Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Chorvatsko v květnu...? Úžasné :-)

Autor Polly7 
avatar Chorvatsko v květnu...? Úžasné :-)
20. 05. 2018 10:36
Ahojky všem z Jadranu,

jak už jsem kdesi psala, po nějaké době jsme v Chorvatsku opět na delší dobu, a to již teď od května, z čehož jsem měla určité obavy, no jak vidět po pár dnech, absolutně zbytečné, naopak zatím samé výhody, vč. toho že se nám Chorvatsko proměnilo v rudé a to doslova a sice záplavou jahod. Jahody kam se podíváš, zlákaly mne hned u Zágrebu, v okolí Jastrebarska fakt na každých 20 m prodejce. I zde na pobřeží nás vítali jahodovými dobrota, vč. skvělé domácí jahodové zmrzky. Chuť úžasná, prostě sluníčková. Cena super, za kilčo 10 lasiček, čím víc nebo čím časově později, tím ještě levněji. Škoda pro nás české hospodyňky a kuchařinky, že je to tak daleko, ale lepší jahody jsem fakt snad ještě nejedla, a to myslím, že už jsem toho "zrajzovala" docela dost.
Takže zatím samé výhody, vč. toho, že hlavně nejsou všude davy, naopak všude jsou hlavně místní, kteří se chtějí, jako vždy, družit, další výhodou je, že jsem zatím nikde neplatila za parking, prostě mávli rukou a na dvou recepcích mi jen dali lístek na výjezd, takže jedním slovem S u P e R.

Po cestě jsme nepotkali jediný Čechy, jen v Bihači dva pražský motorkáře, kteří si prý sem na fórum chodí číst a potřebovali pomoct s navigací, takže kluci zdravím a ohledně ubytka u babí Janice, bylo supr a naše domluva platí, sraz za tejden v konobě u Mária v Makarské.

Mějte se a těšte se ... kam? No přece do Chorvatska smileys with beer
Re: Chorvatsko v květnu...? Úžasné :-)
20. 05. 2018 13:05
Byl jsem tam jenom čtyři dny, ale potvrzují co píšeš. Teď je to tam úplně jiné, než ten blázinec v sezoně.
Re: Chorvatsko v květnu...? Úžasné :-)
20. 05. 2018 20:21
Můžu toto jen potvrdit.Jezdím v květnu již mnoho let.Na koupání to sice většinou moc není,ale ta příroda,klid,vše kvete - nádhera.Letos jsem byl již v půlce dubna,a podařilo se.V létě už bych nejel.Jestli chcete kouknout,tu jsou fotky - jen příroda na Krku,běžným návštěvníkúm ostrova většinou místa neznámáyawning smiley: https://www.zonerama.com/markfoto/Album/4312185
Zdravím M.K.
Re: Chorvatsko v květnu...? Úžasné :-)
20. 05. 2018 20:41
prostě, smekám před tebou.....úžasné
Re: Chorvatsko v květnu...? Úžasné :-)
20. 05. 2018 21:05
Re: Chorvatsko v květnu...? Úžasné :-)
20. 05. 2018 23:43
Je videt, ze fotak za vyssi cenu a ruka na spousti umi sve, paradni fotky!
avatar Re: Chorvatsko v květnu...? Úžasné :-)
20. 05. 2018 23:51
Marceli, fotky nádherné - klobouk dolů. Ale vidět je před první cestou do Chorvatska, tak by mě tam nikdo nedostal kvůli mému strachu z hadů eye popping smileysmiling smiley
avatar Re: Chorvatsko v květnu...? Úžasné :-)
21. 05. 2018 06:03
Asi v kapse nebo batohu nosí M.K hadí sérum proti uštknutí. Nebo fotí na dálku s hvězdářským teleobjektivem. Fotky jsou ale moc pěkné.
Re: Chorvatsko v květnu...? Úžasné :-)
21. 05. 2018 07:14
úžasné fotografie, fúha toľko hadov odfotených a tie pózy......
chce to trpezlivosť, odvahu a dokonalú znalosť prírody...
...smekám...thumbs up
Re: Chorvatsko v květnu...? Úžasné :-)
21. 05. 2018 14:04
Marceli, excelentní fotky nejenom z letoška.
Re: Chorvatsko v květnu...? Úžasné :-)
21. 05. 2018 20:40
Skvelé foto , len tých hadov so mi zdá trochu velľa......Krk je moje oblúbené miesto a tých jašteričiek tam minulý rok bolo....
Re: Chorvatsko v květnu...? Úžasné :-)
22. 05. 2018 13:34
Trošku veľa hadov a iných zvieratiek na môj vkus spinning smiley sticking its tongue out A moc neverím že to odfotil sám M.K.
Re: Chorvatsko v květnu...? Úžasné :-)
22. 05. 2018 19:53
Děkuji moc za pozitivní ohlasy na fotky,jsem rád,že se líbí.Pokud byste měli dotaz ohledně chorvatské přírody,rád poradím - pokud budu vědět smiling smiley
-Viťúz,Ty si skutečně myslíš,že na své album umisťuji cizí fotografie?

Zdravím všechny na fóru a přeji krásný pobyt u Jadranu.
M.K.
avatar Re: Chorvatsko v květnu...? Úžasné :-)
22. 05. 2018 21:23
Opravdu krásné fotky, ale už vím, že na Krk raději nepojedu spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Chorvatsko v květnu...? Úžasné :-)
25. 05. 2018 17:29
Ještě jeden malý poznatek k uvedenému tématu, prakticky ve všech půjčovnách, ať lodí, aut, čtyřkolek apod. a zprostředkování výletů jsou nyní ceny sníženy alespoň o 30%.

Co se týče koupání, není vůbec žádný problém, moře je super a pláže... no prostě paráda, konkrétně třeba včera jsem prošla pláž ve Srimě po obědě, +- 100 lidí a 5 pejsků. Každý si prostě místo může vybrat podle své chuti, sezónu bych tu zažít ale nechtěla.
Re: Chorvatsko v květnu...? Úžasné :-)
13. 06. 2018 23:25
Krásne fotky, klobúk dolu, ale po pravde, ak idem do Chorvátska, tak hlavne kvôli moru, to si chcem užiť teplé slané more a rozpálené kamene, na ktorých si povyhrievam svoje kosti a kĺby, takže toto je možné iba v letných mesiacoch, myslím to počasie a podmienky, ale to už človek musí rátať s väčšou hustotou turistov a vyššími cenami, preto chápem, že niekto berie do úvahy aj tento aspekt a ide do HR už v máji, lebo foto s podobnou tématikou sa dá nafotiť napr. aj v Tatrách alebo v Slezku !
Re: Chorvatsko v květnu...? Úžasné :-)
14. 06. 2018 11:22
Fotky jsou moc pěkné, ty hadi už moc néééé.....
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.