Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pelješac, Podača, nebo Trogir?

Autor Merry 
Pelješac, Podača, nebo Trogir?
23. 02. 2006 20:35
Zdravím příznivce chorvatska. Prosím poraďte, kam na dovolenou? Byli jsme v chorvatsku 4x (Sumpetar,Brodarica, Grebaštica a naposledy Povljana na Pagu). Chceme písečné pláže, nebo pláž z drobných oblázků. Záleží nám i na okolí - hezkou přírodu. Vytipovali jsme si především Pelješac, doporučte prosím jak v klidu docestovat z moravy až na tento poloostrov. je dobré někde přenocovat, nebo se to dá zvládnout non-stop? Nebo stačí jet do Podače? Jo a co Hvar? Poraďte. Předem moc dík !
avatar Re: Pelješac, Podača, nebo Trogir?
23. 02. 2006 21:01
Merry napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...........Vytipovali jsme si především Pelješac,
> doporučte prosím jak v klidu docestovat z moravy
> až na tento poloostrov. je dobré někde přenocovat,
> nebo se to dá zvládnout non-stop?..........

Myslím si že na takovou otázku si musí každý odpovědět sám, protože jedině každý sám za sebe může říct zodpovědně jak daleko je schopen jet nonstop, buď sám nebo se střídáním za volantem atd....

Já například jezdím až ze severu Čech a na Pelješac v klidu a pohodičce, nikam se nehoním, ale jedu nonstop. Jenomže ve dvou řidičích!! Kdybych měl celou cestu řídit sám, tak potom jedině s noclehem někde na cestě, to bych nonstop nejel.



** Petr **
čalafa
Re: Pelješac, Podača, nebo Trogir?
24. 02. 2006 09:12
Jednoznačně Pelješac! S cestou nezbývat než souhlasit s PetremK, každý nechť si vybere dle své nálady a sil. Sic jezdím denně autem ale cesta je součástí dovolené - proto jsem loni zvolil styl - v pátek odpoledne z Prahy, večer příjezd do Lenti na maďarsko-slovinských hranicích. Ubytování stojí cca 10E/noc se snídaní pro dospělého. V sobotu celý den řádit v teplých bazénech a vířivkách v místním termálním areálu, gulášek, langoše, vínko - ať si před tunely a mýtnicemi stojí jiní, zaručeně večer usnete jako špalek a cestovní horečka nebude mít šanci. V neděli ráno v šest z Lenti, před druhou v Ploče u trajektu který jel v 15.00. - prostě pohodový výlet. Nemělo promě cenu řešit a dlouze špekulovat jestli trajektem nebo okolo - loď je součástí výletu, dítě se na ní vždycky těší, bylo volno tak jsem jel trajektem... V případě obsazeného trajektu má odpočatý člověk dost elánu jet okolo po souši. Jinak přiznávám, jsem ostrovní a tudíž zrajektový maniak, loni jsem za lodě utratil víc než za benzín, ehm vlastně za plynsad smiley Prostě si vyberte co je Vám nejmilejší a nejpohodlnější a nic dlouze neřešte a nepočítejte, stejně dálniční poplatky nebo finanční rozdíl mezi cestou na Pelješac trajektem nebo po souši pak v celkových nákldach na dovolenou dělá minimum. Čalfa



Upraveno 1krát. Naposledy upravil (24. 02. 2006 09:15).
Re: Pelješac, Podača, nebo Trogir?
24. 02. 2006 19:07
Díky za povzbuzení a dobrou radu. Právě to chce člověk slyšet. Jsme na Pelječac hrozně natěšení. Tak zatím
Merry
avatar Re: Pelješac, Podača, nebo Trogir?
25. 02. 2006 20:39
Ještě pokud jde o místo, souhlasím s Čalfou, taky bych volil jednoznačně Pelješac thumbs up
Trogir určitě ne, co jsem tu četl tak většinou se v souvislosti s Trogirem mluví o špinavém moři, pro někoho ani blízkost splitského letiště nemusí být příjemná atd... Pelješac je prostě Pelješac winking smiley

** Petr **
Re: Pelješac, Podača, nebo Trogir?
26. 02. 2006 10:59
Ahoj Merry...ahoj Petře...,Přidám se i já jako nováček cestovatel...Merry můžu ti poradit jen tolik o čem jsi tady už četla, jen má zkušenost je ta, že bych nerad někde zastavoval s plným autem na nocování, hlídat po očku auto naplněné věcma to by nebylo asi ono, při první cestě jsem taky zkoušel ráno na Chorvatských hranicích trošku pospat, ale po čtvrt hodince jsem dal povel pokračovat.
