách na ostrove Korčula.Hlavne kamenné domy v Poplate sú super!Ale tých zátok je po obvode ostrova veľa,nemáte skúsenosti s plážami,morom a kúpaním v konkrétnych zátokách?Celkom sa mi pozdáva oblasť v okolí Vela Luky-blízko trajekt,dostupnosť nákupov a možno občas aj zábavy.Dakujem za každú skúsenosť.
Re: Korčula
09. 04. 2008 09:48
Dado, do Vela Luky na Korčulu jedu 22.6., po návratu dám vědět
avatar Re: Korčula
09. 04. 2008 10:15
Super,teším sa a prajem peknú dovolenku!hot smiley
Re: Korčula
09. 04. 2008 17:14
Tak fajn. Lubin podá aktuálne informácie o Vela Luke . Radek Bene o východnej časti ostrova kde má doménu.
Len doplním k tým zátokám v západnej časti ostrova . Prešiel som azda všetky ,ale mnohé len na motorovom člne a preto neviem zhodnotiť u mnohých prístup autom. Dá sa však povedať , že zátoky ktoré sú smerom k Pelješacu majú iný charakter než tie na juhu. Kým pohľad z hora na mestečko Korčula a za ním mohutný sv. Jure je úchvatný m, takej Prigradici niekto môže mať trochu stiesnený pocit z protiľahlej divokej scenérie.
Viac tu fúka a aj voda je vždy o nejaký stupeň chladnejšia než na druhej strane.
Spomínaný Poplatský záliv je výnimočne na západ a má zčasti pieskové dno. Pieskové dno sa však nerovná piesčitému brehu. Aj preto , že Záliv je pomerne otvorený t.j. nie sú pred ním ostrovčeky ako na južnej strane v časti Potirne , Karbuni , či Prižba, ktoré chránia malé blízke ostrovčeky. Kompenzáciou bude zrejme ešte krajší západ slnka v Poplate.
Stojí za to pozrieť aj mestečká vo vnútrozemí ako Blato ,Pupnat či Smokvice . Každé je trochu iné .Napríklad taká Smokvica má 400 obyvateľov ale 100 členný orchester .Hrajú tam asi všetci .Idete po úzkych kamenných uličkách a počujete bľačať ovce a kozy a do toho niekto cvičí vážne na lesnom rohu. Ako v inom svete .
avatar Re: Korčula
09. 04. 2008 17:32
to Doky1:dakujem za postrehy,presne také miesta s rodinou vyhľadávame,kde sa ešte nevytratilo čaro stredomoria.Takže uvidíme,či nám to na budúci rok vyjde.ale už aj tento rok budeme mať Korčulu na dohľad!yawning smiley
Re: Korčula
10. 04. 2008 09:41
Korčulu Vá jednoznačne doporučujem. Ak idete letecký, tak asi do Dubrovníka ( Splitu ) Problém bude asi z dopravou na ostrove. Bez auta je to problém. Možno pobrežie k Peliešacu, tam je veľka koncentrácia možnosti. Ak si chcete dopriať zásnuby doporučil by som Vám Prižbu, alebo Prigradicu. Na Prižbu csme chodíli s rodinou, pravidelne roky, sú tam apartmámy do 30 m od mora, ste tam absolutne zašitý. Posledné roky iba zo ženou a všetkého na relax ( mimo zábavy a obchodov ) mate na dosah.Je tam totálny kľud. Ale. Chce to auto. Asi to záleži od Vášho temperamentu. Ak chcete diskotéky a pod. tak skôr Korčulu, alebo Lumbardu. Tam je dosť hotelov, pretože bez auta jedine do hotelov.
avatar Re: Korčula
12. 04. 2008 20:11
...Korčulu stojí za to aspoň ...viděti...yawning smiley


avatar Re: Korčula
13. 04. 2008 20:40
Bessy
Ahoj Bessy - kouknul jsem na všechny Tvoje videa - od koz až dnes po Korčulu a jsem rád, žes takový točič.
Nicméně ber prosím následující radu od člověka, co se točením, střihem a hlavně masteringem videa už nějakou chvilku zabývá :
1.nesnaž se prosím stihnout za 3s natočit okolní prostředí s výsečí cca 270°
2.nezoomuj furt jak cvok - bolí z toho oči !
3.když zoomuješ, nesnaž se to dělat "na čas" eye rolling smiley
4.všimni si někdy v telce v nějakém dokumentárním filmu, jak jsou jednotlivé sekvence dlouhé, až rozvláčné, jak kameraman drží několik vteřin jeden pohled a pak pomalu najíždí do strany
5.chápu, že nepoužíváš stativ a tvoje kamerková stabilizace bude asi odpovídat ceně Tebou zvoleného produktu, ale dávej si bacha na toho Parkinsona ! ! !

