Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Vinnetou-místa natáčení

Autor sta 
sta
Vinnetou-místa natáčení
25. 06. 2007 15:59
Jestli někoho taky zajímá toto téma,podělte se o zkušenosti z výprav na tato místa,mám na mysli ta méně známá.
Anonymní návštěvník
Re: Vinnetou-místa natáčení
25. 06. 2007 16:12
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil podgoranin (18. 02. 2008 16:48).
sta
Re: Vinnetou-místa natáčení
25. 06. 2007 16:56
Myslel jsem přírodní exteriery použité v těchto filmech,ne diskusi o nákupu CD,nebo návštěvách komerčních národních parků.
Re: Vinnetou-místa natáčení
25. 06. 2007 18:34
Co myslíš tím komerční národní parky?

Plitvice jsme viděl celé, od shora až dolů a větší krásu jsem neviděl. Myslím, že ty peníze jsem investoval dobře. Jestli ti je né po vůli platit vstupné, tak raději nikam nejezdi. Chytrolíne. angry smiley
sta
Re: Vinnetou-místa natáčení
26. 06. 2007 17:24
Alien napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Plitvice jsme viděl celé, od shora až dolů a větší
> krásu jsem neviděl.


Ano je to krása,ale bývalo to lepší,než z nich udělali Dysneyland.Byl jsem v tomto parku určitě vícekrát než ty,jak kdysi zdarma tak v současnosti za peníze.Ale jsou i v Chorvatsku místa kde se musí po svých,a nedojedeš tam autem,žádné parkoviště,hamburgry a suvenýry.A o tom jsem chtěl tohle vlákno.
Re: Vinnetou-místa natáčení
26. 06. 2007 17:39
A tak to se omlouvám, taky mám rád takové místa a také jsem tam byl vícekrát.
Plitvice jsou rájem na zemi!!!
sta
Re: Vinnetou-místa natáčení
26. 06. 2007 19:10
Letos mne zajímá Mali Alan a Tulove Grede,má někdo zkušenost z této oblasti?Co minová pole?Zatím mi to nevyšlo kvůli počasí,tak snad letos.
Re: Vinnetou-místa natáčení
26. 06. 2007 21:08
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:48).
sta
Re: Vinnetou-místa natáčení
26. 06. 2007 21:15
Fido: dík,tuhle adresu taky znám, čekal jsem osobní zkušenost toho kdo to celé prošel
Re: Vinnetou-místa natáčení
26. 06. 2007 23:04
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:48).
Jakon
Re: Vinnetou-místa natáčení
27. 06. 2007 14:19
Až budete běhat za indiány pozor na miny, nebo [www.mali-alan.de]
Markéta
Re: Vinnetou-místa natáčení
27. 06. 2007 15:54
Myslím,že co se týká min,už jsou ty oblasti vesměs vyčištěné,ale i tak je třeba mít se stále na pozoru.
Jistě by nikdo z nás nechtěl skončit jako Vinnetou,že?!
sta
Re: Vinnetou-místa natáčení
27. 06. 2007 16:01
S těma indiánama to samozřejmě souvisí,ale je to opravdu to nejkrásnější co Jižní Velebit nabízí,bohužel nám tuto oblast zkazili tunelem Sveti rok a dálnicí,ale byla to nejkratší cesta na Zadar.Min tam není zase tolik jak to vypadá,Němci o tom píšou na netu celkem dost,jezdí tam každý rok a sami je označují.
Jakon
Re: Vinnetou-místa natáčení
28. 06. 2007 13:02
Rok 2003, Velebit - pod tímto vede tunel Sv. Rok:

[static2.bareka.com]
M
Re: Vinnetou-místa natáčení
28. 06. 2007 14:44
Prosím o informáciu , či je cesta na Mali Alan makadamová alebo asfaltová. M.
Jakon
Re: Vinnetou-místa natáčení
28. 06. 2007 15:25
To byla ta na fotce - dle více fotek to vypadá na nějakou šotolinu, ale opravdu nevím, nejek jsem tam (zatím) - snad budu vědět za dva týdny. Mrkni na maps.google.com nebo na www.panoramio.com (zadej velebit)
sta
Re: Vinnetou-místa natáčení
28. 06. 2007 22:35
M:Jel jsem z jižní strany,je to opravdu dost hrubý makadam místy až o velikosti kamenů 10cm, naloženým osobákem těžko sjízdné,terénni auto by bylo ideální.Zkončil jsem v první vracečce o 180st. nad dálnicí.Chtěl jsem aspon blíž k vrcholu.Nakonec nás vyhnala dost hrubá bouřka.Ze severu od Sveteho roku zpočátku lepší šotolina ale k vrcholu stejná situace navíc dost odboček takže špatně přehledné,od jihu je jen jediná cesta.
M
Re: Vinnetou-místa natáčení
29. 06. 2007 07:39
STA vďaka. Podľa mapy, ktorú mám je tam značená cesta len so zákazom vjazdu pre obytné prívesy. S naloženým mikrobusom tam asi nepôjdem ak je tam makadam .Ostáva mi teda len návšteva kaňonu Zrmanie .M
Jakon
Re: Vinnetou-místa natáčení
29. 06. 2007 09:51
Taky nevím, zda tam jet či ne, prorazit gumy na těch ostrých kamenech se mi nechce (i když jsem už v chorvatsku po podobných cestách jezdil) a na dostupných foto nejsou vidět ty velké kameny, ale co nebylo dříve, může být dnes že? Podařilo se někomu projet touto cestou nad Sv. rokem?
sta
Re: Vinnetou-místa natáčení
29. 06. 2007 17:44
M+Jakon:Ještě jsem zapoměl na jednu informaci,na té cestě od jihu končí asfalt v místě kde se křižuje s dálnicí nad ustím tunelu,je tam dost místa na zaparkování,zůstalo to po stavbařích kteří razili tunel.Odtud bych chtěl letos vyrazit pěšky.Zrmanja mne taky zajímá,sháním ubytování tak na dvě noci,což je samozřejmě docela problém v Maslenici nebo blízkém okolí. Nevíte o někom kdo by tam půjčoval člun s motorem?
M
Re: Vinnetou-místa natáčení
02. 07. 2007 09:58
Priatelia Winnetua,dobré odkazy na miesta filmovania sú na www.karl-may-kroatien.de Chce to však slovník alebo prekladateľa v rodine.
Niekde na tejto stránke som videl aj odkaz na prevozníka na člne. Cestujem do tejto oblasti tento rok poprvé a tak budem tiež informácie hľadať až na mieste.
Príjemnú dovolenku praje M.
Jakon
Re: Vinnetou-místa natáčení
18. 07. 2007 07:55
Na Sv. Rok jsem se s plně naloženým autem neodvážil a pak už nebyl čas. Projel jsem si aspoň silničky nad Zrmanjou. K řece jsem ale nešel - takže jen z dálky.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 38
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.