Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

PODGORA

Autor čet 
PODGORA
04. 09. 2009 10:41
Zdravím všechny příznivce Chorvatska a zvlášť Podgory. Už mám sice dovolenou za sebou , ale musím napsat pár postřechů. V Podgoře jsem byl celkem 5 x za posledních 8 let. Rok od roku je vidět, že místní si letní sezónou zajišťují příjem na celý rok. Já jsem byl letos ubytovaný za malým přístavem v penzionu Vanja. Ubytování pěkné výhled jak na moře tak na pohoří Biokovo. O Podgoře se nemá cenu rozepisovat, kdo navštívil jistě ví o čem mluvím. Jen ty postřehy. Co se týče cen v restauracích je vidět, že už i češi nejsou za paštikáře a dokáží si svou zaslouženou dovolenou užít. Já s rodinou jsem měl zaplacené snídaně v konobě Klemič. Upozorňuji, že jsem to udělal poprvé a naposled. Snídani tvořilo několik gumových jako chlebů, malá marmeláda ( kterou jsem asi třetí den označil na spodní straně propiskou a do konce našeho 10-ti denního pobytu jsme ji ještě 2 x měli na talíři tu samou - nedala se polknout ) , na každou osobu dva plátky salám typ Junior a něco jako odvar kávy a neslazený čaj. No děs a hrůza. Na obědy a večeře jsme chodili po celé Podgoře. Všem může jen doporučit restauraci Vruja, která je hned vedle konoby Obala. Tři madíci, kteří nedělali rozdíl mezi Čechem, Němcem nebo někým jiným. Vždy usměv, rychlá obsluha a jídlo a pití bez chyby. Obvzlášť si moje děti 16 a 12 let vychvalovali polední menu. Jednalo se o grilované kuřecí plátky + hranolky a zeleninová obloha ( oparvdu bohatá ) a to vše za 30 lasiček. Já jsem si vždy dal točeného Tuborga za 16 a manželka 2 domácího vína .Já i manželka jsme na mořské potvory a tak si většinou dáme grilovanou chobotnici + oblohu a míchané maso pro oba za 90 kun.. Dále musím dodat, že před každým jídlem se dostávý předkrm zdarma a po jídle jejich specialita míchaná slivovice a nějaký sladší aperitiv. Dále doporučuji pizzerii u přístavu a zamozřejmě nesmím zapomenout na místní zmrzlináře z kterých moje děti nemohli spustit oči a několikrát denně je navštěvovali. Já společně se synen jsem byl na padáku taženým za člunem a to do výšky 220 metrů a oba nás to vyšlo ( upozorňuji že to bylo kolem 09:00 ráno) na 320 lasiček. No nic zdravím příznivce Jadra a už aby jsem jel opět směr Podgora. Jen pro úplnost byl jsem tam od 22.7.09 do 4.8.09 a co se týče teplot po celý pobyt bylo něco mezi 32-37 st. C.+
avatar Re: PODGORA
04. 09. 2009 12:32
čet:
četl jsi toto? [www.ihvar.cz]
Re: PODGORA
04. 09. 2009 21:25
asi ne
páč by nezakládal nové téma
Re: PODGORA
08. 09. 2009 08:08
Omlouvám se a už si příště dám pozor na to aby jsem nezaložil vlákno, které již existuje.
avatar Re: PODGORA
09. 09. 2009 10:52
...čet...
...netrefit se do vlákna ...to se nováčkům na Foru stává...já se někdy netrefím i dnes... prosím bez komentáře...mám na mysli vlákno...hahaha...
...no, těch 320 Kuna za 2 lidi na parasailingu je docela dost...i přesto, že to bylo...pokud to bylo 220 metrů n. m. v.
...a pokud jde o zaplacené snídaně v konobě Klemič...na podobnou úroveň si vzpomínám v penzionu Belmondo v Bašce Vodě ( přes bruntálskou CK...) to na osobu vycházelo k večeři cca 1/16 tina...kuřete... a propo jinak je Belmondo krásný penzion...
...grilovaná chobotnice + obloha a míchané maso pro oba za 90 kun to je...si myslím dobrá cena, zvláště, když Vám chutnalo...yawning smiley
...a...a...a... už valím ...a do tohoto vlákna tady nenapíšu ani řádku...pač vidím, že už se někdo chystá s červenou pastelkou...grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (09. 09. 2009 10:53).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 211
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.