Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

pelješac-potočine

Autor petrmik 
pelješac-potočine
02. 03. 2007 20:09
Zdravím všechny. Letos od 19.8. do 29.8. budem trávit dovču v osadě Potočine dům Anto. Nejede někdo poblíž? Do tohoto koutu Chorvatska jedem poprvé a rád bych nějaké info o této osadě popř. domu. Díky.
Re: pelješac-potočine
04. 03. 2007 21:14
Co chceš vědět? Poslední 4 dovolené jsem trávil v sousedním domě - u Vedrana.
Re: pelješac-potočine
05. 03. 2007 11:45
Honzo, jedeme v červenci do domu Vedran - dva malé apartmány. Povídej, jaké to tam je...eye popping smiley
Re: pelješac-potočine
05. 03. 2007 17:38
Samozřejmě to není prosba jen na HonzuD. Jedem přes agenturu p. Koucké, její info je podrobné, ale vaše osobní pocity a zážitky mě moc zajímají. Díky všem...eye rolling smiley
Re: pelješac-potočine
05. 03. 2007 18:59
Hoši, nechci kalit vaše představy o paní Koucké, vloni jsme podle ní také vyhledávali, její sránky i nabídky jsou OK...
a tak se na blind ubytovali a zjistili jsme, že vám dovolenou může zkazit i třeba takový pan DARKO, kterého paní Koucká popisuje jako náramného dobráka rozumícího lidem a čechům zvlášť...thumbs down
Takže není všechno zlato, co se třpytí...ale snad se Vám tihle jedinci o dovolené vyhnou....já bohužel trefuju tyhle lidi každým rokem,..nebo jsem asi vůl já....tak snad letos už bude vše OK...thumbs up smiley
Čau Karel...grinning smiley
Re: pelješac-potočine
05. 03. 2007 19:32
Zdravím všechny, Honzo D, zajímají mě Tvoje zkušenosti s koupáním v místě a nejbližším okolí,klidně nudapláž. pár tipů na zajímavosti z okolí,kam do obchodu,kam na jídlo,pivčo. Prostě pár rad pro člověka neznalého Pelješacu.Jak jsem psal jedem 19.8.Díky.
Re: pelješac-potočine
05. 03. 2007 20:12
Zdar Petře-věkem jsme na tom skoro stejněgrinning smiley Z fotek je vidět,že pláže jsou mínus,nejblíž jsou v Boraku/u tunelu doleva/.Obchod je nahoře v Potomje,konoby ve vesničkách ve vnitrozemí.Výlety směrem na Orebič,nám se moc líbilo až na konci,výjezd nahoru z Kučište na Lovište-odtud je perfektní výhled na Korčulu a okolí.Taky pobřežní silnička do Trsteniku a hradby ve Stonu.Takže letos zas Borak-snad!!
Klára 3
Re: pelješac-potočine
06. 03. 2007 07:12
Pro Karla z Ol
Když už píšeš o paní Koucké,máš s ní nějaké zkušenosti? Byl jsi s ní na nějakém pobytu? Pokud jsem si přečetla tvůj příspěvek o Blaževu a tom Darkovi, tak jsi byl ubytován ve zcela jiném baráku. Že člověk občas narazí na vola, to se stává, ale jak nazvat člověka, který jednu negativní zkušenost generalizuje i na ty, kteří s tím třeba nemají nic společného.Já jsem s tou paní byla již 3x na různých místech Pelješacu a mohu říci, že co nám řekla, se vždy do puntíku vyplnilo. Není to jen názor můj, psalo se o ní na tomto foru i vloni a vždycky v dobrém. Kdo jedete s paní Kouckou,nemusíte mít strach. A pro Karla: trochu objektivity není na škodu. Stránky paní Koucké jsem prohlížela a toho tvého Darka jsem tam nikde nenašla!
