Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Novalja-poraďte

Autor gILLeT 
Novalja-poraďte
03. 08. 2006 16:11
25.8 odjíždíme na Pag do Novalje,poraďte kde se stravovat,nakupovat,tipy na výlet,naco si dát pozor. Děkuji



Upraveno 1krát. Naposledy upravil gILLeT (10. 08. 2006 15:42).
Re: Novalja-poraďte
04. 08. 2006 15:13
To gILLet
Byli jsme v Novalje v roce 2003 v červnu. Novalja jako městečko je pěkná, je tam rušno, pěkná promenáda, hodně obchůdků a restaurací. Určitě si vyberete. Hlavní problém, alespoň pro nás, byl, že v Novalje je akorát malá špinavá pláž u hotelu (nevím už jméno), jinak nic. Na další pláže už jedině autem (Zrče, Caska, Plaňka, Ručica a další). Prý na Zrče jezdí z Novalje vláček pro turisty, ale asi jen v sezóně. Jestli jedete autem, tak se dají podnikat dobré výlety (Lun a Tovarnele, Pag, Mandre, Metajna ...).
Biba
Re: Novalja-poraďte
06. 08. 2006 22:53
My sme tam boli v lony.Tie plaže niesu vôbec špinave ani pri hoteloch,je tam krasna priezračna voda len vstup do mora je kamenisti miestami su balvany,ktore sa daju využit na opalovanie.Peši sa dostanete asi za desat minut-križom nie po ceste na plaž Straško je tam aj kemp.Je to velmi dlha na brehu okruhliakova a v mori pieskova plaž s nafukovacimi atrakciami vo vode.Soc.zariadenie je v kempe bez poplatku na vysokej urovni.My sme sa chodili kupat aj na rôzne zatoky pre väčšie sukromie,pre orientaciu si môžete kupit mapu celeho o.Pagu.Na začiatku mesta je supermarket za najlepšie ceny.Ja len tolko pre doplnenie a male opravenie predchadzajucej odpovede inak z ostatnym suhlasim.
Re: Novalja-poraďte
07. 08. 2006 09:46
To Biba
Na pláž Straško jsme nechodili, takže nevím. Musím ale říci, že 10 minut to tam může být jedině z východní strany Novaljy, ze západní určitě víca jak půl hodiny. Pokud máte děti, tak asi pochopíte, co znamenají takové dlouhé procházky na pláž. Pláž u hotelu, co je za promenádou směrem na Straško, byla fakt špinavá, ale možná to byla náhoda. Proto už jezdíme pod Split a níže, kde to je na kvalitní oblázkovou pláž max. 150 metrů. Ale Novalja jako městečko je jinak moc pěkná. Jen nechápu proč je ubytování na Pagu celkově tak drahé, někdy až jednou tolik. Apartmán pro 4 stojí v Bristu u Gradacu i 30 EUR a na Pagu i 70. Asi je to tím, že je to blíž. Množství, délka a kvalita pláží je ale neporovnatelná (můj názor). Ikdyž Pag je na tom s plážema o něco lépe než třeba Istrie.
Biba
Re: Novalja-poraďte
07. 08. 2006 12:29
My sme tam boli cez cestovku Tomi,za 4osoby a 1dieta do 3rokov sme zaplatili 12000korun za apartman.Tiež sme si všimli v ich cestovke,že tie ceny su tam podstatne drahšie.Od domacej sme dostali vyzitku ale na jej cenu sme sa nepytali.Na tej plaži ktoru opisujete sme neboli,tak nemôžem povetať o nej nič.Staršie dcery chodili na plaž Straško peši a mi z malou autom po ceste,vždy dorazili skôr. Byvali sme blizko kostola,noci tam boli kludne.Na Splite sme ešte neboli,zda sa nam to daleko.Na Pag to bolo tiež dosť,boli sme s tej cesty dost unavení.Teno krat pôjdeme na Krk alebo do Crikvenice.
t_k
Re: Novalja-poraďte
08. 08. 2006 10:17
Dobrý den,
loni jsme byli ve Staré novalji (cca autem 3km od Novalji)
Přímo ve staré novcalji je pláž Trnčel -- docela pěkná, 1/2 je písek, druhá 1/2 je směs jemný štěrk - písek). Na Zrče jsme byli jen jednou - na mě tam bylo moc lidí. Pláž Straško kousek od Novalji je docela pěkná - ale oblázková.
Jinak jsme autem jezdili na pláž Caska - docela hezká, málo lidí, písečná. Pro děti ideální.
Ale nejhezčí pláže (sice oblázkové) podle mě jsou až na konci Pagu - dojet do Jakišnice, Dudiči, Lunu.
Nádherné malinké plážičky,křišťálová voda a nikde nikdo.