Každý řidič si musí určit sám, kolik toho zvládne a jak mu to vyhovuje,pro tvoji představu, jak jezdíme my: 17.30 Olomouc-vyrážíme po posledním nákupu
20.00 průjezd Vídní asi 30 min. je vcelku plno,ale
projíždíme plynule...Vídeň fakt nemusím
23.30 Maribor-Tankování OMV
00.30 Chorvatsko
05.00 Chorvatsko,Dugopolje, konec dálnice a tankování,
Můžu vám jen doporučit, nepokračujte za žádnou
cenu po 62, je lepší přidat kilometry a jet
pohodlněji, nebo sjet na magistrálu a po pobře-
ží pokračovat,tuto variantu bych ale volil tak,
abych tudy jel brzo ráno,tedy vyrazit asi o 3
hodiny dřív.Ale musíte se rozhodnout, mohlo by
zase dojít mezi 16 a 17 k zácpě ve Vídni.
09.30 Pelješac-Orebič,Perna
Vyjíždíme vždy v úterý tam a za deset dní ve čtvrtek zpět, vyhnete se zácpám a mnoha problémům.
Tohle bylo jen pro srovnání, jak jezdíme my,není to návod na cestu pro všechny, neboť jsou zde i skalní příznivci staré cesty( my jsme ji jeli po prvé a už nikdy více, raději zaplatím dálnici a jedu, jak chci já a né deset aut a kamion přede mnou).Máme starší auto, takže žádná raketa na předjíždění to není a manželku moje předjíždění hrozně vytáčí.Ale píšeš tady,že už jste v Chorvatsku byli a třeba se po cestě i střídáte,tak hlavně dobře dojeďte,potkejte jen fajn lidi a mějte hezké počasí.
Kdybych vám mohl jakkoliv poradit, tak se optejte na K.Starostik@seznam.cz .Rád se s váma o zkušenosti podělím.Jinak nám to celkem utíká, takže v létě v Chorvatsku ahoj...K...
Anonymní návštěvník
Re: Pelješac, Podača, nebo Trogir?
27. 02. 2006 11:22
Vloni jsem byl v Podaci. Nebolo to tam špatné. Voda čistá, blízko ku pláži. Ale bylo tam dost plno. Výhoda bylo celkem blízko na výlet do Mostaru. Stavili jsme se v Medjugorje i na vodopády Kravice. Tam jsme se vykoupali. Výlet byl super.
Pro Karla z Ol. Jsem taky z Ol. a letos se chystáme na Pelješac.Chci se zeptat, jak pokračuješ dál po skončení dálnice.Mohl bys mě to poslat na mail. Předem dík.
Re: Pelješac, Podača, nebo Trogir?
27. 02. 2006 19:10
jezdíte na Pelješac s nebo bez zajištěného ubytování??? kolik platíte za osobu a noc?? díky
Re: Pelješac, Podača, nebo Trogir?
05. 03. 2006 18:51
Ahoj Petře...písnu to sem, ať si to může přečíst víc lidí nebo rád si přečtu i zkušenosti jiných.Já bych ti cestu poradil následovně...jeď nahoru na Brnaze, potom Cista Velika v Cista Provo dolů na Šestanovac a před Brelou vjíždíš na magistrálu, zdá se to být delší,ale nám se tama jelo celkem dobře.Myslím taky, že v Cista Provo byla dobrá OMV se supr kapučínem...Také by mě zajímalo, jestli má někdo zkušenosti s průjezdem spodem přes Omiš, tama jsem ještě nejel, protože nás to vždycky navádělo vrchem.
Ještě pro Pavla my zatím vždy jeli se zajištěným ubytováním, jednou přes cestovku a jednou po domluvě s domácí...jestli chceš ušetřit tak 3 500-4 000, tak s cestovkou nejezdi.Jinak my tam byli v sezonu na přelomu července a srpna a ubytování tam bylo dost v různé škále možností...Letos teda jedem bez předem zajištiného ubytování,aspoň bude nějaký vzrůšo.A ještě jednu věc, naplánuj si příjezd na místo tak, ať se vyhneš velkým vedrům, není nic lepšího, než uřvané děti a nepříčetná manželka shánějící ubytování za každou cenu,jak už jsem tady někde četl,nám se to naštěstí ještě nestalo.Navíc když dorazíš hned ráno, máš k dobru celý den na relax a tak.
