Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Murter

Autor Genesis 
Murter
14. 08. 2005 17:29
jedeme za pár dní poprvé do Murteru, ubytování máme, ale rád bych načerpal nějaké zkušenosti od těch, kteří Murter znají, klidnější koupání (i v okolí), dobrá restaurace, obchody, pizzerie, nejblížší supermarkety (Plodine ve Vodici ??).
Peťka
Re: Murter
15. 08. 2005 13:29
Před týdnem jsme se z Murteru vrátili a je tam vážně krásně. Ubytování jsme si našli až tam, v Murteru přímo nad pláží Slanica (jediná písečná pláž). U této pláže se platí za parkovné, ale dá se projet (na první odbočce, na druhé vjedete do kempu) a zaparkovat u vzdálenějších apartmánů na pláži. Přímo v zátoce Slanica je hodně lidí, protože je tam docela daleko mělko, takže je tam hodně rodin s dětmi, ale když se popojede dál, tak tam jsou sice ostřejší kameny a horší lezení do vody, ale je tam klid, hezký výhled na Kornati a hlavně hezký potápění. V zátoce je i pizzerie, bary a ochůdek s potravinama. Mají tam i nějaké prolejzačky pro děti, tobogány a tenisové kurty. Bylo to tam trochu po tom cyklonu poničené, ale dávali to rychle dohromady, tak už by to mělo fungovat.
Největší rušno je asi v Murteru. Betina a Jezera jsou hodně klidný vesničky a ani v Tisnu se nic moc neděje. Tady v Murteru je malý náměstíčko u moře, kde je hodně kafé barů a restaurací. Je tam i postavené podium, kde hrává kapela. Taky je tam i směnárna, pošta a pár obchůdků se suvenýrama. Když půjdete podél pobřeží, kde kotví spousty loděk a jachet, tak uvidíte menší trh s ovocem a suvenýrama a dojdete k marketu Lidi, naproti je benzinka. To je tam asi tak všechno. Ještě je vlastně v uličce, při příjezdu k náměstíčku do jednosměrky, market Konzum (před ním je pošta). Jinak je i kolem náměstí pár malých obchudků s potravinama a drogerií.
Z jídel mám vyzkoušenou akorát pizzu. Narazili jsme na pizzabar. Je v uličce před směnárnou(směr od náměstí), prodávají tam jak čtvrtky (1 kus 8kun) tak celou pizzu. Je obrovská, má asi 60 cm a vyjde na 64 kun.
Určitě se vám tam bude líbit, je to krásný ostrov.
Přeju hezkou a slunečnou dovolenou.
Re: Murter
16. 08. 2005 10:34
2 Peťka: Díky moc za info.
avatar Re: Murter
16. 08. 2005 12:05
Po Slanici je na Murteru ještě koupání v zátoce Vučigrade a Veli dolac (jména podle mapy 1:100 000). Na konci obce Murter ve směru na Tisno se odbočí doprava. Pláž je malá, klesání dna pozvolné, dál jsou kamenné plotny na kterých se nechá ležet a nebo se leží v přilehlém borovicovém lese. Je zde i malá plážová hospoda.
Re: Murter
16. 08. 2005 14:25
to se jmenuje (dle mapy) Čigrada a pak je mali a veli doci. To jsem vycetl na mape, ale každopádně je to určitě ono a dík za info.
Re: Murter
22. 02. 2006 10:04
Máte někdo zkušenosti s obsazením Murteru v druhé půli června? Je tam bezpečná možnost ubytování na blind? Kolik tam v tomto období stojí AP pro 6 lidí?
Re: Murter
02. 03. 2006 15:10
Ubytování není problém , hodně volných app. ale dál od moře. Já jsem platil 50e, v první lajně.
Re: Murter
