Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Byl jste někdo v oblasti PUT BORKA? Poblíž Omiše..

Autor Antonie 
Byl jste někdo v oblasti PUT BORKA? Poblíž Omiše..
20. 02. 2007 13:43
Nemáte prosím někdo zkušenost? Konkrétně - nebyl jste někdo v apartmánech LAVANDA?????? Moc by nám to pomohlo při rozhodování..
Re: Byl jste někdo v oblasti PUT BORKA? Poblíž Omiše..
20. 02. 2007 14:02
Nikdo nic? sad smiley
Re: Byl jste někdo v oblasti PUT BORKA? Poblíž Omiše..
20. 02. 2007 17:41
Vydrž !!!

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Byl jste někdo v oblasti PUT BORKA? Poblíž Omiše..
21. 02. 2007 08:47
Jardo,
teď jsem se zaměřila na Pisak. Využívám toho, že mám v práci vše hotové a vejrám do počítače jak zběsilá .. a hledám.

A jsem nadšená, že jsem našla tuto diskusi. Jsem tu nová, tak mám ještě co číst.
Re: Byl jste někdo v oblasti PUT BORKA? Poblíž Omiše..
26. 02. 2007 14:35
Okolí Omiše celkem znám,ale "Put Borka"mě nic neříká.Je to směr Makarská,nebo zpět na Split?
avatar Re: Byl jste někdo v oblasti PUT BORKA? Poblíž Omiše..
27. 02. 2007 09:39
Put Borka-je lokalita na konci Marušiči-asi 16 km od Omiše.
avatar Re: Byl jste někdo v oblasti PUT BORKA? Poblíž Omiše..
27. 02. 2007 11:07
JInak Lavandu neznám-my byli v Mladenu-(ten je nejblíž vody asi cca 30m)
Počítejte ale s velkým svahem a prudkými schody k moři-ta vzdálenost bude taky docela dost -myslím že kolem 100m vzdušnou čarou.
Jak už jsem tady psala ty cesty v Marušiči jsou opravdu sportovní olympijské výkony.
Taková cesta na pláž je opravdu na celý den.
Sice jsme to v takové míře nikdy nezažili-jezdíme pod Omiš-ale snažíme se vybírat co nejblíž k vodě-a i tak to stojí za to!!
Ale jinak je tam krásně-ale jak píšu-ty vzdálenosti nad 100m ve svahu dají opravdu dost zabrat-takhle se to nezdá-ale kdo to tam zažil-ví o čem píšu.
Já bych do toho s dětma nešla-zatím jsme měli problémy i loni v Marušiči-kde na vzdálenost asi těcj 30-40m chůze bylo nepočítaně prudkých schodů-a to vlastně lidi bydlící dál čekala nad schody ještě minimálně 3X tak daleká cesta do prudkého kopce.
Máte-li možnost rozhodování a děti-jděte ve vesnicích pod Omiší blíž k vodě.
Re: Byl jste někdo v oblasti PUT BORKA? Poblíž Omiše..
27. 02. 2007 12:10
ivet, rozhodla jsem se nakonec pro Pisak, Marušiči ponecháme na jindy. Třeba až děti vyrostou.
Apartmány LAVANDA na obrázcích vypadaly vcelku hezky. Přeci jen ale - děti máme menší, tak těžší přístup k moři nebudeme "riskovat". Jsi hodná, že si napsala svůj názor, je dobré když člověk ví na co se může případně připravit.
avatar Re: Byl jste někdo v oblasti PUT BORKA? Poblíž Omiše..
27. 02. 2007 13:34
Já si myslím že Pisak bude totéž v bledě modrémspinning smiley sticking its tongue outTy vesničky pod Omiší prostě jsou ve svahu ve skalách-je to vždycky vesnice přeťatá magistrálou.Je potřeba hledat opravdu co nejblíž k vodě(pokud jsou menší děti je to nezbytnost)
My třeba jezdíme vždy s CA Vávra(myslím že i on zrovna má Lavandu na kterou jste se ptala)Nicméně ač jsme spokojení velice-je potřeba opravdu hledat ne podle vzhledu apartmánu na fotkách-ale podle vzdálenosti od vody-ne vzdušnou čarou-ale vzdálenost cesty na pláž.Ta může být sice 100m-ale samotná cesta na pláž třeba taky 250m!!A to je většinou vždy uvedeno v popisu domu.
Taky je potřeba vědět-že ne vždy cena=obrázku-tzn. mnohem lépe např. nábytkově vybavený apartmán ,vzhledově přitažlivější-neznamená pohodlnější dovolenou.A taky neznamená ale větší cenu.
Já jsem osobně ochotná utratit víc peněz-nebudu mít apartmán obrostlý psím vínem-ale budu to mít blíž k vodě.TZN. že pokud děti chtějí pít-bez problémů si zajdou do apartmánu sami.