Re: pelješac-potočine
06. 03. 2007 11:47
Tak to vezmu od konce:
Přes paní Kouckou jsem byl na Pelješacu už cca 8x a nikdy nebyl problém. Znám i Darka z Blaževa a byl mi sympatický - Klára 3 to napsala dobře.
Nudapláž přímo v Potočine není. Ženský se tam sice běžně opalujou nahoře bez thumbs up smiley, ale víc místní netolerujou, zvláště pak nahatý chlapy. Viděl bych řešení v koupání za bývalým kempem, cca 10 minut pomalé chůze po pěkné cestě. Jsou tam krásné placaté útesy a nikde nikdo.
My si sebou vozíme člun a tak se koupeme (kromě Potočine) i v Boraku a Podobuče. Do Boraku se dá i autem, ale počítejte s tím, že bude problém zaparkovat.
Jinak písečná pláž (Trstenica) je v Orebiči - tak 20 minut autem. Stejně se tam vyplatí jezdit na větší nákup do diskontu (na začátku vpravo), takže se to dá spojit.
Výlety - určitě Orebič a Korčula, taky Mljet z Trsteníku, a zajímavé je vyjet autem nad Kunu a podívat se z toho kopce na druhou stranu - Ploče a ústí Neretvy.
Nákupy - na běžné nákupy jezdíme do Janiny, kupujeme tam i víno, travarici, ryby na grilování... Na větší do Orebiče.
Jinak Vedran je pohodář a salámista. My jsme vždycky byleli dole ve větším apartmánu. Jediné co mi tam vadí je velkej fíkovník. Není skrz něj pořádně vidět z terasy na moře. Zato ale dělá příjemný stín a fíky.
Re: pelješac-potočine
06. 03. 2007 14:16
HonzoD -díky za info. Takže raději na nákupy dál než do Potomje? Janjina má lepší zásobování? Vezeme totiž piraně (13 a 16 let) a to je potřeba hromada jídla.thumbs up smiley
Ještě dotaz - je vhodné Vedranovi dovézt nějaký dárek - becherovku atd.? Ty něco vozíš?drinking smiley
Re: pelješac-potočine
06. 03. 2007 14:52
V Potomje je jenom maličký obchůdek, v Janině jsou 2 hned vedle sebe a je tam větší výběr. Na začátku Orebiče - u stavebnin je odbočka doprava - je diskont a jednak se tam dá platit kartou, jednak tam mají skoro všechno a mají příznivé ceny.
Vedranovi jme vezli např. utěrky a takové drobnosti praktického rázu.
Re: pelješac-potočine
06. 03. 2007 16:20
HonzoD - díky moc za rady a tipy!thumbs up smiley Jedeš na Pelješac i letos? Nemůžu se dočkat, už abychom tam byli...hot smiley
Re: pelješac-potočine
06. 03. 2007 16:23
HonzoD - díky moc za rady a tipy!thumbs up smiley Jedeš na Pelješac i letos? Nemůžu se dočkat, už abychom tam byli...hot smiley
Re: pelješac-potočine
07. 03. 2007 10:57
Jasně že jedu, cca od 15.8. do 19.8.smileys with beer
Evule
Re: pelješac-potočine
07. 03. 2007 13:24
HonzaD

no to se oplatí, ject na 4 dny na Pelješac ? smoking smiley
Re: pelješac-potočine
08. 03. 2007 07:47
Sorry, jsem jen člověk. Mělo být od 5.8.
Re: pelješac-potočine
08. 03. 2007 22:31
confused smiley
Mám dotaz - kde v kterých místech je Potočine, jezdíme do Sreseru a o Potočine jsem ještě neslyšela. Dík za zprávu
Re: pelješac-potočine
08. 03. 2007 22:42
Dá se to odvodit z příspěvků nahořeyawning smiley - směrem na Orebič,v Potomje do tunelu...
