Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Girandella - Rabac

Autor majocka 
avatar Re: Girandella - Rabac
03. 01. 2008 18:59
...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 00:22).
Re: Girandella - Rabac
03. 01. 2008 19:47
Hm,já si dát panáka té tvé 52ky,tak už neuvidím ani cestu domů.V Rabacu jsem pila s bytnou jedině rakiji s medem.To byla bašta.Největší zážitek s ní, bylo nakupování rakije v Labinu na trhu.Než bytná obešla všechny prodejce a u každého koštovala,tak ji měla jak z praku.Samozřejmě si pak koupila tu, co ochutnala jako první. Jojo,Rabac to byly dovolené,přímo zdravotní....a to nádherné křišťálové moře
Jaruš od Ašespinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Girandella - Rabac
03. 01. 2008 20:32
...



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 00:22).
avatar Re: Girandella - Rabac
03. 01. 2008 20:54
Věř mi - věštkyně. Nevyjde mi to věštění pouze " tak jednou za 10 let", takže kdyby náhodou, tak ta 52 tě spolehlivě zahřeje a zima ti rozhodně nebude.Jistit to bude Rakije.

Ale teď vážně. Přeji všem, ať jim to počasí vyjde. Bohužel " blbej" týden může vyjít jak v červnu, tak v červenci, srpnu nebo září.To jsou ta podnikatelská rizika......Ale my tady z fora ,když nemáme slunce na obloze, tak ho máme v duši, a navíc nejsme přece žádné béčka, že?
A té 52 trochu odlij, a sejdeme se pak všichni z fora na "vyhodnocení" na tom Lipně.
Termín: říjen 2008
Re: Girandella - Rabac
05. 01. 2008 13:11
čau lidičky,
vážne uvažujem o pobyte v tomto hotelíku.Aké počasie môžem očakávať okolo 19.júla ?
Doteraz sme boli iba dolu na Makarskej,takže nemám skúsenosti s ISTRIOU.Kamoška ma od Istrie odhovára,vraj je tam nestále počasie....Aké máte osobné skúsenosti?Aj čo sa týka hotela.Ideme s 2 deťmi /10 a 4 roky/ termín bud 12.7. alebo 19.7.08 s Globturom...
Díky za veškeré info,spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Girandella - Rabac
05. 01. 2008 13:20
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 00:22).
Re: Girandella - Rabac
05. 01. 2008 13:28
Pro Renu.
asi o 10 míst nahoru na tomto vláknu jsem napsal hrubý popis Girandelly, důležité je rozhodnutí zda strana moře, či park - oviště, já doporučuji moře i když stíněné stromy. počasí se nedá naplánovat, loni jsem byl od 15.6 a bylo krásně a moře teplé (24 st)
Re: Girandella - Rabac
05. 01. 2008 13:32
to BESSY,
Takže potom dúfam napíšeš ako ste to tam prežili smiling smiley .Aj my si radšej priplatíme balkon na more,stromy by mi nevadili....ale vraj lepšie ako čumieť do svahu /podla recenzií/.Len neviem pre ktorý termín sa rozhodnúť / 12.7 alebo 19.7/
avatar smiling smileyRe: Girandella - Rabac
05. 01. 2008 14:13
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 00:23).
Re: Girandella - Rabac
05. 01. 2008 21:50
ešte som sa chcela spýtať na ceny nealko nápojov v hoteli...Totiž my sme už 4 roky v HR neboli,tak neviem,čo mám očakávať eye rolling smiley
avatar Re: Girandella - Rabac
05. 01. 2008 22:12
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 00:23).
Re: Girandella - Rabac
06. 01. 2008 09:07
to BESSY,
jasnačka,že máme POP,ale vieš,aké sú deti...confused smiley . Oni budú chcieť piť hlavne pri večeri.Niečo zobereme aj do auta.Naposledy sme boli na Makarskej 2003.Potom sa nám narodil druhý synátor, a už aj s ním sme boli 2-krát v Egypte s AI.No tento rok nie sú korunkyeye rolling smiley takže sa chceme pozrieť opäť do HR.A prvý krát autom.Aby si decká užili more a nadýchali toho super vzdúšiku spinning smiley sticking its tongue out . Myslím,že to je to najhlavnejšie!!
