Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 01. 2020 08:06
S tým vlekom si zašiel zbytočne hlboko do vody. S člnom si bol už nad vlekom a vlny Vám robili zle, mohol si poškodiť laminát o vlek. Stačilo by zacúvať tak, aby posledná rolna, max druhá boli vo vode a ten ľahučký RIB vytiahnúť navyjákom.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 01. 2020 09:32
Tahle kocábka Bessyho není. Ale jak píše, je to tam na draka. Sešup hrozně klouže, v betonu jsou po vyhnilých prknech díry na zlomení kotníku. Vlny jdou vždy z boku. Přistání ve vlnách musí být natrénované...udělat si náměr podle větru a vln, rozhulit, chcípnout motor, vyklopit motor, lano do ruky a před dotykem vyskočit až nad kluzkou část a lanem povytáhnout. Pak teprve do vody, vyklopit kola a vytáhnout pod Slavinku. Něco jsem se tam gumáku natahal.
A hned vedle u mola ja velkej šutr pod vodou, obroušený od noh motorů. Kdo o něm neví, hned ho značkuje.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 01. 2020 10:23
… jak píše Michal … ten náš je na fotce dole … ten menší …

P.S. ... gumák, 3,5 metru s 15 Hp Hondou jsem měl 3 roky a teď je to 5,6 metru celolaminát se 115 Hp Evinrude …
[www.rajce.net]

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (31. 01. 2020 08:00).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 05. 2020 23:06
Info pro ty, kteří mají v plánu plavat po republice, tak od 1.5. je opět v provozu Baťák.
Komory v provozu. Jel jsem jenom na odpoledne, Strážnice - Výklopník a zpět, zatím hodně bordelu ve vodě thumbs down
Dost větví, mrtvé ryby... a namotal jsem na vrtuli i velký modrý pytel s bordelem (borec na komoře pak říkal, že už také 4 vylovil...).
Marina i bufáč na Petrově funkční (točí i Bernarda), Výklopník také v provozu (vč. klobásek na grilu).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 06. 2021 06:51
Kto má gumák a má iste aj opravnú sadu , skontrolujte si vždy či je lepidlo OK . Minulého roku nová sada + dokúpené nové lepidlo - tekuté PVC - fantastická vecička , žiadne záplaty stačí kvapnúť .
Takže v sade 2 lepidlá ale obidve KO - jedno zaschlo v tube u druhého sa rozpadol vrchnák zistil som to náhodou lebo som chcel zalepiť bazén . Pred cestou toto nenechať na náhodu .

Toto je to lepidlo stačí si to dať do vyhľadávača je to perfektné , farbu vybrať podľa člna :

ulow liqid pvc



Upraveno 1krát. Naposledy upravil svantovit (17. 06. 2021 07:29).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 06. 2021 11:52
Osobně používám BISON Liquid Rubber.
Na "prcka" (Mariner 4), co máme na Baťák a na ryby nesčetněkrát použito... mladého vpichy od háčků atd.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 06. 2021 12:48
A jak se to vplňuje do sumáře úlovků? něco jako kapr 45 2x , člun gumový 320 6x smileys with beer
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 06. 2021 14:20
Úlovky nad 70cm se musí pouštětsmiling smileysmiling smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 06. 2021 14:47
No on ten gumák taky (u)pouští smiling smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 06. 2021 16:12
Jj, už jsem ho definitivně "upustil" přes Aukro...


Ukázka "záplat" udělaných Bisonem... (po čase se z čirých stanou žluklé):




... a "nový prcek" nástupce "starého prcka" grinning smiley
Samozřejmě opět na Baťáku - Petrov.


P.S. Ten je zatím bez flastrů... thumbs up
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 06. 2021 00:14
Ahoj všem,
protože si náš malej zlomil ošklivě nohu a se sádrou to nejde, tak bohužel rušíme naší dovolenou v HR. Termín 1. až 15. 7. 2021 tedy je volný a slíbil jsem naší domácí, že někoho za nás zkusím sehnat.
EDIT .: Tak místo nás pojede kamarád....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil sedivak (20. 06. 2021 22:14).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 06. 2021 09:16
To je smutné ,ať je malý brzo ok .

