Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Mesto Pag na ostrove Pag.

Autor roza 
Mesto Pag na ostrove Pag.
20. 02. 2013 14:43
Nenašla som tu žiadnu tému týkajúcu sa ostrova Pag.
V júli tohto roku tam ideme. Je to zvláštny ostrov a zvláštne letoviská, také divokejšie ako inde. Ideme k mestu Pag, viac ako kilometer od neho, kde sú síce pláže ale malé a bez tieňa. Ak tam niekto bol, ozvite sa prosím. Nikde sa nedá o tomto mieste nič konkrétne dozvedieť.
Re: Mesto Pag na ostrove Pag.
20. 02. 2013 19:25
Pag je překrásný ostrov s nádhernou přírodou,mohu jen doporučit.Byl jsem tam dvakrát,jednou jsem bydlel v Novalje a podruhé právě asi 1km od centra Pagu,v soukromém hotelu Tony.Sice mě pláže tak nějak nezajímají,ale tady u tohoto hotelu a všech ostatních v zástavbě za městem nebyly nic moc,ale měly pro hosty lehátka a slunečníky.Překrásné pláže jsem viděl za městečkem Metajna.Známá je také velká rušná pláž Zrće nedaleko Novalji.Já jsem tam byl spíš za přírodou a v tomto směru naprostá spokojenost.M.K. FOTKY
Re: Mesto Pag na ostrove Pag.
20. 02. 2013 22:54
Fotky som už prezerala, keď som hľadala nejaké informácie o Pagu.
Sú nádherné. Som rada že je tu na ne odkaz. Pag som si vybrala i kvôli prírode a žiadne zábery na nete ju nepriblížia viac ako tieto fotky. Dokonca sú na nich i stromy, ale možno jediné na ostrove, preto na fotkách nepózuje ani jeden vtáčik.
avatar Re: Mesto Pag na ostrove Pag.
21. 02. 2013 18:54
Rozi, čti tady.
a tady

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: Mesto Pag na ostrove Pag.
22. 02. 2013 00:15
[www.jpeg.cz]
[www.jpeg.cz]
[www.jpeg.cz]
[www.jpeg.cz]
[www.jpeg.cz]

" Městem " Pag jsem jen projížděl do kempu Šimuni a tady jsem " objevil " pro mě kvalitní pláž + moře , byl jsem tam jednu noc z pátka na sobotu a nedalo se spát .. diskotéka , tak jsem se musel utlumit a ráno rejdovala manželka do Povljany kemp Tomi a tam to bylo teda hustý na dva prsty .
Chtěl bych tam dát na konec nějakého šmajlíka , ale bojim se , aby jste neodhalili moji povahu , až na to březové pivko , tak dobrý , mě už v tomto směru neni pomoci .. [www.jpeg.cz] a to se ted v poledne musim dost krotit .
Re: Mesto Pag na ostrove Pag.
22. 02. 2013 10:16
No, hanbím sa. Viackrát som prezerala tieto stránky a nič, absolútne nič som o Pagu nenašla. Asi som už ohlúpla, pretože neviem prísť na to prečo som nič nenašla.
M.K. mi ukázal prekrásne zábery miest ktoré sú obyčajným turistom neznáme, Bomiňo ma upozornil na všetky témy o Pagu, Mira sem dal podrobné fotky miesta kam pravdepodobne pôjdeme. Tak som rada že som sama nič nenašla, takto pokope by som to nikdy nemala. Ďakujem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil roza (22. 02. 2013 10:19).
avatar Re: Mesto Pag na ostrove Pag.
22. 02. 2013 13:23
Roza, když budeš vyhledávat přes vyhledávací okénko vpravo nahoře, je lepší si kliknout na rozšířené vyhledávání a tam si zkontrolovat - upravit, že chceš vyhledávat za celou dobu fóra a zrušit vyhledávání autora. Pak už jen měň ve vyhledat příspěvky slova stejná nebo nejbližší tomu co potřebuješ najít. Ale možná to znáš, tak potom se omlouvám za poučování.smileys with beer

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Mesto Pag na ostrove Pag.
