Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Živogošče - Malá Duba nebo okolí

Autor Mirrka 
Živogošče - Malá Duba nebo okolí
27. 06. 2005 18:59
Ahoj, byla bych moc ráda, kdyby někdo , kdo byl v Živogošči, v Malé Dubě nebo v okolí písnul, jaké to tam jesmiling smiley Máme to za 12, vím, že už se brzy dočkám, ale tak nějak se stejně nemůžu dočkat a moc ráda bych si početla nějaké tipy na výlety do okolí, jak se vám tam líbilo a taksmiling smiley Díky smiling smiley Mirka
Zdravím Mirku, byli jsme v Malé Dubě u pana Pincoliče v roce 2002. Jeto malá vesnička přímo u moře pod magistrálou.Byly tam dvě restaurace, jeden obchod, malinkatá tržnice s ovocem. Napravo od sjezdu do Duby je kamínková pláž a dá se projít kolem moře až do Živogoště, nalevo spíše takový sráz. Nejlepší koupání bylo v zátoce Vela Duba , je to pěšky kousek podél moře směrem na jih. Byl tam docela problém s parkováním - všechno na těsno. Jinak velmi klidné místo, za zábavou se musí jinde.Příroda krásná jako všude v této oblasti. Místní organizují výlety lodí na Hvar. Je to kousek do Makarské, byli jsme i v Dubrovníku. Pokud máte raději klidnou dovolenou, tak se Vám tam bude líbit. My jedeme za tři dýdny do Zaostrogu. Ahoj Jara
Radekk
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
28. 06. 2005 16:29
O.k Mala Duba je cajk
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
28. 06. 2005 16:30
Járo, děkuju moc za příspěvek a tipy, to jsem ráda, že místní organizují plavbu na Hvar, co jsme vyčetli na www.chorvatsko.cz, tak nejblíž jezdí trajekty z Makarské do Brače, ale tohle by se nám líbilo o moc vícsmiling smiley Mirka
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
28. 06. 2005 17:18
To Mirrka :
Restaurace je tam jedna. Ne dvě. Jeden obchůdek,jedna paní se zeleninou a ovocem a jeden kluk se zmrzlinovým boxem. Je to vyváženo tím klidem který tam je. Přirovnal bych to k chalupaření. Ráno vypustíte děti na náves a pláž a o půlnoci přijdou domů. Jedinou nevýhodou je že tam není klasická jadranská zmrzlina, ale pouze ledo nebo algida. Výlety na Hvar tam organizuje pan Ivo. Stačí zajít k němu do apartmánu. Nedá se nenajít protože má jediný apartmán který je přímo na pláži směrem na Živogošče. Na pláži vás stejnak budou oslovovat lovci duší až z Makarské. Nabídnou Vám výlet i s odvozem do Makarské. Není to ale moc vhodné pro malé děti. Doporučuji se projít okolo moře přes malebnou zátoku Vela Duba (je tam ale neskutečný svinčík) do Blata. Ten výlet ale opět není pro malé děti. Já jsem tam maximálně spokojený a vracím se tam už třetí rok. A to mám projeté HR od Krku až po Pelješac. Prostě klídek,pohoda a hezké pláže. Pěkně si to tam užíte.
Luděk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Mirrka :
> Restaurace je tam jedna. Ne dvě. Jeden
> obchůdek,jedna paní se zeleninou a ovocem a jeden
> kluk se zmrzlinovým boxem. Je to vyváženo tím
> klidem který tam je. Přirovnal bych to k
> chalupaření. Ráno vypustíte děti na náves a pláž a
> o půlnoci přijdou domů. Jedinou nevýhodou je že
> tam není klasická jadranská zmrzlina, ale pouze
> ledo nebo algida. Výlety na Hvar tam organizuje
> pan Ivo. Stačí zajít k němu do apartmánu. Nedá se
> nenajít protože má jediný apartmán který je přímo
> na pláži směrem na Živogošče. Na pláži vás stejnak
> budou oslovovat lovci duší až z Makarské. Nabídnou
> Vám výlet i s odvozem do Makarské. Není to ale moc
> vhodné pro malé děti. Doporučuji se projít okolo
> moře přes malebnou zátoku Vela Duba (je tam ale
> neskutečný svinčík) do Blata. Ten výlet ale opět
> není pro malé děti. Já jsem tam maximálně
> spokojený a vracím se tam už třetí rok. A to mám
> projeté HR od Krku až po Pelješac. Prostě
> klídek,pohoda a hezké pláže. Pěkně si to tam
> užíte.


Restaurace, mate pravdu jeletos jedna ale jsou novy majitele a vypada lepsi. Obhod, bohuzel neni otevreni a vypada ze letos nebude, je prodelecni a nikdo ho nechce.
Co se tyka vyletu, pan Ludek ma pravdu, mame dobrou nabidku a i slevy jsou mozne. Take nabidka na Rafting s dopravou a obcersvenim. Klidne se zastavte, nevadi ze nejste ubytovani u nas.