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice už ani nevím ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 2x
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 06. 2021 17:18
To sedivak co s ortézou?
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 06. 2021 22:13
Bohužel, doktoři mu nechtějí dát nic jiného, než klasickou sádru na celou nohu a pro tříletého kluka je to v tomhle počasí peklo jenom sedět, nebo ležet doma....děkuji za přání všeho dobrého...smiling smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 06. 2021 22:52
TO sedivak ještě existuje taková plastová lehká sádra sice se snad doplácí ale snad jde s ní i koupat.... ne vždy jde ale použít a hlavně ať je brzy O.K.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 06. 2021 18:48
No právě, že v tomhle případě použít nejde, ale dnes na kontrole vše ok, srůstá to dobřesmiling smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 07. 2022 15:07
Obyčajná rýchlospojka na pripojenie k benzínovej nádrži...kúpil som novú, vydržala celkom cca 7 dní prevádzky ..takže posledný deň sa nevozilo... praskla gumička, práve som chcel objednať cez web novú a tam napísané replika !!
V predajni mi nikto nepovedal, že to je prašivá replika..
Jedná sa o zelenú napodobneninu rýchlospojky Merkury, Yamaha.
Takže jednoznačne orginál - a aj náhradnú .
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 07. 2024 22:59
Toho našeho (myškami) "prožraného" prcka na Baťák jsem nahradil novým člunem 3,8m. Trochu větším a samozřejmě těžším...

Nicméně, má záda již mají problém / dala stopku tomu "čapnout (skoro) metrák a hodit to na vodu", tak řeším kolečka...

Tak nějak mám pocit, že ve vhodné poloze (pro díru pro šroub) překáží typový štítek (samozřejmě bude profil z druhé stranygrinning smiley):


Tudíž otázky pro znalé praktiky:
- udělat novou díru v profilu držáku kola (a zrcadlu) pro šroub "na půl páky" pod tím štítkem?
- přemístit štítek? To asi nebude úplně košér, co? Natož provrtat štítek...
- umístit držáky blíže středu? Stabilita?

Jak máte kolečka vy?
Vyndaváte je při plavbě nebo jenom překlopíte nahoru? Nevadí vám při manévrování? U té 2,3 je navíc reverz otočením celého motoru (nikoli přeřazením na převodovce)...

P.S. Člun ani kolečka měnit nebudu, je to prostě jenom náš prcek na Baťák.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (15. 07. 2024 23:00).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
16. 07. 2024 08:14
Štítek jsou jen čtyři hřebíky. U jednoho člunu jsem ho přemístil, překážel montáži kopeček.
Kolečka co nejdál od sebe, kvůli stabilitě. Montáž tak, aby kolečka v poloze dole byla pod člunem. Měř nejenom dvakrát. Trosečníkovi se podařilo kolečka přidělat tak, že jsme je pak u vody museli sundat, nešla přes buřt překlopit.
Kolečka nesundávám, překlopíš je nahoru. Nikdy nepřekážela rejdění. Často se stane, že je zapomeneš překlopit nahoru. S tvým motorem na to přijdeš hned, protože se to snad ani nerozjede. I s mým 15HP je to šílená brzda a to mám kolečka o menším průměru. Jako by mě někdo držel za zrcadlo.
Před montáží vyvrtané díry vymázni a můžeš máznout i pod plech. Ale pozor, silikon ve slané vodě tvrdne a drolí se, takže to co se vytlačí, pořádně setři. Nedotahuj na krev, některá zrcadla jsou dost měkká.
A voz sebou náhradní duši. V kontaktu se slanou vodou uhnívají ventilky. V Chorvatsku jsem se nalítal a rezervní duši jsem nesehnal. A vulkanizéři mě vyhazovali, nikdo nechtěl nový ventilek navařit.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
16. 07. 2024 13:10
Michale, díky.

Tento prcek je pouze na výlety na Baťák (možná přehradu), opravdu nikdy na moře (slanou vodu) nepojede smoking smiley
Na moře mám k dispozici jinou loď, majitel se o ní stará a vše platí, ale nesnáší to někam tahat - typický "dálniční letec". Mně to nevadí, tak jí na sezónu odtáhnu k moři a po sezóně zpátky. Prostě, taková oboustranně výhodná symbióza thumbs up smiley Bójku máme od "našeho" domácího...

Nicméně, k té montáži. Měřím, měřím a měřím... a nic moc.
Ono totiž ani na netu není moc fotek či videí s osazeným motorem a kolečky nahoře. Většinou jsou to fotky člunu / zrcadla bez motoru a s kolečky dole, respektive je to na YT spíš totální tragédie neumětelů a tragédů, kteří ostatním "radí" eye popping smiley

Např. na "Dr.Sňáka" provrtáme typový štítek:

Kolečka dáme směrem "dovnitř":

Toto bych chtěl vidět s 20HP motorem v rejdu grinning smiley Byť jsou to ty držáky, kdy to je zaaretované lehce v úhlu dozadu

Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 07. 2024 12:00
Na člunu nemá silikon co dělat, zásadně používat MS polymery (Sikaflex, Mamut apod)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 215
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.