Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj

Autor tomt 
Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
16. 07. 2009 22:15
Pročetl jsem na fóru kdeco, ale informace jsou tak rozdílné, že z toho nejsem moc chytrej, proto zakládám tohle vlákno. Poraďte prosím kudy projet oněch cca 60 km od hranic s Rakouskem po hranici s Chorvatskem, mimo placené cesty. Prosím pokud možno itinerář s průjezdními body nebo křižovatkami.

Dík, TOM
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
17. 07. 2009 07:31
Snad ti to pomůže.Dnes taky vyrážím smileys with beer
[maps.google.com]
avatar Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
17. 07. 2009 08:29
Ahoj, ideální cesta. Loni jsem po ní jel. Jen letos se to dá trochu zkrátit v Ptuji, je tam nový most a objíždí se centrum. Já jedu za týden, tak potom poreferuji. Jediné čeho se bojím je cesta z Ptuje na hranice Chorvatska. Když se dívám na hraniční přechod Macelj na web kamery, je dost ucpaný (díval jsem se mezi 2 a 3 ráno). Takže podle situace pojedu buď tudy, nebo na Ormož. Dle fóra je to tam lepší.
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
17. 07. 2009 09:34
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
17. 07. 2009 12:05
Jezdíme úplně přesně jak bouky. Loni sem to jel cca 50 minut. hot smileyhot smiley jedem v neděli takže pak sem hodim koment.
avatar Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
17. 07. 2009 13:08
Výborně Bouky, na nováčka ses zapsal excelentně!thumbs up
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:20).
avatar Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
17. 07. 2009 15:27
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
17. 07. 2009 15:59
zdarec,tak to nějak jasně popíši.Jedeš od Grazu,před hraničním přechodem se slovinskem sjedeš na posledním sjezdu z dálnice na Spielfeld(ještě Rakousko),sjedeš na kruháč a vyjedeš posledním výjezdem z kruháče,dojedeš na starou celnici,projedeš ji,(vlevo nad Tebou vede dálnice,z které si sjel),dojedeš na křižovatku,kterou projedeš rovně,podjíždš pod dálnicí,(ale spíše trochu do leva,hlavně ne doprava ani doleva).Za křižovatkou (cca300m)máš po pravé straně benzinku(nat95-1.10E),a za ní je supermarket s parkovištěm,dá se tam rozumně nakoupit,hlavně na cestě zpět,když už minou poslední zásoby(mají do 19.00).Tak že valíš pořád po hlavní ,přes ŠENTIJL směr PESNICA.Za Pesnici dojedeš na veliký kruháč,celý ho projedeš,a až na poslední výjezdu jedeš ven směrem na LENART.Přijedeš do Lenartu mírně do kopce,a na křižovatce(tvar T),odbočíš (tuším kolem kostela) do prava směrem na PTUJ,a pak pořád směr Ptuj po hlavní(jsou tam směrovky).Dojedeš do Ptuje,a pak jedeš na Maribor,sjedeš z mostu do prava,dojedeš na hlavní,a dáš se do leva směr Maribor,Ljublan.Projedeš nějakou vesnicí,nebo to ještě patří k Ptuji,asi 5 km,dojedeš na hlavní Maribor-Zagreb,podjedeš ji,odbočíš vlevo a najedeš na ní,a pak už frčíš na Zagreb.Asi po 10km,ještě před hranicí je po pravé straně benzinka(dobrá cena).Toď vše,zajedeš si asi 20km,30min,ale ušetříš!Někdo přes Ptuj jezdí nějak přímo,ale neznám to.Zpátky Tě to navede na Ptuj asi o 3km dřív,je to nový obchvat,ale pozor v Ptuji,aby si se nezamotal.Já odbočuji na Ptuj -západ,pak dojedeš na Y křižovatku,dáš se do prava,a po asi 1 km odbočíš zase do prava-najedeš na ten most,z kterého sjíždíš,když jedeš do Chorvatska.Možná Ti někdo poradí lepší přes ten Ptuj,ale já tak jezdím,a v pohodě.
avatar Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
19. 07. 2009 20:50
.



