Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ostrov Čiovo

Autor karloss 
Re: Ostrov Čiovo
04. 06. 2009 09:31
akorat ze budem bydlet na okrugu gornim..to je do slatine docela daleko,co??aspon pul hodiny autem,ne??
Re: Ostrov Čiovo
04. 06. 2009 15:09
To sliva naťukej si počasí Split a máš to jak na dlani,včetně předpovědí nebo si nacvakej split letiště a budeš mít aktuální obrázky z webcamery
a dodej rešnik a máš hodinové aktuální předpovědi naprosto přesné pro letecký provoz a Slatine je jen přes zátoku.
Re: Ostrov Čiovo
04. 06. 2009 15:12
Sliva -jestli nebude ucpaný Trogir, tak autem za 15 min.
Re: Ostrov Čiovo
12. 06. 2009 22:18
Mužete klidne pres ostrov na druhu stranu autem ze Slatina tam je udelana nova cesta..

Taki sa mužete podivat na jizni rad lodi..

BURALINE.COM
Re: Ostrov Čiovo
20. 06. 2009 16:07
Ahoj,
pojedeme v létě na ostrov Čiovo, Okrug Gornji, do apartmánů Coala-inn. Byli jste tam už někdo? spinning smiley sticking its tongue out Majitel píše, že je to 100m od moře, ale moc se mi to nezdá..eye rolling smiley. Máte někdo už s tímto apartmánem zkušenosti?
avatar Re: Ostrov Čiovo
20. 06. 2009 16:29
Renča, oni majitelé si většinou v popisu vzdálenosti rádi zkracují. Díval jsem se na Coalu na Google Earth a podle mě je to spíše 150-250 metrů (nepoznám přesně, který to je). Nedělal bych si z toho ale nic, je to celkem přímo k moři, takže nějaký ten metr navíc... Horší je když Ti někdo napíše na pláži a ono je to 50 m. Tam očekáváš asi něco jiné (na pláži).

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Ostrov Čiovo
20. 06. 2009 16:46
Myslíte, že je problém si sehnat v Okrug Gornji ubytování až na místě pro 8 (4 dospělí + 4 děti) osob začátkem července?....já jen, kdyby se nám to původní ubytování na místě nezdálo smiling smiley
avatar Re: Ostrov Čiovo
20. 06. 2009 16:53
To neporadím, protože jsme měli ubytko zajištěné dopředu a navíc na druhé, klidnější straně ostrova. Ale určitě se tu ozve Pivo/Grigori, který je z Čiova, tak Ti třeba poradí nebo mu napiš SZ.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Ostrov Čiovo
21. 06. 2009 21:06
Renča 31 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Myslíte, že je problém si sehnat v Okrug Gornji
> ubytování až na místě pro 8 (4 dospělí + 4 děti)
> osob začátkem července?....já jen, kdyby se nám to
> původní ubytování na místě nezdálo smiling smiley
Pokud neseženeš tam ubytování, tak to vem zpět na Slatine. Je tam o hodně větší klid a hlavně super ceny. Tam se ubytuješ určitě a líp.
Re: Ostrov Čiovo
21. 06. 2009 21:45
he,he ja sem tadi!!! klidne mi napište mail.. V Okrugu Gornjem je moc toho opsazene je to Visoka sezona..
Napište mi na muj mail presne kteri čas ja Vam neco nabidnou..

Toten tiden gdo šel do Chorvatska nemal Štesti Zima..Ja toto na Čiovje nepamatuji ..Dnes je prvni den leta..

Grigori
Re: Ostrov Čiovo
21. 06. 2009 21:47
Gdi pridete na Čiovo klidne mi poslite spravu na muj mobil ja sednu na motorku a ukažu Vam vsehne cesti..Neni problem..

