Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Výlet na Mljet a Korčulu

Autor Nelinka 
Výlet na Mljet a Korčulu
06. 07. 2008 19:32
Ahoj, za týden jedeme na Pelješac. Rádi bychom odtud jeli na výlet na Mljet a Korčulu. Nevíte někdo zda se odněkud ( odkud?) Z Pelješace pořádájí nějaké hromadné organizované výlety nebo musíme jet na vlastní pěst? Prosím o napsání veškerých Vašich zkušeností...pokud by jsme jeli samostatně kam se jet na těchto ostrovech podívat, atd. Omlouvám se, pokud se to již zde probíralo, ale našla jsem jen témata o pobytech, nikoli o výletech. Nebo nemáte jště nějaký další typ na pěkný výlet? Kromě Mljetu a Korčuli máme v plánu Ston, Dubrovník, ale budu vděčná i za další tipy.
avatar Re: Výlet na Mljet a Korčulu
06. 07. 2008 20:13
Ahoj,
včera jsme se vrátili z Orebiče. Odtud jezdí na Korčulu trajekt a nebo jen osobní loď. Tou jsme jeli dvakrát, stojí asi 12kn, doporučuji Korčula je pěkné město a krásná večerní procházka s večeří. Na tom Mljetu jsme nebyli ale jezdí to z Prapranta to je hned vedle Stonu. O tom Dubrouši už tady je vlákno také jsem tam něco psal. Jinak mi jsme se byli koupat v Trsteniku, Crkvici, Loviště a samozřejmě pláž Divna která nemá chybu. Jinak ceny a jízní řády trajektů jsou na

Kdyby něco tak klíďo napiš

Stenly
avatar Re: Výlet na Mljet a Korčulu
07. 07. 2008 07:33
Ještě k tomu Mljetu bych dodal,že nemusíš nutně jet trajektem z toho Prapratna,ale můžeš jet výletní lodí
z Trsteniku.Ten výlet si můžeš domluvit přímo v Trsteniku(70kn),anebo jsem ho viděl nabízet i v Orebiči
v budce Jadrolinije za 100kn.Po příjezdu na Mljet si můžeš koupit vstupenku za 90kn(dítě do 6.let zdarma),
díky té vstupence můžeš lodí jet na ostrůvek Sv.Marie na kterém je Benediktinský klášter.
Anebo si vstupenku kupovat nemusíš,ale můžeš si půjčit kola a Národní park si hezky pomalu projet na kole.

avatar Re: Výlet na Mljet a Korčulu
08. 07. 2008 20:12
Tak ,tak,krásný výlet na celý den.Byli jsme v Orebiči/2004/,autem do Trsteniku,pak trajektem-doporučuji!!smiling smiley
Re: Výlet na Mljet a Korčulu
09. 07. 2008 08:45
Jen připomínám, že je to národní park. Nesmíš odnést žádnou mušli. A že jich tam je. Nejspíš právě proto, že to opravdu pečlivě hlídají a jsou schopni každého důkladně prošacovat. (To není kritika, schvaluju jim to). Proud mezi malým a velkým jezerem je bezva - děti se tam vyřádí. Vstupné do parku nám připadalo původně zbytečně vysoké, ale nakonec jsme uznali, že ten výlet stálo za to.
avatar Re: Výlet na Mljet a Korčulu
09. 07. 2008 19:21
Anno, tam se tedy může koupat? A třeba i se šnorchlem? - jasně, že bez lovení mušlí.
Re: Výlet na Mljet a Korčulu
09. 07. 2008 19:37
Koupat se samozřejmě můžeš. A se šnorchlem tam toho uvidíš spoustu. Škeblí je tam mraky. Jen kolem jezera stále obchází hlídači. Dávají pozor zvlášť na ty, kteří vyjdou z vody jinde než u toho průlivu mezi jezery. Dají si práci a zajdou se podívat, zda něco neodnášíš. Chtěla jsem si odnést jednu kyjovku a neměla jsem šanci. Na břehu byl těchto lastur kopec. Odnést ale nic nedovolí. Chtít vytáhnout něco živýho, tak to bych na pokutu asi ani neměla.
Re: Výlet na Mljet a Korčulu
09. 07. 2008 21:16
Rosmarine takhle jsme se koupali na malém jezeře v roce 2004, tenkrát nás teda nikdo nehlídalgrinning smiley, ale my jsme nic nelovili jenom se koupaligrinning smiley




Upraveno 1krát. Naposledy upravil smejkali (09. 07. 2008 21:17).
avatar Re: Výlet na Mljet a Korčulu
10. 07. 2008 08:49
Tak jestli pojedeme na Mljet, vezmem i nádobíčko - nejsem takový šílenec, abych riskovala pokutu. Ale jen se tak rozhlížet nad i pod hladinou je krása nesmírná yawning smiley
vetroplach
Re: Výlet na Mljet a Korčulu
10. 07. 2008 17:31
na mljete sme boli pred dvoma rokmi
určite to stoji zato
report + bohata fotogaleria:
[vetroplachmagazin.sk]

to vstupne je rovnaké či ste tam deň alebo týždeň
my sme sa nekúpali, nebolo ideálne počasie
a chceli sme čo najviac vidieť
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 216
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.