Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Žuljana - Pelješac

Autor emil 
Žuljana - Pelješac
08. 05. 2007 09:19
Prosím cestovateľov po Peljašaci o nejaké info k stredisku Žuljana.
aké sú osobné skusenosti ?
Emil
Re: Žuljana - Pelješac
08. 05. 2007 09:37
Re: Žuljana - Pelješac
11. 05. 2007 14:35
Zdravím,do Chorvatska jezdím od roku 1999 na různá místa, ale poslední 4 roky do Žuljany a letos opět.Kdo hledá klid a pohodu je to pravé místo a děti zatím odmítají jet jinam. Jsou tam ideální dvě pláže pro děti s pozvolným vstupem do moře a písčitým podkladem a i vše ostatní OK.Pokud potřebuješ podrobnější informace či nějaké foto mohu poslat dej kontakt.
Už počítám dny do 5 srpna.
Zdravím Míla
Re: Žuljana - Pelješac
13. 05. 2007 00:01
Do Žuljany jezdím také poslední 4 roky, má specifickou atmosféru. Malá vesnička s jedním obchodem, restaurací a poštou, bez jakýchkoliv turistických atrakcí. Má krásné okolí, vhodné pro procházky i kolo. Bohužel každý rok tam ale ubyde něco dalšího, kvůli čemu jsem si před 4 roky toto místo oblíbil. Např. loni v červnu, tedy ještě před sezónou, byly občas velké problémy s čistotou vody. Kanalizace je svedena přímo do zátoky ve vesnici a některé dny to bylo hodně znát. Pláže v Žuljaně je možné vidět tady [www.croatia1.com]
Re: Žuljana - Pelješac
13. 05. 2007 13:01
To Libor:

Taky jsem na ty stránky koukal a může mi říct jestli ty pláže jsou přístupné jen z lodi? nebo se tam da dostat i z pevniny? Diky
Re: Žuljana - Pelješac
14. 05. 2007 09:12
Většina pláží je přístupná z pevniny, ale některé pod skalami buď velmi krkolomným slezem po skále, některé včak pouze ze člunu.Co se týká kamalizace svedené do zátoky zatím jsem nezaznamenal asi jsem měl zatím štěstí.

Zdravím Míla
Re: Žuljana - Pelješac
14. 05. 2007 09:12
Většina pláží je přístupná z pevniny, ale některé pod skalami buď velmi krkolomným slezem po skále, některé včak pouze ze člunu.Co se týká kamalizace svedené do zátoky zatím jsem nezaznamenal asi jsem měl zatím štěstí.

Zdravím Míla
Re: Žuljana - Pelješac
14. 05. 2007 09:45
S přístupem je to tak, jak píše Míla. Problém s kanalizací se týkal hlavní pláže v Žuljaně, s tím, že to občas odpoledne doplavalo až k bočním plážičkám směrem na Trstenik - pěna na hladině, toaletní papíry a jiné hygienické materiály. Bylo to pouze ve dnech, kdy foukal vítr z moře směrem do zátoky. Pláž Vučine byla v pohodě.
Re: Žuljana - Pelješac
14. 05. 2007 10:55
To Míla

Jak to v Žuljaně vypadá s hospodou, zmrzlinou a obchodem? Jedu 6.7 apartmán Čaveliš. Byl tam u něj někdo?

Tesik
Re: Žuljana - Pelješac
14. 05. 2007 12:25
Jedna hospoda zhruba uprostřed vesnice, vedle stánek s balenou zmrzlinou, druhá pizzerie na konci u mola, tam je i kopečková zmrzlina. Jeden obchod - potraviny, drogerie, smíšené zboží - všechno potřebné se tam celkem sežene. U pošty se prodává ovoce, zelenina, ryby se prodávají z auta, občas jsou i sardinky od místního rybáře - stánek po levé straně směrem od pošty. Víno kdekoliv po zaklepání na okno :-)
Re: Žuljana - Pelješac
15. 05. 2007 10:58
To Tesik

Přesně jak napsal Libor.

Míla
Re: Žuljana - Pelješac
17. 05. 2007 09:50
Díky za info

Tesik
Re: Žuljana - Pelješac
04. 06. 2008 22:04
Jezdím na Žuljanu asi 13sezon,je tam relativní klid,ale doporučuji nějaké plavidlo,dle možnosti každého turisty.Pak má dovolená uplně jiný půvab.Já bych bez člunu nejel,to je můj subjektivní názor,každý má rád něco jiného.Tak šťastnou cestu,schovejte dobře maso a jeďte pomalu!
Re: Žuljana - Pelješac
04. 06. 2008 22:13
Myslel jste "Čakelič" zřejmě,ne? Těch je tam půl vesnice a všude je to dobré,já jezdím k "Dalmatinům,těch je tam taky požehnaně a stále se vydatně rozmnožují
avatar Re: Žuljana - Pelješac
04. 06. 2008 22:55
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Myslel jste "Čakelič" zřejmě,ne? Těch je tam půl
> vesnice.......

