Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Mandre

Autor Jéřa 
Mandre
21. 08. 2007 12:51
kdo byl letos v Mandre? Někdo mně slíbil, že až se vrátí tak napíše jak se mu tam líbilo, ale pořád nic.Tak kamaráde ozvi se prosím.Jedu ve čtvrtek a dost bys mně potěšil.Dík Jéřa.
Re: Mandre
21. 08. 2007 16:38
Já jezdím na Pag do St. Novalji, ale pokaždé do Mandre se zajedeme vykoupat když fouká větřík tak zde jsou pěkné vlny a je vidět širé moře a to ve St.Novalji ne. Jinak Mandre je malá vesnička v dost prudkém kopci, je tam přístav, kde v červnu parkovala velká plachetnice a byla na ní restaurace.
Viděl jsem tam obchody, pekárnu a malý trh s ovocem. Nejlepší ubytování se mě zamlouvalo u moře vlevo od přístavu.Je zde dost apartmánů a restaurací a přes chodník je pláž.Ta je z části z hrubého písku, kamenitá nebo betonové mola.Příští rok o Mandre uvažuji že zde strávím také dovolenou. Takže Ti přeji hezkou dovolenou a šťastný návrat.
Přemek
Re: Mandre
21. 08. 2007 17:35
Ta zmínka o vlnách v Mandre mi připomněla opačnou vzpomínku z téhož místa. Byla jsem tenkrát poprvé u moře, tak mi to sice přišlo zvláštní, ale ne až tak mimořádně. Ale od té doby jsem to víckrát nezažila...
Bylo to právě v den odjezdu, kdy ráno všude padla hustá mlha a současně naprosté bezvětří. Šli jsme si naposledy zaplavat a už po pár tempech jsme neviděli břeh ale zase v přes tu nehybnou hladinu úplně všechno pod sebou... Bylo to cca v půli září, bylo nás ve vodě jen pár, takže jeden okamžik, kdy se mi i spoluplavci ztratili v mlze to bylo úplně přízračné - kdyby se najednou vynořila Lochnesska, ani bych se nedivila...
Mlha se za chvíli zvedla, ale absolutně nehybná hladina zůstala... na obzoru se najednou objevila stříbrná čárka, ta se přibližovala... až dosáhla k břehu, kde jen šplouchla - a byla to jediná úplně malinká vlnka, za kterou se moře zase ani nehnulo. (Doteď nevím, zda to byl snad příliv, který ve Středomoří normálně není téměř patrný, ale na té klidné hladině by se projevit mohl.) Že v Chorvatsku nejsou příliš vlny, je známé... ale takhle dokonale rovnou hladinu jsem neviděla snad ani v umyvadle... jen jedinkrát v Mandre.
Re: Mandre
22. 08. 2007 20:49
Srdečný dík za Vaše odpovědi Jéřa.
fra
Re: Mandre
22. 08. 2007 21:09
Ifča- jé, to je krásný příspěvek. Pořád přemýšlím, kam v září vyrazíme... Bylo by to tam vhodné i pro děti? Máme dvě malé a rádi bychom nějaké klidné ubytování u moře. I o Pagu jsme uvažovali, ale názory na něj se tu dost liší.
Budu vděčný za jakékoliv podrobnosti a doporučení.
Re: Mandre
22. 08. 2007 23:40
Já už asi nebudu ta pravá, co by o Mandre něco věděla... byla jsem tam před dost lety a to se tam turistický ruch teprve začínal dostávat... Tenkrát to bylo dost "syrové". Třeba ráno po cestě k moři jsme u přístavu obcházeli hromadu ovcí ležících na zemi se svázanýma nohama, co čekaly na loď apod. Navíc jsem tam byla v září, kdy i ta trocha služeb, co tam tenkrát snad byly, už měla po sezóně... Ale dnes už to bude určitě jiné...
fra
Re: Mandre
25. 08. 2007 22:14
Neměl byste někdo kontakt na ubytování v Mandre v soukromí, někde blízko pláže, pro 2 dosp. a 2 děti? A netušíte náhodou někdo, jestli se tam ne/vyskytují ježci? Nějak je nemusíme, vzhledem k tomu, že máme 2 malé děti. Díky
Re: Mandre
26. 08. 2007 19:31
moody smileyTak to vím náhodou přesně (jezdím tam každý rok).Ježků je tam víc jak turistů.Mí chlapci tam loví jejich prázdné ulity a každoročně si jich vezou domů 200-300 (slovy dvěstě až třista).Ovšem pro děti jsou tam upravená místa pro bezpečný vstup do vody,v kombinaci s aqua shoes no problem (stojí 50kn)drinking smiley
fra
Re: Mandre
27. 08. 2007 09:43
No, tak to jsi mě moc nepotěšilsad smiley
Re: Mandre
27. 08. 2007 11:43
Já bych se toho nebál.yawning smiley. Opravdu najdeš místečka bez bodlinatců,ale ostrý špendlík s pinzetou si přibal.
Re: Mandre
15. 09. 2007 20:42
To:ruderer, jak může někdo tak kecat na slušnou otázku ( fra) jako ty? Škoda , že ti také nemohu podobně poradit!
Re: Mandre
19. 09. 2007 13:37
Co se Ti zdá jako lež? V Mandre nejsou ježci či co?eye popping smiley
Re: Mandre
19. 09. 2007 18:19
Napsal jsem, že kecáš, né že lžeš.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Mi
Hosté: 181
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.