Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Baška na Krku

Re: Baška na Krku
15. 06. 2006 14:07
Sašo, myslíš, že v červnu je to přelidněné i pod kempem na jižním cípu Bašky? Zdá se mi, že tam už tolik apartmánů není a dle přehledu rezervací na netu rozhodně nějsou obsazené. Vlij mi trochu naděje do žil, zítra vyrážím a rozhodně nesnášim pláže typu "spartakiáda"...
Re: Baška na Krku
16. 06. 2006 09:12
Byl jsem tam v září už 3x a je to přijatelné. Sezóna končí nějak v polovině měsíce a pak je úplný klid. Lidi tam nějaký jsou furt, ale dá se to. Vzhledem k tomu, že mám člun a jezdíme se koupat na plážičky někam dál, mi to nevadí.thumbs up
Re: Baška na Krku
16. 06. 2006 10:01
to Alda

Já jsem byl předloni v Bašce v kempu v druhé polovině června a bylo tam všude opravdu narváno. I na pláži u kempu i na těch několika dalších. Jedině pokud jsem se vydal malými cestičkami přes skály někam dál, našel jsem i pláže míň obsazené. Nicméně denně tam v tom horku šplhat nebylo nic příjemného. A v samotném centru Bašky to bylo docela divoké, lidí víc než na Václaváku. Asi bych tam znovu nejel, jedině možná někdy po sezóně, jak píše HonzaD.
Re: Baška na Krku
16. 06. 2006 14:01
Eh co, nějak bylo, nějak bude. Dám si tři Karlovačka a tu hruškovici co vezu proti pocení a třeba mi to pak ani nepřijde smiling smiley Takže čau a za týden dám vědět jak to tam vypadalo v reálu, pokud mě karosáři neušlapou...
resstless
Re: Baška na Krku
22. 06. 2006 07:42
No, Alda se za chvilku vrátí, tak snad bude spokojenej s pobytem a bude mít ty nejlepší zážitky. Já s rodinkou razím v září tak to mám ještě za nějakých 70, což je tedy dost dlouhá doba, ale tu hruškovici si dám preventivně už nyní.
Re: Baška na Krku
25. 06. 2006 11:40
Tak jsem dorazil včera a musím konstatovat, že mě i přes vysoké nároky Baška nadchla. Nádherná krajina hodně připomínající Makarskou riviéru, 1.800 m oblázková pláž, zrána chladná voda vhodná na plavání, od dopoledne již prohřátá, přátelský personál v restauracích (ještě nebyli unaveni sezónou). I počasí skvělé, i když do čtvrtka byli na obloze drobné mráčky a řasy, ale díky tomu jsme nemuseli v poledne opouštět pláž. Lidí tam bylo dost, ale ani jednou jsme neměli sebemenší problém vybrat si na pláži místo dle libosti. U kempu je trojskluzavkový tobogán, námi přezdívaný vrah peněženky. Jedete-li s dětmi, pochopíte proč. Ale je super, po překonání ostychu pomocí karlovačka jsme tam projezdili majlant i my dospělí.

Co se cen týče, nejlevnější pivo bylo v hospůdce před přístavem - Karlovačko a Budvar (!!) po deseti kunách, standardně 13 - 15 Kn. Zmrzlina všude za 5, pizza nejlepší a nejlevnější ve "stanové" hospodě přímo pod tobogánem - tři velikosti a ta mini (ale kolem 30cm v průměru) začínala na 20Kn a mě v pohodě zasytila.

Městečko samotné má úžasnou atmosféru, procházeli jsme ho každý večer a neomrzelo se nám. Zážitkem je prolézání strmých uzoučkých ( někdy i méně než metr, po obou stranách vysoké staré domy ) uliček starého města, kdy člověk nikdy neví, jestli skončí v další uličce nebo u někoho v baráku.

Potok o kterém se zmiňuje Honza tam skutečně je, fakt to není zrovna horská bystřina, ale jako kanalda to taky nevypadá ani nesmrdí, žijí v něm hejna ryb a v místě vyústění do moře je průzračný, asi se odkalí.

Jediné drobné mínus trefil Petr UL - apartmány v dolní části Zaroku jsou fakt na docela děsném krpálu. My to měli od moře max. 200m, ale bylo to skoro na cepín. Sice jsme měli nádherný výhled z teras, ale vyjít k baráku bez šíleného funění se prostě nedalo.

