Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ostrov RAB

Autor cvrlo 
Re: Ostrov RAB
11. 06. 2011 07:54
Ďakujem Ti, určite napíšem ako bolo. Ideme na Rab prvý krát a sám som zvedavý ako bude. Bol som tam iba na dva dni s kamarátom pre loď. Bolo to v novembri, ale ostrov bol nádherný. Hlavne sa obávam čakania na trajekt. Kamarát čo má v Drage loď bol minulý týždeň a hovoril, že išli s druhým trajektom, to nie je také zlé, ale neni ešte sezóna. Uvidíme. Idem piatok a snaď to bude v poriadku...... musím sa naučiť vkladať fotky!!!!
Re: Ostrov RAB
11. 06. 2011 21:30
No čo sa týka odchodu a čakania na trajekt, tak my odchádzame tiež v piatok okolo 19.00 hod z Nitry,/neviem odkiaľ si ty/a so 4 zastávkami sme pri trajekte ráno okolo 05.30 hod. Takto sme išli už po dva razy. Prvýkrát sme na trajekt čakali skoro 2 hodiny, ale za to vlani nejakých 45 min., točili sa totiž 3 trajekty možno kvôly sezóne a na ostrove priamo na Lopare sme bolo okolo07,45 min, takže úplne v pohode. Takže sa oplatí ísť tak aby ste tam boli pred 06.00 hod., to sú moje rady z vlastnej skúsenosti, snáď ti nejako pomôžu.
Re: Ostrov RAB
12. 06. 2011 06:56
Včera som niečo počul, že rozšírili prístav a môže sa naloďovať na viac trajektov naraz? To by potešilo. Ja bývam pri Senci a ideme skoro ráno cca o 2:00 a predpokladám, že do Jablanacu dorazíme okolo 11:00, 12:00 a potom uvidíme. V noci nechceme ísť v žiadnom prípade. Doteraz sme chodili vždy v noci, ale potom človek je taký unavený, že z prvého dňa nemá nič. Vlani sme išli do Vinišče, vyrážali sme o 2:00 smer Gyor- Székesfehérvár (150 km od nás a 2 hodiny jazdy) Táto trasa takto nadránom je ešte prázdná, potom sme pokračovali na M7 až do Chorvátska. O 11:45 sme boli s dvoma prestávkami v Rogoznici a ešte som do 12:00 stihol kúpiť nálepku na čln. Táto cesta sa nám páčila pôjdeme po nej aj tento rok, len teraz do Jablanacu. Po tej trase čo som spomenul je to 650 km podľa navigácie. Keby som išiel po 86 - ke je to o cca 50 km kratšie. Myslím si že nejaká hodina dva čakania na trajekt ako píšeš je ešte v pohode. Aké máš skúsenosti je tam strašný nával ludí, alebo je to ešte únosné? Určite sa chceme pozrieť na všetky velké pláže, ale som typ ktorý má rád kludnejšie miestá.
Re: Ostrov RAB
12. 06. 2011 21:16
No čo sa týka Loparu tak na známej Rajskej pláži je hlava na hlave, totálne plné, my tam cez celý pobyt chodíme tak 2-3 razy, a to stačí, je tam veľký topogán, jazda na motorových člnoch, kopu atrakcií pre deti okolo pláže, stánkov atď., takže pripraviť plnú peňaženku .....
Inak chodíme na "našu pláž" blízko apartmánu, kde je totálny pokoj a kľud, ľudia len z okolitých apartmánov, takže úplne v pohode, ideálne pre rodiny s deťmi, celkovo je apartmán na kľudnom tichom mieste ,ďalej od centra a nočného života.
Oplatí sa ešte ísť sa pozrieť do mesta Rab, veľmi pekné historické mesto, s úzkymi uličkami, malými kaviarničkami, výhľad z veží na celý ostrov, aspoň mne sa tam veľmi páčilo.
Takže trošku informácií pre menší rozhľad.
Re: Ostrov RAB
13. 06. 2011 08:49
Ahojky, tak jsem tak nějak náhodou našla tuhle diskuzi, protože jsem hledala nějaké informace o apartmánech Silvana a koukám, docela dobré recenze? To jsem moc rádayawning smiley Jedeme letos s manželem poprvé k moři a tohle mě uklidnilo a potěšilo. Jen mám otázečku, jak je to s těmi pasy? Jak je můžou chtít odebírat? My teda stejně žádný nemáme, ale známí, co jedou s námi je mají a jsou z toho nervózní...Moc díky za případnou odpověď.