Re: pelješac-potočine
09. 03. 2007 07:12
Odbočka do tunelu je značená - je tam šipka doleva. Je to hned za cedulí Potomje, po pravé straně je fabrička na zpracování vína, vlevo před odbočkou je nějaký autoservis, či co.
Ale nedoporučuji do Potočine jen tak jezdit, protože tam nezaparkujete. Je tam místo pro auta hostů a to jsou soukromé pozemky patřící k domům.
Re: pelješac-potočine
09. 03. 2007 08:58
Nebo můžeš taky z Trsteniku po pobřeží přes Borak.
Re: pelješac-potočine
09. 03. 2007 09:11
Jo to je fakt, ale kdo to nezná, tak v Trsteniku bude těžko hledat uličku nad tím proskleným kioskem. A pak ještě ta otočka, protože zatočit rovnou doleva nahoru se nedá, protože tam není místo (tak na 3x couvat).thumbs up smiley
Ještě když trefí dobu, když je tam fronta na trajekt, tak asi vůbec neprojede.
Ale z Trsteniku je to takto mnohem blíž než přes kopec.
Re: pelješac-potočine
09. 03. 2007 09:32
Honzo - nevím, jestli se dobře orientuji, ale z Potočine třeba do Orebiče se musí vždycky nahoru přes tunel do Potomje a pak dál...? A ještě mě napadlo - máš nějakou negativní zkušenost v místě, nebo vám něco vysloveně chybělo, když jste přijeli poprvé... A kam jezdíte na víno? A za kolik?thumbs up smiley
Re: pelješac-potočine
09. 03. 2007 11:01
To Zdena:
Ano - do Orebiče jedině k tunelu a dál. Cesta přes Podobuče zatím není hotová. Pak to bude kratší.
Žádnou negativní zkušenost nemám. Jinak bych se tam nevracel.
Víno kupujeme v Janině u školy cca za 15 Kuna. Dingač je samozřejmě lepší, ale na běžné každodenní pití tohle stačí.
Re: pelješac-potočine
09. 03. 2007 11:42
HonzoD - děkuji. Těším se jako malá holka a už aby to bylohot smiley
Re: pelješac-potočine
03. 04. 2007 17:05
Tak mě ještě napadlo - budu si řídit sama a tak se ptám, jak dlouhá je cesta na Pelješec??? Kolik tak hodin jízdy? Jsme ze Severní Moravy a pojedeme asi přes Maďary a k hranicím s Chorvatskem mám zkušenost. Ale až na jih ne. Díky za info.yawning smiley
Re: pelješac-potočine
03. 04. 2007 18:40
Zdena : asi pojedete po dálnici/?/. Od 1.7.má být až na Šestanovac.Vloni mi to trvalo asi 21 hodin do Boraku-ale jel jsem přes Maďary a Bosnu a čumendoval kolem Vrbasu,na Makljenu,Jablanici atd.Taková lážoplážo jízda.
avatar Re: pelješac-potočine
03. 04. 2007 23:18
Zdena: Já jezdím z Břeclavi taky přes madary,vždycky vyjíždím v 17:00 a na Pelješaci(Trstenik) jsem kolem 9 hodiny ranní.Je v tom však tříhodinová zastávka na spánek,takže to vychází na zhruba 13 hodin čisté jízdy.
Re: pelješac-potočine
04. 04. 2007 08:04
Já jezdím od Příbrami, stavím když je potřeba, ale nijak se neflákám, a i tak je to cca na 14 hodin. Je to přibližně 1250 km.
Re: pelješac-potočine
05. 04. 2007 10:32
Díky všem za odpověď. V podstatě jsem si to odhadla dobře a uvidíme, jak to pojedethumbs up smiley
Re: pelješac-potočine
03. 05. 2007 15:21
Mám další dotaz - jak to vypadá na Potočine s komáry a jinou hmyzí populací? Jsou vhodné repelenty nebo i difuzéry do zásuvek?confused smiley Díky.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 185
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.