Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Brač

Autor lada 
Brač
16. 03. 2006 01:15
Jak se Vám líbí tento ostrov ?Mně osobně moc.Co ubytování ,koupání,atd...?
Jukněte na pěkný fotky a videa z ostrova www.manjana.cz




Upraveno 1krát. Naposledy upravil lada (10. 05. 2006 14:49).
Re: Brač
10. 05. 2006 22:01
,je to od Pisaku a Brely 11 km ,napříč k majáku ,u Sumartinu.Krásná osada Povlje oproti Pisaku a ještě lepší sousední zátoka s rybářskou konobou, stojí taky za návštěvu.Ze strany k pevnině je to fajn robinzonáda včetně koupání a pláží.Bol se nachází na straně k Hvaru ,ale pokud tam v sezoně nemusíte,tak jenom jednou a stačí.Je tam plno ,ale mimo hlavní sezonu ,krása.Každý den tam kolem 13 hod začne fučet jak na Sněžce a to je ráj surfařu.Našli se dokonce dobrodruzi co to zkoušeli na Brač z Brely na lehátku.thumbs downTo je velký hazard ze životem a ve statistice trag..nehod za lonský rok jsme na 1 místě.Jednou jsem dokonce potkal dva plavce ,uprostřed kanálu na Brač ,mněli neoprény ,vubec nebyli vidět a málem jsem je přejel.Osada Pučiště ,vedle Povlje stojí taky za návštěvu .Těží tam mramor a prej z něj stavěli bílej dum .Osada Sumartin je přímo přístav a trajektové spojení z Makarské.Za pár babek Vás tam ráno zaveze trajekt a večer zpátky .Fáro necháte v Makarské,třeba u Rybarnice tam je to grátis a v pohodě.Hezké léto a teplý Jadran lada



Upraveno 4krát. Naposledy upravil lada (10. 05. 2006 22:30).
MilanM
Re: Brač
14. 05. 2006 10:42
Letos na konci června na Brač chceme jet. Asi do Supetaru, budu vděčný za každou informaci. Ubytování (apartmán), pláže, město. Cokoliv. Díky Milan
Re: Brač
15. 05. 2006 09:08
Do Supetaru bych po loňské dovolené už nejel. Město není nic extra na procházky (není nad zlatý starý Primošten!!!), ubytovaní jsme byli v hotelu Kaktus, zde se však k čechům chovali jak k póvlu a z Italů byli po*raní. To samo platí o koupání. Zátoka s tobogánem vedle přístavu je dost mělká, polovina je vybetonovaná a druhá polovina pláže vypadá, jak po navezených šutrech z kamenolomu. Oblázková pláž je až za hotelovým komplexem (západně od centra města), ale celé dopoledne je ve stínu. Na východ je pobřeží spíš jen kamenité a skalnaté. Jinak v okolí Supetaru je mořské dno hodně zarostlé nějakými ostrými rostlinami a to už kousek od břehu.
Pěkná pláž je v zátoce Lovrečina (písečná, vhodná pro děti) za obcí Postira, asi 9 km východně od Supetaru. A určitě nejlepší je v Bolu Zlatni Rat. Zde jsme byli před dvěma lety a minulý rok jsme tam jezdili každý den, abychom nebyli v Supetaru (vzdálenost cca. 35 km) a letos jedeme do Bolu opět.
Re: Brač
17. 05. 2006 03:01
-> MilanM: znamy ma apartman v Supetaru, jestli mate zajem o detaily,napište prosim na mail..
-> mates: nesouhlasim že mesto neni dobre na prochazky.. V Primoštenu jsem byl dnes, ale nestihl jsem ho vydet kompletne, takže nevim jak je to s porovnanim, ale ta čast kde jsem byl my se moc nelibila...
Co se tyka obsluhy v hotelech, je bohuzel ešte stale pravidlo mnohych hostitelu že Čech,Slovak,Polak,Madar je chudy a Talian,Nemec je bohaty pan.. proto se tak rozlišne chovaji... Ale jsou konzervativni,a bohužel ne daji se zmenit..
Ja osobne jsem pracoval v nekolik hotelu :Adriatic-Vrboska, Biševo-Komiža, Aurora-Podgora, Urania-Baška Voda, Quercus-Drvenik... a dokonce jedne leto i v samem Kaktusu kde jsem se s pohadal z šefem a poslal ich do p*****e za necely tyden grinning smiley a Taliani (krome tych z Sicilie) my se natolik znechutily že ani nechci se bavit s nymi-"no parlare taliano,arivederci!".. Taky jsem zažil žebraka Nemca kteremu je 15EUR/osoba/noc v luxusnem ubytovani ZU VIEL :O a zatim u nich pro te nejhorši a nejšpinavejši se plati 60EUR/osoba/noc...a takovym nebudu lezt do zadku pro žadne prachy....
Ale ty naše to nezmeni.. proste tam kde se tak budou k Vam chovat, prište nechodte, a informujte ostatni o tom...
Co se tyka plaže, souhlasim, ta u toboganu neni dobra... ale asi 500m dal smerem od mesta je podle me nejlepši plaž v Supetru jmenem PLIVA (podle ubytovani ktere patrilo tom podniku).. kombinace molo+pisek a pisek ve vode.. moje oblibene koupalište z minulosti... Sice v sezone hodne lidi...


