Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Baška Voda alebo Makarska

Autor mikicatko 
Baška Voda alebo Makarska
22. 06. 2006 17:24
Mohli by ste mi poradiť kde je podľa Vás a Vašich skúseností lepšie? Viem, tieto dva mestá sú od seba vzdialené len niekoľko km, ale bola by som rada keby ste mi povedali svoj názor.Ďakujem
PP
Re: Baška Voda alebo Makarska
22. 06. 2006 17:31
Baška Voda je jednoduše řečeno vesnice,Makarska je město se vším všudy.Záleží co očekáváte.Pro rodinnou dovolenou s dětmi bych určitě bral Bašku Vodu,ale pro noční život je lepší Makarska,záleží na prioritách.
Re: Baška Voda alebo Makarska
22. 06. 2006 19:12
Chceli by sme niečo kľudnejšie (ale nie veľmi) aby nebola veľmi preplnená pláž a čistá voda./Ideme ja, sestra(18) a rodičia sme o trochu večšie "deti"/



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mikicatko (22. 06. 2006 20:04).
Radek 22
Re: Baška Voda alebo Makarska
24. 06. 2006 08:57
Nepřeplněnou pláž v Bašce a v Makarské v sezóně bohužel nehledejte.
PP
Re: Baška Voda alebo Makarska
24. 06. 2006 09:24
No pokud budete bydlet přímo ve městě Makarska,tak počítejte s tím,že prostě budete bydlet ve městě ve kterém vládnou turisti-množství aut,obchody,zlatnictví,cukrárny,kavárny,banky,prodejní stánky s čímkoliv,restaurace,hotely,diskotéky...jako největší nevýhodu bych viděl,že při ubytování v centru můžete bydlet v "paneláku",s věcmi z pláže se budete tahat přes půl města v plavkách,při ubytování někde na kraji města toto platit nemusí.
Baška Voda je usedlejší,diskotéky,obchůdky,etc. tam taky jsou,ale v menší míře,není tam takový shon.A totéž platí o pláži,i když plno bude tam i tam...
Jestli máte rádi městský ruch a noční život volte Makarskou,pokud chcete víc klid (ale ne moc velký,ten vám ani Baška Voda nenabídne) zvolte Bašku Vodu.
avatar Re: Baška Voda alebo Makarska
24. 06. 2006 10:55
Přijeli jsme před pár hodinama z Marušiči-což je kousek jak od Bašky vody-tak od Makarské-a jako každý rok jsme je navštívili.Obě maj něco do sebe-ale já s dětma bych nebrala ani jedno.Jezdíme do vesniček a z nich pouze vyrážíme na nákupy a návštěvy okolních měst.Obě maj pláže kde je hlava na hlavě-a ačkoli Makarská má u pláže velký hřiště-naše děti byly z toho chaosu jekotu tam vždycky úplně mimo.Takže my Makarskou na nákupy,oběd a Bašku vodu na zmrzlinovou restauraci s úžasnýma pohárama a super majitelem-každý rok to musím s dětma absolovovat.Ale jinak opravdu moc lidí-a hlavně pláže kde člověk opravdu má v puse co chvíli prst od něčí nohy.
Navíc opravdu cesta k vodě tam je asi zážitek-soudě podle dálky co lidi šlapali.
Ale samozřejmě každý jsme jinej -já preferuju apartmán do 50m od moře a klídek a soukromí-jinýmu se líbí život.Takže toť jenom můj ososbní názor.
PP
Re: Baška Voda alebo Makarska
24. 06. 2006 12:19
No právě,jenže kdyby mi bylo 18 (bohužel neníangry smiley) ,tak bych se v nějaké vísce s deseti obyvateli a jednou hospodou unudil k smrti.Ivet,ale není to nic osobního...
avatar Re: Baška Voda alebo Makarska
24. 06. 2006 12:39
no-koukám že jsem si nevšimla že to dítko je již trochu odrostlésmiling bouncing smileyNo a jinak mám doma už i tu 16letou osobu-která s náma již dva roky nikam nejezdí-i kdybychom snad bydleli přímo v Makarské na parketu nějaké té diskotéky-takže já to beru jenom z hlediska že jezdíme jen s klukem 11(a z toho znám jenom za celý týden vršek šnorchlu) a s malou-dva a půl.-a to je opravdu o něčem jinémtongue sticking out smiley

