Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Vlastní příběh.......

Autor lada 
Laďo, jak víš že jeho partnerka je zrzka???
Moc hezký uklepnutí! :-))))))
Re: Vlastní příběh.......
20. 04. 2006 22:22
geme ,jééééééé,promin samozřejmně jsem myslel zmrzce.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lada (20. 04. 2006 23:27).
Re: Vlastní příběh.......
20. 04. 2006 22:25
Květě za upozornění posílám
Děkuju moc, to se tak někdy povede...
Re: Vlastní příběh.......
20. 04. 2006 22:52
Květo četla jsi toto vlákno od začátku?



Upraveno 3krát. Naposledy upravil lada (20. 04. 2006 23:06).
Re: Vlastní příběh.......
20. 04. 2006 22:58
Láďo, slíbil jsi ten příběhconfused smileyhot smileyhot smileyhot smiley
Jo, četla, tuším že šlo o nějaký dozvuky šmigrustu, jak říkají na Moravě...
Když už jsme u toho, ten příběh by mě teda taky docela zajímal!
Re: Vlastní příběh.......
20. 04. 2006 23:08
Květa ,neříká se šmigrustu ,ale šmekustrugrinning smiley
No dobře, 1:1! Ale nezamlouvej to!
Re: Vlastní příběh.......
20. 04. 2006 23:19
JO,jo ten příběh ,napišu ,ale je třeba trochu času .No ,když se to tak vezme, tak jsem už tady jeden napsal:-) A jesti pak ,jako pravý češi navštívíte českou národní pout ,která se koná tento víkend,na Řípu .Já tam budu,celý 3 dny.smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lada (20. 04. 2006 23:22).
Já budu "kousek" vedle, máme akci Kudy chodil Karel IV., takže doufám že se na ten Kárlštejn nakonec taky nějak doplazím! V nejhorším to zapíchnem na Mořince, tam je útulná osvěžovna...pak už je to skoro pořád s kopce!
Re: Vlastní příběh.......
21. 04. 2006 07:34
LAdo, na zmzce som nešetril, a zrzku sem taky nešetřil... V Pisaku na Západnej Ulici ( šak to tam poznáte) predáva pán Stipe Fistanič domáce pitie, víno rakiju atd...a ako pútač má pred domom súdok s nápisom: Domaca piča. Tam som zrzku posadil a odfotil..
P.S. dufam že to nevyznelo ako vulgarizmus.. s chorvátštinou je to skrátka tak.. Určite niesom jediný, kto si na konci Splitu, smer Omiš, všimol reklamy Bar kokot a o per metrov dalej Diskont Piča...
Nuž admine je to na tebe...
Re: Vlastní příběh.......
21. 04. 2006 10:01
gemm: Dost dobrý. Jinak kolem toho poutače chodívám, jen to je kousíček od "našeho" apartmánu.hot smileyhot smileyhot smiley
avatar Re: Vlastní příběh.......
21. 04. 2006 10:08
Taky jsem si při první cestě fotil v Makarské cedulku s hezkou slečnou v kiosku s nápisem hladna piča.
avatar Re: Vlastní příběh.......
21. 04. 2006 12:39
tak to si myslím že není nikdo kdo by si nevšimsmiling smiley)Zvláště u našeho syna průjezd Splitem vyvolával nadšení(jak Bar K..,tak název prodejen s nápoji ho uchvátilythumbs upspinning smiley sticking its tongue outBudiž ovšem upřímně řečeno-i my jsme se docela pobavili!!
Re: Vlastní příběh.......
21. 04. 2006 12:59

pro gemm: Myslím si, že Tvůj příspěvek je velmi povedený opravdu jsem se moc pobavila (některá slova v chorvatštině mají pro nás opravdu jiný "moc hezký" význam]). Já jedu také do Pisaku koncem července a Západna ulica to jistí.
Re: Vlastní příběh.......
21. 04. 2006 14:01
Monlask: Ty jedeš do toho Haus Mate? hot smileyhot smileyhot smiley
Re: Vlastní příběh.......
21. 04. 2006 14:41
Ano, 29.7.2006. Mám fotky přímo Haus Mate od Ládi, který tam před 14 dny byl.




