Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Národní park Kornati

Autor leguán 
Národní park Kornati
01. 12. 2006 19:53
Ahoj. Chtěla bych se vás zeptat, jak to chodí s tímto kusem přírody. chceme být na ostrově Murter, a odtud tam jet. zajímaly by mě ceny - cestovka- na vlastní pěst, vstupné, co je v ceně výletu - plavba lodí+přistání na ostrově a tak. nemám vůbec tušení a budu ráda za každou info.
avatar Re: Národní park Kornati
03. 12. 2006 17:12
Tady jsou nějaké informace:
ceny vstupneho
Kornati popis

Michal
Re: Národní park Kornati
03. 12. 2006 21:45
admin:
spíš jsem chtěla popis, kde můžu výlet koupit. Kolik lidí bývá na lodi, kolik lidí musí být, aby byli považováni za skupinu(levnější vstupné) a tak...
avatar Re: Národní park Kornati
04. 12. 2006 18:28
Na toto nelze asi jednoznačně odpovědět,poněvadž je třeba projít se v podvečer kolem pláží a podívat se kdo co a v jaké ceně nabízí.Je tam těchto naháněčů a i s video produkcí mnoho a ceny jsou také různé.Je to většinou i z občerstvením,poněvadž výlet je celodenní a také kvalita je různá.Asi každý má své zkušenosti.Já osobně jen dobré a rádi na to vzpomínáme.Bylo to krasné.Vyjížděli jsme z Biogradu.
avatar Re: Národní park Kornati
05. 12. 2006 21:04
až tam budeš, tak zajdi na náměstíčko v Murteru a tam máš upoutávek různých společností mraky...výletní lodě vyplouvají (ráno) z přístaviště cca 100 m od toho náměstíčka...
pozor! pohled na holé ostrůvky Kornat je prvé hodiny hezký, pak už je to únavné...moře nádhera, ale kotvišť málo a lodí mnoho, proto i když v každé projížďce je koupání, většinou se skáče z lodi do moře a i když se dostaneš na pobřeží, tak velké šutry, ale s sebou šnorch, brýle a pak paráda...
Kdo je na Murteru (Biogradu, Vodice etc) by to měl zkusit, já tam byl 2x ale potřetí bych už nejel...turistický průmysl...
Re: Národní park Kornati
05. 12. 2006 23:24
No osobně si myslím, že návštěva Kornati je třeba nikolivěk s HR producenty, ale domluvit se s nějakým CZ co tam má loď. Byl jsem letos na Kornati 3x a nemělo to chybu. Pokud volíme rychlý člun tak čas cesty tvá např. z Grebaštice tak 1hod. Když zaplatíme benzin cca 100l vidíme vše. Jezero Mir, Teljašica, útesy i potápění mezi ostrůvky na západní straně. Ve 4 osobách to vychází cca 750 Kč na osobu a stojí to za to.
Re: Národní park Kornati
06. 12. 2006 16:39
díky všem za odpovědi. teď jsem se dostala na stránky, kde jsou výlety na Kornati se 3 loďmi, vždy po 200 KN, ale s různými programi. Může mi někdo poradit, který je nejlepší?
1. Murter
Opat (entrance in NP area)
Žakan (bathing)
Piškera (dinner)
Levrnaka (bathing, sand beach)
Vela Proversa
(exit from NP area)
Murter
2. Murter
Opat (entrance in NP area)
Rašip (bathing, gazebo)
Kornat (Vrulje, dinner)
Tarac (bathing, sight-seeing)
Vela Proversa
(exit from NP area)
Murter
a 3. Murter
Opat (entrance in NP area)
Rašip (bathing, gazebo)
Kornat (Vrulje, dinner)
Levrnaka (bathing, sand beach)
Vela Proversa
(exit from NP area)
Murter


Tipuju, že to jsou ostrovy a Gazebo jsou ty římské památky na ostrově? confused smiley nějak se mi to všechno plete.
Re: Národní park Kornati
08. 12. 2006 20:07
Leguán,

můžeš mi prosím Tě poslat linky nebo je uvést sem, na všechny tři pořadatele?
Nějak se mi tam některé věci nezdají.


To, co tu radí Rosťa, je sice hezké, ale předpokládá to dobré seznámení s nějakými čskými jachtaři. Pochybuji, že čeští jachtaři a majitelé kluzáků jezdí do Chorvatska zejména pro to, aby nezištně (za benzín) půjčovali českým turistům své drahé lodě, aby si lépe, levnějí a svobodněji užívali dovolenou.
Re: Národní park Kornati
09. 12. 2006 09:14
Globík:
www.Murter-kornati.com sekce výlety
Re: Národní park Kornati
09. 12. 2006 18:21
Cha cha, to se dozvídám věci!