Hladali sme slušný hotel,za slušnú cenu - myslím,že tento bude vyhovovať.
avatar Re: Girandella - Rabac
06. 01. 2008 09:20
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 00:24).
Re: Girandella - Rabac
06. 01. 2008 09:22
Pro Renu
Přímo v jídelně Girandelly u snídaně jsou nápoje k dispozici a to různé čaje, mléko, káva, kakao, džus,voda. Horší je to u večeře, přesné ceny nevím, měli jsme v polopenzi i 2 dl nápoje zdarma, ale co jsem tak viděl na nápoj. lístku, tak ceny za 3dl koly, džusu, fanty kolem 10 - 12 Kn. Pivo v láhvi 19 Kn. Jinak hned vedle jídelny je minimarket, kde se dá pořídit 1,5 l min. vody za asi 5 KN, větší balení bývají v přepočtu levnější. Pivo je kolem 7 Kn za flašku. V Rabacu je celkově dráž, než na jihu, je tam hodně Němců a Talošů, tak ty ceny jsou vyšší. Myslím si, že Girandella odpovídá ceně
emko
Re: Girandella - Rabac
09. 01. 2008 10:26
Girandellu doporučuji. Byli jsme tam první týden v září 2007 a bylo to super. Pokoje hezké, čisté. V první chvíli nás zarazilo množství schodů, které jsou všude, ale není to tak hrozné jak se na první pohled zdá. Každopádně to ale není vhodné pro hůře pohyblivé lidi a pro kočárky. Pláže úžasné - menší oblázkové plážičky, přístup do moře fajn, klidně i bez bot. Jídlo - velký výběr, dobré.
Doporučuji výlet do Labinu, krásné městečko, bus tam jezdí několikrát denně a odtud se dá jezdit dál - např. Pula. Cestou zpět jsme šli pěšky vyznačenou stezkou - no dá se to, ale žádná sláva, spíš takové vymleté koryto, rozhodně to chce lepší obuv jak pantofle.
Do Puly, Poreče, Rovinje atd. se dají podniknout i výlety minibusem (cestou z Girandelly podél moře - nad parkovištěm u Rabacu je restauračka a hned vedle ní jsou vývěsky a je tam i agentura, která tyto zájezdy pořádá), vyjde to cca na 400,- Kč na osobu. My to bohužel zjistili až den před odjezdem, takže jak to celé probíhá už nevím, ale dost jsme toho litovali, že jsme to nezjistili dřív.
Ale hlavně doporučuji výlet za delfínky! Úžasný zážitek. Poštěstilo se nám je vidět, ikdyž bylo poměrně nepříznivé počasí a opravdu to bylo něco naprosto nádherného.
Jinak Rabac je malé městečko, je to spíš jen taková pobřežní promenáda plná stánků...
Re: Girandella - Rabac
10. 01. 2008 16:37
čau lidičky,takže 19.7.08 vyrážame - smer RABAC.Dúfam,že tam prežijeme peknú dovolenku a hlavne,aby nám vyšlo super počasíčko spinning smiley sticking its tongue out Ďakujem vám za Vaše postrehy a info...
a BESSY - dúfam,že po návrate podáš podrobné referencie.O.K ?Prajem krásnú jar všetkým a už aby bolo leto....
S pozdravom Rena,SLOVAKIA
avatar Re: Girandella - Rabac
10. 01. 2008 18:43
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 00:24).
Re: Girandella - Rabac
11. 01. 2008 08:01
BEESY-my budeme mať bošácku slivovičku-neviem,či ti to niečo hovorí ?!
Na tento hotel som čítala fakt len pozitívne veci,až na tie schody...?Pani z Globtouru tvrdila,že ich CK má tento rok ubytovanie v prvom pavilone od hl.budovy URAN - takže to by bolo úplne super thumbs up
Ešte som uvažovala nad hotelom Resnik-Kaštel,no aj vdaka ludom z tohoto fora,som radšej zvolila Girandellu - dúfam,že nesklame!
Re: Girandella - Rabac
13. 01. 2008 10:18
Pro Bessy, Renu aj.