05. 03. 2013 11:43
Ahoj, na Pagu sme boli na dovolenke v roku 2011, koncom júna, priamo v meste Pag. Môžem vrelo odporučiť. Priamo v meste (resp. cez most) je pomerne dlhá a široká pláž, ktorá v tom čase rozhodne nebola preľudnená. Na prechádzkach sme videli, že ďalej popri zálive sú malé plážičky, ale neskúšali sme ani jednu. Ako už písal iný užívateľ, krásne, viac menej divoké pláže sú v okolí dediny Metajna na druhom konci ostrova. Rozhodne to stojí za jednodňový výlet. Treba ísť úplne na koniec dediny a potom strmou cestou (stále asfaltka) ďalej cez kopec. Fotky si môžete pozrieť na google maps, fakt krásna scenéria, čisté more. Krátko sme sa zastavili aj v Novalji, ale tam to na mňa príliš veľký dojem neurobilo (boli sme len v meste a v prístave, nie na plážach) - také disco stredisko.
Samotné mestečko Pag bolo presne podľa môjho gusta - vcelku malé, s historickým centrom, zaľudnené tak akurát, bolo tam dosť možností sa najesť, ísť na kávu, alebo na pivo. V okolí aj na blízkej pevnine (NP Paklenica, mesto Zadar) je dosť možností na výlety Niekedy si to tam ešte asi zopakujeme.
Re: Mesto Pag na ostrove Pag.
07. 03. 2013 16:20
Já nevím, ale dle mého jsem byl v městě PAG na dovolené dvakrát, jednou ubytován ve městě a po druhé v části Bašaca, na ubytování ani píď pomluv, absolutní spokojenost s apartmánem, , byla možnost vaření a domácí sami nabízeli domácí suroviny od brambor počínaje , vínem konče, možnost procházky byla absolutně výsostná,několik metrů od ubytování na křižovatce byla konoba, která obsolutně svým provozem či hlukem nevadila nejvíc, větší problém byly vodní motorky od lidí z Táborska, kdy si mysleli že pobřeží je jejich ale mě upoutala možnost procházky na Bašacu a osamělý fíkovník na severní části , fakt užasný, zralé čerstvé fíky a kolem sebe pohled k nezaplacení, městská pláž, sice hlava na hlavě ale možnost stínu a nedaleko konba, na Bašace malé kousky skalnatých míst při moři jako privátní pláže, spíše mini ale o tom to je prostě své soukromí, kdo špacíruje dál tak i možnost kostela , ale ty Pažské slavnosti ty také mají své okouzlení, tak že opět mít možnost tap na rozhraní červenec -srpen opět Pag, Pag je jednička. Jo a na nábřeží pečená vůl tak skutečně ten neměl s bílím kruhem absolutní chybu, nikde jinde jsem nejedl tak dobrého pečeného vola:-)
Re: Mesto Pag na ostrove Pag.
03. 07. 2013 08:22
Dlho som tu nebola, pretože nebolo isté či na Pag vôbec pôjdem. No už mám pobyt zaplatený, tak snáď áno. 12. júla by sme mali odchádzať.
Pred 4 mesiacmi sem niekto dal odkaz na poľskú diskusiu s fotkami týkajúcu sa Pagu. Teraz to neviem nájsť. A neviem si uvedomiť, či som to prezerala v inej téme alebo v tejto. Ak niekto o takých stránkach viete, poraďte mi prosím. confused smiley
avatar Re: Mesto Pag na ostrove Pag.
03. 07. 2013 14:22
roza myslíš toto?
[www.cro.pl]
Re: Mesto Pag na ostrove Pag.
03. 07. 2013 19:39
Alesim, je to ono, ďakujem. Dúfam že mi tvoj odkaz nezmizne.
Je tam Klub milovníkov ostrova Pag, je to zaujímavé.
avatar Re: Mesto Pag na ostrove Pag.
