Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Drvenik

Autor Frankie 
avatar Re: Drvenik
12. 06. 2007 11:04
No to je jedno,každá restauračka má svoje. Někde bylo lepší jídlo, někde zase pivo. Když to shrnu, tak podmínkou je Karlovačko. Už se nemohu dočkat.hot smileyhot smileyhot smiley
Re: Drvenik
12. 06. 2007 14:03
Děkuji všem za příznivou odpověď.
K tomu obchodu, na základě příspěvku Marcy jsem si našel stránky studenac.hr, kde je u Drveniku napsáno "Radnim danom: 7-20" a někde jsem se dočetl, že "radnim danom" je pracovní dny... tak proto jsem si nebyl jist...

...jedeme s rodinkou a známýma takto na dovolenou poprvé, tak už se těšíme, teda když si zrovna nevzpomeneme na tu cestu eye rolling smiley
avatar Re: Drvenik
12. 06. 2007 18:35
Kaspi neboj nic není tak horké jak to na první pohled vypadá. Nevím, ale děcka se vždy postarala aby cesta rychle uběhla. To platí i dnes (14 a 18).
Re: Drvenik
15. 06. 2007 09:14
Mohl bych se ještě zeptat na jednu drobnost ohledně Drveniku?
Je tam nějaká tržnice nebo nějaké obchůdky, kde by se daly rozumně koupit nějaká plážová či nafukovací lehátka, obutí do vody pro děcka apod.?
Doma velice nic takového nemáme, tak nevím jestli to jet schánět někde do Tesca nebo to nechat až na místo. Před pár lety jsme takové věci nakupovali až na místě ve Španělsku a vyšlo to stejně jako u nás a ještě byl podstatně větší výběr...
avatar Re: Drvenik
15. 06. 2007 10:32
Trh jako takový tam není. Na cestě kolem pláže je sem tam stánek s tímto sortimentem, nebo tyto věci seženeš i v tom Studenaci. Alespoň loni to tam bylo.
Re: Drvenik
17. 06. 2007 20:41
Ahojte, nebyl někdo ubytovany u Milica Divič v Gorné Vale v Drveniku, mají tam někde nějaké hrištátko na volejbal, nebo fotbálek, jedu od 13 do 28.7. V 2005 jsem byl v Zaostrogu a tam to taky bylo fajn.thumbs up
Re: Drvenik
18. 06. 2007 15:15
Nevím, jak je to v Gornje Vale, ale v Dolnje Vale je betonové hřiště i s brankami. Velikostně asi tak na házenou, ale na fotbálek to stačí. Od pošty nahoru a první nebo druhá odbočka vlevo. Nemůžeš minout.
Re: Drvenik
18. 06. 2007 21:19
dík za infospinning smiley sticking its tongue out už jen 25 ahoj
Re: Drvenik
17. 07. 2007 10:16
Tak jsme se v neděli (15.7.) vrátili z Drveniku (dolnja vala) a taky přispěju několika postřehy.
Trošku nás zaskočilo, že tam bylo na hlavní pláži fakt hodně plno, ale to je v sezóně asi všude, ale párkrát jsme zajeli cca 3 km na malou plážičku a tam to bylo super.
Jinak co se týká vybavenosti max.spokojenost, výběr zmrzlin, piva, stánky s ovocem a zeleninou, velmi bohatě vybavený supermarket Studenac hned u pláže, z tohoto pohledu to bylo bez chyby a cenově si myslím, že taky velmi rozumné...
Jeli jsme na výlet lodí Fish piknik na lodi Menula na Pelješac a Hvar a taky to bylo velmi fajn (100Kn/dospělý vč. pití a jidla, děti zdarma).
První tři dny, kdy bylo hodně horko, tak se nám zdálo, že bylo ve vodě na hlavní pláži dost bince (tráva, jehličí apod.) možná od trajektu?, ale potom jeden den se trošku ochladilo a zafoukalo a pak až do konce týdne úplně v pohodě.
Příroda kolem parádní, chodníčky kolem moře na obě strany zátoky nabízely krásné večerní vycházky. Taky jsme mastili petangue na orig. hřišti, kde vedle hráli místní frajeři, tak se bylo i na co dívat a domácí pití od pana domácího (Frane Burič) bylo taky na jedničku, takže celkově max.spokojenost.thumbs up
Jen by mě zajímalo, jestli třeba v červnu je tam taky tak plno na pláži jako v sezonu, nebo je to stejné, protože ta pláž až tak velká není...
Re: Drvenik
17. 07. 2007 11:56
Byl jsem poslední týden v červnu a byla hlava na hlavě. Hodně BiH i čechů. Chodili jsme do Gornja vala, tam je pláž větší a méně baráků. Pláž mi připadala i hezčí.
Re: Drvenik
17. 07. 2007 13:09
Byla jsem 2005 od 15.6. v Gornja Vala a lidí hodně, od půlky června je to už asi všude stejné jako v sezóně. Ovšem 2004 jsem byla v Drveniku v září a mohu jen doporučit - klid, levné ovoce a zelenina, příjemné letní počasí, žádná vedra, pár lidí. Kdo má možnost, ať vyzkouší. Letos jedu podruhé v září na Hvar.
jo
Re: Drvenik
18. 07. 2007 17:48
Díky za krásné obrázky.

Ale pro úplnost je třeba se držet místopisu: Drvenik (na Makarské riviéře) má dvě osady. A to Donja Vala - odtud jezdí trajekt na Hvar (Sučuraj) a Gornja Vala, kde jsou jen pláže a apartmány.
Mezi oběma Drveniky je procházková trasa kolem moře (cca 15 min.).

Fotografie byly pořizovány s největší pravděpodobností v místě Gornja Vala.