Na různých stránkách se můžeš podívat a přesvědčit, že můžeš ještě pořát sehnat fajn ubytování třeba už od 10 eur za osobu a jestli jsi náročnější, tak jdeš s cenou výš.Už vloni tady vyhrožovali minimálně 15 eury, což se ukázalo jako nesmysl.Zastav tam, kde se ti bude líbit a za pár dní můžeš jet klidně dál, to je to, proč tam spousta lidí jezdí bez cestovek jen tak, když mají zrovna volno. Ahoj..K...
Pro Karla z Ol. Píšeš tady kousek výš, že za žádnou cenu nejezdit po 62.To je tam tak špatná cesta nebo proč vlastně. Dík za odpovědˇ.
Re: Pelješac, Podača, nebo Trogir?
17. 03. 2006 15:17
Peťo...promiň, dlouho jsem tady nebyl, ale opravdu nejezdi po 62....je to úzký,samá zatáčka a nerozjedeš se...navíc tam jezdí místní se vším, co jinde na cestě nepotkáš...snad až za Šestanovacem je to sjízdnější....já jel tuhle cestu jen jednou a už nikdy víc,fakt žena nadávala jako.....Tak snad se jí vyhneš,Jinak předloni na zpáteční cestě jsem jel Vrgorac-Šestanovac a potom na Cista Provo...tak to celkem šlo, ale letos pojedem určitě po magistrále...z Dugopolje to objedem přes Cista Provo a před Brelou sjedem na magistrálu,...jestli ale někdo má jiné zkušenosti, tak se prosím podělte, rád to prubnu...dík K...
Re: Pelješac, Podača, nebo Trogir?
17. 03. 2006 17:38
Mně se to 2x nějak povedlo že jsem z dálnice na tom kruháku vyjel na okresku ( je tam kousek benzínka NONSTOP) směrem na Mravince, Srinjine a ve Smovu dolu serpentínama do Omiše na magistrálu.
Docela krátký a dobrý ale jel jsem to budˇ v noci nebo brzo ráno.
To Karel z Ol. Byli jsme ted 4x v Podstrane u Splitu. Stalo se tam z toho ale trochu smetiste, tak jedem letos jinam. Ta cesta Split - Omis je neustále plná. Kdyz sjedes v Dugopolje z dálnice smerem na Split-Makarská, jede se vcelku dobre, ale ve Stobreci se to zúzí zde dvou pruhú do jednoho a je to nekonecná rada aut az do Omise, ale i z Omise do Splitu. Kdyz más stesti, jede to pomalu (asi tak 40-60km/), a trva to 20-30 minut. Já to chci zkusit radsi prez hory, hodne se tu o tom pise a hodne lidí to doporucuje. Zdraví Zdeny z KT.
Re: Pelješac, Podača, nebo Trogir?
19. 03. 2006 11:15
Ahoj Zdeny, dík za info...tak tama teda asi nepojedem,...jak jsem už psal, jezdíme vrchem přes Cista Provo a asi se zase potvrzuje pravidlo, že nejkratší cesta není ta nejlepší.Vrchem také jezdí dost aut,ale záleží, na koho v těch kolonách natrefíš, snažím se většinou držet řidičů, kteří jezdí svižněji, jako já, jen oni mají ve většině případů lepší auto. Prostě pár dobrých řidičů ve tvé koloně, to je prostě výhra.Dá se takhle ušetřit spousta času.Třeba při loňské zpáteční cestě...Magistrála přes Makarskou,jedem v klidu, až najednou kolona jak kráva...a co myslíš, že ji způsobilo...dvě podělané babky v koabrioletu...tak ti povím, že v těch kolonách je velmi těžké se orientovat a zachovat klidnou hlavu při předjíždění, někdo na to nemá a jede třeba 50 km v koloně, než se to trošku uvolní,ty musíš nejen koukat zpět, co se řítí za tebou, ale i dobře odhadnout řidiče před tebou jestli bude ve vhodném úseku předjíždět, či ne...je to tak půl na půl....jen se vždycky pohádáme se ženou, ale to asi my všichni, že???
Anebo si v klidu dřepnout na kafčo někde na pumpě a počkat, až to ujede daleko dopředu...Holt každej se s tím vyrovnává jinak, já to kompenzuju tím, že se snažím jet co nejvíc v noci, neboť mi to vyhovuje,tak šťastnou cestu, ať už pojedeš kamkoliv čau K...
