Zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele
Strana 1 z 3
Strany: 123
Výsledky 1 - 30 z 86
Tak jsem letos již poněkolikáté tuto trasu projel .Novinkou je placení na dálnici v Bosně mezi Gradiškou a Banja Lukou (dá se objet). platí se na mýtnici cca uprostřed za jednotnou taxu 2 BAM (1,05Eura). Pokud platíte eurem, berou jen bankovky a vrací v jejich měně. Benzin je nejlevnější v Banje Luce od 1,9 - 2,05BAM) Cestou zpět jsem bral 40 litrů za 40 Euro. Celá cesta naprosto bez problémů, na
autor:
palko
-
Doprava
Hill zná a trefil se do černého. Jinak plavba na teto kompě je zážitek.
Ještě přidávám jeden obrázek.
autor:
palko
-
Doprava
Ne. Takže druhá nápověda. Jedná se o hraniční přechod
autor:
palko
-
Doprava
Bessy, není to rameno Dunaje, ale jeho přítok.
autor:
palko
-
Doprava
Jen tak trochu pro dobrodruhy cestovatele. Pro cestu do HR je možno použít i tento "trajekt" . Je na trase a chvilku vás nechám hádat kde to je.
autor:
palko
-
Doprava
Cesta Bosnou přes Mostar je opravdu zdlouhavější než přes Livno a je pravda že taty potkáte policejní kontroly za každým patníkem. Má teké hodně omezení, hlavně v oblasti okolo Mostaru a dále na jih. Oproti tomu cesta přes Livno , popř. Glamoč je rychlejší a policejní hlídku zde potkáte vyjímečně. Ale všechny cesty napříč Bosnou jsou krásné a mají svoje kouzlo. Rád vzpomínám, ať už na to dobré ne
autor:
palko
-
Doprava
Přátelé, já si myslím, že neexistuje ideální trasa k moři, neboť každý jede jinam a z jiného města či vesnice. Někomu vyhovuje dálnice a jinému klid venkovských silniček. Někdo se potřebuje pochlapit za kolik to udělá (čas i spotřeba) a jiný má prostě dovolenou a cestu si dokáže užít.Proto ani vlákno, které by mělo jednoznačně ukázat ideální cestu nemůže existovat. A pokud je založeno, pak se pro
autor:
palko
-
Doprava
My když se blížíme ke Gradišce tak centrálně zamykáme auto. Jednou se nám do něj dobývala romčátka. Ale kdo zažil Letanovce (Slovenský ráj)., toho to moc nerozhodí. Patří to sem a ozvláštní to cestu. No a s maďarským celníkem jsem měl trochu problém. Chtěl všechno vidět a byl dost vlezlý. Kufr i box proňůral, ale naštěstí nás nenechal vyložit. Ale i tak, jede se tuty nádherně,že jo, kluci.
autor:
palko
-
Doprava
Mike, máš pravdu, ale naše generace zná tyto obrázky spíš pod označením azbuka (abeceda).
autor:
palko
-
Doprava
Celá trasa je naprosto pohodová a není na ní žádný zpoplatněný úsek. Platit na benzinkách nebo v restauracích můžeš i eurem.Dokonce ti i v eurech vrátí . Nikde jsem se nesetkal s žádnou záludností ze strany policie, dokonce i na hranicích ne. Jenom jednou na benzince (bylo to někde na jihu), měl čerpadlář divné počty, ale chce to se nedat. Je to prostě země jako každá jiná a pokud tam mají nějaké
autor:
palko
-
Doprava
Na silnici mezi Gradiškou a Banjou Lukou (resp. odbočkou na M. Grad) bylo dost aut, ale jelo se plynule . Na silnici přes Glamoč cestou tam (sobota) bylo potkat auto spíš vyjímkou . Z Livna po Zadvarie provoz vcelku slabý a dál silnici zaplňoval provoz z dálnice. ale i tak se jelo plynule a až na stádo koz vracející se z pastvy nás nic nezastavilo. Zpět to bylo obdobné. Aut už bylo sice víc, ale
autor:
palko
-
Doprava
Dal jsem dohromady pár fotek focených přes přední sklo auta od Livna přes Glamoč po Banju Luku.
autor:
palko
-
Doprava
Tak jsem letos projel trasu Gradiška - Banja Luka- M. Grad - Glamoč - Livno. Je to jedna z nej... tras, kterou jsem zatím jel. Krásné scenérie na každém kroku, hezká silnice a minimum aut. Navíc není kde zabloudit. Pro mne velké překvapení byl "zapomenutý vlak" v horách u motorestu Mali Raj u Mliniště. Cestou zpět jsme si to ještě zkrátili přes Čadavicu. Je to také přes hory a jediné tr
autor:
palko
-
Doprava
Eifel díky, zítra brzy ráno vyrážíme a určitě tudy pojedu. Mám rád nepoznané. Ahoj
autor:
palko
-
Doprava
Eifel, prosím Tě, jak vypadá cesta přes Glamoč? Rád bych ji letos vyzkoušel cestou k moři. Jezdím přes Jajce, ale tato varianta mě připadá zajímavá. A navíc se chci vyhnout stoupání ke kupreským vratům. Už jsem jel i přes Mostar, ale tam to bylo moc frekventované. Mám raději klidnější cesty. Díky
autor:
palko
-
Doprava
Jozo, já tudy jedu i letos a už se moc těším. Jedeme 3.7.