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Monlask (21. 04. 2006 14:44).
PP
Re: Vlastní příběh.......
21. 04. 2006 16:02
gemm,tak to byl příspěvek dne,asi si to vytisknu a zarámuju,jdu navrhnout manželce,kde ji letos vyfotím...žádný,před palmou...grinning smiley
Re: Vlastní příběh.......
21. 04. 2006 20:25
Čo tak úsmevný pohľad na jazyk z druhej strany.

Pred časom veľké pobavenie na chorvátskom fóre spôsobila skúsenosť troch dievčat. Na návšteve v Zamagurí (poľsko slovenské pomedzie) turistky zabávali a hostili veľmi príjemní domáci.Nakoniec večer navrhli :

Dáme do nich ešte každej " kurča" a potom im to zalejeme fajným "napojom ".Návrh vyvolal úprimné zdesenie .

Pre informaciu.Spôsobili to nevinné slova "kurča" -počuli "kurać" pre nich nie "pile" ale mužský pohlavný orgán ako aj " napoj" t.j. chorvátsky výraz pre pomyje .

Teda ani náš " nápojový lístok " nevyznie pre hostí z HR veľmi lákavo.

Takýchto humorných nedorozumení pri ináč podobných jazykoch vzniká viac.
Mira1
Re: Vlastní příběh.......
22. 04. 2006 18:14
Polština je v tomto směru také zajímavá. Před lety na střední škole jsem tam byl na školním zájezdu a u autobusu jsme čekali na polskou průvodkyni ( mimochodem velice hezkou ...) a tři kluky. Když se konečně vrátili, průvodkyně nás dostala do kolen větou "ja ich šukala". Polsky "szukac" = hledat.
Re: Vlastní příběh.......
22. 04. 2006 22:01
Je to už pár let zpátky jsme si půjčovali motorový člun a páč mám od přirození talent na jazyky mi chorvatština nedělá problémy (vymýšlím novotvary, které oni ještě neznají). Povídám synkovi v pučovně, že to berem na "Godinu"! Koukal jak puk. Pak jsem se dozvěděl, že godina=rok.
Jo a bacha na "PRKNO"- loni nám domácí vyprávěla, že po ní jedna Češka chtěla prkno, asi chtěla klepat řízky, jestli to nebyla ta Jarmila od Pavlaty, jenže prkno=zadek. Ze začátku jsme si mysleli, že umíme čím dál líp Chorvatsky, ale pak nám domácí řekla, že mluví Česky.:-)
pavla66
Re: Vlastní příběh.......
23. 04. 2006 11:18
Zážitek z trajektu
Den před tím, než jsme jeli naposled z Rábu, můj manžel pečlivě očistil celé auto od prachu, který jsme tam za celou dovolenou nashromáždili ježděním po různých koutech ostrova. Nepoveze si přece rábský prach do ČR. Ještě ráno jsme se všichni osprchovali, ať jsme cestou co nejméně upocení a vyrazili jsme. Ten den byla dosti velká vichřice a velké vlny. Ale domácí vždy na všechno reagují "Nema problema" a tak jsme jeli. Pohledem na přijíždějící trajekt jsme se přesvědčili, že to není tak zlé. Najeli jsme tedy na trajekt, kam nám přikázali (zkraje lodi) a sami si vylezli až na vršek lodi, ať máme dobrý rozhled. Bohužel nám nedošlo, že směrem k pevnině pojedeme na rozdíl od přijíždějícího trajektu proti těm velkým vlnám. Nejdříve přišlo na řadu naše vyčištěné auto a později i my nahoře. Nikdy bych nemyslela, že ta voda se dostane tak vysoko. Utíkali jsme se rychle schovat na záď lodi za nějakou zídku. Ale bylo pozdě, byli jsme úplně mokří a slaní. Dívala jsem se už jen po záchranných vestách. Ale dopadlo to dobře, převlékli jsme se pak na pevnině a do ČR jsme si přivezli na autě akorát spoustu mořské soli. V té chvíli jsme si ale říkali, že na ostrov už nikdy. Ale teď už se tam zase těšíme.
Re: Vlastní příběh.......
23. 04. 2006 19:57
Pred rokmi bývalá kolegyňa na tržnici v Splite aj s priateľkou stáli pri stánku s koženým tovarom. Decentné dámy v klobúkoch vyberali darček pre tretiu dámu, "aby bola elegantná" žiadali po predavačovi doporučiť pre nu "púzdro ". Ten dostal záchvat smiechu.
Nevedel si zrejme predstaviť elegentnú dámu s býkovcom na kravy resp. obuškom.

