Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Baška na Krku

Baška na Krku
11. 03. 2006 11:44
Chceme jet v polovině června do Bašky na Krku, je tam někde nudistická pláž?¨
Máte nekdo kontakt na ubytování v soukromí v Bašce, budeme 2 dospělí a jedno dítě.
V Punatu jsem byla před lety a chodily jsme na jednu neoficiální kamennou... super místo, ale když jsme chtěly mít dobrý flek, tak jsme musely chodit už po 8 hodině ráno.

Díky za tipy.
Blanka
Jéřa
Re: Baška na Krku
11. 03. 2006 23:11
Kousek pěšky od Bašky je nudistický kemp Bunkuluka s pěknou pláží i s pěkným vstupem do vody.
Re: Baška na Krku
16. 03. 2006 15:31
Na www.... je o Bašce článek a foto
Re: Baška na Krku
14. 05. 2006 16:17
Potřeboval bych zjistit, jestli je v Bašce nějaká možnost šnorchlování u skalisek, zatím jsem všude viděl jen tu hlavní pláž. Známý mi také říkal, že je tam hroně dlouhá mělčina, skoro jako Balaton - je to pravda? Díky.
Ája
Re: Baška na Krku
14. 05. 2006 16:37
Nevím, jak to vypadá pod vodou, ale jsou tam i jiné pláže a skaliska taky. Žádná mělčina jako na Balatonu tam není, normální oblázková pláž, cca 5m od kraje už plaveš.
Ája
Re: Baška na Krku
14. 05. 2006 16:40
Nevím, jak to vypadá pod vodou, ale jsou tam i jiné pláže a skaliska taky. Žádná mělčina jako na Balatonu tam není, normální oblázková pláž, cca 5m od kraje už plaveš.
Re: Baška na Krku
15. 05. 2006 07:09
Fuj, to mi odlehlo - díky! Ještě bych se zeptal na Starou Bašku - někdo ji na fóru vychvaloval jako klidné a příjemné koupání a teď mi říkal známý, že je to tam úplně mrtvý... Je tam u pláže nějaká možnost občerstvení? Chtěli bychom trochu omrknout i okolí a tak bych nerad mrhal časem.
Ája
Re: Baška na Krku
15. 05. 2006 08:19
Já bych do Staré Bašky nikdy nejela. Pár roků zpět jsem se tam byla podívat a na té hlavní pláži byl neskutečnej bordel i ve vodě./ plastové lahve,plechovky apod. / Ale tím nechci nikoho zrazovat, jak už bylo mockrát tady řečeno, každý hledá to svoje. Třeba tam už místní více uklízí. A občerstvení? Tak to si nemůžu vybavit.Pro mě je v Hr nejkrásnější Baška, ale už tam asi nikdy nepojedu...strašně moc lidí. Byla jsem tam před dvěma roky koncem června a už to tam bylo nadupaný.Jela bych tam tak za 14 dní, to by ještě šlo. :-)
Re: Baška na Krku
15. 05. 2006 16:49
Hm, my jedem za měsíc, tak to tam snad ještě rozdejcháme. Na tu Starou se asi vykašlu, bordel ve vodě bytostně nesnášim. Tak ještě jednou dík za info a dám pak vědět, jak bylo v našem termínu ;-))
slifke
Re: Baška na Krku
17. 05. 2006 21:45
Baška je fakt super-jul,august,ale to kvantum ludí ma skoro položilo-hlavná pláž /hlava na hlave/.My sme chodili na odlahlejšeie pláže -velka luka..,kde to bolo celkom ok... Sú tam aj pekné turistické chodníky ,tak som aj pofotil...Našli sme ajj taku opustenú minipláž pri majáku ,kde bolo super miesto na šnorchel...skaly a zverstvo
Re: Baška na Krku
18. 05. 2006 07:35
Slifke, ty mi mluvíš z duše, to je přesně to co hledám. Mohl bys mi říct jak jsou ty odlehlé pláže daleko od centra? Je tam nějaká možnost občerstvení? A kdybys měl dlouhou chvíli - neposlal bys mi pár fotek na mail? Vďaka vopred :-)
Re: Baška na Krku
18. 05. 2006 07:47
Baška je krásné místo, ale bohužel zoufale přeplněné turisty, a to už od června. Doporučival bych raději zkusit něco jiného.
Re: Baška na Krku
19. 05. 2006 08:01
Opravdu Roman má pravdu do Bašky jen na výlet, těžký turistický průmysl, hlava na hlavě. Neskutečné množství lidí na pláži, něco jako Rajska plaža v Loparu. V červnu bývá studená voda - je to moc na severu, ještě tak září pokud nefouká silné jugo. Pokud jste zvyklí chodit cca. 20 minut pěšky tak opuštěnější místo najdete, ovšem děti tyhle turistické "výšlapy" v horku moc nebaví.
slifke
Re: Baška na Krku
22. 05. 2006 20:04
ALDA
poslal som ti na mail nejake fotky...
Re: Baška na Krku
23. 05. 2006 07:36
to slifke:
Dík, fotky jsou báječný!