Josef
Re: Drvenik
24. 07. 2007 14:20
Fotky jsou z pláže, která je o zátoku výše směr Živogošče. Dá se dojít po magistrále (ale hrůza) nebo zajet autem. Kolem moře to nejde, jedině lízt po skalách.
Re: Drvenik
12. 08. 2007 23:10
Ahoj všem,
děkuji za příspěvky k Drveniku, jsem rád, že se tady objevují prakticky samé pozitivní ohlasy.
Už se moc těšíme, odjíždíme 22.8.
Mimochodem, cestou do Drveniku se chceme tak na 2 dny zastavit někde severněji (poznat další místo a rozdělit cestu na 2 části). Nemáte někdo nějaký zajímavý tip (řekněme od Zadaru na jih)?
DDD
Re: Drvenik
19. 08. 2007 14:32
Doporučuji si prohlédnout Šibenik a NP Krka = vodopády + procházka na cca 1-2 hod.
avatar Drvenik
17. 01. 2008 09:04
4 all

V červnu jedu do Drveniku a rád bych získal nějaké informace k výletům lodí a jejich ceně. Kdyby mně někdo doporučil konkrétní pořadatele s vlastní pozitivní zkušeností bylo by to thumbs up.
Re: Drvenik
17. 01. 2008 09:56
V Drveníku nabízí tyto služby češka. Když tak kontakt pošlu na soukr mail.
avatar Re: Drvenik
17. 01. 2008 14:54
4 Rohal

Tak, ať to sviští dráty do mé schránky. Díky.
Re: Drvenik
25. 01. 2008 20:04
Ahojky,mohl by jsi poslat ,prosím tě ,ten kontakt na tu češku,co je v Drveniku a má zajišťovat ty zájezdy?chystáme se s rodinou letos a rádi bychom už doma popřemýšleli kam kouknout.Díky Petr z Letovic
Re: Drvenik
01. 03. 2008 20:56
JJ, ta češka s dlouhými copy je fakt dobrá, podrobně popsala výlet a ještě domluvila děti zdarma i když už měly platit ;-) taky jsme ji potom za to koupili zmrzku :-)
Anonymní návštěvník
Re: Drvenik
02. 03. 2008 12:08
Ta čěška tam chodí po pláži popis je přesný hodně opálená,dlouhé copy nejde přehlédnout obvykle taky stojí před prodejními stánky.
Re: Drvenik
15. 03. 2008 20:19
A kolik stojí přibližně ten lodní výlet?
Re: Drvenik
18. 03. 2008 14:11
Celodenní výlet Pelješac/Hvar s obědem a pitím (levné víno/džus) za 100kn/os, děti 6-15 50kn, do 6 let i s jídlem zdarma (naše měly 7 a měly to taky grátis ;-)
Re: Drvenik
19. 03. 2008 13:25
Ta češka se jmenuje Božena a je správně upovídaná. Každý večer mezi 20 a 22 hod nabízela výlety v Dolní Vale na promenádě. Nelze ji přehlédnout. Loď se jmenuje Menula. A nabízeli ji i během dne na pláži. Výlet byl velice pěkný. Dokonce jsme viděli delfíny. Odjíždí se z Dolní Valy a cestou se nabírají pasažéři v Horní Vale, Zaostrogu a v Podace.
Re: Drvenik
06. 04. 2008 12:16
Ahoj,

tak my letos vyrážíme na začátku července do Drvenik - Gornja Vala. Pročítám tady celé forum a jsem moc ráda, že jsem našla i téma Drvenik smiling smiley
avatar Re: Drvenik
30. 05. 2008 08:55
chcu se poptat, jestli se dá někde slušně zaparkovat auto v Drveniku..chtěl bych jet na výlet na Hvar trajektemspinning smiley sticking its tongue out
Re: Drvenik
30. 05. 2008 10:34
Menší parkoviště je na levé straně po sjezdu z magistrály. Odtud k trajektu je jenom kousíček.
Re: Drvenik
30. 05. 2008 11:11
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> chcu se poptat, jestli se dá někde slušně
> zaparkovat auto v Drveniku..chtěl bych jet na
> výlet na Hvar trajektemspinning smiley sticking its tongue out

Pokud bys chtěl jet na Hvar trajektem bez auta, můžeš auto bez problémů nechat na parkovisšti u moře - víceméně souběžně s auty, které se řadí k trajektu - osobně vyzkoušené.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kvetaca (30. 05. 2008 11:25).
avatar Re: Drvenik
30. 05. 2008 12:37
kvetaca napsal(a):
-------------------------------------------------------
> vasnivykolista napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > chcu se poptat, jestli se dá někde slušně
> > zaparkovat auto v Drveniku..chtěl bych jet na
> > výlet na Hvar trajektemspinning smiley sticking its tongue out
>
> Pokud bys chtěl jet na Hvar trajektem bez auta,
> můžeš auto bez problémů nechat na parkovisšti u
> moře - víceméně souběžně s auty, které se řadí k
> trajektu - osobně vyzkoušené.

Myslíš v tej řadě?eye popping smiley..a to mňa jak tam budu stát celej den budou všeci objížďať?smiling bouncing smiley
Re: Drvenik
30. 05. 2008 13:03
Neee, já to jen napsala blbě technicky - do jednoho pruhu se řadí ti k trajektu a jak se tam najíždí, nechá se odbočit vpravo tak, že stojíš vlastně kolmo k těm, kteří čekají na trajekt - čumákem (auta) k moři a nikomu nepřekážíš, stojí tam spousta aut. A při cestě zpátky k boudě, kde se kupují lístky, je hospoda kde čepují Plzeň...ale ty jako Moravák asi spíš něco onačejšího, ne? drinking smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 254
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.