Ne ne, Tesik myslel skutečně Čaveliš

Tesiku, jedu tam taky k p. Čaveliš. Odjíždím 17.6. a vrátím se asi 28.6. takže jestli budeš chtít tak se mě pak koncem měsíce ozvi třeba na mail kacha@kacha.cz a podám ti čerstvé informace yawning smiley

Už se nemůžu dočkat, dneska za 13 hot smiley

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (04. 06. 2008 22:56).
Re: Žuljana - Pelješac
04. 06. 2008 23:09
Petře, máš na autě fóráckou nálepku? Budem od 14.6. v Boraku a chceme objet okolní vísky, tak kdyby náhodou... smileys with beer
avatar Re: Žuljana - Pelješac
05. 06. 2008 00:02
kvetaca napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Petře, máš na autě fóráckou nálepku? Budem od
> 14.6. v Boraku a chceme objet okolní vísky, tak
> kdyby náhodou... smileys with beer

Jé je tak to nemám, asi si ji budu muset vyrobit smiling smiley . My máme taky v plánu trochu pocourat a navštívit okolní vísky, mimo jiné i Borak protože něco jiného je o těch místech číst a dívat se na fotky a něco jiného je vidět vše na vlastní oči. V Žuljaně jsem byl v r.2001 a nyní tam jedu tedy již po druhé, takže bych rád pokoukal po Pelješaci kam třeba zase jinam někdy příště. No a když se stavíte třeba na kafčo nebo pivko tak jste srdečně vítáni, posílám SZ s popisem auta a SPZ yawning smiley

** Petr **
Re: Žuljana - Pelješac
05. 06. 2008 08:14
A tak to je škodamoody smiley Já přijedu do Žuljány 27.6. a jedno chlazené by určitě bodlosmileys with beer
romana
Re: Žuljana - Pelješac
05. 06. 2008 08:37
mrkyz: Loni jsme také byli u Dalmatinů u Jozo a Vlado Dalmatin, nebyl si taky u nich? Letos v srpnu opět Žuljana a Dalmatini. Přeju všem krásnou dovolenou v Žuljaně.smiling smiley
avatar Re: Žuljana - Pelješac
05. 06. 2008 10:03
kvetaca,PetrK a spol. : od 13.6 do 28.6 jste zvaní do Trsteniku na kus řeči a drinking smiley .Auto s logem fora bude stát před apartmánem (v rohu park. uprostřed Trsteniku).Asi tady odkud je focená tahle fotka
Re: Žuljana - Pelješac
05. 06. 2008 12:34
to michalu: díky za pozvání, píšu SZ a těším se - za 8 dní touhle dobou pomalu vyrážíme hot smiley
avatar Re: Žuljana - Pelješac
09. 06. 2008 23:17
to michalu:
taky díky za pozvání a těším se, určitě se tam všichni sejdeme


Za 8 dnů touto dobou budu již na cestě, nálepku na auto mám připravenou



** Petr **



Upraveno 2krát. Naposledy upravil PetrK (10. 06. 2008 02:42).
Re: Žuljana - Pelješac
10. 06. 2008 07:24
A já za 16 angry smiley a nálepku nemám winking smiley Tak to se asi nepotkáme?
Re: Žuljana - Pelješac
10. 06. 2008 09:09
PetrV - koukni na vlákno Poznejme se v CHorvatsku - admin tam dal mustr smiling smiley
ŠŤastnou cestu a pěknou dovču!
avatar Re: Žuljana - Pelješac
10. 06. 2008 17:58
PetrV napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A tak to je škodamoody smiley Já přijedu do Žuljány 27.6. a jedno chlazené by určitě bodlosmileys with beer
Žádný problém, jedno se ještě v lednici určitě najde smileys with beer . Já 27.6. odjíždím ale pravděpodobně až na večer.

> A já za 16 angry smiley a nálepku nemám winking smiley Tak to se asi nepotkáme?
Jestli chceš tak ti jí udělám Petře, je to za pár vteřin. Stačí napsat e-mail abych věděl kam ji poslat a já ti ji mailem pošlu jako obrázek, pak si ji už jenom vytiskneš yawning smiley

** Petr **



Upraveno 2krát. Naposledy upravil PetrK (10. 06. 2008 17:59).
Re: Žuljana - Pelješac
11. 06. 2008 07:25
Hurá hot smiley a mám to zadarmo! Děkuji a nešel by tam do středu dát Český znak?? jdu ti poslat ten e-meil do soukromé zprávy.
Aiva
Re: Žuljana - Pelješac
11. 06. 2008 19:45
Žuljana......Super místo na dovolenou,moc se mi tam líbilosmiling smiley
avatar Re: Žuljana - Pelješac
11. 06. 2008 22:04
PetrV napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hurá hot smiley a mám to zadarmo! Děkuji a nešel by tam do
> středu dát Český znak?? jdu ti poslat ten e-meil
> do soukromé zprávy.

Aha, poslal jsem Ti to Petře dřív než jsem si přečetl tuto zprávu smiling smiley . Ten český znak nevím, zkusím jedině pohledat po netu. A nebo možná tam jednoduše napsat velými písmeny CZ ? V pátek večer na to mrknu....

** Petr **
Dobrý den, jedu konec srpna - začátek září Orebič, předtím se zastavím na 5 dní 25.8. - 30.5. u "Dalmatinů". Na základě pročtení tohoto fóra se těším, když se nám tam bude líbit, tak vím kde trávit dovolenou příští rok. Ahoj a pěknou dovolenou Zdeněk
Re: Žuljana - Pelješac
26. 07. 2008 13:24
Nazdárek všichni, jedem z rodinkou poprvé tak dolů. Žuljana-3.8-14.8.2008. Pořád jsem naháněl nějaké informace, až jsem našel tohle fórum. Teď už snad vím všechno a moc se těším. Ještě musím sehnat pár informací, ať si můžu chytnout nějakou rybku. Ležet tak dlouho na slunku, to by mě asi jeblo.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 62
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.