Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

... Vela Luka...na Korčule...smiling smiley

Autor Bessy 
avatar ... Vela Luka...na Korčule...smiling smiley
06. 07. 2008 13:08
...kdo jste již byl, nebo pojedete na Korčulu do Vela Luky...?smiling smiley
Re: ... Vela Luka...na Korčule...smiling smiley
06. 07. 2008 16:54
Napíši, pokud mě to vyjde ještě dnes, nebo zítra určitě
avatar Re: ... Vela Luka...na Korčule...smiling smiley
06. 07. 2008 17:01
...Lubine, díky ...hezký den...smiling smiley
Re: ... Vela Luka...na Korčule...smiling smiley
06. 07. 2008 20:58
Bessy, ptáš se na Vela Luku, a možná to bude zajímat i ostatní, o této destinaci toho na našem fóru moc není a tak se pokusím pro ty, které to zajímá, nebo kteří se tam chystají, trochu přiblížit tuto část HR. Vela Luka jako město je největší na Korčule, je to hlavně přístav v poměrně úzké zátoce. Město, jako takové, mě ničím nezaujalo, hlavně po stránce historické v něm nic není (pro srovnání s městem Korčula). Pláž přímo ve městě není, pouze před hotelem Posejdon, ( ten se momentálně opravuje), malá, na šířku hotelu a v úzkém zálivu, kde každou chvíli projíždí nějaká loď, vč. trajektů. Tomu odpovídající čistota vody. Všude spousta volných apartmánů
K mému pobytu: Ubytováni jsme byli s manželkou v hotelu Adria, který je asi 2 km od města, v poměrně již rozšířeném zálivu, naprosto o samotě, mezi piniemi, olivovníky, zkrátka místní vegetací. Kolem nic. Klid. Cesta do města kolem pobřeží nebo zkratkou přes kopec cca 40 min, nebo loďkou za 10 Kn 4x denně. Pláž použitelná před hotelem, vytýčená a poměrně velká, jinak všude spousta ježků, nikde jsem jich tolik neviděl. Boty nutností!!!
K hotelu Adria: Je renovovaný asi před 4 lety, ubytování slušné, pokoje jsou lepší na moř. stranu, krásný a ničím nestíněný výhled na moře, slunce přímé asi do 14 hod. Nevýhoda: každý večer do cca 24 hod na terase program nějakého místního zpěváka, libujícího si hlavně v decibelech.
Vybavení pokoje: manž.postel, toal. stolek se zrcadlem, stolek s TV, 2 lepší židle, vestavěné skříně, WC se sprch. koutem. Na balkoně klasika 2 židle a stolek v plastu. Klimatizace nefungující, pouze točící se vrtule, (klima nešla ani na chodbě). 2 bazény v areálu.
V pobytu byla All : Jídla byla velice chutná a pestrá. Snídaně od 7 - 10 hod. 3 druhy salámu, 3 druhy sýra, párečky opékané či vařené, vejce na tři způsoby, opékaná slanina a sekaná, a různá zdravá výživa (jogurty a lupínky, med, atd). Oběd od 12,30 do 14,00, večeře 19,00 až 21,00. bez front, kapacita klimatizované jídelny bohatě překračuje ubytované. Jídla se prakticky neopakovala, 2 polévky, 3 stud. předkrmové saláty, 1 rybí, 1 vepř. 1 hov. 1 drůbeží jídlo, 1 místní a 1 vegetar. jídlo, množství zeleniny jako přílohy, asi 5 druhů zel. salátů, zákusky a kopce zmrzliny, k pití automaty s pivem ( nic moc), vínem, colou, fantou, spraitem, led. čaj, soda. Jídlo bylo O.K., mám co shazovat. Od 10 hod bar s místními alk. nápoji (asi 5 druhů), jinak automat na pití tak jako v jídelně, vč. na různé druhy káv. v 16 hod zákusky.
Celkově dobrý, možná jsem na něco zapomněl, klidně napiš, či napište, co by Vás zajímalo. Zdravím L.
avatar Re: ... Vela Luka...na Korčule...smiling smiley
06. 07. 2008 21:48
...Lubine...2 mé švagrové tam s dětmi odjely před 3 hodinami, tak jim pošlu do autobusu sms...hezký večer...smiling smileyUpraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (06. 07. 2008 21:50).
Re: ... Vela Luka...na Korčule...smiling smiley
01. 08. 2008 22:51
Ahoj.Z Vela Luky jsme se vrátili 22.7.Pro nás paráda.Jeli jsme od Relax Adriaticu-nelze nic vytknout.Výborná organizace,vyjížděli jsme o půl osmé večer,ráno v 9 jsme byli ve Splitu,katamaránem v půl 11 u hotelu Adria.Celou cestu s námi jel technický doprovod a delegátka Vendulka.Ubytování-dvou lůžkový pokoj-klimatizace již fungovala,výhled na moře.Pláž se nám také líbila.Lubin píše o ježcích-je to pravda.Víc než kde jinde.Ale dočetli jsme se,že ježci žijí jen v naprosto čisté vodě a ta tam opravdu je!O jídle již "básnil "lubin ,nebudu se opakovat.Pravda pravdoucí.I ten místní muzikant nám nevadil.Slovinská delegátka Relaxu Blanka vedla animační program-soutěže atd.
Doporučuji.Od Relaxu jedem určitě i příští rok.A asi zase do Adrie.
Zdravím
Re: ... Vela Luka...na Korčule...smiling smiley
02. 08. 2008 09:13
Vlastulas - byli jsme také od Relaxu, a tak jak píšeš, perfektní organizace, tam nešlo absolutně nic vytknout, jsme rozhodnuti příští rok o opakování
avatar Re: ... Vela Luka...na Korčule...smiling smiley
03. 08. 2008 13:40
...Relax Adriatic a Globtour...píšu 1 ...Lubine popsal jsi to dobře...smiling smiley
Re: ... Vela Luka...na Korčule...smiling smiley
05. 08. 2008 16:55
Ahoj,my Lubine také.Asi i do Adrie.Opravdu je vidět profesionály.Smekám klobouk.Za ty tři dny,kdy nebyla klimatizace v pořádku nám Relax vrátil 25% z celé ceny pobytu!!!Do týdne bylysmileys with beer prašule na účtu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 31
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.