Jinak já bych taky brala 18(ale s nynějšíma zkušenostma a hlavně finanční situlacíthumbs up smiley)Ale taky už mám smůlu.angry smiley
Re: Baška Voda alebo Makarska
24. 06. 2006 17:00
Ďakujem Vám veľmi pekne za vaše názory.Ale aj keď mám 18 asi by som netrávila všetok svoj voľný čas na diskotékachthumbs down.Ale to n:evadí. Ďakujemsmiling smiley
dovolenkárka
Re: Baška Voda alebo Makarska
26. 06. 2006 10:26
Aké sú ceny potravín.. tento rok v Makarskej? Ďakujem
Jurka III
Re: Baška Voda alebo Makarska
06. 07. 2006 13:55
Zdravím Vás všechny. Přiznám se, že na toto fórum moc nechodím, ale když už jsem tady přidám taky něco. Baška Voda nebo Makarská? Jednoznačně Baška!!!
Do Makarské opravdu jen tak na výlet a dost. Přeplněnost pláží v Bašce směrem na Brelu není tak hrozná jak to tady někdo popisuje. Myslím,že Baška bude vyhovovat všem, mladším i starším. Při zapůjčení skůtru se vám naskytne široká škála možností kam se jet podívat a kde zastavit,kde se vykoupat, kde se najíst, kde zůstat a kde ne. Zkrátka uděláte si na celý region svůj názor. Takže ještě jednou BAŠKA VODA u mě výhrála a vždycky bude ve vedení. Hezkou dovolenou všem!!!
Byl někdo letos již v Hotelu Meteor v Makarské? Zajímalo by mne jestli je tam ve venkovním bazénu čistá voda. Dík
Je to pekne, v tichu, blizko mora.

[www.dalmacia.iglu.cz]
Anonymní návštěvník
Re: Baška Voda alebo Makarska
31. 07. 2006 18:46
Prosim nevite jestli je v Basce vode nejakej klub nebo disko??? smileys with beer a nejedete tam treba nekdo posledni tyden v srpnu??? grinning smiley
Re: Baška Voda alebo Makarska
01. 08. 2006 00:10
Ahoj,odjiždíme 17.8 z Prahy a budem tam do 28.8
Anonymní návštěvník
Re: Baška Voda alebo Makarska
01. 08. 2006 20:18
Tak to se tam mozna potkame na jeden den smiling smiley
Rose
Re: Baška Voda alebo Makarska
01. 08. 2006 20:42
Baška Voda není malá vesnice a v noci žije smileys with beer
Re: Baška Voda alebo Makarska
02. 08. 2006 19:16
No tak to jsem rada a s kympak se tam potkam ???? smiling smiley mimochodem ja jsem byvala Marsykol - Anonymni navstevnik grinning smiley
Re: Baška Voda alebo Makarska
02. 08. 2006 22:26
a víš, že mě to hned napadlo grinning smiley Ale dávám ti za pravdu, ta změna byla nutná grinning smileygrinning smileygrinning smiley
V Baška Vodě to je večer docela fajn, ale té muziky do rána tam moc není. Jezdím tam už asi 5 let a už to tam mám trochu "prošlé":-) Letos jsem to tam ještě nestíhal-až v září-, tak nevím, jestli tam něco nepřibylo.Ale jinak vždy do půlnoci hrála živá kapela-stejná už těch 5 let - v restauraci pod selnicí směrem k hotelům-nedá se to přehlédnout i přeslechnout. A pak po půlnoci jsme vždy chodily ještě asi cca 500 m směrem na Baška Polje /či jak se to píše/ a tam pak po dlouhých schodech na pláž. Tam je fajn bar i s betonovým vyvýšeným parketem.Nevím, do kolika tam mají a hrají, ale mi jsme vždy odcházeli tak po 4 - 5 hod ráno a ještě hráli / no alespoň si to myslím.Nějaký ten větší počet panáků i s pinglama z okolních restaurací udělalo s pamětí svoje:-) Tak že není tam asi tak veselo jako v Makarské, ale myslím, že to stačí.Toť můj příspěvěk na noční život v Bašce.Ahoj.
Re: Baška Voda alebo Makarska
07. 08. 2006 10:10
Tvuj prispevek k Basce Vode jr moc zajimavej pokusim se to tam projit co nejvic yawning smiley