O hotelu jsem již psal, tak něco k samotnému Rabacu. Samotné městečko je od Girandelly asi 1,5 km pohodlnou chůzí pobřežní promenádou po rovině . Jinak po této promenádě mezi Girandellou ( má zde konečnou) a Rabacem ( konečná stanice je pod "květinovými hotely" - Mimosa,Hedera, Narcis) jezdí "vláček", tuším každou hodinu, cena 10KN, děti snad polovic. Nejepší je jít tam pěšky, a zpět se svést.
Pláže - nejlepší je pod pavilony Girandelly, dál směrem k Rabacu jsou většinou skalnaté s platy a pak až u "květinových hotelů", ale ta je hodně plná, a je z ruky. Když se vydáte od Gir. na opačnou stranu, tak jsou tam pěkné malé oblázkové pláže, dále pláž FKK, a asi tak 1,5 km daleko je v lese krásná zátoka s pláží (Bounty). Je bohužel malá, a přeplněná, ale vyplatí se tam jít podívat třeba na večerní procházku spojenou s koupáním. Dále jsou tam nabízeny různé výlety, lodí na Cres, za delfíny, rybí piknik, ale to se dovíte sami. Přeji pěkný pobyt Lubin
avatar Re: Girandella - Rabac
13. 01. 2008 18:27
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 00:25).
emko
Re: Girandella - Rabac
15. 01. 2008 08:19
Jen taková malá připomínka: Hlavní budova, tj. recepce je až úplně nahoře, pak jsou postupně 3 pavilóny a budova s jídelnou, takže záleží na tom, co paní v cestovce považuje za "hlavní budovu". My bydleli v první budově od recepce, tj. v tom nejvýše položeném pavilónu (teď už bohužel nevím jak se jmenoval, zkusím se doma kouknout jestli to někde nenajdu), ale i tak to bylo v pohodě.
Tou promenádou do Rabacu mi to ani nepřišlo, že je to celý 1,5 km - to kdyby věděl manžel, že je to tak daleko, tak to snad pěšky nikdy nejde smiling bouncing smiley Ono si pak najdete ty svoje různé cestičky.
Jen tedy tu pláž Bounty jsme bohužel nenašli, a to mi přišlo, že už jsme ušli daleko víc jak od hotelu do Rabacu, tak to mě docela mrzí sad smiley, ale tak snad budete mít víc štěstí
Re: Girandella - Rabac
15. 01. 2008 09:22
Ještě tedy také malá připomínka: Snad se nepletu, pavilon nejblíže hlavní recepci je Saturn (je nejdále od moře), prostřední je Uran (nejblíže jídelně) a nejblíže moři je Merkur (nejdále k jídelně). Vzdálenost do Radacu jsem měl na mysli zhruba od Gir. ke květinovým hotelům, čili cesta vláčku,samozřejmě k prvním domkům Rabace je to míň, a pláž Bounty je spíš míň než 1,5 km od Gir., ale odbočuje k ní v lese cestička, takže se dá snadno přejít. Podívejte se na mapu( maps.google.com),tam je to krásně vidět.
Re: Girandella - Rabac
20. 01. 2008 22:14
čauko,
...takže pani z Globtouru povedala,že majú pavilon URAN a ukázala mi v katalogu pavilon najbližšie k nejakej budove - tak to asi bude reštika,že eye rolling smiley ?Ten je v pohode? Dík za info....
avatar Re: Girandella - Rabac
09. 02. 2008 17:19
...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 00:25).
Re: Girandella - Rabac
09. 02. 2008 19:53
Môžem potvrdiť,bol som tam dávnejšie cca 6 rokov dozadu a veľmi pekné miesto tiež so slovenskou CK..
avatar Re: Girandella - Rabac
12. 02. 2008 17:49
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 14:54).
Re: Girandella - Rabac
12. 02. 2008 19:04
Pro Bessy - byl jsem v loňském roce 16.6 - 24.6 v Rabacu, celý týden většinou jasno, nebo jen menší oblačnost, teploty okolo 26 - 30 st., teplota vody mě překvapila, měla určitě uváděných 24. Zdravím lubin
avatar Re: Girandella - Rabac
12. 02. 2008 22:07
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 00:21).
avatar Re: Girandella - Rabac
23. 06. 2008 22:46