Grigori
Re: Ostrov Čiovo
23. 06. 2009 09:56
Díky moc všem za info thumbs up smiley, a Grigori, jaký je tvůj mobil?yawning smiley
Pak vám dám určitě zprávu, jak se nám na Čiovu líbilo.smileys with beer
Re: Ostrov Čiovo
24. 06. 2009 09:09
Grigori jsi úžasnej. My jedem 1.7. na Čiovo - Okrug Gornji apartmán Sanader. Tento apartmán nenabízí žádná cestovka - sehnáno přez známé. Do HR jedeme autem úplně poprvé.
Nevíš o tomto apartmánu něco nebo fotky. Můžeš mi na sebe poslat mobil, kdyby jsme bloudili? Prosím...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hana (26. 06. 2009 22:50).
Re: Ostrov Čiovo
24. 06. 2009 13:24
Hana napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Okrug Gornji apartmán Sanader...
> Nevíš o tomto apartmánu něco nebo fotky...

Co takhle zkusit hledání na maps.google.com
Najeď na Chorvatsko nebo přímo na ostrov Čiovo a do hledání zadej Sanader, ukazuje to místo na jihu ostrova v místě Bušinci. Ale taky to může být jen shoda jmen... My odjíždíme směr Čiovo 3.7., doufám že tam už konečně začne léto.
Re: Ostrov Čiovo
24. 06. 2009 18:28
Vážení přátelé Čiova a jim podobní,přeji Vám všem aby se počasí už umoudřilo,neb pohledem na předpověď i stávajíící, zle konstatovat,že skoro na celém pobřeží je dost kosa.Mohu-li poprosit choďte do vody a zahřívejte ji ať je dostatečně teplá pro moji tělesnou schránku,kterou hodlám
od 19.8. ponořovat ve Slatine do Vámi předehřáté vody.Split dnes 21°C,Dubrovník 19°C,Trogir 20°C.Alespoň útěcha v tom,že se tolik nebude roz-
tékat zmrzlina a Pivo-Grigori,konečně odložil prošívanou bundu.Hezkou dovolenou všem, byť i já tam takovouto kosu zažil koncem srpna roku 2001.
Re: Ostrov Čiovo
24. 06. 2009 19:43
Vašek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vážení přátelé Čiova a jim podobní,přeji Vám všem
> aby se počasí už umoudřilo,neb pohledem na
> předpověď i stávajíící, zle konstatovat,že skoro
> na celém pobřeží je dost kosa.Mohu-li poprosit
> choďte do vody a zahřívejte ji ať je dostatečně
> teplá pro moji tělesnou schránku,kterou hodlám
> od 19.8. ponořovat ve Slatine do Vámi předehřáté
> vody.Split dnes 21°C,Dubrovník 19°C,Trogir
> 20°C.Alespoň útěcha v tom,že se tolik nebude roz-
> tékat zmrzlina a Pivo-Grigori,konečně odložil
> prošívanou bundu.Hezkou dovolenou všem, byť i já
> tam takovouto kosu zažil koncem srpna roku 2001.
spinning smiley sticking its tongue out 19.8. už budu mít ve Slatine dva dny vybledlé plavky a Duje bude mít naraženu druhou bečku piva. Rok 2001 nepřipomínej. Na terase jsem byl zakrytý i osuškou jaká byla kosa. Letos snad takové počasí nebude. sad smiley
Re: Ostrov Čiovo
24. 06. 2009 20:19
Vašek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...Split dnes 21°C,Dubrovník 19°C,Trogir 20°C.

To byly zřejmě teploty uvnitř klimatizovaného auta neboť Split Airport dnes v 15 hodin hlásí 26st., Dubrovník 25. Ale je fakt že bývalo na konci června i tepleji.
Re: Ostrov Čiovo
25. 06. 2009 08:27
Posílám aktuální předpovědi na Čiovu na 7 dní. Vypadá to, že se počasí bude pomalu umoudřovat. thumbs up [www.ciovoinfo.com]
Re: Ostrov Čiovo
25. 06. 2009 13:08
....pacesol,jsem rád,že jsi potvrdil,že jsem nekecal - v které části + - ve Slatine budeš ? já to mám u hlavní pláže přímo za kioskem neboli kavobar
....Pedro 66, teplotu jsem odečítal ráno v 9.30,kdy jsem hlídal odlet SKY z Dubrovníku



