Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Živogošče - Malá Duba nebo okolí

Autor Mirrka 
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
21. 07. 2020 15:32
Figaro, tak to sme išli skoro rovnako, my sme včera prišli o 4h. ráno, môžem potvrdiť to čo píšeš počet ľudí tak 40% ako po minulé roky, tie rybárske večeri sa nerobia pretože nie sú povolené, nemyslím si, že by nebolo pre koho, počasie zatiaľ fajn, dnes 33st. áno voda nema tých 29st. ako minulý rok, ale je to znesitelné 23-24st a otepľuje sa, tie zmeny, čo si písal vyššie sa nás trocha dotkli, lebo práve na tie miesta chodievame, ale tento rok je to znesiteľné uvidíme čo bude ďalšie roky, ale verím že to tak zostane, chodím sem už 11rokov, ale sú tu aj vernejší spinning smiley sticking its tongue outCesta bola super, prázdne diaľnice išli sme cez HU Komárom, Sekesfervar na diaľnicu ale cez starý Gorićan, HR policajt sa ani nepozrel na to tlačivo na vstup, to mi hneď podal naspäť iba si oskoneval pasy, to bolo všetko, zdržanie 3min, potom dotankované, WC pauza a valili sme ďalej. Tak príjemnú dovolenku, aká ŠPZ? My PN



Upraveno 2krát. Naposledy upravil berino (06. 07. 2022 23:44).
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
21. 07. 2020 18:07
Berino: ZV
Tvoj je ten strieborny XCeed zakrytý plachtou? Dobrý výber značky spinning smiley sticking its tongue out.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil figaro (22. 07. 2020 17:18).
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
22. 07. 2020 23:43
si dobrý detektívthumbs up smiley , ja som našiel dve ZV značky, jeden je Turan pri ceste dolu pri obchode, ale to nie si ty, ty máš modrú Kia Ceed , apartmány Galerijia, zo značkou sme sa trafili ale bývame skoro blízko seba, ako si ma našiel ?



Upraveno 3krát. Naposledy upravil berino (23. 07. 2020 00:01).
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
23. 07. 2020 06:22
Aby sme fórum nezahlcovali vecami od témy. Auto som si všimol ešte keď nebolo zakryté, pri ceste na kávu do reštaurácie Mala Duba. V reštike sa nič nezmenilo, stále tí istí čašníci, ktorí nás už za tie roky poznajú. Espresso celkom slušné. Za posledné 2 dni sa mi zdá, že pribudlo dovolenkárov.
Inak aj ty si dobrý detektív. Tak peknú dovolenku a hlavne bezproblémový návrat domov. Bez karantény smileys with beer
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
24. 07. 2020 22:06
Peknú dovolenku aj vám, dúfam ze ta bura nás len tak lízne, že to nebude nič veľké, ako na Istrii !
Doplnené: tak sme to tu ustáli v kľude vypršalo sa a malo by byť aj ďalej pekne, ale zase si to odniesol z Záhreb, ulice pod vodou, tetnto rok majú teda smolu, v marci 2x zemetrasenie, teraz zatopenie!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil berino (25. 07. 2020 11:43).
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
24. 06. 2021 08:30
Nebyl někdo ubytovaný u Tomislav Perič v Malé Dubě? Chystáme se k němu letos. Nebo nějaké novinky z Malé Duby pro letošek ?
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
24. 06. 2021 11:16
Ano, novinka, teplota vody pomalu stoupá......
Jinak Mala Duba se mi vždy líbila, když jsme přes ni procházeli. z jednoho Živogošče do druhého Živogošče a zpět.
Hlavně ta zátoka Vela Duba, Nádhera. Teda kdysi, teď nevím. Ale když jsme tam procházeli posledně, někdy před 7 roky, už tam byla hlava na hlavě, klídek pryč a FKK taky pryč.
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
01. 07. 2021 20:14
Odkiaľ si prechádzal z Poratu až do Blata ? Boli sme v Malej Dube 11 rokov po sebe , presne ako píšeš, začínali sme na pláži Velka Duba, ozaj nádherná pláž, kde sa tolerovala FKK tam vzadu, tiež sme tam chodili a jeden rok sme prišli a pláž FKK zrušená, samí puritánskí Poliaci a plno detí, tak sme chodili na miesta medzi Dubou a Poratom ale tam spravili betónový chodník a už to stratilo svoje čaro, boli sme tam aj minulý rok, ešte sa to dalo na nuda, nebolo veľa ľudí, ale čo bude tento rok a čo sa zmenilo zatiaľ neviem !
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
02. 07. 2021 08:36
Od 14.7. by som už mal ležať v Malej Dube na pláži. Ak si teda vrchnosť a jeho Igorodie niečo nevymyslí. Podám potom hlásenie.
Berino: Súhlasím s tebou, že odkedy je z Duby do Poratu urobený betónový chodník nudisti to majú ťažké. Nie som žiadny puritán, ale sám som sa cítil nepríjemne (ako oblečený) a čumel som pod nohy, keď som stadiaľ viackrát minulý rok prechádzal na večeru do Poratu.
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
08. 07. 2021 00:16
Servus tak zase po roku,ten istý apartmán? no nám sa to nejak komplikuje, pracovné a rodinné povinnosti zatiaľ nedovolia, ak pôjdeme, tak asi až polovica augusta, no a obmedzenia môžu byť aj inde, nie len u nás, tohto sa nemusím báť, to máme vyriešené a ešte k tomu chodníku, pokiaľ si tade chodieval na večeru do Poratu, tak si nás tam mohol možno aj vidieťspinning smiley sticking its tongue out máme totiž radi západ slnka a zostávali sme tam až dlho do večeragrinning smiley
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
08. 07. 2021 11:39
Jj, apartmán stále ten istý. Tak nech ti to vyjde aj tento rok. Snáď sa situácia v auguste veľmi nezhorší. Zatiaľ, čo som pozeral webkameru z móla Malej Duby, nie je to tak preplnené.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil figaro (08. 07. 2021 11:40).
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
13. 07. 2021 10:34
Odpověď pro Chorvatak