Re: Ostrov RAB
13. 06. 2011 09:55
Prosím Vás kto by Vám odoberal pasy? Na cestovanie do Chorvátska stačí občianský preukaz. Keď Vás domácí ide prihlasovať do turistickej kancelárie tak zvykne brať doklady od hostí. Keď mu nedôverujete urobte si doma kópie, alebo choďte sním. Já som im ešte vždy dal svoje doklady a vždy to bolo v poriadku. Chce to dôveru ako všetky vzťahy, veď aj on pustí do svojho baráku úplne neznámích ludí....
Re: Ostrov RAB
13. 06. 2011 10:16
Jojo, my máme právě jen ty občanky a trochu mě vyděsily předchozí příspěvky.... Ale teď se trochu stydím, když čtu o té důvěřesad smiley I když, v dnešní době je trocha obezřetnosti na místě. Asi to chce od všeho trochu. Stejně se těšíme, je to pro nás velká neznámá a snad se nám dovolená vydaří. Máme odjíždět už za necelé dva týdny....
Re: Ostrov RAB
13. 06. 2011 10:24
Kde presne budete? a dokedy?
Re: Ostrov RAB
13. 06. 2011 10:30
Na Loparu od 25.6 do 2.7.
Re: Ostrov RAB
13. 06. 2011 10:44
My začí@#$%& 01.07. na Supetarskej Drage číslo 241. zátoka Dumiči. Keď budete mať chuť tak sa zastavte na kus reči. Budeme tam cca od 15:00.
Re: Ostrov RAB
13. 06. 2011 10:48
smiling smiley No když bude čásek, tak to navrhnu yawning smiley I když mám trochu obavy, že ten týden bude málo.... chtěli bychom i na nějaký výlet, ale absolutně nemáme ponětí, co tam bude za možnosti, tedy kromě výletů po okolí. Četla jsem jen něco o nějakém koncentračním táboře, to by zajímalo manžela. No uvidíme. Ať se Vám dovolená vydaří a hlavně šťastnou cestu.
Re: Ostrov RAB
13. 06. 2011 11:07
Bývalý koncentračný tábor je v Kampore, ja sa tam chystám tiež.
Počas 2. svet. vojny na okraji osady, pri zátoke Kamporska draga, zriadili Taliani koncentračný tábor, kde zahynulo 4500 väzňov, prevažne Slovincov, dnes je tu zriadený pamätný cintorín. Viac na tejto adrese: [www.cestovatel.eu]
Doporučil by som navštíviť mesto RAB a slávné pláže nedaleko od Loparu, ako Ciganka bay, Sahara bay atď.
Tiež Vám prajem šťastnú cestu a vydarenú dovolenku!
Re: Ostrov RAB
13. 06. 2011 16:24
Moc děkuji, i za to info, alespoň si naplánujeme něco dopředu, kdyby nás chtělo zradit počasíyawning smiley Do Rabu se taky chceme podívat, to zase kvůli mně. Určitě to tam zkusíme projít a třeba se nám tam tak zalíbí, že se tam někdy vrátíme...
Re: Ostrov RAB
13. 06. 2011 20:41
Ahoj Rachel, my ideme na Lopar už po tretíkrát po sebe a tiež do apartmánu Silvana, budeš určite spokojná to ti môžem zaručiť, domáci je strašne milý aj s manželkou, nás už berie ako rodinu... len si nenapísala do ktorého apartmánu, my sme ubytovní v hornom 8-miestnom pre dve rodiny, výhľad na more a okolie, kľudné miesto.
A čo sa týka tých pasov, ja mu vždy dávam kópie,/jemu mu jedno či originál alebo kópia/ ktoré mi počas pobytu aj vráti, takže sa nemáš čoho obávať, hovorím z vlastnej skúsenosti. Ak sa chceš ešte niečo bližšie dozvedieť ohľadne apartmánu, pýtaj sa rada ti odpoviem.