Dobro dosli a prijemnou dovolenou v Male Dubi a jinde preje

Ivo
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
28. 06. 2005 23:36
Tak nakukuju, co nového a vidím docela nemilou zprávičku od Iva, že obchůdek letos nefunguje? Jééé,to je škoda, tak jsem si malovala, jak ráno půjdu pro čerstvé pečivo pro celou familiji...chjo... A v Živogošči obchody jsou? Dá se tam dojít v pohodě pěšky s kočárkem? Nebo jiný typ? Nevadí mi pár kilometrů, ale abych je mohla chodit s prckem...Děkuju za případnou odpověď. Mirka
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
28. 06. 2005 23:38
To Ivos :
Ten zavřený obchod mě teda moc netěší. Lítat každý ráno autem pro čerstvé koblihy, chleba atd. ke snídani nebude to pravé ořechové. Jináč ani se moc nedivím že je to prodělečný. Takovej obchod může uživit jen jednoho prodavače.
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
28. 06. 2005 23:41
To Mirkka:
Pěšky teda určitě né. Tak půlhodinka svižné chůze tam a půlhodinka zpět. Určitě se tam ale bude dát s někým dohodnou a svézt se s ním na nákup nebo vám nakoupí. Vím že tam dřív zajížděla nějaká pojízdná prodejna nebo co to bylo. Třeba nám Ivo odpoví a dá radu jak to řešit.
Mirrka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj, byla bych moc ráda, kdyby někdo , kdo byl v
> Živogošči, v Malé Dubě nebo v okolí písnul, jaké
> to tam je Máme to za 12, vím, že už se brzy
> dočkám, ale tak nějak se stejně nemůžu dočkat a
> moc ráda bych si početla nějaké tipy na výlety do
> okolí, jak se vám tam líbilo a tak Díky Mirka


Dobro dosli, plaze jsou pekne (take nuda plaze), lidi je malo. Mame sirokou naidku vyletu na ostrovy, na Makarskou, take celodenni rafting...

Ivo
Mirrka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak nakukuju, co nového a vidím docela nemilou
> zprávičku od Iva, že obchůdek letos nefunguje?
> Jééé,to je škoda, tak jsem si malovala, jak ráno
> půjdu pro čerstvé pečivo pro celou
> familiji...chjo... A v Živogošči obchody jsou? Dá
> se tam dojít v pohodě pěšky s kočárkem? Nebo jiný
> typ? Nevadí mi pár kilometrů, ale abych je mohla
> chodit s prckem...Děkuju za případnou odpověď.
> Mirka


Nechtel jsem Vas zklamat a odradit, prijedte. Mila zprava je ze pro pecivo nemusite nikam, to doveze vzdy presne v 8.30 hod pekar primo z pekarny, cerstve a zajimave, levnejsi jak na Makarske (syrovy rohlik 2 Hrk, na Makarske 2,40, kobliha 2,50 a na Mak. 3 Hrk....). Zelenina se prodava na namesti.
Neznamena to ze obhod nakonec neotevre.
Dalnice je otevrena v celku!!!

Zdravim vse

Ivo
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
30. 06. 2005 00:07
S tím pekařem jste mě Ivo mile potěšil. Tisíceré díky.
cestovatel
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
30. 06. 2005 23:10
Letos jedeme do Male Duby, poprve.... Znate nekdo apartman Smiljana? Nasli jsme si ho na internetu, zaplatili zalohu a ted doufame, ze vse dobre klapne. Poprve jedeme bez cestovky. Co jsem si o Male Dube tady precetl se mi libi, jenom me mrzi ze tam neni slasticarna. Ta jejich zmrzlina mi bude chybet, denne jsem si obvykle dopraval dve konske davky :-(
Luděk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> S tím pekařem jste mě Ivo mile potěšil. Tisíceré
> díky.


Jsem rad kdyz nekoho potesim.

Ivo
cestovatel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Letos jedeme do Male Duby, poprve.... Znate nekdo
> apartman Smiljana? Nasli jsme si ho na internetu,
> zaplatili zalohu a ted doufame, ze vse dobre
> klapne. Poprve jedeme bez cestovky. Co jsem si o
> Male Dube tady precetl se mi libi, jenom me mrzi
> ze tam neni slasticarna. Ta jejich zmrzlina mi
> bude chybet, denne jsem si obvykle dopraval dve
> konske davky :-(


Nebudu hodnotit cizi apartmany, skuste a uvidite. Slasticarna neni bohuzel.