Mám-li to nějak shrnout, byla to báječná dovolená a kdykoli se do Bašky vrátím, ale přece jen ta absence skloněných borovic s jejich typickým odérem a nekonečného řevu cikád je tu pro vyznavače Dalmácie značným negativem, je však vykoupena mimo jiné i kratší cestou nebo pro hodně malé děti vhodnějším mírnějším podnebím.
Re: Baška na Krku
26. 06. 2006 08:23
Re: Baška na Krku
06. 07. 2006 22:43
Alda
Tak jsem rád, že se Vám v Bašce líbilo. Počasí nám vyšlo nádherně ten týden se moc povedl. Bylo tam sice dost lidí, ale to asi kvůli tomu jak předtím bylo chladno a tak se na pláž vypravila i spousta Chorvatů. Bašce zdar
Re: Baška na Krku
07. 07. 2006 11:29
to Petr:
Přesně, přímo u nás se párkrát cachtal chorvatskej pionýrák - asi 50 dětí řvoucích jak cikáňata. Ale výsledný dojem to nemohlo pokazit. Jo a pro discomily - při našem odjezdu zrovna dodělávali celkem velkou a hlučnou diskošku dole v Zaroku asi 15m od pláže, lasery lítaly po celém Krku a omladina se tam houfovala. Naše "holky" (37 - 48 let) fakt skoro brečely, že to neuviděj live...
Re: Baška na Krku
11. 07. 2006 10:19
Ahoj,
ještě jsem v HR nikdy nebyl i když už jsem u moře byl leckde. Letos mě donutily okolnosti (těhotná manželka) a letadlem nebo busem nemůžem. Nejraději bych pláž s pozvolným vstupem, klid, slušné ubytování a nekoukat z pláže na protější břeh. Další limit cca do 1tis.km od Prahy. Proto se mi zalíbila Baška na Krku. Termín druhá polovina září. Rád se dozvím nějaká doporučení, případně i foto.
Re: Baška na Krku
11. 07. 2006 15:59
Když mi pošleš svůj mail, pošlu ti pár fotek z pláže a města.
Re: Baška na Krku
12. 07. 2006 14:22
Re: Baška na Krku
30. 07. 2006 21:29
To Zahajskej:

Pokud pojedeš poprvé do Chorvatska do Bašky, už se Ti nikde jinde v Chorvatsku nebude líbit. (To píšu s vědomím, že tam jedeš ve druhé polovině září, kdy je tam málo lidí.) Jediná nevýhoda září je silný vítr bóra, který fouká z průsmyku Vratnik (naproti na pevnině). Působí zejména na část městečka, kde je hotel, kemp a vilová čtvrť Zarok. Staří Baščané byli samozřejmě chytří a (staré)městečko si postavili v (relativním) závětří (z centra není na Vratnik vidět). Za centrem je pak luxusní malá vilová čtvrť Kricin a FKK kemp s nádhernou pláží Bunculka. To vše také v relativním závětří. Doporučuji buď apartmány za starým městem nebo hotel Corinthia. Je to jeden z nejlepších 3hvězd.hotelů v Chorvatsku, zejména jeho část Corinthia I. Jídlo je v této části na úrovni 4 hvězd a welness centrum v hotelu je na úrovni 5hvězd.hotelu.
Re: Baška na Krku
30. 07. 2006 21:40
Chcel by som ísť okolo 10.8. do kempu Zablače v Baške. Prosím napíšte kto ste boli v tomto kempe ako to tam vypadá! Ďakujem.
Re: Baška na Krku
30. 07. 2006 23:08
Něco příšerného!!!!! Jako v přeplněném utečeneckém táboře! Na sprchu stojíš frontu několik desítek minut! Srpen a Zablaće, nejhorší kombinace!!!!!
mic
Re: Baška na Krku
31. 07. 2006 00:50
A Globální Trulík. Proč ten Globík nenapsal průvodce po Chorvatsku? Ten to zná do nejmenšího detailu a co je výhoda - den po dni!!!
Re: Baška na Krku
31. 07. 2006 15:05
To Globík: Dakujem za odpoveď. No snáď to nebude až také strašné, sprchovať sa budeme asi len niekedy v noci.Na pláži snáď bude nejaká sprcha. 4 noci to vydržíme,len by ma zaujimalo či sa môže ísť autom do kempu,z fotiek na webe sa mi zdá že asi nie.tongue sticking out smiley
Re: Baška na Krku
01. 08. 2006 09:17
To mic:

Neměl jsi náhodou na mysli "Truhlík"? smiling smiley

Budeš se divit, ale Bašku znám zrovna dost dobře, strávil jsem tam několik měsíců. A v Chorvatsku jsem celkem prožil tak 4 roky. Pokud mi chceš dělat nakladatele, domluvíme se smiling smiley
Frankie
Re: Baška na Krku
17. 08. 2006 00:23
Ahoj všem příznivcům Bašky,

právě jsem si koupil týdenní pobyt v Hotelu Corinthia a moc mě těší, že tady vidím samé příznivé reference jak na hotel, tak i na Bašku samotnou.
Pobyt mám od od soboty 26.8. a já bych si to s rodinou rád prodloužil a přijel už tak kolem 22.8.
Myslíte, že se dá bez problémů sehnat na místě ubytování pro 2 dospělé a 2 děti?
Máte někdo nějaké kontakty a přehled o cenových relacích?

Předem díky
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 247
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.