Zdravím, u pana Periče jsme byli v r. 2009. Ubytování bylo pěkné, ale jsme zvyklí večer posedět(žádné vyřvávání do pěti do rána). Pokud jsme si po desáté večer povídali na balkoně, okamžitě nás okřikoval, abychom byli tiše, takže to nebyla dovolená úplně podle našich představ. Jinak by to bylo super, ale to okřikování bylo otravné, hospůdky tam byly v tu dobu dvě, takže jsme večer chodili tam, ale potom jsme si chtěli dát sklenku na balkoně, když děti usnuly a to nešlo, protože okamžitě bylo z přízemí: Ticho tam hore.
Doufám, že se vám bude líbit vícsad smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil EiSi (13. 07. 2021 10:37).
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
24. 07. 2021 08:04
Hlásim, že v Malej Dube všetko po starom. Naplnenosť kapacity na cca 60-70% v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi, ale viac ako minulý rok, kedy sme boli dopoludnia na pláži 4 osoby. V obchodíku Studenac už majú aj samoobslužný kávovar na kávové nápoje (espresso, cappucino, čaj, čokoláda a pod.) s kávou od Tchibo. Kávu si pripravíte podľa želania a zaplatíte pri pokladni ako za iný potravinový tovar. Predaj ovocia a zeleniny na móle trochu modernizoval. Je možné kúpiť aj čerstvé bylinky v kvetináčoch ako napr. bazalka, tymián, šalvia, rôzne druhy chilli papričiek, bobkový list.

Rybárske večery sa nekonali. Zákaz kvôli korone. Počas nášho pobytu však mali dvakrát vystúpenie miestni hudobníci v rámci kultúrneho leta. Pred sezónou trochu rozširovali v Malej Dube pláže (videl som cez web kameru), ale v realite to nejako nebolo viditeľné.

V okolitých dedinkách Blato a Porat tiež nič nové. Pláž Veľká Duba v prevádzke aj s bufetom. Celodenné parkovanie auta na Velkej Dube 60 Kn.

