Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pojištění plavidla -Osiguranje??

Autor Lada 
Lada
Pojištění plavidla -Osiguranje??
18. 01. 2006 17:32
Minulý rok v Hr přišli s novou přihlašovací povinosti Vinětou.Obsahuje též pojištění odpovědnosti?? Mebo jinak ,je pojištění nutné ?? Děkuji Lada
avatar Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
18. 01. 2006 21:10
Pojištění z odpovědnosti neobsahuje, pojištění z odpovědnosti musí mít každá loď která má větší výkon motoru jak 15KW ne HP!!!.
Pojištění lze sjednat u nás u Alianz nebo to nabízejí dnes už i jiné pojišťovny a nebo také přímo v HR ale jednoduší je to u nás.
Jinak o vinětách a pojištění je tu napsáno již mnoho ahoj Standa
Lada
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
21. 01. 2006 12:22
Alex
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
30. 01. 2006 22:09
Pozor! Naše pojišťovny pojišťují jen lodi s motory malého výkonu. Nejsem si jist zda do 100 nebo 150 kW
avatar Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
01. 02. 2006 14:32
Alianz pojistí každou loď bez ohledu motoru ale pozor měl jsem již skoro uzavřenou pojistku na mojí loď nevím jestly to byla kooperativa nevím nechci někoho poškodit protože pojistná částka byla pomálu o 70% nižší tak jak jsem zvyklí jsem se polopaticky ptal a na závěr jsem zjistil že pojistka je pro celou Evropu ale né moře pouze řeky,jezera nádrže takže pozor???
Dnes mám loď pojištěnou již 3 rokem u Německé pojišťovny přes českého zprostředkovatele a cena 50% cen našich pojišťoven ahoj Standa
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
15. 02. 2006 22:48
Stando je to opravdu nutnost to pojištění??Včera na yacht vltava jsem četl ,že tuhle povinost vyžadují pouze taliáni .Mám 5 m gumák s 50 hp.
Když jsem posledních 5 let platil poplatek nikdy mně nenechali odejít bez pojištění,,za /4,3m- 25hp/,vždy jsem musel cvakat.Minulý rok v Šibeníku pouze viněta a nazdar.Tak jsem z toho jelen.Ale asi si to udělám on to zase není takovej peníz s porovnáním ceny,té naši záliby .Ahoj Lada
avatar Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
18. 02. 2006 10:09
Po mne chtějí při vydání viněty pojištění vždy mám ovšem motor 220Hp a kajutovou loď.
Když jsem jezdil pouze na gumáku tak jsem to sledoval a bylo mne řečeno že je to povinné nad 15KW výkonu motoru měl jsem tehdy 15Hp a Alianz aniž by mne poradila že ho pojišťovat nemusím tak jsem zacvakal pojistku.
Ale tohle se nezměnilo takže si myslím že zaplatit budeš muset přinejhorším až tam pojišťují to taky.
Já mám nejlepší zkušenost s Německou pojišťovnou mají u nás svého zástupce /Čech/ zavolej mu a zeptej se on ti řekne jak to je doopravdy a od nich to zákoné pojištění je nejlevnější jmenuje se p. Parchomenko 777172816 ahoj Standa
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
29. 07. 2007 20:29
Dobry den
Nemate nekdo zkusenost, jestli jde zakoupit pojisteni odpovednosti (modra karta) primo v Chorvatsku na kapitanatu pri vyrizovani vinety? Jestli to jde, kolik stoji pojisteni na otevreny motorovy clun delky 5.5m s motorem 100HP?
Predem vsem diky za odpoved.
avatar Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
01. 08. 2007 09:02
Pojisteni a vinjeta - letos v cervnu. Na kapitanatu v Trpanji (Peljesac) jsem vyrizoval pojisteni + vinjetu na clun - gumak s pevnym kylem 4,30 m + motor 40 HP. Vykony motoru maji rozdeleny do tusim asi trech kategorii (vesel jsem se do prvni kategorie, ktera konci na 30 kW), vsechny poplatky (tzn. za pojisteni, vinjetu, seznam posadky, poplatky za udrzovani majaku + nejaky spravni poplatek) celkem 830 kun. Loni jsem takto prihlasoval vodniho skutra a stalo to mene, ikdyz skutr mel vykon motoru 135 HP. Zase to zdrazili, kdyz jsem se ptal kolik bych platil za skutra letos, tak volali na kapitanat do Dubrovniku a rekli mi, ze za vykon motoru 135 HP bych platil 1200 kn + samozrejme vinjetu. Maj v tom hroznej bordel, vyslo pry nejaky novy narizeni, dohadovali se tam mezi sebou kolik budu platit - sami nevedeli co plati a co ne - a obvolavali asi tri kapitanaty nez se shodli na cene. Kazdopadne je nutny mit vyplnenej seznam posadky, platny pojisteni a vinjetu + samozrejme papiry od lodi a mezinarodni ridicak. Neryskoval bych to bez toho jezdit, loni dostal znamej pokutu 5000 kun ze nemel vinjetu.
avatar Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
04. 08. 2007 13:32
Ahoj Jarka 57 zaplatit pojištění /modrou kartu/ samozdřejně jde při vyřizování viněty cena u nás Alianz 5300Kč v HR 1060Kn pro jednoduchost a jedno vyřízení bych to nechal na HR.
Jinak jak uvádím víše lze pojištění sjednat ještě lépe u některých zahraničních pojišťoven ale na to už je letos skoro pozdě ahoj Standa
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
05. 02. 2010 16:16
Zdravím,