Obecně ale ať Pisak-tak Staniči,Marušiči atd. jsou ve strmém svahu.Což zaručuje nádherný pohled na moře-ale krkolomější cestu na pláž.
Zároven to také souvisí s parkováním-ne vždy mají apartmány v takovým svahu parkovací místa u sebe.Vždycky je něco za něco.Ale ikdyž jedíme nakupovat a na výlety denně po ránu když není vedro-tak si klidně těch pár metrů k autu dojdu.je to pro mě snesitelnější než chodit např 150m k vodě.

Takže já hledám vždy tímto postupem-vzdálenost od moře-počet rodin které by tam eventuelně byly s náma(v ideálním případě apartmán jen pro nás) vzdálenost od Omiše.A podle toho vybírám.
Letos jedem do Staniči-apartmán Tončica(na stránkách pana Vávry )
Zrovna tady je blízkost od vody na úkor parkování mimo apartmán.
Nicméně nejvíc splńuje moje představy-jen pro jednu rodinu,20m cesta na pláž i vzdálenost od moře,klimatizace a vybavení podle mých představ.
Tak přeju ať vyberete právě t co se vám bude líbit.
Re: Byl jste někdo v oblasti PUT BORKA? Poblíž Omiše..
27. 02. 2007 15:23
Ivett, prosím, vzpomeneš si po návratu z dovolené na toto forum a ozveš se mi? Poslala bys mi nějaké fotografie? Je rozumné co píšeš.. s dětmi (a to především když jsou menší) je lepší postupovat tímhle způsobem. Čím blíž k moři, tím lépe, z druhé strany by to nemělo být ale na úkor špatného parkování. Ne vždy mají domy u moře možnost parkování ihned u objektu, bohužel.
Teď nevím, jestli nebudu psát hlouposti, ale mám pocit, že právě Pisak NEPŘETÍNÁ magistrála - to je také jeho velká výhoda, že je někde nad ním a je tam klid. Jinak co se týká terénu, tak to asi opravdu bude v bleděmodrém. Nejsou v Pisaku krásnější pláže?
Re: Byl jste někdo v oblasti PUT BORKA? Poblíž Omiše..
27. 02. 2007 16:21
Pisak opravdu neprotíná magistrála a s tím svahem to není tak hrozné. Zvláště ta západnější část Pisaku je docela v pohodě. A ten apartman na Zapadna 19, od něho je to k vodě opravdu kousek a není to nic krkolomného. Myslím si, ale je to jen můj názor, že Pisak je z těch vesnic pod Omiší asi nejlepší volba.hot smileyhot smileyhot smiley
avatar Re: Byl jste někdo v oblasti PUT BORKA? Poblíž Omiše..
27. 02. 2007 17:27
Hulča-souhlasím-já Pisak neznám-soudím jen podle fotek nafocených z moře v Pisaku -teda na apartmány co má v nabídce CA s kterou jezdíme.
Osobně znám jen Mimice-a tam to byla paráda-od vody asi 30m ale po chodníčku a asi 10 schodech.
To Marušiči bylo sice taky první apartmán od vody-ale fakt pro děti záhul.Možná najdu obrázek.
Ono většinou to ale i na obrázku vypadá jinak než ve finále.moody smileyOd toho je faj tohle forum-víc lidí-víc ví.
avatar Re: Byl jste někdo v oblasti PUT BORKA? Poblíž Omiše..
27. 02. 2007 17:43
Antonie:jak jsme se bavily o Marušiči tak

