Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dubrovník

Autor Klára H. 
Dubrovník
07. 06. 2007 10:37
Dobrý den,
během letošní dovolené by jsem rádi navštívili Dubrovník. Chtěla jsem poprosit, zda by mi někdo nemohl poslat mapu města a také prosím o praktické rady kde dobře parkovat, občerstvit se, co navštívit atd.

Předem díky Klára H.
avatar Re: Dubrovník
07. 06. 2007 11:24
Mapu nemám,ale možná že je někde na internetu.Co se týká parkování,tak jsme se snažili zajet až ke starému městu,ale bohužel ani jedno místo na parking nebylo tak jsme se vrátili zpět směrem k mostu a tam na kraji u přístaviště na kraji nového města jsme lehce zaparkovali,koupili v trafice lístky na bus asi za 8kuna a ten nás pak dovezl až před vchod k hradbám a pak zase zpět.Bez stresů a nervů se šílené dopravy.Dá se to jít i pěšky,ale když je vedro tak je to úmorné.Občerstvení není problém přímo ve starém Dubrovníku,ale samozřejmě s určitou přirážkou.Jinak bych asi doporučil samozřejmě mimo prohlídku města jako samotného i hradby,platí se tam vstupné a jsou otevřeny jen do večera.My jsme tam jeli dvakrát,jednou denní a jednou noční Dubrovník,doporučuji,obojí má své kouzlo.Jinak nevím kde budete,ale i Ston stojí za výlet,má jedinečnou procházku po hradbách,malá čínská zeď.

MirekŠi
Re: Dubrovník
07. 06. 2007 11:47
Klára H. napsal(a):
-------------------------------------------------------

> ... zda by mi někdo
> nemohl poslat mapu města ...

Když chceš něco poslat, musíš si nejdřív odkrýt e-maila. Mapku mám někde naskenovanou, až ji najdu a dáš e-mail, rád pošlu.

A o Dubrouši je tady [www.ihvar.cz] celé vlákno.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Dubrovník
07. 06. 2007 11:52
ahoj Hopkirku,prosila bych taky o tu mapku.Díky moc
avatar Re: Dubrovník
07. 06. 2007 12:04
Ideální je dát mapku na www.kacha.cz a kdo bude chtít tak si je stáhne.
Re: Dubrovník
07. 06. 2007 12:04
Našel - posílám. Je to ale trochu větší.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Dubrovník
07. 06. 2007 12:25
Parkovat se dalo nad hradem v těch uličkách, cca 500 nad ním.
Re: Dubrovník
07. 06. 2007 12:33
Jarda Cimrman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ideální je dát mapku na www.kacha.cz a kdo bude
> chtít tak si je stáhne.

Je to tam, díky za radu. thumbs up Pro neznalce - klikni zde [www.kacha.cz]

smiling smiley smiling smiley smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hopkirk (07. 06. 2007 16:53).
avatar Re: Dubrovník
07. 06. 2007 13:17
Zdravím. Vloni jsme se do Dubrovniku zajeli podívat. Dali jsme na radu domácích a za vstupním mostem hned doleva dolů do přístaviště, kde jsou velká hlídaná parkoviště a docela levná. Odsud jezdí autobus až do starého města a zpět. Cestou se může člověk v klidu rozhlížet a kochat. Občerstveního je ve st. městě nepřeberně, my zacházeli do hodně bočních uliček. Byl jsem rád, že jedem busem, protože doprava v centru byla šílená. Ale výlet byl super. Zdeny.
Re: Dubrovník
07. 06. 2007 14:19
Re: Dubrovník
07. 06. 2007 15:05
Nějaké mapy jsou tady:


[chorvatskomapa.cz]
Re: Dubrovník
07. 06. 2007 19:48
Dobrý večer,
všem moc děkuji za rady, Hopkirkovi dík za mapu.
Jsme v Igrane, chceme na výlet dolů - samozřejmě přes STON a
potom Dubrovnik.

Ještě jednou díky
Klára
Re: Dubrovník
07. 06. 2007 21:15
To Klara :
Z Igrane do Dubrovníku to je celodenný výlet. Nie pre počet km ale je to dosť náročné na cestu i zážitky. Zástavka v Stone a prehliadka hradieb je náročnejšia znamená odbočku z trasy a skôr sa hodí pri ceste z Pelješacu. Skôr by som navrhol zastaviť sa v arboréte v Trstenom, čo je po ceste pekné a krátke .S tým parkovaním za mostom Franja Tudjmana a kúpením lístkov hneď spiatočných v trafike je to rozumné,pretože parkovné pod hradbami, ak je vôbec miesto je 30kn/hod.
Len na okraj.Svojho času na chorvátskom fóre sa diskutovalo kde je v Dalmácii najlepšia zmzlina.Suverenne vyhral u domácich Dubrovník slastičarna za bránou Pile vpravo kdesi na začiatku ulice Od Puća.Ak idete cez deň doporučujem vyraziť skoro ráno, pretože prehliadka mestských hradieb je síce svetový unikát ale po 11,00 hodine ,ak je teplo stráca sa časť pôvabu.
avatar Re: Dubrovník
07. 06. 2007 21:56
Já mám nejraději Dubrovník před 8 hodinou ráno. V tu dobu má ještě příjemně ospalou atmosféru. Staré město se pomalu probouzí, prakticky žádní turisté a zaparkovat se dá kousek od centra. Kolem deváté začnou autobusy chrlit turisty a ulice v okolí se zcela zaplní. Fotka z osmé hodiny:




Michal
Re: Dubrovník
07. 06. 2007 22:19
Tohle je v sezóně cca v 15,30. Není to tak hrozné. A parkoval jsem docela bez problému na placeném parkovišti přímo u hradeb.




Upraveno 4krát. Naposledy upravil Hulča (07. 06. 2007 22:27).
Re: Dubrovník
13. 07. 2007 22:56
V Dubrovníku sa dá parkovať aj pri hradbách za 5Kn/hod,parkovisko sa zaplnilo 4.7.o cca 8.30, parkovné sa platí v bežnom automate, berie aj papierové peniaze,pri odchode sa niekedy kontroluje zaplatený čas.Na hradby stála o 10.40hod. rada možno 50m,tak na 30 minút opekania na slnku.Vstupné dospelí100Kn,deti,študenti 40Kn.
Re: Dubrovník
14. 07. 2007 09:37
kávičkár napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V Dubrovníku sa dá parkovať aj pri hradbách za
> 5Kn/hod,parkovisko sa zaplnilo 4.7.o cca 8.30,
> parkovné sa platí v bežnom automate, berie aj
> papierové peniaze,pri odchode sa niekedy
> kontroluje zaplatený čas.Na hradby stála o
> 10.40hod. rada možno 50m,tak na 30 minút opekania
> na slnku.Vstupné dospelí100Kn,deti,študenti 40Kn.


Dospělí 50,- Kn.
Re: Dubrovník
14. 07. 2007 11:36
5O je příplatek za to opékání smileys with beer
Re: Dubrovník
14. 07. 2007 23:21
Alien,máš pravdu , 100Kn bolo za dvoch.Sorry.
Re: Dubrovník
25. 06. 2010 16:33
když jsme byli v dubrovníku, navštívili jsme mořské akva, to bylo fajn, ale chudé, potom nějaký palác, je to už let, tak si to nepamatuju... a klášter.
samozřejmě kostely...
co byste ještě doporučovali? např. kolik času si mám nechat na hradby? díky
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 258
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.