Najviac bolo samozrejme českých dovolenkárov hneď potom bosniakov a tiež domácich chorvátov z vnútrozemia. Občas nejakí slováci a poliaci.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil figaro (24. 07. 2021 08:09).
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
26. 07. 2021 19:36
Nebyl náhodou někdo ubytovaný u paní Ante Vuinac v Blatě?
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
26. 07. 2021 23:21
Ahoj Figaro, tak ako, ešte si v Dube? ten kávovar bol v obchode už minulý rok, mám taký dojem, keď sme tam boli, čo počasie aké je-bolo a čo more, voda teplá ? píšeš obsadenosť asi viac ako minulý rok, minulý rok to bolo super, klídek hlavne na tých "našich" miestečkách spinning smiley sticking its tongue out tak dúfam, že aj tento rok tam nebude promenáda !
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
27. 07. 2021 10:56
berino: už mám po dovolenke, Vrátili sme sa 23.7. v piatok. Voda bola teplá 25-26 stupňov. Počasie nám vyšlo aj keď dva dni sme mali pod mrakom. Teplota vzduchu 28-31 st., čo nám vyhovuje oveľa viac ako vysokánske teploty nad 30 st.
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
28. 07. 2021 10:19
Marta29: Co by vás zajímalo?
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
10. 08. 2021 23:38
Niečo niekto aktuálne z Malej Dubi ? Počasie, teplota mora, koľko ľudí ceny ???
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
31. 01. 2022 17:42
Dobrý den, nemáte někdo zkušenost s ubytováním v apartmánu Gnejc ? Jedeme letos v červnu na týden . Jak je to tam s restauracemi a obchůdkama ? Díky Standa.
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
01. 02. 2022 10:59
S apartmánom skúsenosti nemám, ale malo by to byť hneď pod cestou. Obchodík jeden, reštaurácia jedna. Pri móle predaj ovocia a zeleniny. Nič viac. Na veľký nákup treba ísť do Makarskej. Viac reštaurácií je vo vedľajšom Porate a hlavne v Blate. Prechádzka cca 30 min.
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
05. 06. 2022 14:00
Dobrý den,nemáte někdo typ na ubytovani v Malé Dubě pro 2 dospělé a 2 děti a malý pes.Ne moc daleko od moře. Děkuji.
Termin 4.-9.9.
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
12. 06. 2022 11:10
Zdravím, jedeme počátkem července do Živogošče Blato. Kam jezdíte na větší nákup, kde je nejblíže nějaký supermarket?
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
12. 06. 2022 11:32
Makarska: Lidl, Studenac, Konzum, Plodine, Tommy



Upraveno 3krát. Naposledy upravil figaro (12. 06. 2022 20:39).
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
12. 06. 2022 16:45
a Kaufland...
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
23. 06. 2022 10:56
Dobry den.Mate niekto skusenosti s ubytovanim v Apartmánoch Andrija - Živogošće Blato.Dakujem za odpoved.Tonda
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
23. 06. 2022 11:11
Prepačte,neviem čo to urobil počitač.Ohlasil že adresa je nedostupna a ked som pozrel na forum bolo to tam poslane 4x.Ešte raz prepačteTonda
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
23. 06. 2022 21:58
Upraveno
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
15. 07. 2022 23:41
v tomto vlákne kľud ,ešte aby to bolo aj v reále, čím menej ľudí, tým väčší kľud,aspoň teda tam kde to potrebujemespinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
16. 07. 2022 20:13
Hlásim aktuality z Malej Duby. Nie je to až tak preplnené ako som sa obával. Klasika najviac českých turistov, viac poliakov ako po iné roky. Slovákov veľmi poskromne. Ceny išli hore. Zmrzka 12 Kn, pivo 24-25 Kn, espresso 12 Kn, cappuccino 15 Kn.
Voda v mori zatiaľ čistá, žiadna pena alebo ešte niečo horšie v nej nepláva grinning smiley
Počasie super slnečné 32-34 stupňov.
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
19. 07. 2022 00:30
Môžem potvrdiť co píše Figaro, obsadenosť tak na 80% ako mali "najlepu sezonu", za nás dobre, najviac CZ, potom Bih ale rozmnožili sa tu PL, čo tak veľa nebývalo, SK ozaj málo, Figaro ak by si išiel od teba hore na pravej strane pod stromami žltá Xceed KE značky, naša krvná skupina, ak ho nájdem ho dám s ním reč, ceny som, zatiaľ nezistovaľ, čo týka reštiky a obchodu, ale najpodstatnejšia vec, prečo tu chodíme je more a to bolo dnes super, krásne, teplé, čisté, bez žiadnej peny a niečoho iného, aspoň na tých "našich" miestach, neviem, či pomohli články na internete, čo sa popísali, bodaj by to nebola pravda ! Dnes je tu Rybársky večer, ryba a víno, znova po dvoch rokoch, idemo, tak čo Figaro, nájdeme sa tam??? 2



Upraveno 2krát. Naposledy upravil berino (19. 07. 2022 09:55).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr , PH
Hosté: 59
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.