to david:
Studená voda je relativní pojem. Faktem je, že momentálně je tam nejstudenější, cca 18oC, ale za měsíc to snad 3-4 stupně dá a to mi stačí. Termální lázně to ale asi nebudou smiling smiley)
Alda 2
Re: Baška na Krku
24. 05. 2006 20:10
Potvrzuji, Baska je hezka, ale naslapano je tam uz od cervna. Kdo nema rad opravdu velky KVANTA lidi, at se poohlidne jinam. No a protoze je to celkem blizko, je tam taky draho.
Ja tam byl loni a asi se tam uz nevratim. Letos mi to nevyjde, ale pristi rok urcite vyrazim na VIS.
Re: Baška na Krku
25. 05. 2006 11:24
Čauky.
Tak jen doplním ke Staré Bašce. Městečko pravda nic moc, možnost nákupu základních potravin malá, jinak celkem mrtvo.
Kemp 1 km před Starou Baškou super. Rozumné ceny za ubytování, malý supermarket,
restaurace, krásná oblázková pláž kde není hlava na hlavě s občerstvením a vlevo
od hlavní pláže malá FFK. Kdo má surf, nebo člun ten na tom bude ještě lépe, neboť podél pobřeží jsou malé pláže přístupné pouze z moře.
Jirka
Re: Baška na Krku
06. 06. 2006 10:25
Měl bych ještě dotázek - neznáte někdo ulici Zarok? Je to úplně na konci Bašky směrem k jihu. Máme tam již zaplacené bydlení a zajímá mě, jak je daleko do centra, na nějakou aspoň trochu "separé" pláž, do krámku, hospůdky apod. Mám mapku města, ale nemá měřítko. Krom té mapy mám ještě matku s bolavejma nohama, kterou beru s sebou a tak se trochu obávám tůr smiling smiley Díky.
Re: Baška na Krku
07. 06. 2006 10:31
to Alda:ulice Zarok