To Karel z OL. Tu šťastnou cestu přeji také. Vždy jsem jezdil na noc ze SO na NE, taky mi to vyhovovalo. Letos však jedeme přes den (zmohli jseme se na auto s klimou), neboť jsme zjistili, že jsme v 18.00 vyjeli z domova a v 05.30 jsme byli ve Splitu, tudíž jsme toho cestou moc neviděli. Poslední cesta přes Plitvice, před otevřením dálnice, byla opravdu superrychlá, až jsem se sám divil. Málo aut, ale i málo těch pomalých a kličkujících nočních jezdců. Dálnice je ale dálnice. Zdraví a určitě se ozve po dovolené - Zdeny z KT.
Čalfa
Re: Pelješac, Podača, nebo Trogir?
20. 03. 2006 09:06
To Petr B: Ještě k té silnici 62 i když to patří vlastně do jiného fóra - od konce dálnice u Splitu směrem na Šestanovac má být 62 uzavřena až do dokončení souběžně stavěné nové dálnice - proto bude pravděpodobně letos v létě stejně jako loni tenhle úsek neprůjezdný. Tedy když nechcete trpět cestou přes Omiš zbývá opravdu jediná alternativa jet na sever až do Brnaze(na zkratce díky které by se dalo vyhnout Brnaze, ušetřit pár kilometrů a vyjet před Triljem je taky zákaz vjezdu) a Cista Provo a pak dolů k moři na magistrálu. Loni cestou na Pelješac jsem měl dost času, byl jsem odpočatý a tak jsem po sjetí zatáček z Cisty v Šestanovci odbočil vlevo a jel po silnici 62 za Biokovem. Prvních 20 kilometrů do Zagvozdu je úzkých, samá zatáčka,je to vztekle pomalé, za Zagvozdem se silnice rozšíří do standardních rozměrů a dá se jet už svižně okolo 100, mezi Vrgoracem a Ploče je to díky klesání a několika zatáčkám trochu zpomalené. Ale... Bylo tam úplně prázdno, potkal jsem jen pár aut s dubrovnickou SPZ a jediného čecha,cestou ani jeden policajt... Člověk se může podívat jaká bída je za horama pár kilometrů vzdušnou čarou od makarské riviéry, v Zagvozdu je skvělá kavárnička s vynikajícím presem a kapučinem, mezi Vrgoracem a Ploče okolo Bačinských jezer je překrásná příroda... Pokud jedete ve dne, nevadí vám častější kroucení volantem, chcete se vyhnout hustému provozu a policajtům existuje i tato alternativa která se dá časově srovnat s cestou podél pobřeží.
Re: Pelješac, Podača, nebo Trogir?
20. 03. 2006 20:42
Ahoj Čalfo, přes Vrgorac jsme taky už jely, s tou bídou tam máš fakt recht, je to až k nevíře, jakej rozdíl v životním standartu může rozdělovat jedno pohoří.Ale to že je tam fakt hezky a dobře se na tu krajinu kouká, cesta tama dobře utíká a je tam i více možností na předjetí větších aut, neboť jsou tam do kopce dva pruhy na více místech.Teda byl jsem v HR jen 2x ,ale už jsme to vzaly za ty 4-ři cesty opravdu snad všadyma....ha ha....čau K....
Jako Chorvat musim napomenout zase jednu chybu kterou stale delate: neni PodaČa,ale PodaCa, nevim kde berete to Č smiling smiley A co se tyka tech mist:
TROGIR - krasne historicke centrum, ale v samem Trogiru žadna normalna plaž neni..
Plaže jsou na ostrove Čiovo,ktere se nachazi oproti a je spojene s Trogirem jednym malym mostem, co je v spičce sezony duvod strašnych zacpy.. Cely Trogir ma velke problemy s dopravou a do kdy se ne udela este jeden most, to každy rok bude s tim katastrofa pokud jedete autem. Pro ty,ktery prileti letadlem do letište Split-Kaštela vzdalene asi 3-4km od Trogiru (treba nizkocenovym Sky Europe z Bratislavy) se oplati.. pro ostatni plati: navštivit ANO, pobyt NE, anebo aspon ne v červenci a srpnu...
