Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Drvenik

Autor Frankie 
Drvenik
16. 04. 2007 00:49
Zdravím všechny milovníky Chorvatska.
Letos se poprvé chystáme zajet víc na jih, konkrétně do Drveniku.
Máte někdo s tímto místem zkušenosti? Je tam nebo v okolí něco zajímavého? Víte o nějakých problémech?
Díky za informace.
avatar Re: Drvenik
16. 04. 2007 07:25
Ahojky a do kterého jedeš a v jakém termínu?
Anonymní návštěvník
Re: Drvenik
16. 04. 2007 11:07
Nazdar Frankie,jedu do Drveniku v termínu 29.6-12.7. nebudeš tam taky v tu dobu? Snad se tam potkám s Tomášem bylo by prima se tam setkat a posedět na kus řeči,jedu tam letos poprvé jezdím každý rok jinam budu v Gornim Drveniku.
Re: Drvenik
16. 04. 2007 21:14
My jedeme do Drveniku na Makarské rivieře (cca 20 km jižně od Podgory), a to v termínu od 24.8.
Ubytování máme na ulici Donja Vala.
Znáte to tam někdo?
avatar Re: Drvenik
17. 04. 2007 07:59
Tak tam to znám. Byl jsem tam loni a letos tam jedu opět. Bohužel Jedu v termínu jak píše Majkl. To jest od 1.7. do 11.7. Kdyby jsi chtěl nějaké foto otevři si e-mail.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil TomasFuk (17. 04. 2007 08:00).
Re: Drvenik
17. 04. 2007 08:13
Jedeme v termínu 20.8. -30.8. Také Drvenik Donja Vala. Už jsme tam byli vloni. Velmi se nám tam líbilo. Donja Vala je trochu rušnější - trajekt. Ale nijak to dovolenkovou pohodu nerušilo.
Re: Drvenik
17. 04. 2007 08:27
No právě toho trajektu jsem se docela obával.
Máme ubytování ve Ville Antunovic (www.drvenik.net) a to je údajně cca 150 m od přístavu trajektů. Tak si říkám, jestli to nebude moc rušivé a zda tam nebude zněčištěná voda???
Re: Drvenik
17. 04. 2007 08:54
Bydleli jsme v apartmánu, který byl od pláže vzdálen 100-150m. O trajektu jsme vůbec nevěděli. Na pláži to bylo pro děti milé zpestření - vlny. Jinak náš pan domácí měl vloni na pláži otevřenou kavárnu, kde čepoval mimo jiné plzeň za 12 kuna.
Re: Drvenik
17. 04. 2007 09:11
v červenci 2006 jsme bydleli v Drveniku - Donja Vala přímo u moře. Je to malé klidné městečko. Moc se nám tam líbilo. Pláže byly docela plné. Pouze voda bylo občas mírně špinavá - trajekt.
Re: Drvenik
17. 04. 2007 14:11
Byl jsem v Drveniku 07/2004 a 07/2005 v app Franič asi tak 100m vzdusnou carou od pristavu a nebyl to zadny problem. Ba naopak - bylo to zajimave na pozorovani. 1.trajekt vyplouval rano v osm, takze zadny rani kraval. Pohoda. Hezka plaz i koupani, ovsem poplatne cervencovemu termiu - hodne lidi. More ciste - urcite cistejsi nez v blizkem Bristu, kde jsme byli potom! V Drveniku se mi kazdopadne hodne libilo. V pripade zajmu mam i par fotek.smoking smiley
Re: Drvenik
17. 04. 2007 20:02
V roce 02 a 03 jsme odtud jeli trajektem na Hvar a myslím, že je to tam vcelku v pohodě i když těch 20 minut na Hvar za to opravdu stojí, hlavně v sezoně, vzhledem k trajektu tu bývá dost plno. Je to jen kousek od ráje jenom se ho dotknout.
Re: Drvenik
18. 04. 2007 09:41
Nemyslel jsem to tak, že moře by bylo hnusně špinavé. Použe vždy po proplutí trajektu na hladině plavaly kousky trávy a řas. Trajekt jezdil poměrně často a rádi jsme jej pozorovali. Jinak je v Drveniku fakt krásně.
Re: Drvenik
18. 04. 2007 11:22
Musím se připojit ke chvále na Drvenik.Je tam hezky ,trajekt vůbec nevadí,naopak je na co se dívat.Letos jedeme opět ale ještě před sezónou,to je tam klid.Výlety snad jedině Hvar nebo Pelješac-známí loni absolvovali výletní lodí a líbilo se.Co mi jen trochu vadilo,byli nepořádní a hluční "Bosňané"
Re: Drvenik
18. 04. 2007 12:24
Také jsem vloni měla strach z blízkosti trajektu - zvláště po přečtení příspěvků v tomto fóru. Ale nakonec to byla suprová dovolená. Udělali jsme si celodenní výlet trajektem na Korčulu - prohlídka města + koupání. Letos chceme zkusit tu výletní loď. Ještě prý pěkný pěší výlet je do starého Drveniku v kopcích nad letoviskem. Alespoň nám to radili místní.
Re: Drvenik
22. 04. 2007 22:50
Děkuji všem za názory, rady a tipy - do Drveniku pojedeme bez obav a už se moc těšíme.
Pokud by jste měli ještě nějaké další rady o Drveniku a zajímavostech v okolí, nebo o otázkách dopravy, předem díky!
Re: Drvenik
24. 04. 2007 09:26
Jestli mohu doporučit, tak určitě stojí za to si udělat výlet na pohoří Biokovo (přístupné i autem) a také jsou super Kravické vodopády v Bosně (je z Drveníku asi okolo 100 km - nevím přesně). Vstupné se neplatí (alespoň rok 2006 a může se tam i koupat)
Re: Drvenik
24. 04. 2007 23:33
Brácha tam byl loni a takymluvil o starém Drveníku.Prý super.
Re: Drvenik
25. 04. 2007 09:01
Loni jsem byla v Drveníku jen na pár dní(byli jsme v Gradacu 14 dní a pak si prodloužili podyt v Drveníku ).Moc se nám tam líbilo,jen jedna malá chybyčka - plno holubů na pláži.Nikdo tady o tom nepíše,tak to bylo asi jen pár dní.Byli jsme tam na začáktu září - Dolnja Vala.Jo a trajekt byl parádní,vůbec nám nevadil.
Re: Drvenik
27. 04. 2007 14:37
Ja idem v auguste do Drveniku prvykrat, doteraz 3x Baška voda. Budeme byvat v hoteli Sunce, videli ste ho tam niekto? Nachádza sa niekde v blizkosti trajektu?
Dajú sa robiť prechádzky popri pláži? Ja totiž nevydržím dlho ležať na slnku a stále musím byť v pohybe. Už sa ale každopádne veľmi teším !!!
Re: Drvenik
27. 04. 2007 14:59
Hotel Sunce je myslím v "horním Drveniku" (Gornja Vala), kde trajekt není - maličký hotýlek. Procházky hezké kolem pláže do dolního Drveniku, do hor, nebo do Zaostrogu. Ale cestou do Zaostrogu je třeba projít asi 100m úsek po Jadranské magistrále. Jinak Drvenik moc hezké místo pro klidnou dovolenou.
Re: Drvenik
29. 04. 2007 20:30
My sme boli v Drveniku minuly rok. Pacilo sa nam tam, ale na plaz sme chodili mimo letovisko. Nedaleko Drvenika je krasna mala plaz. Ked pojdete autom od Drvenika Smerom na Split tak ju na urcitom useku cesty vidiet, preto treba ist pomalsie, aby ste ju nepresli. Nad plazou je odpocivadlo, kde sa da zaparkovat. Chodi tam malo ludi a niekedy sa nam stalo, ze sme tam rano o deviatej boli len my, pripadne max. dve tri rodiny.
Tu su fotky z tej plaze:

Re: Drvenik
02. 05. 2007 10:16
Mám dotaz pro Ty, co byli v Drveníku. Lze před naloděním na Hvar, někde v Drveníku, ráno mezi 7-8 hod. na trhu nakoupit ovoce,víno,pečivo.....Jestli jo, tak kde ten trh je. Dík
Re: Drvenik
02. 05. 2007 11:12
Hned vedle budky,kde prodávají lístky na trajekt byl vloni menší stánek s pečivem a naproti němu stánek se zeleninou. Jinak asi 100 m směrem k pláži je market Studenac. Je trošku zastrčeny, ale z cesty kolem pláže je vidět. Jestli mají v tuhle dobu otevřeno nevím jistě, ale Studenac asi už ano.
Re: Drvenik
02. 05. 2007 11:19
Už jsem to našla. Na stránkách studenac je napsáno, že mají v Drveniku otevřeno od 7:00 do 20:00 hod.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Marcy (02. 05. 2007 11:21).
Re: Drvenik
02. 05. 2007 12:58
To Marcy. Jsi velký šaman. Velké díkkkkk.thumbs up smiley
Re: Drvenik
03. 05. 2007 10:57
Janka, vďaka za info o polohe hotela Sunce. Vacsinou sa tu hovorí len o ubytovaní v apartmánoch, v CK nám síce povedali, že je blízko pláže, ale ináč o tomto hoteli nikde nič. Ja nie som veľmi náročná na ubytovanie, hlavne aby sme mali strechu nad hlavou a bolo tam čisto, luxus nepotrebujem. Ja tak milujem more, že mi úplne stačí. Už sa teším na Drvenik, ohlasy sú tu vačšinou pozitívne, takže už len dúfam, že vyjde počasie a potom bude všetko OK.
Re: Drvenik
11. 06. 2007 14:47
Můžete prosím někdo napsat, jestli ten supermarket Studenac je otevřený i o víkendu či jen v prac.dnech? Případně jak je to s otvírací dobou ostatních obchodů.
Případně bych uvítel tip na dobrou a levnou restauraci v dolním Drveniku.

Taky by mě zajímalo, jak je to v této oblasti o obtížným hmyzem (komáři, mouchy apod.).


PS. Neznáte někdo ubytování Frane Burič (má to být někde u školy).
Re: Drvenik
11. 06. 2007 15:20
Co se pamatuji, tak mají ve Studenaci otevřeno každý den. Ještě je tam jeden menší obchůdek v té samé ulici, akorát o kousek výš. Tuším, že pečivo prodávali také ve stánku poblíž trajektu. A restaurací je tam více. Můžeš si vybrat. Některé mají vystavené jídelní lístky, tak si je stačí pročíst. Ceny a menu jsou ve všech zhruba stejné (pizza, palačinky, hranolky, malinkaté rybičky...)

Komára ani mouchu jsem tam za celých 10 dní neviděla. Pouze nám po zdi lezli nějaké ještěrky.
avatar Re: Drvenik
11. 06. 2007 19:13
Jak už psala Marcy Studenac je otevřen opravdu každý den. Restauraci budeš mít na každý den jednu s docela zajímavou nabídkou. S hmyzem žádný problém nebyl.
Anonymní návštěvník
Re: Drvenik
12. 06. 2007 10:47
TO TomasFuk v které restauraci ti mám držet místo? Ta tvá zpráva o hmyzu mě potěšila.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 191
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.