Tak abych to uvedl na pravou míru:
Na Rašipu loď Tureta nestaví. Tedy žádné koupání ani "Gazebo" (vyhlídka)
Na Kornatu se také nestaví.
Na Levrnace loď stavěla ještě loni (2005). Letos (2006) byla zastávka na Žutu.
Mimochodem na Levrnace neni písečná, ale oblázková pláž.
Ze tří pauz je tedy jen jedna.
Cena je také již nepatrně vyšší.

Stejnou trasu jezdí i loď Bura, mnohem lépe vybavená a za +-shodnou cenu.

Co se táče lodí Račiće - na takovoutu trasu to není moc vhodná loď. A o těch 3 zastávkách také velmi silně pochybuji. Stejně jako u Otce Božidara. Zajímalo by mě, kdy je to aktualizované. Předpokládám, že před pár roky. Kdo se nezeptá důrazně a konkrétně, tak se z webu domnívá, že se jede takto a skutek utek...
Re: Národní park Kornati
09. 12. 2006 18:31
Globík

díky za rady. dost mě to naštvalo. měla jsem vybranouloď Račič. aby bylo vše - prohlídky i koupání

tak se asi budeme muset poptat v přístavu - co , jak a za kolik :-(
Re: Národní park Kornati
09. 12. 2006 19:59
Tam Ti bude každý tvrdit, že oni to mají úplně nejlepší, že uvidíš vše a k tomu ještě 10 hejen (nebo stád?) delfínů smiling smiley
Re: Národní park Kornati
09. 12. 2006 20:37
No a podle čeho si mám teda vybrat? samozřejmě bych ráda 3 zastávky, pokud možno nejen na koupání, oběd, ale i na památky - jako ta vyhlídka a nějaká pevnost nebo tak. Na delfínech netrvám, ale ráda je uvidím. už nám je slibivali u Korčuly a v Sučuraje, ale skutek utekl :-(
Existuje něco universálního?
Re: Národní park Kornati
09. 12. 2006 20:50
Nic "univerzálního" není. Domnívám se, že nejlepší trasu i vybavení lodí mají Bura a Tureta. Bura je o něco lepší za +-stejné peníze. Na Žutu, kde staví Bura i Tureta je také kopec s vyhlídkou. Památky na Kornatech téměř nejsou. Někteří průvodci tvrdí, že na Malé Proverse (kterou proplouvá Bura, nikoliv Tureta) je k vidění zbytek římské vily. Je to však pravděpodobně lež, protože ten zbytek vily je podel odbornějších pramenů potopený a měl by být o kousek vedle. Z obou lodí uvidíš zříceninu strážní věže ze 6.století a kostelík ze 16.století na základech baziliky ze 6.století na Kornatu. Jinak na Kornatech téměř žádné památky nejsou, a dá se říci, že žádné pro běžného cestovatele, který není vášnivý archeolog. Nejatraktivnější "památkou" by mohly být zříceniny řecké vesnice, pokud by je tam však v 60.letech 20.století nezanechali filmaři... Kornati jsou o přírodě, ne o památkách. Nech se vézt pohodlnou lodí a dívej se kolem sebe z lodi.
Re: Národní park Kornati
09. 12. 2006 20:51
Jo a delfíni jsou ze 40 procent k vidění v Murterkém moři, tedy mezi Murterem a Mysem Opat na Kornatu.
Re: Národní park Kornati
09. 12. 2006 21:10
jo, já vím - jen jsem viděla fotky nějaké římské zříceniny, tak proč ji nevidět, že... Jinak doufám, že to bude nějak odpočinkový (jako ta dovča) - tak to mám ty delfíny šanci zastihnout :-) no hurá
Re: Národní park Kornati
09. 12. 2006 21:14
Nazdárek! Už jsem chtěla reagovat ale Globík mě předběhl. Na Kornatech opravdu nejsou žádné památky které by něco řekly běžnému návštěvníkovi. A co se týče delfínů, nemají v lásce zvuk motoru z lodi, takže se spíše drží dál. Pokud by ovšem kapitán kvůli nim ten motor nevypnul. To by ale asi nikam nedojel. Koupání na Kornatech vzhledem k silným proudům a množství ježků mě taky neuchvátilo a po čtyrech hodinách plavby mi ty ostrovy připadali všechny úplně stejný. Hezký to je, to jo, ale že bych to musela vidět dvakrát..... Ale to už opakuju to, co tady bylo napsáno.yawning smiley
Re: Národní park Kornati
09. 12. 2006 22:34
Římské památky uvidíte zejména ve Splitu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 272
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.