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vašek (25. 06. 2009 13:13).
Re: Ostrov Čiovo
27. 06. 2009 10:42
zdravim,vcera jsem se vratil z okrugu gornij,byl jsem tam 10 noci.tak spatny pocasi jsem v chorvatsku nikdy nezazil a to tam jezdim 13 let.jen prvni 3 dny bylo tak jak by melo byt......jinak dest,zima,vitr.byl jsem tady poprve,jinak jsem jezdil prevazne makarskou,baska atd...ale dost me zklamal velky neporadek na plazi,ve vode velke kameny,celkova neupravenost....byl jsem na plazi u prvniho obchodu Kerum od trogiru.bylo tam i hodne malo lidi,ubytovani pekne,ale to je pripad od pripadu....
takze ve srovnani treba s baskou vodou,zklamani.ale kazdy rad neco jineho. tak snad budete mit aspon to pocasi lepsi.
Re: Ostrov Čiovo
29. 06. 2009 07:17
Sliva opravdu si nás ty co budou odjíždět moc nepotěšil.
Jinak mě si nepotěšil ani s tvojí odezvou na pláž. My jedeme do HR letos poprvé a hned na Okrug Gornji. Jinak jsme jezdili spíš do exotičtějších zemí. Letos jsme si řekli, že nebudem tolik utrácet a pojedem autem.
Jestli bude zima, tak mě tam klepne, ale na druhou stranu nebudu muset být nasraná, že jsou hnusné pláže smiling smiley...
Tak uvidíme. Už jenom měsíc...
Moc děkujem za informace Slivo.
Re: Ostrov Čiovo
29. 06. 2009 08:31
My odjíždíme už tuto neděli večer (5.7.) a opravdu se modlím za počasí eye rolling smiley. Okrug Gornji jsme si vybírali pro jejich avízované hezké pláže vhodné pro malé děti ( pojedeme s dvouletým a tříletým). Je to opravdu na pláží taková hrůza? Najde se na čiovu vhodnější pláž pro tak malé děti?
Sliva: nemáš nějaké fotky pláže?
Re: Ostrov Čiovo
29. 06. 2009 13:26
jezisss,to jsem nechtel,vas odradit,nebo vystrasit.jen jsem rikal,ze jsem zazil lepsi!!!pro nekoho to treba zas bude mile prekvapeni..ikdyz nevim..mozna ve srovnani s rybnikem..chiii.ne vazne,trochu cistoty by to tam chtelo,ale nemejte strach.co se tyce deti,byli jsme s detmi ve veku 1.5 ,4, 7 let a naprosto v pohode.jen at maji urcite boty!!!a dospeli taky!!deti do 3 metru u brehu staci,ale pozor na velke kameny ve vode.pocasi si to nejhorsi letos uz vybralo,tak nemejte strach!!!vyjde to
Re: Ostrov Čiovo
29. 06. 2009 15:59
My sme boli na ostrove Ciovo v osade Slatine asi pred 4 rokmi. Boli sme ubytovaní v apartmáne cca 50 m od mora. Nebolo to zlé, bolo to za velmi dobrú cenu, ale už tam asi znova nepojdeme. Keď sa uz človek má trepať tak daleko, tak sa v Dalmácii dajú nájsť určite aj krajšie miesta s krajšími plážami.
Trochu nam vadila blizkosť Splitu ktorý bol naproti - občas vietor privial po mori zo Splitu nejaku igelitku alebo iné svinstvo - čo by inak nevadilo, ale trochu to kazilo estetický dojem, prístup do vody ani kvalita lokálnych plážičiek nic moc. Tiež nám vadilo, že sa nebolo kam prejsť - do Slatine vedie okolo pobrežia jediná cesta, pri ktorej nie je chodník - boli sme tam vtedy s ročným dieťaťom s kočiarikom a bolo dosť nepríjemné keď okolo nás občas prefrčal nejaký lokálny šialenec (niekedy som mal pocit že ide o život) .
K vode sa muselo prechádzať cez cestu, keď sme ležali pri vode, cestu sme mali hneď za hlavou.
Tiež tam bola kopa komárov - domáci mali na dvore pergolu s kiwi a po zotmení tie beštie začali hladať obete (vyriešil to RAID ktorý sme každú noc usilovne inhalovali).
Re: Ostrov Čiovo
29. 06. 2009 17:23
Začíná to tady připomínat vlákno "Kam už nikdy nepojedu...", nechte nám, co se ještě těšíme, prosím trochu optimismu.

