Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko

Autor Rohal 
Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
23. 04. 2010 07:57
.



Upraveno 41krát. Naposledy upravil Rohal (30. 09. 2012 21:45).
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
23. 04. 2010 09:27
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
23. 04. 2010 15:04
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 15:16).
avatar Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
23. 04. 2010 15:28
... Zdeno ... thumbs up trasa ... dokonale zpracovaná a bude jistě k užitku zvláště tomu, kdo ji absolvuje po prvé nebo si ji konfrontuje ...
... na komentáře rýpalů nehleď ... smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (25. 04. 2010 12:52).
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
24. 04. 2010 14:30
Připojuji se k hodnocení jako dokonale zpracovaná nabídka trasy ty,kteří vyjíždějí z východní Moravy. Já jsem tuto trasu absolvoval již 4x,celkově si ji oblíbil a letos pojedu tak opět,jen s tím rozdílem,že vyjíždím z UB-v Trenčíně se napojím na dálnici do Blavy,pak stejná Roh.trasa-asi po HR dálnici až ke Splitu a odtud necelých 20 km do Duče-Omiš.Taky rád přivítám nové aktualizace.Už se těším.
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
24. 04. 2010 18:00
Jezdím podobně, jen ze Zlína nejedu na Uh. Hradiště, ale jedu na Uh. Brod, Strání, Nové Město n. Váhom a dál po dálnici do Bratislavy a pak stejnou cestou přes Maďarsko a cíp Slovinska.
V Karlovacu sjedu z dálnice, jedu kolem Plitvic ( u obce Rakovice se najíme v motorestu), poté u Udbiny ( Gornja Ploča) najedeme zpět na dálnici - těsně před tunelem Svatý Rok. Je to takový mix, část "staré" cesty a část dálnice. Dřív jsem jezdil po staré silnici tak jak Rohal až po Šestanovac, tzn. i přes Knin, ale teď, když většinou jedeme až do Č.H., přece jen více spěchám.
Jízda po dálnici mě moc nebaví, takže pokud mě netlačí čas, raději se kochám krajinou.
jo
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
24. 04. 2010 18:51
Po přečtení "Rohalovy trasy" jsem zamáčknul slzu - ano, tak jsme jezdili do Jugošky kdysi! V dobách tzv. totalitních. Počítám, že autor se při tvorbě trasy inspiroval vyprávěním starců.
Na cestu ale bylo potřeba dva dny s přenocováním na trase. Byla menšina šílenců, kteří to zvládali non stop.
Kolikrát jsme nechali auto, aby si samo vybralo směr vlevo (jih) nebo vpravo (sever) v deltě Neretvy na křižovatce s magistrálou...

Pro mladou generaci to může mít své kouzlo, údolí Vrbasu i Neretvy je super. Ale dnes bych tudy už nejel. I když na dolovelnou se nemusí spěchat - jednodenní cesta ze Sev. Moravy (16h) po dálnici je pohodlnější.

Přeji všem, kteří se tudy vydají příjemnou i když pomalou cestu! Pozdravte za mne Banju Luku, Jajce, Prozor, Mostar...

Josef
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
25. 04. 2010 12:29
zdravím východní Moravu, Rohal udělal pěknou kuchařku. Od Zlína jeďte raději přes UH a UB po E50 do Trenčína na pěknou slovenskou dálnici je to rychlejší a pohodlněší.
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
25. 04. 2010 14:45
Vynikající popis , loni jsem se snažil to nějak takto popsat rodičům ale vynechal jsem právě ty maličkosti
- a někdy na nich záleží, protože jedno špatné odbočení a vítejte v BUDAPESTI - třeba.
Rodiče pochopitelně párkrát špatně odbočili......
Takto popsaná trasa je vynikající práce. doporučuji zkopírovat , uložit, vytisknout a přiložit
k autoatlasu.
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
25. 04. 2010 16:50
Rohal pekna praca.Som z Trenčina a od Bratislavy jazdim presne podla teba zhodou okolnosti vlani presne do Drveniku.(nadherne miesto).Ta fotodokumentacia v Slovinsku od kruhača cez Dolgu Vas po hranicu je unikat.Minuly rok presne podla toho a tento rok nic menit nebudem.Ešte raz dakujem



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Loko (26. 04. 2010 17:47).
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
26. 04. 2010 07:21
. (šetříme místo)



Upraveno 4krát. Naposledy upravil Rohal (17. 06. 2010 17:28).
avatar Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
26. 04. 2010 10:47
Krásná trasa,kterou jsem jel v loni poprvé na Pelješec a Černé Hory /ze všech nejkratší/ ,myslím tím tu přes Banja Luku,Jajce a Mostar.Samozřejmě s přespáním a v poklidu.Tuto trasu lze bez problémů doplnit o trasu bez poplatku SK známky a to přes Břeclav-Rakousko-podél Moravy pak přechod do Maďar a napojení na 86 atd. Již několikrát jsem ji použil na cestu do Maďarských termálů Hegyko a Bük. Cesty dobré,bez děr,jen tak jako celá zde uváděná přes vesnice s omezením rychlosti. Jinak Rohale nech si na tu trasu dát autorské právo,nebo ti ji zase ukradnu,až se tu na tuto možnost cesty bude za rok někdo ptát. thumbs up smiley

