Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Komáři v Chorvatsku

Autor petr.ms 
Komáři v Chorvatsku
28. 06. 2007 22:54
Letos je prý hodně kousavé havěti po celém pobřeží. Jak máte zkušenosti, kde, jak, co na ně, pište zde. smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr.ms (28. 06. 2007 22:55).
Re: Komáři v Chorvatsku
28. 06. 2007 23:20
hm že budeme míti vlákno jak se mazat repelentem na komáry to jsem nečekalsad smiley
Re: Komáři v Chorvatsku
29. 06. 2007 00:22
míra11:
hm, a já zase nečekal, že i tohle ti bude vadit. A mohl jsi být i vtipnější - nebo snad neznáš písničku ...nestarej se ženo má, že my nic nemáme, zabijeme komára, masa naděláme...? grinning smiley

Ale k věci: Pisak 2004 - mnoho komárů, neměli jsme proti nim nic a trpěli jsme jak zvířata, 2005 a 2006 - měl jsem takový ten bazmek do zástrčky, co se v něm vyměňujou destičky napuštěný v nějakým sajrajtu proti té havěti, jenomže žádní komáři nebyli, takže ani nevím, jestli to funguje. Letos to beru s sebou zase, tak uvidíme.hot smileyhot smileyhot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hulča (29. 06. 2007 00:23).
Re: Komáři v Chorvatsku
29. 06. 2007 06:27
Hulča napsal(a):
-------------------------------------------------------
> míra11:
> hm, a já zase nečekal, že i tohle ti bude vadit. A
> mohl jsi být i vtipnější - nebo snad neznáš
> písničku ...nestarej se ženo má, že my nic nemáme,
> zabijeme komára, masa naděláme...? grinning smiley
>
> Ale k věci: Pisak 2004 - mnoho komárů, neměli jsme
> proti nim nic a trpěli jsme jak zvířata, 2005 a
> 2006 - měl jsem takový ten bazmek do zástrčky, co
> se v něm vyměňujou destičky napuštěný v nějakým
> sajrajtu proti té havěti, jenomže žádní komáři
> nebyli, takže ani nevím, jestli to funguje. Letos
> to beru s sebou zase, tak uvidíme.hot smileyhot smileyhot smiley

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ale mě to nevadí - jenom se vždy divím s čím si lidi také nedovedou poradit - co všechno se nechá řešit jako kdyby komáři u českých rybníku, řek a jiných ploch nebyli. Jinak ten strojek do zásuvky taky používám + modré destičky bez
toho to nejde ! k dostání běžně v čechách i v CHORVATSKU.
Re: Komáři v Chorvatsku
29. 06. 2007 06:56
Míro 11,
mohl by ses, prosím, už divit potichu (bez psaní do fóra)? Jsou i lidi, kteří nevědí všechno jako ty.
Děkuji.