Možno nebolo chyrovať ešte o "dominách " a sado-maso ?
Modena
Re: Vlastní příběh.......
23. 04. 2006 22:40
Stalo se před rokem koncem srpna na konci neretvanské delty směrem na NEUM, za čerpací stanicí INA (je tam po obou stranách cesty) . . . Omluvte chorvatštinu, kdo vládnete tímto krásným slovanským jazykem !

Měl jsem za sebou už 1150km, sedum zastávek na čurání, jednu na blinkání mého dvouletého synka u Villachu a navíc právě svítalo a tma se rychle střídala s šerem a jemnými náznaky východu slunce !
"Ty poslyš, nejezdi jak cvok, podívej, Kuba už je zase kvůli tobě vzhůru !" dští oheň ta moje .
"Máma - buminku - dej !" přikazuje plačtivý a právě probuzený hlásek vzadu.
Najednou - za tou čerpačkou je nějakej divnej stín ? Motorkář ? Pohoda . . .
Aha, tak né ! HellAngels nemívaj majáčky, že . . . Tak to je pěkně v . . .
"Pdéééél ! ! ! " ozve se naštvaný hlásek, opakujíce sprostá slovíčka, co ho tatínek pro život pilně naučil vlastním příkladem !
"No vidíš, já ti to říkám celou cestu, že jedeš jak hovado ! No jo, nó, pán si myslí, že na to má, viď !"
"Ale prd ! Tys toho šaška čekala tady ? A v půl sedmé ráno ? "
Motorkář s modrým blikajícím světýlkem se za námi nejen rozjel, ale bohužel se ve zpětném zrcátku rychle měnil v chorvatského strážce zákona . S elegancí nás předjel a rukou rezolutně naznačil, že jeho novou obětí jsme my !
"Sííítíííí ! Podíeej ! Pdéééél !" neumdléval hlásek vzadu
Oba jsme zastavili na nejbližší rozšířené krajnici - motorkář proti jakýmkoliv zvyklostem z amerických filmů asi 20m před, místo za námi! Rozvážně slezl z mašiny, rozvážně sundal přílbu a rozvážným krokem kráčel ke své oběti !
"Dobar dan ! Papire za vozila i za vas !"
Podal jsem mu, co žádal a s napětím čekal . . .
"Pdééél !" nečekal synek
"Dobro Peter !" přečetl si řidičák
"Stodvadesat kilometra - tristo kuna !" zhmotnil svůj rozsudek.
Ne, že by jsem neměl, ale jak řekl čísla, rychle mne to probralo a probudilo ve mě obchodního ducha ! První pravidlo zní : Dělej blbého a chudého !
"Nemám, máme jen 10Euro a 50kuna, zbytek chceme vyzvednout na kartu" tahám z kapes kraťasů drobné od rakouských tunelů a chorvatské pumpy.
"Némaš ? To ne dobro, Peter !" napomíná strážce pořádku a nedůvěřivě si prohlíží novou Mazdu 6 v plné palbě
"Prrrrdééél !" vysvětluje i Jakub, ale místo pochvaly za "r" se dočkává nevšímavosti
"Opravdu nemáme ! Jedeme tady s klukem prvně k moři a takový peníze jsou pro nás po kapsách moc !" lžu, až se sám červenám, ale vycházející slunce to milostivě skrývá a do červené halí celé údolí
"Moc! Hmm . . . Tristo kuna moc ! Dobro ! Dvesto kuna, Peter ! Ima ?"
"Opravdu - máme jen to, co vám ukazuju !" nedávám se zastrašit
Policista odchází a po chvilce se vrací s notýskem v černých kožených deskách a propiskou
"Dvesto moc ! Dobro . . ." otevírá notýsek a něco zapisuje, škrtá a znovu zapisuje
"Peter, imaš 100kuna ?" znejistí a nervozně prohlíží své zápisky
"Tady máš 12Euro a 50kuna ! Víc nemáme !" do ruky mu strkám nekompromisně mince a pár zmuchlaných papírků a s pohledem oloupeného se opírám do sedačky
Strážce zákona bez hlesu bere mýtné a pomalu odchází k motorce ! Jeho chůze už mi vůbec nepřipadá rozvážná, ale jak po výprasku . . . Opět se štrachá v té velké kabele na boku motocyklu ! Asi něco hledá, ale nenachází ! Bere si přilbu do ruky a se stejným notýskem opět váhavým krokem jde zpět ke své oběti
"Peter imam problema ! Nema papira . . . " skoro omluvně hlásí a dívá se směrem k motorce
"To nevadí, já ho od tebe nechci a ber to, jako přízpěvek na vaše rozbité silnice !" pokouším se o vtip, ale zároveň si uvědomuji nejen svoje malé vítězství, ale i policistovu stálou nadřazenost v této trapné situaci ! On je stále bůh a já jen . . . řidič !
"Pdééééél !" uvolňuje napětí Jakub
"Dobro, Peter ! Opasno vozi ! Dovižděnja !" obrací se, nasazuje helmu - asi kvůli utajení - a kráčí už krokem o poznání jistějším ke svému stroji
"To víš, že dovižděnja ty jantare ! Tvojí rodinu tu obden živit nehodlám !"