pojišťoval někdo poslední rok v Zadaru u Allianzu odpovědnost z provozu rekreačního plavidla, kde a za kolik?- zajímá mě sazba nad 50 kw . Jsem tady na foru nový,ale jinak tam jezdím s motorákem ELAN 495 GT sport a suzuki DF 70 již nějaký ten pátek, VMP od roku 1999 - dokonce už umím loď i uvázatspinning smiley sticking its tongue out, radši jsem vždy pojišťoval u Allianz u nás 5300 na rok nebo 70% z toho na měsíc. Zdá se mi, že jejich Allianz nabízí to samé za podstatně menší peníze, je to stejná pojistka? akorát představa řešení pojistné události s chorvatskou pojištovnou mě trochu děsí, teď se potřebují poléčit po tom, co platili přistávací manéver trajektu marko polo... Jaké máte zkušenosti?
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
06. 02. 2010 13:20
Takže po postudování jejich allianzu to vidím tak, že povinné je v Chorvatsku pojištění odpovědnosti z provozu rekr . plavidla nad (preko)15 kw( t.zn. že 20 hp motor ještě ne?confused smiley )vůči třetím osobám, tedy na nemateriální škody, na ten jejich nový limit 3,5 mil. kuna., nic víc, toto stojí v mém případě (50-100kw) 360 kuna, v pojistce allianz u nás je navíc 2 mil. škoda na věci a 80 tisíc jiná materiálová škoda pri max spoluúčasti 20. tis., to znamená,že je to dobrá pojistka , ale nad rámec povinného ručení. U chorvatského Allianz je volitelné připojištění mat. škod - ví někdo za kolik? (vyžádal jsem si od nich nabídku, ozval se mi nějaký jejich referentík telefonicky a slíbil, že ji pošle, ale asi má pocit, že to počká do létaspinning smiley sticking its tongue out) Možná opakuji notoricky známé věci, možná se to někomu hodí, já jsem za ty roky nikdy na moři žádnou poj. událost nezpůsobil, ale minulý rok jsem 1 km od břehu těsně minul plavce zhuba asi ve 30kn , neměl na hlavě ani jenom koupací čepici a krve by se ve mně nedořezal...grinning smiley