Upraveno 6krát. Naposledy upravil Racetiger (25. 06. 2011 08:49).
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
26. 07. 2009 14:53
Tak dnes ráno jsem se vrátil.Tam jsem jel jak jsem psal výše,ale co Slovinci předváděj tak to je hrůza.V Ptuji přelepené (přeškrtlé)silniční ukazatele červenou páskou(ve Světě motorů 27/09 strana 8 obrázek 5).Ignoroval jsem je a jel dál.A ejhle.Přenosná značka Zákaz vjezdu.Jel jsem zpět a u ukazatele jsme se potkali s dalšíma kteří neví kudy kam....Nakonec jsme to nějak projeli,ale ani nevím jak.....Na zpáteční cestu sem koupil známku a vše bylo v klidu.....Dva dny po mně(19.7.) jel kamarád tou samou cestou a v Ptuji přes silnici vysypaný písek (schválně?) a vedle hromady policajt a všechny naváděl na dálnici....Šťastnou cestu!!!!!
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
26. 07. 2009 15:18
No,dalo se to čekat.Už loni jsem si všiml,že prakticky chybí ukazatele směru na vedlejších silnicích a všude je značení k dálnici.Letos jsem zakufroval v Ptuji a vyjel jinou cestou,ale na silnici č.9 jsem se dostal jen díky znalosti okolí.Každý zákaz vjezdu se dá objet, když znáš směr.Jak to ale budou řešit ti,co jedou,případně objíždějí poprvéconfused smiley !Možná Slovinci nakonec dosáhnou svého a prodají více vinjet,protože těžko někomu radit,aby se vyhnul dálnici,když sám nevíš kudy.Jedu ještě jednou v září,tak si asi prohlédnu okolí Ptuje víc než doposud.Ale co,Slovinsko je také hezké a v Chorvatsku taky každý nejezdí po dálnici...

Karel
avatar Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
26. 07. 2009 18:48
To je klasická ukázka toho co jsem psal už jinde jsou to somráci. Za nesolidní službu chtěj neslušný peníze. Bohužel když jedu s dětma a nemám čas na kličky po Slovinsku, tak mi nakonec nezbyde nic jiného než položit 15 € abych byl pryč, nebloudil a nestál hodinu na místě a dohadoval se s polišem. Zatím se objet dala za cca 50 min, ale ještě pár levot slovinců a následný časový zdržení a nezbyde nic jiného než to slovinské výpalné zaplatit. Tady je třeba zásah EU a nedat ani € na slovinské dálnice.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (27. 07. 2009 10:04).
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
26. 07. 2009 20:51
Dnes brzo ráno jsem se vrátil, cesta mimo slovinskou dálnici, tedy směrem k moři přes Graz-Gersdorf-Murfeld-Mureck-Trate-Lenart-Radehova-Ptuj-a pak dále po silnici č.2 a následně silnice č.9 (E59) směr Macelj. Cesta tam 10.7..2009 na Mecluju cca ve 02:00 kolona a čekání asi 45 minut, cesta zpět 25.7.2009 obrovská kolona na u Zagrebu, čekání určitě 1 hodinu a totéž na Macelju, ovšem tam za to mohli řidiči, kteří se snad ještě 50 m před placením snažili najít volnější kasu a pak to tam celé zablokovali, nemluvě o tom, že chytráci tam dají ceduli o placení asi 150 metrů před oním placením a pak se začnou dít věci a auta jezdí z jednoho pruhu do druhého.... Jinak se mi zdálo, že ve Slovinsku jsou nějaké objíždky, taky jsem se tam asi na 15 minut zamotal, ale pak to bylo dobré, nemilé překvapení bylo auto s rakouskou SPZ jedoucí v protisměru nájezdu na dálnici, sice měl výstražná světla, ale příjemně po těle mi nebylo.....
Výše uvedená cesta přes malá města a vesnice je ,,veselá" auto hopská tam a zpět, kvalita nic moc, ale kdo jede s rozumem, neměl by mít problém :-)
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
27. 07. 2009 15:23
Dnes v noci jsem se vratil, sjezdy a najezdy Drazenci jak ve smeru PTUJ-MACEJL tak i zpet nejsou zpoplatnene, vineta zacina az za sjezdem na PTUJ, tak se nebojte normalne to projedete.
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
27. 07. 2009 17:43
prave pisu z hvaru. za grazem jsem potkal lidicky v passatu, co zkoumali kudy maji jet. tak jsme se odhodlali jet pres mureck, lenart ptuj. dojeli jsme do ptuje a ted jsme hledali odbocku na novy most , jeste pred centrem, ale skrtle cedule, na silnici cedule zakaz vjezdu, tak jsme nevedeli kudy, inu jeli jsme dal na stary most, skrz ptuj a sp. hajdinu, tam zavrena silnice, vysypany pisek na silnici a cedule zakaz vjezdu. to uz tam stala dalsi auta AHA a HK a nevedeli kudy, melč jsem v zaloze jeste jednu posledni trasu, takze jsem je vsechny vedl na zgorna hajdina, prechod rogatec, vesnicka Krapiny a dal na HR dalnici. myto o neco levnejsi. SLO celnici nasrany, ze jsme to objeli, kazdou obcanku 10 minut zkoumal a cucel do auta, co to vezem.