----------------------------------------------------------------------------------------
Re: Vlastní příběh.......
24. 04. 2006 00:21
Monlask ,cd jsem poslal ,už minulý čtvrtek.Jestli to nedostaneš:-)) zétra ,tak to pošlu doporučeně.A jináč,v tvém termínu tam budem taky,máš sa na co těšit..confused smileysmileys with beer/pošli sokromý pokec ,pokecáme/
Re: Vlastní příběh.......
24. 04. 2006 00:32
Květo,jak bylo na Karlštejně??Jináč koukám jak se to tady rozjelo ,z teho velikonočního rozjezdu:-))hot smileyhot smileyhot smileythumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lada (24. 04. 2006 00:54).
No ani se neptej! Znáš to o tom trpaslíkovi, kterej vyroste? V pátek večer jsem vyzbrojila na cestu, v noci mě vzbudila zimnice, horečka, hlava jak pátrací balón, no prostě - když se daří, tak se daří. Kudy chodil Karel IV. mi tedy zůstalo utajeno, já se kurýrovala v posteli.
Doufám, že na Řípu bylo líp!!!
JIRKA Z RI
Re: Vlastní příběh.......
24. 04. 2006 11:20
---PRISPEVEK KE ZNALOSTI ROZDILU MEZI CESTINOU A CHORVATSTINOU--...Pan prof. Zdenek Krizan v nasem rijeckem zpravodaji...NA www.ceskabesedarijeka.hr KLIKNOUT NA ZPRAVODAJ NASE REČ A PAK V KAZDEM CISLE DOLE...ta podoba je opravdu nekdy zradna...AHOJ!
Re: Vlastní příběh.......
25. 04. 2006 22:31
TOŽ O VELIKONOCÍCH TU BYLO ŽIVĚJCthumbs up smileythumbs up smileysmileys with beerhot smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 219
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.