02. 03. 2006 15:15
to socan:
Tu první lajnu jsi chytil na blind nebo jsi měl rezervaci? Máme s sebou děti a tak bych nerad klopýtal bůhví kam.
Re: Murter
02. 03. 2006 15:21
Rezervovanou dlouho dopředu, vloni jsem si to objednal na letošek.
vasek
Re: Murter
02. 03. 2006 16:40
Já tam prijel predloni jenom na 5 dní a bez problemu jsem sehnal ubytovani asi 300 m od plaze Slanica.Bylo to za 50Euro hned prvni řada.
Re: Murter
03. 03. 2006 11:18
Chtěl jsem se ještě zeptat, jak to vypadá v červnu na plážích okolo Murteru a obzvlášť právě na Slanici. Na netu jsou fotky připomínající mraveniště, ale doufám, že jsou z plné sezóny. Díky.
avatar Re: Murter
03. 03. 2006 13:17
Alda
Rok 2003 konec června - pláž Slanice hodně plná, je to úzká zátoka s písečným a pozvolně klesajícím dnem, vedle je hned kemp.
Re: Murter
03. 03. 2006 13:31
to Petr (nebo kdokoli):
Jaké je tam alternativní koupání? Krom Slanice jsou už jenom betony a šutry? Myslím pláže, na které se dá dojít pěšky (nechce se mi trmácet autem) a které nejsou úplně divoké, tzn. možnost občerstvení. Někdo tu psal, že se dá ostrov objet autem a vybrat pláž dle vkusu, ale rád bych měl apartmán blízko takové, která mi vyhovuje.
avatar Re: Murter
03. 03. 2006 15:02
to Alda
Po Slanici jsem byl ještě na Murteru v zátoce Vučigrade a Veli dolac (jména podle mapy Jadranské pobřeží 1:100 000 - mrkni do nějaké mapy ve stejném měřítku). Na konci obce Murter ve směru na Tisno se odbočí doprava. Pláž v zátoce Vučigrade je také malá, klesání dna pozvolné, je zde navezený štěrk. Je zde i malá plážová hospoda. V zátoce Veli dolac a dál směrem k zátoce Kosirina je pobřeží kamenité, někde jsou kamenné plotny na kterých se nechá ležet a nebo se leží v přilehlém borovicovém lese. Tady už to pro malé děti moc není.
Prostě není to na Murteru takový, jako je tvoje oblíbené Tučepi, myslím tím přístup a velikost pláží. Zase na druhou stranu na sklanatém pobřeží je nádherně čistá voda.
Re: Murter
04. 03. 2006 08:43
to Petr:
Díky za info, asi to zkusím. Mapu mám 1:300.000, takže toho moc nenačtu,ale vidím mezi Murterem a Tisnem vyznačenou pláž. Čistá voda je super a skály taky, v tom "mém" Tučepi (je vidět, že máš přehled o fóru) není při šnorchlování celkem nic k vidění. Ještě bych poprosil poslední věc - jak je to tam s ježky? Boty do vody mě trochu děsí :-))
avatar Re: Murter
06. 03. 2006 13:21
to Alda
Jestli jsou přímo na těch výše zmíněných plážích ježci, nevím, jen sem kolem procházel dál na kamenité pobřeží a tady ježci byly, ale dno tu bylo strmější, takže do vody stačilo skočit a nemuselo se chodit po dně. Pokud vím, možná mě někdo opraví, na písku ježci nejsou nebo nebývají, nemají se čeho zachytit.
Re: Murter
16. 03. 2006 15:18
Nějaká další pláž je popsaná i s foto na www....
Re: Murter
01. 04. 2006 12:57
ahoj, rozhodujeme sa kde stravit toto leto, zatial to vyzera na Murter a mestecko Murter, ideme 4 dospely a 2 3-rocne deti, vedel by mi niekto podat nejake objektivne info o vhodnosti resp. nevhodnosti danej lokality?

