Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ostrov Pašman

Autor Mia 
Mia
ostrov Pašman
01. 09. 2009 19:10
Boli ste tu niekto? Kde konkrétne, v ktorej lokalite? Ako ste boli spokojní - s ubytovaním, plážami, okolím...?

Je táto lokalita vhodná pre ľudí vyhľadávajúcich ticho a peknú prírodu?

uvítam akékoľvek rady a tipy. Ďakujem.
avatar Re: ostrov Pašman
01. 09. 2009 20:08
Bol som minulý rok, len na návšteve za bratom počas našej dovolenky v Omiši, 2 dni, konkrétne v dedine Ždrelac (sever). Ubytovanie - podľa konkrétneho domu, hneď vedľajší môže byť horší alebo lepší. Ceny prijateľné. Ticho áno, pokiaľ nevadia cikády, ako všade. Oproti Omišu tam boli komáre. Na pláž pešo cca 400m, na ďalšiu asi 1,5 km - pekná (panely, stupeň cca pol metra ďalej piesok. Podľa bratovych slov, nevedeli veľmi kam sa pozrieť, kam zájsť na výlet, čo by mne chýbalo. Večer sme zašli do väčšej dediny na ostrove Ugljan - Kuklica. Trochu ruchu. Je to však len krátka skúsenosť.
avatar Re: ostrov Pašman
02. 09. 2009 20:59
2007, 2008 Kraj, 50m od moře, z domu nebylo přímo vidět moře, ale to nahradil vztah s domácími a jejich vinným sklepem. Na pláži hospůdka se zmrzlinou, pláž plýtká, písečná, voda téměř bublající, pro děti ideál, žádní ježci, žádná diskotéka, v noci ticho, jenom občas v pátek nebo sobotu se v hospodě hrálo, nevařilo se tam, za kulturou nebo na večeři do Tkonu. Nádherné pěší tůry přes kopec na jižní stranu, kde je úžasný výhled na Kornati a na sever na Velebit. Ráno do Tkonu pro pečivo, ryby a na travaricu, zpátky, udělat na snídani rybky na roštu, k vodě a pak do sklepa pro čerstvé...
Ola
Re: ostrov Pašman
02. 09. 2009 23:25
V září 2007 jsme týden trávili na tomto ostrově, ve Ždrelacu, v apartmánu s fantastickým výhledem na Dugi otok. Na příjmení paní domácí si nevzpomenu, vím jen, že se jmenovala Marenka. Je to starší dáma, původem Slovenka, již dlouho provdaná v Chorvatsku. Byla naprosto úžasná, neustále nám nosila nějaké dobroty, velmi si oblíbila našeho tehdy tříletého syna.
Ostrov Pašman byl první týden v září téměř vymetený, pobývalo zde velmi málo cizinců. Bohužel nám tehdy nepřálo počasí, byla docela zima a taky zde nebylo moc příležitostí, co dělat. Pašman i Ugljan, jež jsou spojeny mostem, máte autem projeté a prozkoumané za dva až tři dny. Ale ten klid, pěkná příroda a opravdu milí obyvatelé vám vše vynahradí.
Taky neočekávejte klasické pláže, většinou jde o betonová mola nebo skály. Na některých místech je písečné dno. Klasické plážičky najdete v okolí městečka Tkon. Je zde také naturistický kemp, u kterého je pěkná písečná pláž.
Mia
Re: ostrov Pašman
03. 09. 2009 06:58
Ďakujem vám všetkým za postrehy, myslím,že by to mohlo byť pre nás to pravé orechové.
Re: ostrov Pašman
17. 06. 2012 10:28
Pro letošek ještě nemám vybráno. Ve hře je i několik robinzonád na jihozápadě Pašmanu. Pašman vůbec neznám. Mám obavy z průjezdností. Cestovka lakonicky udává- přístup autem obtížný. Tak nevím jestli je to jenom na "ótečko" nebo se to dá dát i normálním autem. Nemáte někdo nějakou informaci?
avatar Re: ostrov Pašman
17. 06. 2012 17:27
Ale jo, dá se autem. Pomalu a opatrně, ale dá. Za to výhledy stojí za to.
Re: ostrov Pašman
10. 05. 2013 23:20
Škoda, že tu nieje viac príspevkou o ostrove Pašman.Chystáme sa v auguste do dedinky Ždrelac a očakávám kľudnú dovolenku po minuloročnej Baške Vode.Chceme sa s rodinkou pozrieť na čo najviac miest aj na Ugljiane.
Re: ostrov Pašman
05. 08. 2013 18:13
Zdravím všechny. Už jste byli na dovolence na tom Pašmanu? A kde? Trošku to tam znám, v loni jsme byli v Nevidane a moc se nám tam líbilo. Letos jsme se chystali na stejné místo, ale bohužel jsem si přivodila úraz-komplikovanou zlomeninu a tak teď jen s lítostí pročítám toto fórum.
avatar Re: ostrov Pašman
05. 08. 2013 19:25
Jo, já sem dám fotky a příští rok se tam nehnu. To víš, že jo!tongue sticking out smiley
avatar Re: ostrov Pašman
05. 08. 2013 21:38
Luis , moje řeč , tak to má být , jsi správnej partizán, neprozrad nic , ani přátelům , zde na foru . Něco jako , když se ptali Mečiara na otázku a on odpověděl .... vjém , ale nepovjém , tak to je tvůj podobnej styl . Kdyby jsi tu Kači otázku přešel ..... tak by nikdo nepoznal tvoji " upřimnost " .Klidně si tam na tom Pašmánu " hni " .
avatar Re: ostrov Pašman
06. 08. 2013 15:30
Heuréka - je to ON ! Náš starý, dobrý Kalach Andrej. Není nemocnej, nevyměk !thumbs up smiley
avatar Re: ostrov Pašman
06. 08. 2013 20:33
Ahojte.smiling smileyR.
Jo,jo...každý máme nějakou tu svou úchylkusmiling smileysmiling smileysmiling smiley. Někdo chce být někde schovanýsmiling smiley,někdo zase nevyměksmiling smiley...no a já - mimo jiné - si píšu ty poznatky z cestsmiling smiley.
Tak už jsem si našla na příští rok motivační název mého povídání z Pašmanu: "Křížem krážem po Pašmanu - aneb - hledám Luise v apartmánu".
A dokonce jsem si už narychlo našla apartmány - jako výchozí body k hledánísmiling smiley... pokud sami dva s manželem - bude to totosmiling smiley :