tady(č1) jsme byli loni-vpravo jsou vidět schody po kterých se chodilo k moři.na obrázku vypadají docela neškodně a relativně krátce.Ale i tak to byl v Marušiči ten nejmenší stoupák od vody.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ivetaa (27. 02. 2007 17:44).
avatar Re: Byl jste někdo v oblasti PUT BORKA? Poblíž Omiše..
27. 02. 2007 17:49
a tady máš zmiňovanou Lavandu(č 1) a pláž na kterou byste chodili(č.2)
Sama posuď vzdálenost k vodě.

To jenom že jsme o tom mluvili.
Jinak ale opravdu i u CA Vávra je z čeho vybrat a já na něj nedám dopustitspinning smiley sticking its tongue out
Re: Byl jste někdo v oblasti PUT BORKA? Poblíž Omiše..
27. 02. 2007 22:39
No, některý apartmány v Pisaku mají také drsnější přístup k moři, zvláště v té východnější části, ale většinou ve střední a západní části je to po cestě, někdy v kombinaci se schody, ale vím, že i smalými dětmi docela pohoda. Samozřejmě nebrat baráky v horních partiích Pisaku na úrovni příjezdové cesty, to je fakt už moc vysoko. Hodně napoví panoramatické snímky od Jardy v galerii.hot smileyhot smileyhot smiley
Iveto, až poznáš Pisak, budeš se tam chtít vracet, to Ti garantujugrinning smileygrinning smileygrinning smiley (na ty smajloše nekoukej, myslím to vážněyawning smiley)
avatar Re: Byl jste někdo v oblasti PUT BORKA? Poblíž Omiše..
28. 02. 2007 07:45
Jo-ale ja do Pisaku letos nejedusmiling bouncing smiley
Jedem staniči-celina Zavode.
Ale vzhledem k tomu že ta oblast od Omiše dolů je pro mě srdeční záležitost-možná příští rok??
Re: Byl jste někdo v oblasti PUT BORKA? Poblíž Omiše..
28. 02. 2007 08:51
Zabrousil jsem při hledání informací k CK Vávra a musím vážně přiznat, že opravdu nic netají (jako mnozí jiní). Jeho fotky se zakroužkovanými a označenými APP a pobřežím nemá chybu. thumbs up Fakt se na to málokde narazí - většinou to mají nafocené bez těch krpálů, smetišť a všelijakých překážek blízko jejich kučí. thumbs down