PODACA - male mestečko na Makarske Riviere, podle me nic moc.. jen jedna vetši oblazkova plaž a hodne soukromnych baraku, takže v sezone 10.7-20.8. počitejte s precpanou plažou... mimo toho terminu OK.
PELJEŠAC - nebyl jsem mockrat tam protože je dost daleko od Splitu kde žijem, ale to co jsem videl my se libi. Zvlašt doporučuji jižni čast poloostrova-Orebič a Dingač. Nejhorši je dostat se tam..strašne dlouha cesta,zvlašt jestli jedete silnicou pres Klek a Maly Ston (je tu i kousek BiH takže i 1 clo navic).. existuje zkratka trajektem z mesta Ploče na Trpanj, ale preprava auta trajektem "Jadrolinije" vždy byla draha.. Jestli vam ta cena nevadi, tak je dobre tu zkratku využit a odpočinut si na trajektu namisto ridit este asi 40min.






Upraveno 2krát. Naposledy upravil (21. 03. 2006 01:29).
Re: Pelješac, Podača, nebo Trogir?
21. 03. 2006 08:00
Damire, ta Podača mně taky tahá za uši smiling smiley a jenom tě trošku doplním: obydlená část Podaci rozděluje pláž na dvě od sebe vzdálené (odhaduju tak 1000 m) části, z nichž ta směrem ke Gradacu je podstatně lepší. To ale nemění nic na tom, že v sezoně budou narvané obě. Je to rok od roku horší. Jinak soukromé apartmánové domy přímo na skále nad mořem mají svoje malé vlastní pláže, a to je velice příjemné. Nicméně musím souhlasit, že jako středisko rekreace a kultury je Podaca opravdu nic moc. Na druhou stranu je to asi jediné místo na M.R.,kde si troufnu tvrdit, že seženu i bez známostí ubytování kdykoliv na blind. Což může být pro všechny "trosečníky" dobrá zpráva. Pokud byste někdo takto dopadl, hledejte nejdříve v těch domech u moře. Nebojte se jít těma uličkama až na konec. Je to zvláštní, ale zcela nelogicky bývá právě tam větší šance něco sehnat.
brad
Re: Pelješac, Podača, nebo Trogir?
21. 03. 2006 09:42
to Damir:Na Pelješac strašně dlouhá cesta? No, já to mám skoro 1200km,takže už ke konci na těch pár km nekoukám,a potom trajekt je drahý a čekat se mi nevyplácí.Zdravím do HR
Re: Pelješac, Podača, nebo Trogir?
21. 03. 2006 10:05
Tak to ja si zase rad pockam. Na nejakou kunu v celkovem rozpoctu dovolene nehledim a pro dceru je to vzdycky super zazitek :-) A nez ridit dalsi dve hodiny....ne e :-)
-> Brad: Split-Trpanj bez trajektu, takže s objezdem pres Klek a Ston, nejakych 220km.. dalnicou když bude,tak to nebude žadny problem.. ale s takovou silnicy ktera tam je, počitejte 3,5-4h... Na rozdil od Makarske rivijere kde jede vetšina lidi to je 2-3h delši cesta... Podle me to neni "jen par km" ... Sice pravda že Pelješac je pekny a stoji za to...
-> Raadek: No odpočinek od šoferovani je prave duvodem proč se dost lidi rozhodne pro ten trajekt.. Ale potom v sezone čekat v rade, anebo prišti trajekt,když se nedostanete do prvniho a potom platit 80kn prepravu auta+23 pro každou osobu,tak na rodinu vyjde okolo 150kn a co (aspon pro me) neni "jen nejaka kuna"..
zatim silničnim objezdem je to 100km a benziny asi 50kn... takže 3krat levnejši a asi o 15min delši jizda než je plavba trajektem...








Upraveno 1krát. Naposledy upravil (21. 03. 2006 22:18).
euro
Re: Pelješac, Podača, nebo Trogir?
20. 06. 2006 23:42
to smejkali
tak tu cestu jsem nepochopil,ale navedlo mě to na jinou myšlenku jak objet Split,co říkáte sjet z Dugopolje na Mravince a pak v Koresnici doprava k vodě?
otázka je,jak kvalitní je tam silnice.
majkl
Re: Pelješac, Podača, nebo Trogir?
21. 06. 2006 14:10
Merry byl jsem v Trogiru je tam super Pelješac je taky krásný hlavně Orebič.Jedu na Povljanu teď v pátek můžeš i dát nějaký tip jak tam je-pláže atd.thumbs up
Pile
Re: Pelješac, Podača, nebo Trogir?