A pokud s rodinou - bude to apartmán Ančasmiling smiley/Anca/ ve Tkonu:

avatar Re: ostrov Pašman
06. 08. 2013 23:10
Náš starý, dobrý Kalach Andrej. Není nemocnej, nevyměk

jo, ,jo...každý máme nějakou tu svou úchylku. -někdo zase nevyměk

hledám Luise v apartmánu

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Já ho hledat v Pašmánu - apartmánu nebudu , do Slavonic , to mam kousek , , možná by byl překvapen .

Chci tim jenom říci , nebo napsat , Luisi , já jsem v pohodě , ale co jsi Ty tady napsal za odpověd .[forum.ihvar.cz] ... tak promin , ale to těžce stárneš a jsi mimo přátel tady na foru , ani na ty srazy nejezdíš A to prý jsi byl snad i v televizi , tady bylo řečeno . Ztrácíš , jak se řiká půdu pod nohama , nejsi to Ty , něco Tě žere , jsem léčitel pomůžu , pokud bude třeba .
Jinak jsem v klidu , čekám , že mě klasicky zesměšníš ... ( bohužel Ti nemohu dokázat , že jsem " redy " ) , ale toto bych ti dokázal říci do očí . Že jsi přestřelil , to víš , ale šikovně jsi to nalepil na mě s tím , že jsem nevyměk - dávám k tomu L .
Co se týče Pašmanu .. tak jsem jel z Biogradu na výlet trajektem do Tkonu , pěšmo v 90 . letech a klidek , pohoda , koupaní samy na molu a nazpátek na trajekt jsem tady zakoupil domácí pálenku [maps.google.cz] s degustací a bylo tenkrát " vybíleno " .přiznávám .
avatar Re: ostrov Pašman
07. 08. 2013 10:02
... zdravo drugare Kalachu ... jako léčitel by jsi " stav redy " mohl dokázat ... telepaticky
smileys with beer
avatar Re: ostrov Pašman
28. 10. 2013 10:38
Pro mého kamaráda z Kraje na Pašmanu sháním kunčafty. Odkaz na kontakt pouze soukromou zprávou. Netřeba se lekat ceny, je nutno odečíst cca 15 euro provize pro adr..tic.hr.
Pro rejpaly : Nic z toho nejde pro mě, chci jenom splnit slib.
avatar
mdr
Re: ostrov Pašman
01. 02. 2015 17:43
Rero, nad Muscetem jsme taky už uvažovali. Byli jste tam? Je to opravdu taková samota, bez sousedů? Co příjezdová cesta, dá se tam přijet i běžným autem? Díky za každé info.
avatar Re: ostrov Pašman
01. 02. 2015 19:02
Mdr - zdravím. Musím Tě zklamat, nakonec jsem se rozhodla pro Brač - zdálo se mi, že když je Brač trochu jižněji položený, bude možná tepleji...Tak nakonec Ti asi Luis podá více informací o Pašmanu a lokalitách na něm...ale o tomto konkrétním apartmánu - to asi ne... smiling smileyR.
Pašman
11. 01. 2015 17:22
Ahojte,nebyl někdo z vás na Pašmanu?Koukala jsem na nějaké foto,docela mě to zaujalo.zajímalo by mě,jaké jsou tam pláže,zda taky nějaké malé,přístupné člunem a zda jsou tam velké vlny / otevřené moře??/Prostě budu ráda za každou informaci.Díky
Re: Pašman
11. 01. 2015 18:30
Je zbytečné zakládat nové vlákono. O Pašmanu je vlákno již zde
Re: Pašman
11. 01. 2015 18:40
vrag - na Pašmane, konkrétne v oblasti Ždrelac sme trávili dovolenku r.2013....Na Pašmane je 99% oblastí orientovaných smerom na pevninu, ale za to je krásny pohľad na Velebit...pláže sú betónové móla,oblázky a myslím, že v mestečku Tkon je aj piesok..pláž menom Sabuša je orientovaná na juh a nachádza sa na susednom ostrove Ugljan ( spojenie mostom )....
Veľmi kľudný/nádherný ostrov..spojenie s pevninou je trajektom - Tkon/Biograd na moru..Ostrov Pašman je spojený mostom s ostrovom Ugljan..Na ostrove sa dá podniknúť výborná cykloturistika petože nieje natoľko hornatý..Z mestečka Preko ( otok Ugljan ) je spojenie trajektom priamo do Zadaru..Určite doporučujem...
.....thumbs up