Upraveno 4krát. Naposledy upravil sunrider (09. 02. 2010 20:45).
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
24. 02. 2010 00:18
Já pojištuji 9 m kajutovku s motorem 5,7 Volvo.P. 320 k. u Alianz v Šibeníku za 600 kun.+ prijava 955 kun.V Rabu toto pořídíte za jednou větší peníz a na Makarské taky, tak ,proč ....??????
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
26. 02. 2010 18:14
to znamená, že za 600 kn (nad 180 kw) je pojištění na nematerialne štete s limitem 3,5 mil kuna ,(teda nemateriální škody vůči třetím osobám), které je povinné. Mně zatím poslali nabídku na 360 kn nad 50 kw na nemat. škody, poslal jsem dotaz na připojištění na mat. škody, zatím mají čas.. spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 3krát. Naposledy upravil sunrider (28. 02. 2010 17:10).
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
04. 03. 2010 13:00
Nejsem si jist, jak to platí s tou hranicí 15 kW. V roce 2008 jsem na Visu kupoval vinětu pro 15HP motor a pojištění jsem si musel koupit, protože jsem cizinec a co kdybych něco udělal, tak si on - kapitán - musí být jist, že se ta škoda zaplatí. Aspoň takhle mi to zdůvodnil, i když měl v ruce tabulku, kde bylo napsána první kategorie od 15 kW výše a o cizincích tam nebylo ani slovo. Možná jsem se mohl hádat, ale šlo o nějakých 200 kun a už jste někdy něco uhádali s chorvatským úředníkem? Jinak strvrzenku mi na to dal, takže do kapsy mu šla tak maximálně provize, celé ne.
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
04. 03. 2010 13:47
to Mira1:
Mel jsi se hadat, protoze hranice je 15kW. Ja byl (2009 - Makarska) take s 15HP motorem a jen vinjeta.
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
04. 03. 2010 18:25
ano je to tak...
[www.allianz.hr]
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
04. 03. 2010 22:42
Ale jo, já jsem mu tu tabulku i ukazoval, ležela mu na stole, ale on na to, že jsem cizinec a pro ty to neplatí, ti platí pojištění i pod 15 kW. Šel jsem cestou nejmenšího odporu, venku na mě v autě čekala rodina ...
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
05. 03. 2010 07:56
resil bych to stejne jako ty, jen bych dal najevo, ze s tim nesouhlasim, nema cenu se dohadovat. Z duvodu jedne neprijemnosti, ktera se me stala v kempu jsem se vloni v Makarske dohadoval na mistni Policii 1/2 dne a nikam to nevedlo, tak jsem to vzdal a litoval, ze jsem nezustal nekde vyvaleny...treba u vody:-)
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
05. 03. 2010 08:14
No jo,ale potom se nedivme ,že s náma jednaj ,tak jak jednaj.Nechci dělat chytrýho ,řešení tohoto neznám.Ale toto je jeden z důvodů,pro který jsem v HR už tři roky nebyl,i když se mě tam líbí a toto F navštěvuji skoro denně.Raděj najedu o nějaký kilometr víc a jsem bez starostí.Já bych platil tak jak tak protože mám 60 motor,ale jejich jednání se mě nelíbí.FM
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
05. 03. 2010 15:32
Joooo, kdyby v Chorvatsku nebyli Chorvati, to by byla paráda :-). Nebo že by tam zůstali jen ti dobří ... Ovšem za poslední 2 roky jsem toho procestoval sakra hodně a co se možností ježdění na člunu týče, nic lepšího jsem neviděl, takže letos zase do Ch. Prý je dobré ještě Řecko, ale 2 dny jízdy tam a 2 zpět mě od toho odrazují a letadlem si člun nepřevezu. Ale to jsem odbočil od tématu pojištění.
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
30. 04. 2010 23:53
Kdyby moře spravovali naši zákonodárci ,vzpomínali bychom na chorvaty jak na andílky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lada (01. 05. 2010 10:46).
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
29. 01. 2011 09:13
Čau jak je to s tím pojištěním plavidla.Standa psal že do 15kw nemusí být.
avatar Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
29. 01. 2011 13:47
mirek b napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Čau jak je to s tím pojištěním plavidla.Standa
> psal že do 15kw nemusí být.

Nemusí ale když narazíš na kapitanátu na někoho kdo tvrdí,že se to nevztahuje na cizince jak říkali tak nevím co s tím naděláš.On je v jeho úřadu bůh a nic ho nezajímá a můžeš se hádat jak chceš.
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
29. 01. 2011 14:00
Je to pojištění škod na zdraví, které můžu způsobit... já si myslím, že to není zbytečnost u jakéhokoliv plavidla... když ho nemám a něco způsobím, tak to platím ze svého... to je něco jiného, než viněta s poplatkem za majáky...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil sunrider (29. 01. 2011 14:06).
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
29. 01. 2011 16:08
Takže lepší pojistit.Nejlépe teda u Alianz.Na naše toky musí být taky pojištění a pokud ano tak musí být asi zvlášt pro naše řeky a Chorvatsko nelze to zahrnout do jednoho pojištění.
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
29. 01. 2011 17:12
Chorvatsko je lepší pojistit u jejich Allianz, u naší je to drahé, protože tady k tomu mají i materiální škody, bez toho to neudělají, je to někde v mém starším příspěvku.
avatar Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
29. 01. 2011 19:41
Pokud dojde k tomu že to budou požadovat. Kolik to tam u nich stojí? Doufám že mají nějaké jednorázové krátké varianty. Aby člověk nemusel platit pojištění na celý rok.confused smiley
Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
29. 01. 2011 19:51
[www.allianz.hr]

tady je ceník Allianz HR, sloupec 1

Croatia osiguranje ma stejné...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil sunrider (29. 01. 2011 19:52).
avatar Re: Pojištění plavidla -Osiguranje??
29. 01. 2011 20:03
Tak to je zkousnutelné. Jestli narazím na blbce, tak to bude stát jen sedmset. Někde jsem tu četl, že ty ouřadové z kapitanátu jsou také pojišťovací agenti. Je možné že když narazíš na nějakýho co honí každou kunu, tak tě to nechá prostě zaplatit.
Ještě je možnost se něj vykašlat a zkusit to o kapitanát vedle.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.