21. 06. 2006 19:47
Hlasuji pro Trogir. Ale podle toho co kdo od toho ceka. More urcite (a vino) vede na Peljesacu. V Trogiru to zase zije i kdyz prsi. Nesmirne me bavi si dat na trhu kafe za par kun a hodinu pozorovat babky, chlapy komentujici fotbal a pod. V Orebici jsme sice meli nejluxusnejsi apartman meho zivota, ale po dvou dnech jsem odjizdela na Korculu uzit si normalniho zivota a po tydnu jsme volali na Ciovo jestli muzem prijet... ,-) Me proste tech par obchudku a restauraci pro turisty v Orebici nedojalo. Chybel mi tam takovy ten jejich normalni zivot... Rano na kafe, precist noviny, dohodnout ksefty, okomentovat sport, jit si po svym, v poledne siesta a vecer dlouha vecere s prateli a nocni zivot...
Re: Pelješac, Podača, nebo Trogir?
22. 06. 2006 07:36
V Povljaně je klídek a pohoda. Pláže jsou z jedné strany písečné - teplá voda,rákosí a tráva, z druhé strany u přístavu jsou oblázky. Od přístavu vede dlouhá promenáda, na jejím konci je tržnice,zmrzka,zelenina. Obchodů je tam víc, pokud chcete větší obchod, tak ve městě Pag. Jinak se běžte "namazat" léčivým bahnem - za přístavem pořád dozadu. Zajeli jsme si i na pláže u Novalje-přímo v Novalje jsou příjemné oblázkové pláže, a před letoviskem je vyhlášená pláž s mnoha restauracemi,ale hodně plná. Musím přiznat, že první dojem na nás Povljana neudělala nic moc - spíš písečný povrch a ne kamenitý jak jsme zvyklí na Chorvatsko. Ale zjistili jsme, že je to opravdu jen první dojem. Bylo tam fajn.
Majka
Ahoj,chystáme se v září do Dingače,byl jsem na stránkách,neznáte někoho privatno?Děkuji
Ann
Re: Pelješac, Podača, nebo Trogir?
30. 06. 2006 12:31
V HR jsme byli jednou (červen 05) a moc se nám tam líbilo.Letos se chystáme opět,ale tak nějak nevíme kam.Četla jsem tu spoustu příspěvků,přesto bych chtěla poprosit ty,kteří navštěvují HR pravidelně,aby sestavili takový žebříček svých nejoblíbenějších míst.Prosím,prosím! Mockrát děkuji a přeji všem krásnou dovolenou,nikým a ničím nezkaženou.
spinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue outAhojky,v Chorvatsku už jsem nějaká místa navštívila, ale zdaleka ne všechna. Strašně záleží, kde v kterém místě máš ubytování a jestli jedeš s malými dětmi nebo dospělí.U mne jednoznačně vítězí Brela -Podrače.Je tam nádherné ubyt, průzrač.voda, krásné procházky,je to i pro malé děti ( s námi byly 3 leté a 4 leté holčičky )boty do vody téměř nepotřebuješ,veškerá dostupnost (diskont,zmrzky,pizzy, ryby) kousek 10 km do Makarské, odkud jsou výlety lodí a trhy.Potom se mi líbí třeba ostrov HVAR - Jagodna, Ivan Dolac, ale je to klidnější.Taky hezký ostrov RAB zvlášť s malými dětmi místo LOPAR, nebo camp už nevím jak se jmenuje.je tam všude písek.Známí jezdí na PELJEŠAC a KORČULU.Nebrat moc PAG nic moc tam není a je to placka.Na pobřeží hezky celý úsek od OMIŠE po MEDIČI a PISAK pak pěkný PRIMOŠTEN spíš pro větší děti, centrální pláž pro menší jen jedna.Ale pro dospělé super.Taky jsou hezká místa u ŠIBENIKU.Taky se mi líbilo ve VRSARU opět pro velké, plata a schůdky a hned plaveš.Hezklá taky PLAVA a ZELENA LAGUNA u Poreče.TROGIR moc pěkné městečko, ale koupat jen na ostrově ČIOVO-GORNYJ OKRUG jinak v SOLINE a na KAŠTELECH špinavé moře.Doporučuji hlavně nejméně 30 km pod Split a 30 km nad Split.Jinak se udusíte ve smogu.Hezkou dovolenou DANDULEsmileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 246
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.