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Pašman
11. 01. 2015 18:41
jééj už som reagoval, ani som si to nevšimol thumbs up smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Pašman
29. 01. 2015 20:22
Asi pred peti lety o velikonocich-cyklistika, pohodova poklidna destinace, nam se tam libilo
avatar ostrov Pašman
02. 12. 2018 19:47
Zdravím všechny místní cestovatelky a cestovatele...
Mám dotaz, co ostrov Pašman ? Řeším hlavně dovolenou se psem ... vypadá to podle popisu na ideální místo. Mohl by prosím někdo kdo tam byl, napsat nějaké poznatky ?

Pelješac je pro pesana ideál ... ale ... něco bližšího by nebylo na škodu ...

díky všem za info .... už je čas něco rezervovat :-)
Re: ostrov Pašman
03. 12. 2018 16:16
Ahoj Michallle
Na Pašmane sme ešte síce neboli no zaujalo ma na tvojom príspevku, že hľadáš niečo bližšie a vhodné pre psa. My máme tiež doma veľkého drsňáka ( maltezák cca 4,5kg) a už po tretí raz ideme na Dugi otok a to hlavne kvôli tomu, že psi to tam majú vcelku super. Možno je to tým že sme natrafili na dobré ubytko s normálnymi majiteľmi ale podľa mňa v tom okolí bolo viac psov a ak človek dodržiaval že upracem po ňom čo z neho vylezie tak si behajú slobodne bez dozoru a nikto to nekomentuje - nerieši.
Re: ostrov Pašman
06. 12. 2018 13:49
Ahoj,
na Pašmanu jsme byli i s naším miláčkem /bloodhound 54 kg/ v září 2017 na robinzonádě. Pro dovolenou se psem ideální, málo lidí, malý provoz, možnost bezpečných procházek, v našem případě i stopování. Na Pašmanu je hodně robinzonád, ale těch, kam se nechá dojet autem je dost málo a tyto bývají již v měsíci říjen na další sezonu obsazené. Není problém nyní na Pašmanu objednat robinzonádu u moře, kam se od auta musí dojít pěšky např.200 metrů nebo je tam možno dojet pouze lodí. Letos jsem to na příští sezonu prošvihl, tak jsem zabukoval robinzonádu na otoku Brač, kde mohu přijet autem až k domu, tak jsem zvědav. Nutnost parkování u domu je zapříčiněna množstvím věcí, které se jak pro nás lidi na robinzonádu veze, tak i pro velkého psa /žrádlo, misky, postroj, stopovačky, odměny, spací matraci atd./.
avatar Re: ostrov Pašman
19. 08. 2019 19:32
Tak doplním informace o Pašmanu, mohou se někomu hodit. Opravdu klidné místo, minimum cizinců, vesměs Chorvati ze středozemí. Místní lidé přátelští. Opravdu, takoví ještě nazkažení jako třeba na Makarské (tím nechci nikoho urazit, ale % těch co z vás chtějí za každou cenu vyrazit co se dá je na Pašmanu opravdu malé). Skvěle hodnotím ubytování, ale to je subjektivní, kde se kdo a za kolik ubytuje. Našli jsme opravdu krásný dům s veškerým vybavením, včetně pračky a myčky. Co nás zklamalo, byla NEupravenost pláží. Tam je co zlepšovat, ale dalo se to přežít. Pašman řadím mezi místa, kde se nám celkem líbilo, ale znovu asi už ne. Jinak pro dovolenou se psem značka ideál.
Re: ostrov Pašman
23. 04. 2020 12:16
Ahoj zejména jachtařům,
máte někdo zkušenost z poslední doby s bójkami v zátoce Soline sever a jih na Pašmanu?
avatar Re: ostrov Pašman
10. 06. 2022 12:29
Ahojte,neviete poradiť samotný menší dom -robinzonádu na Pašmane/Uglajne ,kde sa dá prísť autom s "normálnym" podvozkom ? Nie SUV,Offroad...
Nemusí to byť priamo k domu,aspoň niekde v blízkosti cca 300-400m so zabezpečeným parkingom.
Vopred ďakujem spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: ostrov Pašman
02. 07. 2022 17:59
Hlavně jeď na Ugljan ... co mě říkali Chorvati, tak Ugljan je lepší místo než Pašman ... nevím, nebyl jsem, neviděl ... jak jsem koupil, tak prodávám ...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.