avatar Re: Živogošče - kemp Dole
13. 12. 2018 11:17
My tam byli naposledy v roce 2014 procházkou z bývalého hotelu Nimfa, to už jich tam bylo, že se to nedalo ani spočítat. Předtím v roce 2007 jednu noc pod stanem cestou do Orebiče, kemp bez domků i chatek. Stan šel postavit jen na "rozšiřovaném" území kempu směrem k Blatu.
Předtím 2005 procházkou z Igrane, ještě předtím v roce 2003 a 2001. Jo to byla ještě "stanovací" klasika, stany kolem moře skoro všude. Jen kolem recepce a plotu u silnice bylo volněji.
Jedno je po shlédnutí videa jisté, rozhodně tam už stanovat nepojedeme, i když pláž a koupání je tam skoro jedno z nejlepších, co jsme za těch 20 let absolvovali.
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
13. 12. 2018 13:54
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
... i když pláž a koupání je tam
> skoro jedno z nejlepších, co jsme za těch 20 let
> absolvovali.

thumbs up

Já třeba jsem celkem nenáročný člověk, nevadilo by mi, že se tam NIC nezlepšuje, ale zcela reálně se to tam zhoršuje a to je smutné.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (13. 12. 2018 13:55).
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
13. 12. 2018 16:05
Osobně jsme tam byli někdy před 10 léty,to tam ještě byly ty stany,ale neděje se to jen tam. Naplňují se i ty malé soukromé,nastálo přívěsy a kde je trochu více prostoru tak ty home domky. Prostě je to vzrůstající trend mít zajištěný příjem po celý rok,ne jen těch pár sezónních měsíců.Když tam něco stojí nastálo,tak po většině případů se musí zaplatit roční sazba,pokud ten mobilhome nebo přívěs nevlastní přímo majitel.

MirekŠi
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
13. 12. 2018 17:04
Věřím tomu, že příjem mají zajištěn slušný, ale zpět vrátí jen nezbytné minimum. Zatím to funguje.
Re: Živogošče - kemp Dole
13. 12. 2018 20:30
Zatím nemají důvod.
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
14. 12. 2018 08:21
Opatrně jsem se letos informoval co tak stojí ročně v malém zahradním kempu nastálo umístěný přívěs,bylo mi sděleno,že to začínalo před několika lety na 30 tisícovkách korun a letos již se to blíží k padesáti ročně,byli to Češi a počítají,že další rok to zase o něco zvednou.A to jich tam bylo skoro dvacítka.Když jsme tam byli před 10 roky,tak tam nebyl žádný. Vesměs jsou to přívěsy bez kol a pevně zabudovány a obestavěny,tak manipulace v podstatě žádná,jen rozebrat a rozprodat. Místa pro klasické kempaře s přívěsem a nebo s obytkou tak tři místa. Investice za deset let skoro minimální.

MirekŠi
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
14. 12. 2018 09:01
V současné době budu raději týden v hotelu s all inclusive, než 10 dní pod stanem , nebo v přívěsu, či v mobildomku. Finančně to vyjde skoro na stejno, ovšem zázemí je v hotelu mnohem lepší.
I když to z předcházejících vět nevyplývá, tak považuji naši první dovolenou v Chorvatsku pod stanem na Murteru v kempu Slanica za nejlepší dovolenou v HR vůbec.
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
14. 12. 2018 13:22
jj je to tak,cena je skoro již srovnatelná.Kde jsou ty časy,kdy jsme jeli poprvé do Chorvatska s přívěsem v plnou sezónu (červenec,srpen) a před každým kempem "naháněči" kteří přesvědčovali,že u nich je to nejlepší.Dnes naopak "vyháněči",kteří oznamují,že je plno.Prostě Evropa se mění k nepoznání,skoro aby se člověk bál někde vycestovat.Přesto zatím Balkán patří k těm bezpečnějším destinacím.

MirekŠi
Re: Živogošče - kemp Dole
06. 01. 2019 19:26
Dobry vecer,nechci zacinat psat nove vlakno,proto se pozeptam tady...
Letos jedeme zase do apartmanu Marija v Živogošče Blato.
Mame objednane ubytovani v soukromi.
Všimla jsem si posledne,ze nahore nad vesnici u hlavni cesty je zastavka autobusu.
Nevite prosim nekdo,zastavuje tam autobus ,ktery jede treba do Drveniku?
Dekuji za odpoved.
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
07. 01. 2019 09:21
Ano, zastavuje, mám pocit, že tam byl i nějaký jízdní řád.
Re: Živogošče - kemp Dole
07. 01. 2019 12:08
Jezdí tam poměrně dost autobusů, sám je několik let využívám, jsou trošku dražší.
Celkem dobrý jízdní řád najdete na www.buscroatia.com
Re: Živogošče - kemp Dole
10. 09. 2019 21:25
Máte někdo zkušenosti s tímto kempem a vlastním stanem. Jen se ptám abych byla v obraze .Chtěli jsme přenocovat jednu noc dvě osoby ve vlastním stanu a cena nám byla nabídnuta 43E. To mě šokovalo. Stejná cena byla ve Slovinsku v Bledu v kempu u jezera a teda úplně jiná úroveň.
Jinak další kempy jako Boban,Čiste a Milo moje tvrdili, že nemají místo. Ale spíše se jim jedna noc nejevila dost lukrativní.

Ale zato Uvala borova u Zaostrogu bez problémů jedna noc za 183kun i se slevou 10procent. Když jsme říkali,že brzy ráno jedeme pryč. A vyřízené ihned.
Re: Živogošče - kemp Dole
11. 09. 2019 07:48
To stejné se nám stalo před pěti lety.Nakonec jsme jeli kousek do Viteru za 20E.Ten má teď akci tuším za 17E.Zaostrog má své kouzlo.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 114
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.