Re: Ostrov RAB
13. 06. 2011 20:50
Ozzie - do Jablanacu odporúčam prísť ako poradila už Kloda ráno do 6.00 hod, ideme 1.7 už štvrtý krát do Suha Punty, prvý raz neznalý situácie sme prišli do Jablanacu o 11.00hod, kolóna takmer po magistrálu, teplota v tieni 38°C , na trajekt sme sa dostali po 14.00hod - no nikdy viac. Najviac nám vyhovuje vyraziť okolo 16.00 h. z domu, okolo 2.00 hod v noci sme v Jablanacu, do prvého trajektu o 4.30 driememe v aute, ale ľudia tam spia aj na karimatkách vedľa auta, po príchode na hotel. parkovisko ešte dospávame. Čo sa týka výletov - určite odporúčam navštíviť pláž na Suha Punte, Rajska plaža - nič moc, veľa ľudí, viac sa nám páči vedľajšia Livačina - je menšia, kľudnejšia - ale jeden deň za celý pobyt nám na Lopare stačí. Krásny je západ slnka z najvyššieho vrchu - Kamenjaka, kam sa dá vyjsť adrenalínovou cestou i autom, je tam aj reštaurácia. Z prístavu z mesta Rab sa dá ísť na výlet loďou po okolitých ostrovoch, my sme boli na takom okruhu okolo Rabu - zátoka Zavratnica (južne od Jablanacu) [www.novinky.cz] , ostrov Goli otok [www.goliotok.com] - kde bol koncentr. tábor pre politických väzňov, ďalšia zastavka bola v Baške na Krku - návšteva akvária, a napokon kúpanie v zátoke, na jednom úseku nás sprevádzali delfíny. Nádherné je i mestečko Rab - určite odporúčať navšíviť dopoludnia aj večer. Tak nech sa Vám na ostrove páči a vydarí sa nám počasie.
Re: Ostrov RAB
13. 06. 2011 21:45
Ateva môžeš mi prosím presnejšie popísať kde sa nachádza tá vedľajšia pláž Livačina , či sú tam aj nejaké atrakcie pre deti atď
a ešte by ma zaujímala tá okružná cesta ľoďou z Rabu okolo ostrova-bližšie informácie, cena , ako často odchádza a koľko to asi trvá ....
Rab - mesto sme už navštívili ale zaujímal by ma tento výlet, vopred ďakujem.
Re: Ostrov RAB
14. 06. 2011 08:06
Ďakujem ATEVA, potešil si ma. To cestovanie asi už nezmeníme, rodinná rada takto rozhodla, že nechcú cestovať v noci. Budeme čakať na trajekt a hotovo. Nejak ten čas zabijeme. Ako som písal mám nafukovací čln s 15 HP motorom a tie dostupné miesta určite prelezeme. Čo sa týka dlhších výletov nad 15 km uvidíme. Väznica bola aj na ostrove Sv. Grgur. Ta Suha Punta neni FKK pláž?
Anonymní uživatel
Re: Ostrov RAB
14. 06. 2011 09:01
Ozii, bněkolikráte jsem tu popsal svou zkušenost s příjezdem do Jablanacu ak okolo půl druhé v noci. Vyzkoušeno, vyplatí se, stahneš první trajekt.
Jo, doporučuji výlet na nejvyšší vrchol ostrova, cestu snadno najedeš v mapách. Na vrcholu je malá restaurace a západ slunce tamodtud je nepřekonateně nádherný.
Re: Ostrov RAB
14. 06. 2011 09:08
My taky pojedeme v noci, už kvůli provozu na cestách, já osobně ve tmě na silnici nic nevidímyawning smiley, ale naštěstí máme jiné dva řidiče... Možná s dětmi je to cestování složitější, nevím, nemám vlastní zkušenost, ale každý ví, jak mu to nejlépe vyhovuje. Koukám, že i příležitostí k výletům je na Rabu dost, tak to už nemám strach, že bychom se tam kromě koupání v moři nezabavili.
Re: Ostrov RAB
18. 06. 2011 15:45
Ahoj vsem navstevnikum ostrova Rab.
Mate nekdo zkusenosti s ubytovanim "na blind"? Chystame se vyrazit druhy tyden v srpnu (auguste). Chytneme se nekde? A jake misto byste mi doporucili pro klidnou dovolenou - jedeme s rocni dcerou. :-) Diky moc!
Re: Ostrov RAB
18. 06. 2011 20:46
S ročnou dcerou by som nešiel na "blind" ani do Jizerských hor.
Máš internet? Nájdi si nejaké web adresy na Rabu, je ich spústa a skús niečo zarezervovať. rab je velmi oblúbená destinácia, hlavne v srpnu je tam kopa nemcov (majú totiž prázdniny) a môžeš sa velmi nepríjemne prekvapiť.