To JirkaK>
Jo zmena byla opravdu potreba protoze tohle mi sedi mnohem vic thumbs up
V Bašce jsem byla před dvěma a půl lety s přítelem a letos tam pojedu v červnu s kamarádkou. Vůbec to není vesnice a pokud půjdete na odlehlejší pláže hodně nalevo, vůbec není přeplněno. Směrem napravo je zase jeden moc příjemný plážový bar s lehátkami a příjemným posezením i přes den se studeným drinkem. Je to takový ten kruhový dřevěný bar v havajském stylu, okolo jsou všude dřevěná lehítka, a jsou tam o víkendech party od Havana Club.
Jediné, co mi vadilo, byla přítomnost Čechů na každém centimetru.
Ne že by jinde v Chorvatsku nebyli, ale v Bašce jich je snad největší koncentrace!
A nejlepší zmrzlinu mají na promenádě, když půjdete doleva, a budete mít moře čelem. Prodává tam trochu potrhlý prodavač, který vyřvává na celé kolo a i česky a je to celkem zábavné divadlo spinning smiley sticking its tongue out
Re: Baška Voda alebo Makarska
09. 02. 2007 00:46
Ahoj.Musím reagovat na Tvůj příspěvěk o Bašce Vodě.Uplně jsem si představil vše, co jsi popisovala.Jezdím tam asi už 5 let a stále mě to tam přitahuje.Je to dobré místo pro všechny možné výlety - na dosah je tu Split, Dubrovník, Hvar a pod. A městečko samo o sobě tak akorát. Ne malé, ne obrovské. I když máš pravdu, že Čechů je tam snad jedna z největších koncentrací-nepočítám do toho Istrii. Tak je to i horší:-( A ten bar na pláži je báječný.Tam jsme zavítali úplně před těmi roky poprve a vlastně tam ty roky chodíme stále. Ale je tam i fajn pláž a vstup do vody.Ale spíš, než Češi, mi tam vadí mladí domorodci. Rok co rok, den co den, si tam v popoledních hodinách až do večera neustále "pinkají" s malým míčkem a je to pro ně snad asi i nějaká národní zábava.A jsou při tom dost neohleduplní, jako by říkali-tady jsme pány jen mi a ostatní tu nemáte co dělat.Mě to sice neva, ale plno ostatních lidí- Čechů-to není příjemné.Ale když je tam úplně "narváno", tak chodíme kousek před ten bar-pod tu restauraci před barem. A s tou zmrzkou máš také pravdu. Je báječná. A mohl by jsem ti doporučit taky něco-tu restauraci, co je před tou zmrzlinou směrem k tomu "kulaťáku". Jmenuje se VICTORIA. A tam dělají snad nejlepší pizzu, jakou jsem kdy jedl.Opravdu doporučuji.Mi tam jezdíme většinou vždy v červnu a pak někdy i v červenci a pak vždy ještě v září. Ale ten červen je tam opravdu nejkrásnější. Už teď máme s kamarády naplánováno, že tam 9.června vyrážíme.Tak že se tam třeba někde na té pizze,v restauraci s živou muzikou a nebo v baru na pláži směrem na Baško Polje-tam je to vždy do rána-,potkáme:-)
Re: Baška Voda alebo Makarska
09. 02. 2007 09:07
Čauky my jedeme 15.6. tak to se tam asi potkáme chodíme přesně tam kam ty a taky do rána takže PA v červnu!!!!!!!!smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Baska Voda (09. 02. 2007 09:10).
Re: Baška Voda alebo Makarska
03. 05. 2007 22:26
Tak doba dovolených se již blíží.Zajímalo by mě, kdo má namířeno někdy v červnu do Baška Vody.Mi jedeme už 9.června - tak že na místě v neděli 1o. Tak kdyby měl někdo zájem se tam pak třeba ne chvilku sejít a případně si něčím dobrým:-) přiťuknout,bylo by to třeba fajn.
Re: Baška Voda alebo Makarska
11. 05. 2007 00:05
Tak to vyzera, ze po dlhom vybere kam ist, sme vybrali Basku...
23.-30.6.