Na večer na terasu jsou dobré takové zelené spirály (průměr cca 10cm) - na stojánku se zapálí a pomalu doutnají až do středu.
Šárka
Re: Komáři v Chorvatsku
29. 06. 2007 08:35
Letos na komárovače do zásuvky klidně zapomeňte, nefungujou nebo ne aspoň tak jako v minulích letech. Doporučuji si vzít s sebou ještě sprej na komáry, každé ráno jsem koukla na zdi a stříkala, je to lepší než je honitsmiling smiley. po celém pokoji. Večer, než jsme šli na procházku tak jsem vystříkala celí pokoj a dala komárovač do zásuvky stejně nás v noci aspoň jeden zbudil ale asi po třech dnech byl pokoj. Jinak rady místních.....namazat si ruce a nohy malinko rakií, nebo se vykoupat na večer v moři a pak se nesprchovat, obojí je vyzkoušené ale to první je příjemnější. Jinak zlatý český komáři, komárovač na ně pořád funguje a nezanechávaj takové boláky. Tak všem hezkou dovču bez komárůsmiling smiley
tau
Re: Komáři v Chorvatsku
29. 06. 2007 09:01
Na Pagu v Casce jsme první noc zapoměli dát do elektrický zásuvky ty "komárovače" s destičkou Raid. Hodně brzo mě probudilo to nepříjmení komáří pískání kolem hlavy. Takže jsem rychle "komárovač" do zásuvky šoupnul a po celou dobu dovolený jsme už měli klid. Bohužel těch pár hodin bez komárovače stačila ta havěť využít, takže jsme pár štípanců měli.... Ale Raid do zásuvky nám fungoval spolehlivě....
bif
Re: Komáři v Chorvatsku
29. 06. 2007 09:11
Vrátili jsme se před týdnem z Brely a za celý týden neproletěla kolem nás snad ani jedna moucha (natož komár...)smiling smiley
Uvědomil sem si to až doma, protože minulý rok na Krku byl s komárama problém...
Ale cikády řvou furt...:-)
Re: Komáři v Chorvatsku
29. 06. 2007 09:27
Cikády musej řvát, kdyby neřvaly, přestanu tam jezdit. Patří to k folklóru.grinning smiley
Re: Komáři v Chorvatsku
29. 06. 2007 10:14
Vrátili jsme se ze Zatonu a tam nas komáři navštívili každý večer. Ale stačilo se namazat gelem proti komárům a byl klid. V pokoji jsme měli odpuzovač do zásuvky.
V Chorvatské rádiu hlasili, že se provádí plošné postřiky proti komárům.
thumbs upRe: Komáři v Chorvatsku
29. 06. 2007 17:41
Díky za názory.

Jak se mazat repelentem, na to většinou každá rodina má odborníka thumbs up.

Ale, jak to letos kde vypadá, to by mohlo lidi zajímat smiling smiley

Moje zkušenost. Přijel jsem první den, ubytoval se nic netuše, a přes noc mě potvory tak poštípaly na obličeji, že jsem raději vyhledal ošetření doktora. Bez repelentu se nedalo celý pobyt v klidu na pokoji spát....Pravda bylo to na Krétě, ale je to zkušenost.

Fakt je, že od roku je to jiné a letos prý je v Chorvatsku komárů nějak moc.
Tak bylo mohlo být zajímavé dozvědět se dopředu, kde se to jen hemží, a kde nic tu nic.
Re: thumbs upRe: Komáři v Chorvatsku
29. 06. 2007 19:23
Ono vůbec nezáleží na tom, zda je to v Chorvatsku, který rok se píše, ale na konkrétním místě. Když je poblíž jakákoliv sladká voda, potok, řeka, sebemenší jezírko, tak určitě musím počítat s komáry. Pokud jako v Omiši pravidelně postřikují, tak jde přežít. když na chvíli vynechají, je to peklo.
Re: thumbs upRe: Komáři v Chorvatsku
29. 06. 2007 21:41
Oni se prý množí ve škvírách ve skálách, kde se zachytává dešťová voda - a že těch škvír je v Chorvatsku dost!
bob333
Re: Komáři v Chorvatsku
29. 06. 2007 22:42
ja sem byl v HR alspon petkrat, ale komara sem nevidel ani jednoho smoking smiley
avatar Re: Komáři v Chorvatsku
29. 06. 2007 23:12
Jsi měl štěstí.......... smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jir-Ka (29. 06. 2007 23:14).
avatar Re: Komáři v Chorvatsku
29. 06. 2007 23:56
Večer vystříkat raidem, strojky do zásuvek a puštěnej větrák. Jak fouká tak ty svině nelítaj.thumbs up
Re: Komáři v Chorvatsku
30. 06. 2007 10:22
Kombinace strojek v zásuvce + puštěnej větrák nebo otevřené okno = základní chyba
Re: Komáři v Chorvatsku
30. 06. 2007 12:53
JA MAM ASI STASTIE NA KOMARE ALE ESTE SOM TAM KOMARA NEVIDEL.IBA AK TAK WALTRA.
Re: Komáři v Chorvatsku
30. 06. 2007 19:36
KOmbinace strojek + utěsněné okno je zase velmi nezdravá.
Ale uznávám, že dokořán otevřené balkon.dveře a strojek = půl úspěchu. Tak ještě se namazat repelentem. Ale to jde jen když je člověk sám nebo jen s chlapama...
Re: Komáři v Chorvatsku
10. 07. 2007 11:45
Poslední týden v červnu Drvenik, komáři žádní, když se objevila moucha tak jsme si ji hýčkali, ale bylo hodně vos.
Re: Komáři v Chorvatsku
10. 07. 2007 11:55
Moje zkusenost z Makarske je takova, ze komara jsem tam jeste nepotkala ani jednoho a to jsme na balkone svitili a nechali otevrene balkonove dvere. Akorat za cely tyden posledni v cervnu byla 1 mucha, jinak fakt nic.
Re: Komáři v Chorvatsku
10. 07. 2007 12:31
Gradac od 30.6 do 7.7