dakujem.hot smileycool smiley

delete@zmail.sk
leguán
Re: Murter
01. 12. 2006 17:48
AHoj. chtěla jsem se zeptat, byl někdo z vás v kempu Jezera? jaký je? co plážm vybavení,... díky moc.
Re: Murter
01. 12. 2006 18:00
a ještě jsem se chtěla zeptat na výlety s místní cestovní kanceláří - ceny - jako křeba Kornati, jestli to jde si zařídit výlet sami, nebo musíme s cestovkou. Krku bychom rádi sami,ale nevím, jak Kornati . díky za odp.
Anonymní návštěvník
Re: Murter
02. 12. 2006 22:20
Jezera je celkem dobry camp.Slusne a ciste sprchy a WC. V campu je restaurace a prodejna potravin.Koupani v campu nic moc. Plaz mala a clovek ma pocit, ze je u rybnika. Lepsi koupani je na okolnich plazich.
Re: Murter
03. 12. 2006 14:15
For Podgoranin: a jak jsou daleko ty pláže? Dá se prostě ráno sebrat a zůstat na ní celý den? rádi bysme šnorchlovali :-). A je vstup na ty pláže nějak zpoplatněný?
Re: Murter
08. 12. 2006 20:17
Kornati - viz auditko Kornati. Jen pro upřesnění - na Kornati nejezdí žádná linková loď, jen organizované jednodenní výlety - okružní plavby s koupáním. Samozřejmě jde se domluvit, že jeden den pojedete tam, přespíte v kempu a jiný den se vrátíte.
Jsou tací, kteří si půjčí malou motorovou loďku, která se hodí tak k plavbě po velmi uzavřené zátoce, v životě loď neřídili a že se vypraví na Kornati, že je to vyjde levněji. Pokud však nejsou dobře pojištěni, může to jejich pozůstalé stát dost velký balík...eye rolling smiley
Re: Murter
10. 12. 2006 12:43
ještě jsem se chtěla zeptat, když bysme se rozhodli pro výlet na kolách (cestovky je půjčují), nějak bysme se dopravili do Zadaru (dá se jet jednu cestu busem i s kolama? a jak je to s příplatkama?), je tam nějaká úschovna zavazadel, kde bysme je mohli nechat, abysme si mohli Zadar a pak i Nin pěkně prohlídnout? Minule jsme nechávali kola jen tak volně, ale to jsme byli na plážích, nechodili jsme do muezií a tak .
Nevěděla jsem, kam to napsat, chceme vyjíždět z Murteru
Re: Murter
24. 04. 2007 18:05
My sa chystáme na Murter tento rok uz 4. krát, ale prvý krát v hlavnej sezóne. Tak som sama zvedavá ako to tam bude vyzerať. Inak vždy sme mali šťastie na krásne počasie a relatívne teplú, ale zato priezračnú vodu. Je to čistučký ostrov, obyvatelia sa oň krásne starajú a má svoju neopakovateľnú atmosféru. Okrem spomínaných supermarketov je tak ešte jeden v Murteri pod značkou CBA. Čo sa týka ubytovania, radšej si dohodnite vopred, lebo len raz som tam videla pani s tabuľkou...ale tá mala predražený apartmán s klimatizáciou, tak asi preto zostala na ocot....Pláži je tam naozaj veľa, my vieme o troch s piešcitým dnom. Na Kornati chodia priamo z Murtera lode a Krka vodopády sú také nádherné, že vážne uvažujeme , že ju zase navštívime....O kempoch neporadím, my bývame v súkromí...
Re: Murter
30. 04. 2007 08:05
Ahoj,

chcela by som sa spytat, ci bol niekto na Murteri, v mestecku Betina, ci sa tam da kupat a ako to vyzera s plazami a vzdialenostami... dakujem velmi pekne
avatar Re: Murter
30. 04. 2007 08:36
d.o.m.i napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj,
>
> chcela by som sa spytat, ci bol niekto na Murteri,
> v mestecku Betina, ci sa tam da kupat a ako to
> vyzera s plazami a vzdialenostami... dakujem velmi
> pekne

pár obrázků vesnice Betiny zde:
[www.kacha.cz]
záleží, kde budeš bydlet,
když, tak pošli soukromou zprávu....
Re: Murter
30. 04. 2007 12:48
Najlepšia je pláž Slanica, ale je dosť preľudnená, v podstate tam zájdeš aj peši.Záleží, že kde budete bývať. Za parkovanie sa tam platí. Ale je naozaj krásna a pohodlná pláž pre malé deti a neplavcov, voda je dlho plytká a teda aj teplejšia...

Inak je tam veľa plážičiek, dokonca tiež s pieskovým dnom. Nám sa tam veeéľmi páči.
Re: Murter
02. 05. 2007 19:45
Prosim, nema niekto skusenost z cestovnou kancelariou LORI Tours z chorvatska, ktora pokryva ostrov murter... Ak ano, aka je ? dakujem za odpoved...
avatar Re: Murter
02. 05. 2007 22:47
Ahoj nemáte nějaky kontakt na apartman za Slanici, v té slepé ulici??? díky Bob
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 183
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.