[www.novalja.info]
[www.novalja.info]
Re: Novalja-poraďte
08. 08. 2006 13:13
To t k
Na pláž Trincel (domací ji říkali Plaňka) ve Staré Novalji jsme taky jezdili, no vlastně hlavně na ni, protože to bylo nejblíž a v první půlce června se tam neplatilo za parking. Je pěkná, jak říkáte částečně písečná, pěkný bar na pláži a teplá voda, protože je to zátoka. My jsme tam zažili vedra až 37 a vodu 27 a ucházející množství lidí. Můj názor však je, že v plnou sezónu tam musí být pěkně narváno. Na pláži Caska jsme byli taky jeden den, ale pořád tam jezdil bagr a něco dělal s cestou a nefungoval bar (kvůli zmrzky), ale lidí málo. Pak jsme jeli jednou na pláž myslím Sv.duh nebo tak nějak, je to už jako kdyby v té zátoce, která končí městem Pag. Tam to bylo super, 50 m od břehu po pás vody, částečně písek, teplá voda a božský klid. Je tam ale krkolomný sjezd dolů, manželce se moc nelíbil. Jinak je Pag jako ostrov celkově zajímavý, ale musí mít člověk s sebou auto. Přesouvání na pláž však představuje určitá omezení, pořád se balit a vybalovat, hledat parkování a taky za něj většinou platit. Za 10 dní jsem na Pagu najezdil přes 300 km.
Re: Novalja-poraďte
08. 08. 2006 13:53
To Gillet
nakupovat v Novalji je nejvýhodnější jet asi 1 km směr Pag a u benzínky INA jsou 2 ob.domy Já jsem chodl do Hypernovalji. Zde mají vše a za rozumné ceny. Jak jsem popisoval v jiném vlákně je zde i velkoobchod se zeleninou a ovocem, kde jsou ceny o 1/3 nižší než na tržnici. V druhém obchdě je v 1 patře bufet kde dobře vaří a polední menu stálo 29 kun. Jinak v Novalji je nespočet restaurací . navštívil jsem asi 4 a nemělo to chybu. Je zde u kotviště lodí i rybí trh, ale chce tam chodit hnedka po ránu, po 9 hodině je tam moc much.
Výlet doporučuji město Pag, stavit se ve vesnici Mandre, a nebo jet na severní stranu do Lunu tam končí ostrov a rostou tam obrovské olivovníky. Pozor si dávám na komáry protože ve Staré Novalji je jich moc.
Přemek
Re: Novalja-poraďte
08. 08. 2006 14:40
To Gillet a Přemek
Jak člověk úplně zapomene na to špatné, tak jsem taky úplně zapoměl na komáry, o kterých píše Přemek. V Novalji jich teda bylo, naše malá se jednou ráno probudila, poté co spala odkopaná, protože bylo vedro, a byla tak poštípaná jako kdyby měla neštovice. Manželka na tom byla jen o trochu líp. Domací nám na noc dávali lampu na komáry, ale nepomáhala. Poznatek: dole pod Splitem je to bez komárů, jen sem tam nějaká vosa jako u nás. Ty markety před Novaljou si pamatuji, ale nebyly jsme tam - naše chyba.
Re: Novalja-poraďte
08. 08. 2006 14:46
To Gillet
Na pizzu jsme chodili do restaurant pizzeria Antonio, je to ta restaurace, co má dvě patra a je hned u promenády. Pizza byla moc dobrá a v Novalji nejlevnější. Nejlepší zmrzka byla hned u pekárny, prodávající pořád vyřvával a lákal turisty.
Re: Novalja-poraďte
10. 08. 2006 15:26
Vrátili jsme se z Novalji 29.7.Myslím,že je to pěkné město ve kterém je dá se říct vše.Žije se tam vlastně pořád i v noci.Ráno jsem šel na pečivo,lidé se vraceli z diskoték,rest.zahrádky byli plné i ráno.Dobrá pláž přímo v Novalji je Straško.Jinak se musí jezdit autem,ale žádná hrůza,vše do 5km.Zrče je plná lidí,ale je pěkná,nám se líbila Caska,málo lidí,auto přímo u pláže,dobré pro děti.Poslední den jsme jeli na pláž Plaňka u St.Novalji,pěkná pláž pro malé děti,teplá voda.Pěknou dovolenou!yawning smiley
cestovatel
Re: Novalja-poraďte
17. 08. 2006 22:23
Letos zacatkem cervence jsme byli v Mandre a do Novalji jsme zajizdeli na vylety a na plaz, opravdu pekne mestecko. Menil jsem tam i Eura na kuny, vyslo to nejlip v mistni pobocce Reifeissen bank. Ty dva markety na kraji Novalji, u benzinky INA, nejsou zadny zazrak. Hypernovalis je naprosto strasny, kdyz jsme tam byli tak zrovna za plneho provozu neco bourali, asi rozsirovali prodejnu na ukor skladu, byl tam strasny kraval a na vsem hromady prachu. Navic mi tam prislo silene draho. To uz byl lepsi Kerum kousek vedle, sice mensi, ale levnejsi a cisty. Tam ale zase meli spatne ceny u vyrobku a az na uctence jsme zjistili o kolik nas ojebali - nastesti bez reci vzali zpet veci ktere meli spatne ocenene. Plaze kolem Novalji jsou opravdu super, nejlepsi a nejblizsi je asi ta Trincel ve Stare Novalji, ani v cervenci tam nebylo nijak narvano. Komaru jsme si tam nevsiml, lepe receno nebylo jich vyrazne vic nez u nas, spravil to nejaky raid do zasuvky a byl klid. Jinak prekvapilo me, ze i na Pagu a v tech nejmensich vesnickach strasili policajti a zastavovali auta :-(
Re: Novalja-poraďte
19. 08. 2006 11:30
cestovatel: Tak to s tou pláží ve Staré Novalji asi nemyslíš vážně, že? Já tam byl taky v červenci a narváno tam bylo pořádně, lepší to bylo snad jenom, když jeden den poprchalo.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Mi
Hosté: 176
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.