ivo
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
03. 07. 2005 13:47
Ahojky, vrátila jsem se z předdovolené, v Čecháchsmiling smiley A pan Ivo mě moc potěšil tím pečivem, faktsmiling smiley Máme přece jen děti a tak jsem moc ráda, že na místě pečivo koupímesmiling smiley Zmrzky je mi trošku líto, ale tu koupíme jinde na výletechsmiling smiley No už se nesmírně těším, máme to za 6!!!!thumbs up smiley

Díky Ivo a těšíme se k vám , co se týká výletů na ostrov, určitě bychom nějaký rádi podniklismiling smiley

Mirka
Mirrka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahojky, vrátila jsem se z předdovolené, v Čechách
> A pan Ivo mě moc potěšil tím pečivem, fakt Máme
> přece jen děti a tak jsem moc ráda, že na místě
> pečivo koupíme Zmrzky je mi trošku líto, ale tu
> koupíme jinde na výletech No už se nesmírně těším,
> máme to za 6!!!!thumbs up smiley
>
> Díky Ivo a těšíme se k vám , co se týká výletů na
> ostrov, určitě bychom nějaký rádi podnikli
>
> Mirka


Klidne se stavte a domluvime se na vylet.
Voda se trohu ohladila, pred par dnu byla 27 stupnu, a byli vlny tak klesla, dnes je 22 stupnu.

Ivo
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
04. 07. 2005 07:01
No téda, 27 stupňů, to bych si nechala líbitsmiling smiley)) No snad se ještě trošku oteplí, ale mě i tahle teplota vyhovuje, nejradši se chodím koupat brzy ráno, tak snad si někdo občas vezme na starosti naše prtě, abych se mohla cachtat v móři jen sama, za svítánísmiling smiley Ivo, my budeme bydlet v domku na pláži, tuším, že v katalozích se to jmenuje přímo apartmány Pláž, tchán se zná s majitelem, jezdí na to samé místo už několik let. Majitel se jmenuje tuším Goran? No asi se pletu...ale prý umí dobře česky, neb si několik mužů od vás prý vzalo české ženysmiling smiley)) Už se k vám moc těšíme, máme to za 5!!!!smiling smiley

Mirka
Jirka H
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
04. 07. 2005 23:34
Nejedete náhodou k Jelašům? V Živogosce? Tam jsme také byli a není to špatný. Hlavně pro rohlíky je to blízko....
Mirrka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No téda, 27 stupňů, to bych si nechala líbit)) No
> snad se ještě trošku oteplí, ale mě i tahle
> teplota vyhovuje, nejradši se chodím koupat brzy
> ráno, tak snad si někdo občas vezme na starosti
> naše prtě, abych se mohla cachtat v móři jen sama,
> za svítání Ivo, my budeme bydlet v domku na pláži,
> tuším, že v katalozích se to jmenuje přímo
> apartmány Pláž, tchán se zná s majitelem, jezdí na
> to samé místo už několik let. Majitel se jmenuje
> tuším Goran? No asi se pletu...ale prý umí dobře
> česky, neb si několik mužů od vás prý vzalo české
> ženy)) Už se k vám moc těšíme, máme to za 5!!!!
>
> Mirka


uz se voda otepluje a bude lepsi. Asi se pletete, jmenuje se Frane. Ano, ja taky mam take zenu cesku, nemuzu se stezovat.

ivo
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
06. 07. 2005 09:23
Ani Frane, ani Jelašovi, to by mi něco řeklo. No to je fuksmiling smiley Hlavně že to máme už za 3!!!!smiling smiley))) Tchánovci s naší dcerkou už se tam řítí autem, ale nehoní se, budou někde uprostřed cesty přespávat, tak jsem rádasmiling smiley Ivo, v jiné diskuzi někdo píše, že pod Živogoščem jezdí loď na Hvar za velice slušné ceny, je to ta tvoje? Prý to tam jezdí skoro každou hodinu... to by nemělo chybusmiling smiley Mirka
Mirrka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ani Frane, ani Jelašovi, to by mi něco řeklo. No
> to je fuk Hlavně že to máme už za 3!!!!)))
> Tchánovci s naší dcerkou už se tam řítí autem, ale
> nehoní se, budou někde uprostřed cesty přespávat,
> tak jsem ráda Ivo, v jiné diskuzi někdo píše, že
> pod Živogoščem jezdí loď na Hvar za velice slušné
> ceny, je to ta tvoje? Prý to tam jezdí skoro
> každou hodinu... to by nemělo chybu Mirka



Mirko, nevim kdo to pise, necetl jsem, ale jestli pise ze jezdi kazdou hodinu, tak to nemuze bit vyletni. Tusim ze to plete, to muze bit trajekt, je to za slusnu cenu, ale je to jen doprava do pristavu Sucuraj a nic vic. Vyletni lod ma nejaky program a vetsinou s objedem a vinem.

ivo
cestovatel
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
07. 07. 2005 23:07
Ivo, kdyz jste mistni, kde se da v Male Dube koupit nejlepsi domaci vino a kolik stoji letos litr? Predem dekuji za tip!
cestovatel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ivo, kdyz jste mistni, kde se da v Male Dube
> koupit nejlepsi domaci vino a kolik stoji letos
> litr? Predem dekuji za tip!