Zvazovali sme aj Duce, Nemiru a Pisak.
Poradite, kadial je tam v tomto roku najlepsia cesta od dialnice po Basku?
Vyuzijem dialnicu po Split, urcite bude v Juni poloprazdna. Ale trepat sa po vedlajsich ma tiez laka, aspon tak lahko nezaspim...
Re: Baška Voda alebo Makarska
15. 05. 2007 08:07
Pokud sjedes z dalnice v Dugopolje, pak muzes bud pres Split a po magistrale, nebo jet vnitrozemim a k mori sjet az nad Brelou. Pokud ale jedes na jeden zatah, asi bych ti po minulorocnich zkusenostech doporucil jet po dalnici az po Sestanovac . Sjedes z kvalitni dalnice a sup a jsi nad Brelou. Ja to jel minuly rok na jeden zatah jeden ridic, a musim konstatovat ze nekde u B.V. konci moje osobni hranice bezpecneho dojezdu. Ten usek Dugopolje - vnitrozemi - B.V. mi dal fakt celkem nad ranem zabrat, hlavne to klesani pak do Brely je celkem maso pro unaveneho ridice. Takze at pojedes kudy chces, hlavne stastnou cestu tam i zpet. spinning smiley sticking its tongue out

Jen je asi otazkou kdy ten usek po Sestanovac otevrou yawning smiley uz aby to bylo.

--
TomKa



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomka (15. 05. 2007 08:16).
avatar Re: Baška Voda alebo Makarska
15. 05. 2007 09:07
Pokud všichni pojedou až do Šestanovace nebude ten sjezd k Brele a napojení se na magistrálu krizové místo? Nebudou se tam tvořit hodinové kolony?
Re: Baška Voda alebo Makarska
15. 05. 2007 09:20
Taky se tam chystame sjet (23.6.), a jak tak nad tim premyslim, neco na tom bude, ze to bude kriticky misto pro sjezdy, ale prubnem to. Letos proste uz od hranic az po Brelu po dalnici :-)
avatar Re: Baška Voda alebo Makarska
15. 05. 2007 11:14
Nevím jestli to bude již toho 23.6. otevřeno,píší na sezónu.Podle předešlých roků to bývá k 30.6. a někdy i skluz,ale letos snad mohli dělat celou zimu tak snad to stihnou eye rolling smiley.Jinak co se týká těch kritických sjezdů tak snad to již nebude tak náročné,poněvadž s prodlužováním dálnice se to víc a víc rozprostírá a každý jede jinam tak si vybírá ten svůj exit.Tak se to nakupilo na konci a tam sjížděli všichni co jeli od Splitu níž.Ale co je důležité je vyhnutí Omiši a doufám krásný pohled na Cetinu tentokrát se zhora s mostu.Doufám,že tam udělají nějakou vyhlídku.grinning smiley

MirekŠi
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 192
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.