don
Re: Brač
18. 05. 2006 19:44
Ač jsem hledal,nenašel jsem. Prosím, jak dalekom je mys BOL od přístavu když přijedu trajektem z Makarské. Nechce se mi tahat auto. Díky všem. Don
Re: Brač
18. 05. 2006 19:53
Tak to asi budeš muset, jinak by to byla slušná túra. Z Makarské jezdí trajekt do Sumartinu, a odtud je to na Zlatni Rat, tj. do Bolu, bratru 30km, rozhodně ne míň. Byli jsme předloni ubytovaní přímo v Sumartinu a výlet do Bolu byl senzační, doporučuju! smiling smiley
Re: Brač
18. 05. 2006 19:54
don,z Makarské přijedeš do přístavu Sumartin ,je to přímo naproti cca 15 km.Vem si sebou kolo ,nebo na Bolje to víc jak dvacet kiláku.Taky tam jezdí autobus a myslím ,že má napojení na příjezdy trajektu.
don
Re: Brač
18. 05. 2006 20:19
Holky, díky, nejsem kecálista, fakt, jem řeknu dík. don.
Radek 21
Re: Brač
18. 05. 2006 21:16
Don:pokud chcete na Brači navštívit pouze Zlatni rat na jeden den,doporučím z pevniny výlet lodí ve stylu fischpiknik(samozřejmě ryby né,maximálně ty pro průvodce,né suchou makrelu).Prakticky z jakéhokoli přístavu na "Makarské"vyjíždí v sezóně ráno výletní loď na Brač do Bolu.Obvykle je tento výlet spojený s koupáním v "opuštěné" zátoce,ale dá se najít i čistě přepravní do letoviska Bol,kde Vás vysadí v přístavu odkud je to pěknou procházkou 1/2 hodiny na Zlatni rat,kde se vykoupete,vyfotíte,zjistíte že je tam opravdu hlava na hlavě a večer se vrátíte na pevninu.....:-)
Re: Brač
18. 05. 2006 21:31
Don,jaká holka kurnasmiling bouncing smiley
Re: Brač
18. 05. 2006 22:06
No Lada, princezna se zlatou hvězdou přeci... grinning smiley
Re: Brač
18. 05. 2006 23:20
Květa ,tak aspon princ,né..?smiling bouncing smileysmileys with beer
Re: Brač
18. 05. 2006 23:34
No bodejť. Dobrou, princi, nějak mě ten hokejovej den zmohl. Asi stárnu či co winking smiley
Re: Brač
18. 05. 2006 23:36
květa,Jo ,ale ten kulečníkthumbs up stál za to co??
Re: Brač
19. 05. 2006 09:17
to Radek : procházkou 1/2 hodiny z přístavu ? Tak to by jste musel byt rychlchodec a k tomu ta promenáda musí být vylidněná. Za 30 minut se to nedá podle mne na pláž zvládnout. Pokud jste v Jelse na Hvaru můžete si udělat celodenní výlet , rano 6:30 (pozor nic pro ospalce) jede katamarán a zpět 16:30 (jede ze Splitu). Pokud je to pa, so, ne, tak na Bolu při návratu se hrozně dlouho čeká na nástup, směna hostů.
Radek 21
Re: Brač
19. 05. 2006 12:32
david:pokud se bavíme o délce cesty z přístaviště Bolu(u benzínky,točna autobusu,vláčku)na Zlatni rat,chodíme to 1/2 hodiny bez problémů a zastávek u stánků.Jinak se dá použít vláček,který jezdí od přístaviště až nad pláž nad Zlatni rat.
Re: Brač
26. 05. 2006 12:58
Jede někdo v termínu od 22.7. do 29.7. do Bolu (hotel Elaphusa)???
don
Re: Brač
26. 05. 2006 14:10
Láďo, promiň, nejak mi to sklouzlo.Když já spíš ty holky. Ale jinak moc díky za odpověď. don.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 107
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.