cestou zpet v nedeli, snad ze zagrebu jiz trefim... doufam..
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
27. 07. 2009 18:37
na jihovýchodě Ptujského jezera je silnice přes řeku a vede do Třžece. Dá se tudy normálně projet? Není tam třeba zákaz vjezdu? Tady snad žádné zákeřné zátarasy nebudou.
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
27. 07. 2009 19:03
nezlobte se na me, ale uz mi pripadate jak nemocny. Slovinci maji paky jak vas dostat na dalnici, ikdyz jsou nefer. A vy jak ovce si porad vedete tu svou cestu. Jde vam o penize? Tak si vemte kalkulacku a sectete si poplatky, cas jizdy, kilometry na ostatnich trasach. Na to nepotrebujete ani navigaci. A zjistite, ze jezdit pres Ptuj je nejvetsi blbost. Slovinci nejsou blbci a vidi kudy jim utikaji eura za dalnici. A to je teprve zacatek, az tu dalnici dostavi, neobjedete ani prd. Mozna je na case priznat si porazku... Malokdo ma naturu hledat skulinu mezi hromadama pisku vecne, zvlast kdyz jede na dovolenou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil 92671 (27. 07. 2009 19:09).
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
27. 07. 2009 19:11
30 EUR * 26 = 780 CZK, to raději najdu skulinu v písku.
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
27. 07. 2009 19:29
92671 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> nezlobte se na me, ale uz mi pripadate jak
> nemocny. Slovinci maji paky jak vas dostat na
> dalnici, ikdyz jsou nefer. A vy jak ovce si porad
> vedete tu svou cestu. Jde vam o penize? Tak si
> vemte kalkulacku a sectete si poplatky, cas jizdy,
> kilometry na ostatnich trasach. Na to
> nepotrebujete ani navigaci. A zjistite, ze jezdit
> pres Ptuj je nejvetsi blbost. Slovinci nejsou
> blbci a vidi kudy jim utikaji eura za dalnici. A
> to je teprve zacatek, az tu dalnici dostavi,
> neobjedete ani prd. Mozna je na case priznat si
> porazku... Malokdo ma naturu hledat skulinu mezi
> hromadama pisku vecne, zvlast kdyz jede na
> dovolenou.

Například já se na tebe nezlobím, protože se snažím pochopit, jak to myslíš. Ale tohle evidentně není vlákno pro tebe, prostě to neřeš a nepiš sem. Jednoduché.
A jinak - není to jen o penězích, ale také o principu. Až bude dálnice celá a v žádném jejím úseku (tj. např. na začátku a na konci) nebudu stát dvě hodiny v koloně, pak si známku rád koupím, abych Slovinsko profrčel. I proto se objíždí, víš?
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
27. 07. 2009 20:24
Macx,nemá význam na jeho názor odpovídat,jelikož neví o čem je tu řeč.Slovinci nemůžou uzavřít všechny silnice podél dálnice,jak by jezdili domácí,podívej se u nás kolik lidí má známku.
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
27. 07. 2009 21:37
aaa hosi jsou odbornici !
Macx, vec principu je to pro ty, co na tu znamku bezproblemu maji. Ostatni se za principy schovavaji, ale jde jim o penize. A jestli si myslis ze dalnici od Sentilje po Macelj se vyresi kolony, tak si naivka. Dokud nebude HR v unii, budes tam stat dle libosti SLO celniku.