autor:
palko
-
Doprava
To já bych výlety do hor doporučil. Ale je si třeba uvědomit, že to nebude procházka přímořskou promenádou. Co se hadů týče, jsou plaší stejně jako všechna divoká zvířata. Ublíží jen v momentě překvapení. Proto je třeba být opatrný a dívat se kolem sebe a hlavně pod nohy. A pokud se chceme kochat, musíme se nejdříve zastavit na bezpečném místě. To ostatně platí ve všech horách. Je třeba zvážit ná
autor:
palko
-
Místa v Chorvatsku
Rychlík Jadran jezdí z dúvodu mimořádné události jen do Zagrebu.
autor:
palko
-
Doprava
Ctirade, kemp Dole je hned za Blatem ve směru od Makarské . Sjezd je v lavotočivé zatáčce doprava .
. pozn. Tento pohled je z opačného směru
autor:
palko
-
Místa v Chorvatsku
Vezmu to obráceně. Cista Provo -st. hr. s Bosnou je silnice hodně klikatá šplhající do výšky téměř 1100m.n.m s povrchem ze starého asfaltu, který za deště klouže. Od hranic na území Bosny je silnice hezká a široká.Průjezd Livnem bez problémů.
Radku, prosín napiš k fotkám i drobný popisek ať víme kde to je. Díky
autor:
palko
-
Doprava
Ahoj Jozo, cesta z Livna do Gradišky je pohodová. Z Livna vede širokým údolím a před Kupresem vystoupá k tunelu Kupreská vrata. Pak dlouhé klesání serpentinami. Nejsou nijak ostré, celkem pohoda. Dál se cesta klikatí překrásným údolím k Jajcím. Pokud budeš chtít vidět vodopád, musíš do města. Dále kolem Vrbasu sice úzkou a klikatou silnicí mnoha tunely, kde se oko nabaží krásné přírody. Z Banje
autor:
palko
-
Doprava
Vycházel jsem z kempu Dole po půl páté ráno,tedy za svítání přes Strnj a Kolovrat. Trasa odbočuje z Kolovratu doprava a vede do sedla Prosik.Do sedla jsem dorazil za dvě hodiny. Dál pak po skalnatém hřebeni, se kterého se občas sestupovalo na úbočí až na vrchol Sutvid ve výšce 1155 m.n.m. Celkem výstup trval 4 hodiny. Zpět jsem to vzal na druhou stranu. Setup byl v první fázi dost strmý do sedélk
autor:
palko
-
Místa v Chorvatsku
Přidávám pár fotek z letošní dovolené. Pro zdatnější turisty doporučuji výstup na Sutvid. Zabere cca 7 hodin (tam i zpět).Krásné výhledy do vnitrozemí i na Moře.
Pohled na Blato ze Sutvidu( dole je kopec s kapličkou Sv. Petar
Pohled na Blato z vyvýšeniny nad Blatem
autor:
palko
-
Místa v Chorvatsku
Tak jsem opět absolvoval tuto hezkou cesu a tentokrát jsem si ji opravdu užil.Děkuji Pedrosovi za opravdu skvělou radu zastavit se na jídlo v Daruvaru. Ceny mírné a obsluha vzorná. Jídlo - prostě pošušňáníčko. Cesta v neděli 28.6. tam přes Mostar a zpět rovněž v neděli o dva týdny později přes Livno.Přes Mostar byla cesta hodně omezená dopravními značkami a byl i dost silný provoz, přes Livno pl
autor:
palko
-
Doprava
Tak jsem doma už týden a s odstupem času můžu zhodnotit cestu k Jadranu a zpět. Jel jsem tam v neděli 28.6. ráno ze Sudoměřic po trase Bratislava - Rajka - Csorna -Keszthely ( Balaton) - Barcs - Daruvar - Gradiška - Bugojno - Mostar - Metkovič do Živogošče . Celkem 923 km za 15:30 hodiny i s přestávkama. Benzin jsem kupoval jen v Bosně. Natural 95 v přepočtu 22,61Kč u Banje Luky a 24,47 za Mostar
autor:
palko
-
Doprava
Odjezd trajektu z Drveniku na Hvar
autor:
palko
-
Doprava
Strana 1 z 3
Strany: 123
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány.
Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail.
Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.