04. 07. 2013 10:42
Dovolil bych si jednu poznámku pro ty, kdo přijíždějí na Pag (ostrov) poprvé a to trajektem z Prizny. Celý ostrov vypadá od pevniny jako jedna velká měsíční krajina. Když jsme tady se známými takto přijížděli poprvé, všichni už na trajektu volali, kam to proboha jedeme! Pouze skály a kamení. Asi něco takového Pag - trajektový přístav
Všechno se změní, když se přehoupnete přes hřeben ostrova na druhou stranu. Tuto vlastnost má většina severních ostrovů. Někde jsem se dočetl, že je to způsobeno častými studenými větry (bura) od pobřeží, kvůli kterým se na té straně ostrovů nedaří vegetaci. Pokud jedete na Pag přes most od Zadaru, najedete také mezi skaliska, ale nepůsobí to tak tísnivě.
Dnes bych však doporučil jet na Pag (určitě minimálně do jeho jižní poloviny) od Zadaru. Dálnice Vás zavede pár km od mostu a pak jedete pohodlně prakticky po rovině až do Pagu (města). Cesta do Prizny znamená z dálnice odbočit dříve a přejet pohoří Velebit. Nedovolím si odhadovat časové rozdíly.
Re: Mesto Pag na ostrove Pag.
04. 07. 2013 21:04
Přesně jak píše Radim,stejné pocity při první návštěvě Pagu.Já letos jedu jednu cestu trajekt,zpět přes most.Už se těším,Pag má své kouzlo.
Re: Mesto Pag na ostrove Pag.
05. 07. 2013 11:53
Vybrala som si Pag práve kvôli jeho jedinečnosti. Pretože nejdeme autom, boli sme odkázaní prispôsobiť sa ostatným a ísť do mesta Pag. Som rada a teším sa, ale ak by som mohla vybrala by som si pravdepodobne iné osamelé miesto, pretože ak už Pag - tak "se vším všudy", to znamená s prechádzkami po opustených miestach, a tak a tak.
Mesto Pag a jeho letoviská sú už dosť rušné. Práve som si prečítala - a dúfam že to nie je pravda - že na mestskej pláži Prosika sa denne kúpe niekoľko tisíc ľudí. Musí to byť omyl, inak by to bola katastrofa. confused smiley
Re: Mesto Pag na ostrove Pag.
05. 07. 2013 18:59
Tak to nevím jestli se tam koupe několik tisíc lidí,ale asi jich tam bude dost:-).Jednou jsem byl na vyhlášené pláži Zrče v Novalji na Pagu a stačilo mě:-) Nic pro mě,takže máme rádi opravdu klidné místa,letos klidné Mandre.
Re: Mesto Pag na ostrove Pag.
05. 07. 2013 23:22
Biela a modrá, to sú pre mňa farby Pagu. Je to nádherný ostrov.
Re: Mesto Pag na ostrove Pag.
22. 07. 2013 22:00
Zdravím,byli jsme na Pagu 2x,pokaždé Mandre...Privát 20m od moře,ticho,klid,čisté moře..Doporučuji hlavně pro rodiny s dětmi.Někde jsem tady na foru už dojmy psal,i s fotkama..Třeba hledat..Jo,a tu měsíční krajinu v severním cípu u vesnice Lun,tu je fakt třeba vidět na vlastní oči..:-)
Re: Mesto Pag na ostrove Pag.
26. 07. 2013 09:22
Vrátili sme sa z mesta Pag v nedeľu. Boli sme autobusom, takže sme boli nemobilné a žiadne výlety sa nekonali. Len 3-hodinový výlet malou loďou pre 15 ľudí, videli sme kúsok Pažského zálivu a kúpali sme sa na pláži na ktorú sa dá dostať len loďou. Počasie sme mali po celý čas letné a bola som za to vďačná, keď sme v sobotu odchádzali začali byť tuším horúčavy tropické a to je na umretie aj keď je človek pri mori.
Na Pag by som išla zasa. Veľa toho čo som mala naplánované pochodiť som neuskutočnila, pretože keď je pekne sme u vody a večer sa už nedá. Tak nabudúce ak bude možnosť a zdravie tak na Pag.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 234
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.