Já jsem v těch místech bydlel když jsem byl prvně v Bašce. Jel jsem od Čedoku a až na místě mi dali plánek. Teď si už vybírám apartmán podle polohy sám.
Ulice Zarok není až tak moc ideálně položená. Je to na konci Bašky. Ulice je dost dlouhá a záleží v jakém čísle budete bydlet. Já jsem bydlel "Zarok 76" a to bylo v kopci. Jestli máte máte k dispozici mapu tak ta ulice má tvar podkovy. Ta část ulice blíže k centru je myslím na rovince. Já bydlel v té části ulice ještě dále od centra.
Cesta do centra Bašky chvilku trvá / 10 - 15 minut /, ale jde se po rovince. Jedna pláž je kousek od apartmánů, ale ta hlavní přímo ve městě se mi líbila více.
Celkově je Baška nádherná a ty hory kolem jsou kouzelný....Připomíná to krajinu níže v chorvatsku. My tam jedem už potřetí a hrozně se těšíme..:-))
Re: Baška na Krku
07. 06. 2006 13:45
Hm, my jedem do Zarok 27, je to v té spodní půlce podkovy barák s červenou fasádou a bílými terasami a vypadá to na menší kopec, ale aspoň bude z terasy výhled na moře. Prosím tě, jsou směrem od Zaroku dolů (na jih) nějaké menší pláže dosažitelné pěšky nebo autem? A nějaké hospůdky a krámky jsou v dostřelu? A´t vím, do čeho jdu...
Re: Baška na Krku
08. 06. 2006 09:11
Jestli to jsou hned dole ty první aprtmány s terasami tak tam je to v pohodě. Pláž směrem na jih je kousíček a v té době /rok 2001 / byla u této pláže jedna cukrárna a dvě restaurace s pěkným posezením a kolem se nově stavělo tak by tohle mělo být v pohodě. Kousek směrem do centra hned vedle kempu byla samoobsluha. Vše je dostupné pěšky auto tam není potřeba. Pláž je kousíček jen do centra je to dál, ale je to krásná procházka.
Díval jsem se na počasí a vypadá to hodně dobře už dneska na web kameře Krčského mostu je vidět modrá obloha a sluníčku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Petr UL (08. 06. 2006 09:16).
Re: Baška na Krku
08. 06. 2006 09:46
Jestli je to tam, co si myslím, tak je tam ještě jeden problém: ústí tam do moře potok co protéká celým údolím a kempama. Když zaprší, spláchne to tam všechen humus z okolí. Párkrát jsem to tam zažil - fuckt humus. Ale viděl jsem lidi se koupat hned vedle toho ústí. Takže jsem asi jen přecitlivělejconfused smiley
Re: Baška na Krku
08. 06. 2006 14:52
Ten potok teče myslím kus bokem. Do moře ústí vedle kempu a to je od této pláže pod ulicí Zarok dostatečně daleko. Já bych tohle neřešil. Ta pláž i voda byla čistá a žádný bordel tam neplaval. Prostě Baška je super místo, alespoň pro nás. Je to relativně blízko / Z Ústí cca 940 km / a cesta pohodová. Prostředí a moře super. Já už tam jedu potřetí. yawning smiley
Re: Baška na Krku
08. 06. 2006 15:01
Letos se zenou a dětmi 4 a 1 rok chystáme do Bašky a jak tady píšete je to tam docela dost dobrý. Nemohli by jste mi někdo poslat nějaké konkrétní kontakty na ubytování, případně nějaké podrobnější informace. Předem díky.
Re: Baška na Krku
08. 06. 2006 15:52
Díky za rady, dost mi zvedly náladu. Ten potok dle mapy ústí fakt min. 150m od Zaroku, tak to snad rozdejcháme.

pro resstless: [www....] (snad to není reklama) tam jsem si vybral z vícero možností ubytování
resstless
Re: Baška na Krku
09. 06. 2006 06:59
tak to reklama byla - ale neva
Re: Baška na Krku
09. 06. 2006 11:56
Já objednávám ubytování na pdm-guliver zavináč hr.
Re: Baška na Krku
09. 06. 2006 11:57
Sorry, tečka.
Re: Baška na Krku
15. 06. 2006 09:29
Baška je krásné místo, ale v posledních letech už od června neskutečně přelidněné, a to i na plážích kolem kempu.
resstless
Re: Baška na Krku
15. 06. 2006 13:13
A jak to tam vypadá v září - máte někdo zkušenosti jestli zažátkem září je ještě hodně turistů a nebo jestli už je po sezoně a je tam volneji ?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 260
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.