děs- komáři, zapoměli jsme na ně prostředky a pár šmejdů nás přes noc dost žralo. Ale statečně jsme to vydrželi.
Re: Komáři v Chorvatsku
10. 07. 2007 12:48
Na Mljetu bylo taky dost komárů, vos, hovad se zelenou hlavou a dokonce obyčejný mouchy, co kousali.

Cloudy
Re: Komáři v Chorvatsku
10. 07. 2007 13:09
My byli kousek od Ninu a tam,kromě jednoho večera,kdy jsme grilovali,komáři nebyli.Ale v Ninu prý hrůza. Jinak jsme měli v zásuvce raid nebo biolit a nic nás neďoblo....ale komáři jsou fakt potvory protivný!!!
Re: Komáři v Chorvatsku
10. 07. 2007 13:50
My jezdíme už 5 let 2x do roka na Makarskou vždy jednou v červnu a jednou v září - Podgora, Tučepi - a ještě jsme na komára nenarazili. Vozíme s sebou "komárovač" Biolit s tou nádržkou a je to supr. Večer do zásuvky, okna klidně otevřená a nikde nic!! Jen nesmí být průvan, ten odnese i ten sajrajt proti komárům!! Hodně štěstí všem co se chystají na boj proti komárům!!thumbs up
Re: Komáři v Chorvatsku
10. 07. 2007 16:02
Posledních 14 dní v červnu na Pagu v St. Novalje hejna komárů začala řádit o 20 hodině. V zásuvce planžeta s jedem a sprey Read rozprášený po ložnici vůbec nepomáhalo ve 3 00 ráno jich byl plnej pokoj.. Muselo se zavřít okno i dveře na balkón, ale to zase bylo teplo, takže každé ráno jsme počítali štípance a mazali si je slivovicí. Pěkně to chladí. Na Pagu jsem byl 11 x ale letos nám dali komáři opravdu zabrat.
Přemek
avatar Re: Komáři v Chorvatsku
10. 07. 2007 17:45
Hulča napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Cikády musej řvát, kdyby neřvaly, přestanu tam
> jezdit. Patří to k folklóru.grinning smiley


Mluvíš mi z duše - na cikády se vysloveně těším, protože mě krásně uspávají. Letos komárů dost a dost, ale Raid zafungoval, tak jsme byli v klídku. Vezli jsme si ho z domova a mile nás překvapila naše zlatá domácí, že ho pro nás měla připravený také. To jsou ty detaily, podle kterých se poznají starostliví domácí... smoking smiley
Re: Komáři v Chorvatsku
11. 07. 2007 14:18
Tak my letos měli komáry taky...a fakt jich bylo dost!Máme Raid do zásuvek,sprej,ale stejně ty potvory štípaly!Naše 4letá dcera chudinka měla každé ráno nový flek od komára...asi jim chutná mladá krev smiling smileyAle dalo se to vydržet...dobrý je Off gel po štípnutí.Byli jsme od 16.6. do 2.7. na Čiovu.
Jsou fakt asi všude, já jsem byl v Pirovacu. Nandej Raid do zásuvky a máš od nich pokoj a venku klasika namazat, ale štípali mrchy jen večer a v noci, takže jsme v zásuvkách měli Raid o ok. Jinak první noc byly děti jak když maj neštovice.
Re: Komáři v Chorvatsku
14. 07. 2007 18:04
V Premantuře jsou taky večer nemohlo zůstat otevřené okno, a je jich jak sviňa to sem u nás doma nezažil.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 180
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.