...Reno...takže navzdor ...vláknu Rabac...a některým příspěvkům o tom, jak se v Rabacu nelíbilo...a taky...na počátku...šokujícímu počasí...musím říct,,,ano Rabac je pěkné místo k pobytu...Girandella...sice skromný hotel...bez televize, telefonu, rádia, klimatizace i ledničky (ledničku doporučuji vzít s sebou...co má adaptér do auta i na 220 V)...ale nejeli jsme k moři, aby jsme byli v luxusu a stále si na něco stěžovali...ale jak psal Lubin a i další...za málo peněz...hodně muziky...
...příjezd od Rijeky...po pobřeží...kouzelné vyhlídky...
...pavilon URAN je nejblíže budově centrální restaurace v níž je i slušně zásobený obchod... a právě z Uranu... by měl být nejlepší výhled na moře...my jsme ho měli a domnívám se...balkon moře...ten máte i Vy...pokud si vzpomínám...
...pokud jde o jídlo...nemám absolutně připomínek...bohaté menu....ráno i večeře švédské stoly...večer masa hovězí, telecí, kuřecí, mleté, ryby 2 až 3 druhy, přílohy, několik druhů zeleniny syrové i dušené, saláty, brambory vařené, opékané, několik druhů zmrzlin, zákusků, ovoce, těstoviny, pití si musíte koupit ..snídaně ...mléko, káva, několik druhů čajů, různé druhy pečiva, croasanty,marmelády, sýry, salámy, opékané vuřty, vajíčka na tvrdo, míchaná, jogurty, músli, cereálie, několik druhů džusů atd. atd. a kdo má chuť...může jíst cokoliv a jakékoliv množství...nikoliv nosit mimo restauraci ale to je samozřejmé...snídaně 07,00 až 09,30...večeře 19,00 až 21,30...doporučuji nechat přejít hlavní nápor (snídaně i večeře) cca 1/2 hodiny po otevření jídelny...
...příjezd bych nechal až po poledni....budete projíždět kolem hlavní budovy, kde je recepce...tam se nahlásíte a pojedete na Váš pavilon...
pláže jsou krásné, čisté, upravené, pozor ve vodě pár větších kamenů, ale to vychytáte, jsou ve vodě vidět... absolutně žádní ježci a to jsem se potápěl až do 7 metrů...Bohužel...ani lastury...
u hotelu bazén cca 10 x 20 metrů se slanou vodou, max. hloubka asi do 1,1 metru vhodný pro děti...u bazénu malá restaurace ...výborné ceny...
Rabac...dlouhá promenáda...plná restaurací ...obchůdků...tolik snad není ani v Bašce Vodě...suvenýry dražší jak v Dalmácii ...
Labin historické město cca 5 km nad Rabacem ve městě Lídl...dá se vyjet až na náměstíčko těsně pod hradem...při projetí náměstíčkem po 100 m...velké parkoviště v pravo...zdarma...u kulaté bašty historické kamenné veřejné WC (rarita)...
znám Pulu, Rovinj, Split i Dubrovník...ale v Labinu na mě dýchla historie nepopsatelným způsobem...projděte si historickou část a poznáte...pro nic za nic se do Labinu (Alboa) nestěhují umělci ze středomoří, zvl. Itálie, a tady tvoří a bydlí a dokonce Labin vyhlásili Art republikou...
...vyhlídka nahoře pod věží na Rabac a okolí...nepopsatelná...
...nákupy doporučuji cca 2 km od Labinu ve Strmaci za čerpačkou OMV (tankují i LPG) v obchodě Plodine...ceny jiné než jinde a zásobený výborně...včetně Prazdroje, Budvaru...na výlet doporučuji Pulu...cca 50 km...nebo Rovinj...cca 55 km...vše mě nenapadá, tak se ptejte...co Vás zajímá...smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (24. 06. 2008 20:03).
avatar Re: Girandella - Rabac
24. 06. 2008 16:41
...něco málo o Rabacu a okolí...

...historické WC v Labinu se sfingami


...historický Labin z parkoviště...


...nákup v supermarketu Plodine...u Rabacu...


...podvečer v Rabacu...


...pohled na Rabac z Labinu...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 165
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.