kua . . . a teď abych se sám předvedl a něco sem dal, že . . . eye rolling smileygrinning smiley
Re: Korčula
13. 04. 2008 21:01
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 19:31).
avatar Re: Korčula
14. 04. 2008 20:12
...pánové...beru Vaše připomínky...suma sumárum jsou dokumenty od stavu ZERO tj. prvního použití až na dovolené...bez proškolenído ...1 roku používání kamery bez stativu...nicméně musíte se s tím smířit...než se to naučím...pracuje se na tom...to samé už vím od rodinné rady...
...a teď z druhého konce...nečeká se od účastníka fora ...že zde bude předvádět dokonalé umění ...to si může dovolit opravdu kameraman jak říká Modena...v telce......kdyby jste věděli...co jsem záběrů vyházel...ale ty, co zbyly...jsou takové jak jsou...jenže mít rychle připravenu kameru v tunelu, nebo, když Vám skočí do cesty kozy, nebo najednou někdo vytáhne chobotnici...či udržet záběr na metrových vlnách...jsou věcí náhody a dílo okamžiku...a vo tom to je..
....tak a teď prosím...ty Vaše záběry....ale ne televizní ...viz ... flákání na pláži...či plánovaný výšlap do hor...smiling smiley
z výše uvedených důvodů jsem se já nebral do Vaší vysoce odborné diskuze o navigaci...a tlačím většinu "štěků" do vlákna...jestli se umíte zasmát...?...určitě 18.04.08..v 18,00... vyhodnotíme mj. i kameru...tak Vás čekám...yawning smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (14. 04. 2008 20:31).
avatar Re: Korčula
14. 04. 2008 21:48
Bessy napsal:
-------------------------------------------------------
jenže mít rychle připravenu kameru v
tunelu, nebo, když Vám skočí do cesty kozy, nebo
najednou někdo vytáhne chobotnici...či udržet
záběr na metrových vlnách...jsou věcí náhody a
dílo okamžiku...a vo tom to je..


Milý Bessy - nesnaž se mi prosím namluvit, že Tebou postnutý spielfilm Korčula byl natáčen:
-náhle při výjezdu z tunelu
-někdo Korčulu na tebe nečekaně vytáhlgrinning smiley
-najednou na tebe vyskočilaeye rolling smiley
-někdo s Tebou při natáčení v uličkách Korčuly neustále mával metr nahorudolů . . .

Jsem ochoten leccos připustit, ale co je moc, to je moc !eye popping smiley
avatar Re: Korčula
14. 04. 2008 22:21
...a co tak psát něco o Chorvatsku, nebo něčím přispět...pokud jde o mě...učím se ...Modeno je potřeba brát život trochu pozitivně...smiling smiley..dost je toho negativního jinde...



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (15. 04. 2008 11:18).
JardaS
Re: Korčula
14. 04. 2008 23:35
Vidíš, vidíš, za dobrotu na žebrotu. Pro představu místa dobrý.,nenech se otrávit. Zdravím
Re: Korčula
15. 04. 2008 10:07
Nechci se tady mezi vás cpát, ale kdyby jste viděli moje kamerování, tak by jste se počůrali smíchem.grinning smiley Já nekoukám na to jestli mám zrovna Zoom nebo jestli se mi klepe ruka. Jsou to záznamy z dovolené, za které jsme všichni rádi, můžeme si tím připomenout místa která jsme navštívili a jakou srandu jsme zažili. Každý ať si kameruje jak chceyawning smiley, hlavní je, že má nějaké zdokumentované vzpomínkyhot smiley
avatar Re: Korčula
15. 04. 2008 11:22
...a.n.d.y. ..............jestli můžeš, tak něco prosím pošli....Modena už prý to kritizovat nebude...a všem to udělá taky radost...říkáš přesně o čem je amatérský dokument...pro radost nebo něco srandovního...a ne ohromovat dokonalými kamerami a profesionálním výkonem...a taky o tom, jak už je Jadran...cítit ve vzduchu...smiling smiley
Re: Korčula
15. 04. 2008 12:17
Bohužel Bessy, nic v počítači nemámconfused smiley No, ale nic na tom nemění, že jsem amatérka-kameramanka a že je to video pro srandu a na vzpomínání. Třeba 2 minuty natáčím pořád dokola to samé co vidím z pláže směrem na moře a nekomentuju to, protože není vlastně ani co komentovatgrinning smiley Parkrát se mi taky stalo, že jsem natáčela aniž bych to věděla. Nebo moje mamča kamerovala apartmán s plným zoomem. No chudák, myslela že to bude dobrý, ale co, alespoň jsme do detailu viděli, jestli domácí pořádně uklízejí.grinning smiley Ale co, jsme jenom lidi a pořád se něčemu novému učíme. Jinak vám všem přeji krásnou dovču, já se nemůžu dočkat. Ahoj
avatar Re: Korčula
15. 04. 2008 16:33
...v tom případě mám a.n.d.y. ....a nejen pro Tebe ...jednu exlusivní sekvenci ....vybral jsem ji z koše před tím než ji vymažu...drinking smiley






Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (15. 04. 2008 16:33).
avatar Re: Korčula
15. 04. 2008 18:51
Bessy
pohledal jsem nějaké zbytky na HDD a sestříhal Ti v rychlosti, jak dělám "reportážní videa" z našich dovolených ! Je pravda, že je to celkem crcačka, ale když už to natáčím ve fullHD, musí to mít nejen obsah, ale i formu, aby se případné postižené návštěvy, donucené se koukat na naše home video, zas moc nenudily, nebo aby je nebolely oči . . . grinning smiley


Je to video vyrobené pro Tebe (vyhecoval jsi mě), i věnované Tobě !smileys with beer


avatar Re: Korčula
15. 04. 2008 19:47
...Modeno, je to moc hezké...a díky za věnování...taky bych jednou rád takto natáčel...začínám s Canonem MV 901...
...Korčula...neznat ji tak....bych to tipoval podle hudby na Cordobu...yawning smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (15. 04. 2008 19:58).
avatar Re: Korčula
15. 04. 2008 20:12
Je to Mr.Richie Blackmore (ex Deep Purple, ex Rainbow) - děsnej sociopat, ale výbornej muzikant, dle mého nejlepší hard-rockový kytarista na světě
Blackmore´s Night - deska Village Lanterne (2006), skladba St. Teresa


Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 209
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.