MirekŠi
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
26. 04. 2010 14:10
Jo z UH - Kunovic na E50 (má zatím dobrý povrch) tě ale zdrží pouze průjezd Bánovem, Starým Hrozenkovem, Drietomou a jsi na SK dálnici a z Kunovic kde se tvoje trasa může dělit je to na SK dálnici jižně od Trenčína cca 50km , tvojí jižní cestou můžeme začít silně nekvalitní I/55 zácpama v Kunovicích, Uh.Ostrohu, Veselí n.M., Strážnicí (snad kromě noční doby) a to záměrně jmenuji jen ty větší díry a ty další nekonečné dědiny ....... a když už mám SK známku tak se nebráním použití opravdu kvalitní dálnice a nejen časově na tom budeš líp, ale nechci moc oponovat vše dobré zvažte si to sami.
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 13:35).
avatar Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
26. 04. 2010 16:03
a co takhle Holešov,Kroměříž-nájezd na dálnici až na Rajku cca 219 km 2h.7m.(podle google) ??? Možná to zkusím,když tu našu dálniční známku mám. Já jezdím na Strání,ale letos možná zkusím tu dálnicu.thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kure (26. 04. 2010 16:04).
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
26. 04. 2010 16:45
Fakta : Rozbitá I/55 neprůjezdná jen v 7-9 ? Cože? Proč tu blbneš hlavy! Navíc se prý chystají rozsáhlé opravy a tím pádem složité objížďky. Já jezdím po E-50 i I/55 téměř každý den ve dne i v noci tak vím své, ano cítím silný patriotismus, ale než přes Strání tak radši 2x " zajížďka " na Hrozenkov, v úseku Kunovice-Strání je možná akorát nicotný kousek Slavkov -Strání asi 5 km (pozor zvěř!) pěkný (I/54) ale ostatní silně ošúpaný, prodrený až vydrený, ze Strání se musíš motat po Novém Mestě n.V. a pak teprve na dálnici, ale pokud jedeš na výlet třeba do Čachtic tak je to dobrá trasa. Jo a při tom švunku na 120 si dávej pozor na pomáhat a chránit občas je tam vidím. A ještě, plánujte a kombinujte hlavou - rychle, pohodlně a bezpečně ne slepě podle plánovačů.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ben06 (26. 04. 2010 16:53).
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 13:35).
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
26. 04. 2010 17:19
šetřím místo



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rohal (17. 06. 2010 16:54).
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 13:35).
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
26. 04. 2010 20:27
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ajax (17. 06. 2010 17:24).
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
26. 04. 2010 20:29
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ajax (17. 06. 2010 17:23).
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
26. 04. 2010 20:59
natoč si po maturitě co chceš, já nikomu nic nenutím jen jsem se zapojil do diskuze, já točím volantem úsek státní hranice - Starý Hrozenkov - UB - Kunovice - UH - Staré Město - Kunovice - Hluk - Slavkov - Strání - státní hranice i několikrát denně, v zimě a v létě, v noci a ve dne už 16 let, každý si zvolí cestu sám, nazdar.
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
26. 04. 2010 21:35
. (šetříme místo)



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Rohal (17. 06. 2010 17:27).
avatar Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
04. 05. 2010 11:47
Rero hodila odkazy na webkamery v sekci Slovinsko a jedna kamera co nás zajímá pro Rohálovu trasu je první kruháč na Dolga Vas hned za benzinkou Petrol
webcam Dolga Vas



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kure (04. 05. 2010 11:48).
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
15. 06. 2010 21:25
šetřím místo



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rohal (17. 06. 2010 16:56).
avatar
FAT
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
15. 06. 2010 22:47
Pri jazde cez Strání Vás musím upozorniť na jedno nebezpečie. Sú to naši policajti. Hneď ako vojdete na SK Je to cesta pomerne slušná a rovná. Láka na rýchlu jazdu. Sú tam ale obmedzenia (obce aj tabule). Ak si naladíte naše rádio, takmer denne budete počuť o radare na 54-ke a je to pravda. Mám taký dojem, že im robí radosť chytať práve Vás pri ceste na SK. Je to nejakých slabých 20 km, cesta rovná, viditeľnosť na kilometre, denne po nej jazdím, radary pojazdné aj pušky.
avatar Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
15. 06. 2010 22:57
pokud jsem si všiml,dost často stávají na autobusové zastávce(schovaní) jak píšeš je tam rovinka...dacani..thumbs up smiley
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
17. 06. 2010 09:03
Rohal: Super Super Super dokonale spracovaná trasa potešila som sa. ĎAKUJEMthumbs up smileythumbs up smileythumbs up smiley
avatar Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
17. 06. 2010 09:14
... Rohalovi ... Zdeno, perfektně Tebou zpracovaná trasa ... vše ostatní by se mělo smáznout ... thumbs up
Re: Rohalova trasa - Morava,Slovensko,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko
17. 06. 2010 12:41
Nejede někdo zítra do chorvatka ze zlínska přes madary že by jsme se připojili? Jedeme ženské osazenstvo tak by jsme se rádi někoho drželi. Díky za odpovědi.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 242
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.