Znalcům ostrova Čiovo, znáte někdo konobu Duga (na jihozápadě ostrova)? Případně doporučíte nějakou hospůdku na jižní straně Okrug Gornji (Bušinci, Mavarštica)? Předem díky za info.
Re: Ostrov Čiovo
30. 06. 2009 21:32
Pedro66 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Začíná to tady připomínat vlákno "Kam už nikdy
> nepojedu...", nechte nám, co se ještě těšíme,
> prosím trochu optimismu.
>
> Znalcům ostrova Čiovo, znáte někdo konobu Duga (na
> jihozápadě ostrova)? Případně doporučíte nějakou
> hospůdku na jižní straně Okrug Gornji (Bušinci,
> Mavarštica)? Předem díky za info.
Hele nemyslíš to u kempu na schodech? Mám dojem, že se to Duga jmenuje??
Re: Ostrov Čiovo
30. 06. 2009 21:49
Jedeme na Čiovo poprvé. Viděl jsem jen fotku na Google Earth, myslím že kousek vedle nějaký kemp je.

Tady je to vidět: panoramio.com - Konoba Duga



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Pedro66 (30. 06. 2009 22:01).
Re: Ostrov Čiovo
14. 07. 2009 10:06
ahoj milovníci jadranu
po prostudování vláken-ČIOVO, TROGIR-mám na Vás znalce těchto lokalit prosbičku.Neznáte AP.BORNA v Put Dionica 5, 21224 Slatine, Arbanija.Jak vypadá pláž v blízkosti,vzdálenost k moři,čistota moře,jaká je pláž,eye rolling smileypromenáda atd.Moc děkuji za info a přeji hezké dny
avatar Re: Ostrov Čiovo
15. 07. 2009 19:08
Pidan, tak my jsme byli v apartmánu Malenica přímo těsně pod váma, takže některé fota tady ode mě jsou z pláže přímo rovně od apartmánu, cca 100 metrů. Čistota moře solidní, viditelnost z hladiny do hloubky asi 6 metrů. Promenáda žádná, do slušně zásobeného obchodu cca 150-200 metrů, hlavně je tam klid a místo na pláži. Jestli máš program Google Earth, tak podle toho si nějakou představu uděláš (myslím co se vzdáleností týká).

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Ostrov Čiovo
17. 07. 2009 20:52
Ahoj, my se teď vrátili ze Slatine, a byli jsme celkem příjemně překvapeni. Původni jsme jeli na okrug gornji, ale tam se nám to zdálo fakt dost divoké, spousta lidí a apartmánů nalepených na sobě, zatímco Slatine byla takovou příjemnou prázninovou vesničkou, kde rozhodně nebyl takový blázinec. Ubytování jsme našli za 5 min., apartmán 30m od moře za 10 Eur na osobu i s klimou a přihlašovacími poplatky. Domácí byli báječní, nosili nám rakiji, víno, a zeleninu ze zahrádky zadarmo a dokonce i dětem (4) koupili po velké čokoládě. Ceny v obchodě a restauracích za jídlo velmi podobné jako u nás, večeře stály od 40 do 50kun. Samozřejmě se tam našlo i pár negativ, jako že chybí chodník kolem cesty a i my jsme měli občas problém kličkovat po silnici s golfáči a chybí větší výběr věcí k vodě - takový stánek, kde by měli opalovací krémy (v obchodě byly jen 2 krémy - faktor 10 a 20), boty do vody, sluneční brýle, potápěčské brýle a tak. Dá se to samozřejmě pořídit v Trogiru na trzích, ale je to přece jen pohodlnější mít přímo na místě.
Každopádně když to shrnu, s letošní dovolenou jsem byla spokojená a za to děkuji i Gregorimu, bez kterého by mě ani nenadlo nějaké Slatine jet navštívit a především našim skvělým domácím (paní Nada Domic), kteří nám rozhodně pobyt maximálně zpříjemnili a pokud je Grigori znáš, moc je od nás pozdravuj. Kéž by takových domácích bylo víc :-)thumbs up smileythumbs up smileythumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 243
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.