Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Mostar

Mostar
15. 08. 2007 10:29
Byl se někdo mrknout v Mostaru a mohl by dát nějkaký tip.Ještě jsem se tam nepodíval a nevím jestli tam má cenu zajet.Pojedu se mrknout do Medjugore ,už jsem tam byl a při té příležitosti bych zajel i do Mostaru.Díky za tipy a zkušenosti.Zatím čau.Martin.tongue sticking out smiley
Re: Mostar
15. 08. 2007 11:17
Byl jsem tam přesně před týdnem. Na prohlídku stačí tak 3 - 4 hodinky. Parkovaní v okruhu od mostu cca 300 metrů je placené. Pokud nechceš platit tak ten kousek dojdeš. Do vody moc nechoď je masná. Zmrzlina 3 kopečky 1 euro. Pokud něco více tak soukr. mail.
Re: Mostar
15. 08. 2007 11:19
Mostar je krásný, určitě stojí za to ho vidět. Už si to moc nepamatuju, byli jsme tam 2004, ale myslím že nelze zabloudit, zaparkovali jsme kousek od starého měsa někde u silnice a prošli staré město až k mostu, okoukli skokany z mostu a poseděli v restauračce. Když jsme se vrátili, běžel u nás dokument o válce a jak to bylo v Mostaru, člověku se chce brečet, kdy vidí známé místo a co se tam všechno dělo...
mm
Re: Mostar
15. 08. 2007 11:21
ahoj předloni jsme jeli přes Mostar domů - centrum je pěkně opravený - včetně mešit a historickýho mostu. Stojí to za prohlídku a je tam o proti Chorvatsku lacino. V restavraci hned vpravo za mostem 5x pizza 3x limo 2x pivo 17,5EUR. A ńafta v Bosně 0,77 EUR. jsou to ceny z předloni ale myslím že se to moc nemění
Re: Mostar
15. 08. 2007 23:37
V Mostaru jsme byli před týdnem, určitě stojí za návštěvu, nám se tam moc líbilo. Staré město, most, mešity. Ceny nižší než v Chorvatsku, výborná káva. Jediný nepříjemný zážitek - hned na parkovišti si nás vyhlédl žebrák a byl zcela bezdůvodně dost agresivní. Doporučuji cestou zajet k vodopádům Kravica. Dá se tam koupat. Dopoledne kolem 9,00 se ještě nechalo zaparkovat nedaleko vodopádů, byl tam klid, po 11.hodině už přijely davy turistů.
Re: Mostar
16. 08. 2007 08:11
miky321 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Jediný nepříjemný zážitek - hned na
> parkovišti si nás vyhlédl žebrák a byl zcela
> bezdůvodně dost agresivní...

Nebyl to dozorčí a výběrčí parkovného ??? thumbs up smiley

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Mostar
16. 08. 2007 08:57
My jsme tam byli vloni, opravdu nepříjemné bylo bezdůvodné omezovaní rychlosti na silnicích, třeba mimo obec 20km po rovném úseku. Strašně špatné značení ve městě a při výjezdu z města (chtěli jsme jet směr Široki brjeg - Imotski). Jinak hodně silničních kontrol. Hodně žebravých dětí.
Re: Mostar
16. 08. 2007 09:33
To omezení rychlosti nebylo až tak tragické. 20 jsem tam neviěl ale žebrající maminku s děckem to ano a ještě několik malých žebrajících faganů. Jo a ještě něco, těm klukům co skáčí z mostu, nebojte se přispět nějakým tím eurem. Je to kus odvahy.
avatar Re: Mostar
16. 08. 2007 10:09
Byl jsem tam před dvěma roky a super. Pár fotografií zde [www.kacha.cz] . Při cestě zpět doporučuji zastavit v Počiteli a u vodopádů Kravica.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luděk (16. 08. 2007 10:09).
Re: Mostar
16. 08. 2007 10:20
Cesta byla v pohodě, žádné omezení na 20km/h jsem neviděla(ani loni,ani letos), Mostar se mi moc líbil, jen pokud si v restauraci chcete dát pivo nebo nějaký jiný alkohol, tak si musíte vybrat tu správnou stranu mostu, na muslimské straně vám nenalijou!!
Re: Mostar
16. 08. 2007 14:45
Je pravda, že mezi Metkovičem a Mostarem jsme potkali snad 6x policiju s ručním radarem kontrolující rychlost, tedy doporučuji dodržovat všechna omezení yawning smiley

Při zpáteční cestě z Mostaru (směrem na Metkovič) doporučuji navštívit rybí restauraci Verlo v obci Blagaj (u vývěru řeky Buny).

na GoogleEarth: 45°15'24,40" s.š. 17°54'13,33" v.d.
Re: Mostar
19. 08. 2007 08:26
ahoj. Mě z Mostaru nejvíc uchvátil turecký dům se želvama, které se nechaly hladit a tak. Rozhodně stojí za to mrknout na bazar. Jsou tam k sehnání krásné kousky. Mešita je zajímavá, most unikátní. Byla jsem tam pár dní po jeho otevření.

dál jsem pokračovali na Medžugorii... a cbyba byla, že jsem jeli s cestovkou, chtěla jsem toho vidět daleko víc, ale času bylo málo.

1 kopeček zmrzky - 0,25 euro, zmrzlina byla opravdu maxi.... nesnědli jsme ji ani celou...

jinak pohledy a suvenýry za babku.


chtěla bych časem Bosnu prozkoumat pořádně


leg
Re: Mostar
20. 08. 2007 09:18
Ahojky leguáne,prosím, popiš mi, kde najdu ten turecký dům se želvama a bazar? V Mostaru jsem byla 2x , vždycky se zdržujeme jen poblíž mostu a nic takového jsem tam neviděla.
Re: Mostar
23. 08. 2007 22:37
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (21. 12. 2012 18:02).
leg
Re: Mostar
27. 08. 2007 09:07
ahoj. půjdeš normálně přes most do města, pak na největší velké křižovatce zaheš doprava. pak tam je někde v té ulici mešita (dojdeš k ní takovým malým průchodem, tunýlkem), pokud půjdeš rovně, nezajdeš do mešity, tak bys měla dojít k tomu domu (opět je napravo) a jde se k němu nějakým podhloubím... snad jsem si to zapamatovala dobře :-D

leg
avatar Re: Mostar
20. 04. 2008 21:31
...škoda, že Luděk už smazal fotky z vodopádů Kravica, poblíž Medjugorje...je tam krásně...tak aspoň pár sekvencí pro ty, kdo mají zájem...smiling smiley


Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 240
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.