A ty miroslave57, ktery vis o cem je rec bys nas neznaly mohl poucit. Kdyz jsou slovinci schopny nasypat na silnici hromadu pisku aby turisty stahli na dalnici, tak je domaci asi moc nezajimaji. Podivej se na jejich sazby za dalnici a vypravej mi o slusnosti a ohleduplnosti.
avatar Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
27. 07. 2009 22:06
Litr nebo 750 má každej a v ceně dovolený to je zlomeček, ale neznám žádnýho i opravdovýho vataře, kterej by jen tak vyhodil 750 Kč za tak špatnej kšeft. Z frajeřiny si s tím zapálí cígo, ale ojebávat se nenechá nikdo. Já bych to dal, teda nerad ale dal, kdyby ta dálnice byla od hranice k hranici, protože vezu děti a kličkovat kolem Ptuje a hádat se s polišema není časově výhra. Jinak domáci budou znát cesty tak, že jedna silnice je od světa neuřízne a projedou v poho jinde. Získávat místní znalost u Ptuje o dovolené nechci, ale jedna cesta tam nebude. No a zase víc kecáme o nesmyslech namísto toho, aby tu psali ti co to projeli kudy jet a kudy nejet.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (27. 07. 2009 22:08).
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
27. 07. 2009 22:09
Přesně tak, proto jsem uživateli 92671 psal, ať se na psaní sem vykašle. Filozofie a ne/smysl objíždění se dostatečně řeší v jiných vláknech, není třeba se střetávat v každém tématu, které se toho dotýká.
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
27. 07. 2009 22:22
Racetiger smoking smiley máš ZELENOU smileys with beer Já taky rád zaplatím ,ale až to bude vše hotové .renonoussmoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil renonous (27. 07. 2009 22:23).
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
27. 07. 2009 22:27
ale ja tu dalnici loni taky objel, letos jsem jeste nebyl. Ja vam objizdecum fandim, jen si myslim ze nam to brzy slovinci zatarasi tak, ze si znamku se znechucenim koupime vsichni. Ja na rozdil od vas akorat poznam chvili, kdy je treba prestat s jezdenim od jedne hromady pisku ke druhe a proste zaplatit
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
28. 07. 2009 07:50
To 92671
Poznáš akorát kulový, píšeš o věcech, které neznáš. Ty hromady písku na té silnici jsou proto, že ji překřížila nově otevřená část dálnice.Ta silnice momentálně totiž nevede nikam. Po dokončení zde bude nájezd na dálnici směr Maribor (někdy v budoucnu).
Jak to tady čtu, občas se tady vyskytují i odborníci, kterým by se tudy určitě podařilo dostat na dálnici, co na tom, že v protisměru !
Ten písek je jejich!
A ohledně objíždění: až bude dálnice hotová celá a cena i délka známky zůstane stejná , stejně ji pohodově objedu přes Mureck. Nejsem socka, ale taky nejsem blbec, abych za dvě známky dal 30 Euro. Za ně si raději zaplatím jeden den pobytu v aparm. déle, dám si dobrou večeři, nebo natankuju naftu na 650 km, což je při vzdálenosti Brno-Brela 890 km, 2/3 cesty zadarmiko.
To, že nemusím otáčet každou korunu 3x, než ji utratím, ještě neznamená, že je budu rozhazovat, jako bych si je doma sám tisknul.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (28. 07. 2009 07:55).
avatar Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
28. 07. 2009 08:00
TO: MIRUSthumbs upsmileys with beer dal bych ti zelenou (ale není tu) to je skvěle napsaný.thumbs up
avatar
XXX
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
28. 07. 2009 10:53
@Mirus:
Mluvíš mi z duše.


Delší dobu jsem tady nebyl.To co ale v některých příspěvcích čtu,to mi vyrazilo dech.Zákaz vjezdu?? Vysypaný písek??
Autor článku "LUCANO" pravděpodobně zabloudil a o tom nám tady podal zaručenou zprávu.
Mám projetých mnoho evropských států.Po cestách i necestách a samozřejmě i po dálnicích.
Ale nikdy a nikde jsem se nesetkal s tím,že by nešlo objet placený úsek,nebo že by objížďku někdo blokoval
třeba vysypaným pískem,a nutil je jet na dálnici.A to ani ve Slovinsku (i když by to bylo na ně podobné).
Můžou akorát tak prudit slovinští policajti,(měření rychlosti a kontroly na objízdných trasách),ale to je vše.
Re: Kudy Sloviskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj do Macelj
28. 07. 2009 10:57
Mirus, je vidět, že jsi náš člověk !! Zdravím !!!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 246
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.