Re: Ostrov RAB
19. 06. 2011 16:17
Vsichni nasi znami tvrdi, ze jet na blind je uplne v pohode, ze neni problem ubytovani sehnat. Ja takhle nikdy nejela, proto se ptam. Nevim, jestli je treba rozdil mezi pevninou a ostrovy, proto trochu zjistuju situaci, aby prave nenastalo nejake neprijemne prekvapeni...
A kam na Rabu?
Re: Ostrov RAB
19. 06. 2011 17:41
Doporučujem google earth, pozrite si ten ostrov Rab, sú tam aj fotky a kde sa Vám bude páčiť skúste. Ja idem do Supetarskej Dragy, ale velmi pekné pláže sú aj v Kampore a v Lopare. Stále ale nechápem čo Vám brání vybrať si apartmán, napísať e-mail a opýtať sa kedy majú volno a hneď sa cestuje veselšie. Na druhej strane chápem aj to dobrodružstvo vyraziť do neznáma a nejaké to ubytko sa vždy nájde. Môžte mať sťastie, ale si môžte aj pokaziť pobyt na ktorý sta sa tešili (a aj šetrili) celý rok. Možno je to mojim vekom, ale ja osobne určite by som nevyrazil v lete na 1000 km - vú cestu s ročným deckom tak, že neviem kde budem večer spať. Tvoji známi už boli na Rabe?
Re: Ostrov RAB
19. 06. 2011 20:00
Kloda - dúfam že neodpovedám neskoro - Livačina je naľavo od Rajskej pláže hneď za mólom, atrakcie sú na Rajskej pláži, no je to odtiaľ blízko po chodníku, a ten výlet sa dá kúpiť priamo na lodi v prístave v Rabe, myslím že tých lodí tam bolo viac, my sme boli s loďou Eros, každý deň bola iná trasa, majú to tam vypísané na tabuliach, vyplávali sme o 9.00h a návrat bol okolo 18:30h, obed v cene klasika -gril. ryba, šalát, chlieb, výlet je možné kúpiť priamo na lodi v časoch 8 - 9.30 h a19 - 23 h, neviem či sa to teraz nezmenilo
Ozzie - určite si si už zistil že Suha Punta nie je názov pláže ale časť ostrova, a je tam aj FKK
Re: Ostrov RAB
19. 06. 2011 20:44
Ateva ďakujem, ten výlet ľoďou by som tento rok vyskúšala, snáď na to nahovorím aj ostatný zbytok rodiny a bude to stáť za to, ešte by som sa ťa chcela spýtať či sa dá aj vopred niekde zistiť cena toho výletu alebo až priamo na lodi ači napr. tá návšteva akvária na Krku je cene výletu alebo sa platí zvlášť?
Re: Ostrov RAB
20. 06. 2011 21:03
Cenu výletu si presne nepamätám (asi medzi 160-180 kún), trasy a ceny výletov sú vypísané aj v inform. kanceláriach v meste Rab, návšteva akvária sa platila zvlášť, keď si ukázala lístok z lode tak bola nejaká zľava.
Re: Ostrov RAB
02. 07. 2011 20:50
Ahoj Rachel, tak ako bolo, boli ste spokojní? /ak budeš mať čas pošli súkromnú správu
Re: Ostrov RAB
03. 07. 2011 11:09
Bylo tam nádherněyawning smiley Počasí nám vyšlo, až na jeden jediný den, kdy pršelo. Příští rok rozhodně chceme zpátky!!!!! Více ve zprávičce.
Anonymní uživatel
Re: Ostrov RAB
03. 07. 2011 20:26
To Rachel 1:
Prosím, mohla bys svůj pobyt na Rabu popsat podrobněji? byl jsem tam několikrát, naposledy 2004 a tak bych rád věděl, co se tam změnilo, či co nového tam nastalo. Zejméína, pokud jdeo Kampor, Suha Puntu, a město Rab samé.
Díky.
Re: Ostrov RAB
05. 07. 2011 18:11
Čauky Tomme, obávám se, že Ti příliš informací nedám, byli jsme tam poprvé a dovču jsme trávili na Loparu. Jen do města Rab jsme se jeli podívat a z celodenního výletu nebylo pomalu nic, protože neskutečně pršelo a my byli zmoklí na kost, takže to budeme někdy v příštích letech zopakovat...yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 222
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.