Velmi rad bych poradil, ale se zas nektery pusti do me. Je to jako s ubytovanim, tady ctu ze se da sehnat pekne ubytovani v srpnu za 10 EUR, je to proste blbost, pokud to neni "jajajaja" a chce spat pod sirakem a jezdit bez pasu a penez. Kdyz Vam reknu ze dobre vino se neda sehnat po 20 Hrk, hned se najdu takovy odbornici a radci, ze se da koupit za 5-6 Hrk. Pridte za mnou a poradim.
ivo

cestovatel
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
08. 07. 2005 00:04
ivos napsal(a):
-------------------------------------------------------
> cestovatel napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ivo, kdyz jste mistni, kde se da v Male Dube
> > koupit nejlepsi domaci vino a kolik stoji
> letos
> > litr? Predem dekuji za tip!
>
>
> Velmi rad bych poradil, ale se zas nektery pusti
> do me. Je to jako s ubytovanim, tady ctu ze se da
> sehnat pekne ubytovani v srpnu za 10 EUR, je to
> proste blbost, pokud to neni "jajajaja" a chce
> spat pod sirakem a jezdit bez pasu a penez. Kdyz
> Vam reknu ze dobre vino se neda sehnat po 20 Hrk,
> hned se najdu takovy odbornici a radci, ze se da
> koupit za 5-6 Hrk. Pridte za mnou a poradim.
> ivo
>
>


Loni v Baske Vode jsme kupovali litr domaciho vina za cca 15 Kun, coz mi prislo jeste slusne (20 Kun se mi uz zda docela dost, to by muselo byt super dobre), ale pry se da sehnat i za 10 Kun. Nebranim se tomu ochutnat vino od vsech v Male Dube, mam vino rad a budu na to mit dva tydny ;-) Rad se stavim i u Vas, pokud mi date adresu a budete to mit nejak oznaceno.....
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
08. 07. 2005 07:29
No to je dobrý nápad, vínečkosmiling smiley Toho už se taky nemůžu dočkat a doufám, že nějaké si odvezem i domůsmiling smiley Mě teda 20 Kn nepřijde tak moc, a určitě, když se koupí víc litrů, je nějaká sleva, ne? No asi je to tím, že když jsem na dovolené, tak mi moc nebaví pořád špekulovat, co kde stojí...no 50 bych nedala, ale dvacka mi přijde ucházející, pokud je to víno kvalitnísmiling smiley Máme to za 1!!!!! Huráááásmiling smiley

Mirka
Jednou jsme byli na Pelješacu a náš pan domácí si každý týden jezdil do nějaké vesničky ve vnitrozemí (alespoň mě to nepřišlo, že to bylo poblíž moře) pro víborné víno.
Vzal nás s sebou a koupili jsme si pár lahví. Stálo 10 Kuna/litr.
Bylo to nejlepší, co jsem kdy pila. Už nikdy jsem žádné tak dobré v Chorvatsku nepila (ani jinde). Bude to možná tím, že jindy kupujeme sami, jako turisti. Ale tenkrát nás tam ten domácí vzal jako své přátelé. Je to teda už asi 5 let, ale vzpomínáme na to vínečko do dnes.
Jirka c
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
08. 07. 2005 21:02
Tak jedeme začátkem srpna do Duby.Nevíte jak to tam je s novinama ?????Jsem zvyklej si ráno sednout někde na kafe a v klidu přečíst MF.Koupit chleba a pak v klidu posnídat.J.
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
09. 07. 2005 00:45
No MF dnes si tamm nekoupíš určitě. Nejblíž ji asi koupíš v Podgoře. Na kafe si tam sedneš jen do jedný malý restaurace. Když Malou Dubu k něčemu přirovnám tak je to asi takový jako kdyby si byl někde u nás na chalupě v malý vesničce, prostě klídek a pohoda.
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
09. 07. 2005 04:15
Luďku, přesně tak to líčí tchán, klídek, pohodička, ideál pro někoho, kdo nemusí turistický blázinecwinking smiley No máme to za 0!!! Za 5 hodin razíme na letiště, nějak nemůžu dospat, jdu si dát kafčogrinning smiley Tak až se vrátím, budu za chytřejšísmiling smiley Hlavně jsem zvědavá na ty pěší výlety z okolí...Loučím se a kdo jede také brzy, tak šťastnou cestu (si připadám na tomhle foru jak vyvrhel, pomalu, když nejedeme autem, hihismiling smiley))

Mirka
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 44
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.