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Byl jste někdo v oblasti PUT BORKA? Poblíž Omiše..
28. 02. 2007 09:54
Hopkirk, no to je ale fakt. To jsem taky u Vávry ocenila.
avatar Re: Byl jste někdo v oblasti PUT BORKA? Poblíž Omiše..
28. 02. 2007 14:48
Taky souhlas-do Chorvatska jsme začali jezdit s Ca Vávra a neměníme!navíc je s ním i po telefonu velmi příjemný kontakt-a v případě jakýchkoli problémů se na něj můžete z chorvatska dovolat a opravdu je velmi ochotný a vstřícný.
Pokud mu zdělíte co očekáváte(přibližnou lokalitu-velikost apartmánů-vzdálenost od vody)je schopný vám na meil poslat přímo Apartmány vyhovující vašim požadavkům.Já po dvou letech spokojenosti jsem to na podzim tak udělala a požádala si přímo o nabídku podle svých kritériií.poslal mi to obratem na meil i s odkazama-a vybrala jsem si tentokrát rychleji a pohodlněji.
Jinak o něčem hovoří i fakt-že i majitelé apartmánů o něm velmi hezky mluví-což pro mě bylo velmi příjemné zjištění.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ivetaa (28. 02. 2007 14:50).
No tohle jsi nafotil kde ?
byl jsem v apartmánu anna viz. [www....]
a rozhodně tam nic takovýho co jsi nafotil není. Apartmány jsou čisté, okolo je uklizeno, paní domu má všude květiny....
nevím ta adresaa se nejak poškodila ( tak ješte jednou )
[www....]
Re: Byl jste někdo v oblasti PUT BORKA? Poblíž Omiše..
14. 02. 2008 23:12
Poznáte někdo Ivana Apartmani, Put Borka, Marušiči?
Nemáte náhodou fotky z této lokality? Chtěl bych se tam letos podívat a nemám představu o těch schodech.
Díky.smiling smiley
Marušiči- dům co měl na délku cca 10m tak na straně výhledu na moře jsi ve třetím patře a na straně ve svahu jsi v suterénu - vršek vstupních dveří byl zároveň s terénem. Uličky v marušiči mají takové stoupání že se na mokrém asfaltu nerozjedeš (protočí se ti kola) Výhled na moře je supr, ale převýšení v metrech je větší než vzdálenost k moři.
zistili ste niečo o IVANA apartmane?, mal by som tom isť do dvojmiestného. date nejake skusenosti prip. foto
avatar Re: Byl jste někdo v oblasti PUT BORKA? Poblíž Omiše..
01. 07. 2008 07:44
zb:tak to souhlasím 100%
My přijeli předloni do Marušiči-bylo to popsáno jako první dům od moře-tak jsme jeli dolů a dolů a dolů uličkama a najednou ta cesta skončila..Před nám byl jen doslova a do písmene CHODNÍK celej udělanej snad jen tak že tam vylili beton.-a ten chodník vedl dole mezi AP.a končil schodama po kterých se šlo k moři.(teda schody vedly po skále pokud jsi zabočil-pokud bys neubrzdil-tak z těch schodů to vemeš z takového útesu přímo do moře z výšky pár desítek metrů)
Chlapi na to koukali a prý jak se tam dá dostat(parkování bylo popsané za apartmánem)Tak se po tom chodníku šli podívat dolů a u Apartmánu se to opravdu z toho chodníku muselo veeelmi prudce stočit a zajet za něj.Auto tam stálo nějaké-tak usoudili že tam taky muselo nějak dojet a dostat se tam-a že to jako musí být technicky možné.
Ale nikomu se to nechtělo zkusit prvnímu:Ten chodník byl ztěží na šířku auta-pak to prudké stočení do pidiuličky u apartmánu-no vypadalo to fakt že to ani nejde technicky provést.Manžel ještě pro jistotu zavolal Vávrovi(majiteli CA)že jako jestli opravdu se jede po tom chodníku(to byl ale takovej pokus se uklidnitgrinning smiley)a když se dozvěděl že jo-tak to zkusil první .NO-docela zážitek.(podotýkám že manžel je opravdu dobrý řidič a má lecos za sebou)Já s dětma jsme raděj vysedla a koukala..To auto se tam vlezlo doslova a do písmene o centimetry-při tý prudký zatáčce míjel plot snad o milimetry aby ho tam nacpal(máme kombika break-takže dlouhej zadek)Známej s Feldou to měl toreticky lepší.-ale zase jezdí celkem málo tak málem dostal infarkt.
Nakonec jsme tak jezdili denně-ale nahoru jel manžel prázdnej-a i tak auto řvalo -kola se protáčela-protože ten chodník nahoru byl snad zespod ještě horší-a navíc to byl beton a na něm sem tam udělaná rýha.
Zažili jsme v Chorvatku vždycky po Omiší spíš krkolomný sjezdy k vodě(před 3lety jsme urvali na skále výfuk a pak jeli celou cestu s řevem domů-se divím že nás na hranicích pustili a v uších mi hučelo ještě 14 dní po dovolenétongue sticking out smileywinking smiley)ale Marušiči teda suvereně vede!
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ivetaa (01. 07. 2008 07:57).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 206
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.