Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Na občanský průkaz?

Autor bobrlt 
ren
Re: Na občanský průkaz?
15. 04. 2008 19:47
Řeším situaci jestli je zapotřebí si vyřizovat pas. Byla jsem se zeptat v Čedoku a tam mi řekli, že nemají zatím žádné info o tom, že se bude moci jezdit zase jen na OP. Děti pasy mají pouze, my, dospěli. Vím na fóru je tady spousta příspěvku, ale je to tak na půl, jedni radí s pasem jiní zase, že není potřeba. Samozřejmě máme občanky letos nové. Prosím o radu, riskli by jste to?????
Re: Na občanský průkaz?
15. 04. 2008 20:59
5 rokov chodíme s manželkou do Hr bez pasu. Nik v ničom nelistuje ,len ukžeš a ideš. Teraz keď je Hr priatá do NATO a je pred bránami EU nebdú rušiť povolenie pre krajiny ktoré sú členmi EU.( Samozrejme to platí len pokiaľ necestuješ cez BiH)
avatar Re: Na občanský průkaz?
16. 04. 2008 08:00
Feri-tak to jsem nepochopila-celkem.Všichni se tady bavíme o tom že jedem s vlastníma dětma a že je máme zapsané do pasu a kdo ne tak je má v občance.
A ty tady cituješ úplně něco jiného.(tedy vstup dítěte do 18let bez rodičů a co má mít za potvrzení)
Já myslím že debata stála na tom-jestli je možné jet s dětma s OP a nebo zapsanýma v pase-nebo jestli musí mít vlastní pas.
A jak píše DOKY1-ani nás 3 roky nekontrolovali ani na jedněch hranicích(at to bylo Rakousko-slovinci nebo chorvati)Děti mám v pase zapsané-vozím sebou i občanky.
Nicméně nikdy nikdo na pas ani nesáhl natož aby ho otevřel.
Ale zároven tady píšu-nikdo není povinen to dělat jako já.Je každého věc jestli se mu chce vyřizovat pas pro 4leté dítě-nebo to riskne.
jíra
Re: Na občanský průkaz?
19. 04. 2008 17:56
Tak jsem byl na tom pasovém oddělení, ať mám jasno. Dostal jsem toto:
"Chorvatské zákony stanoví, že v případě dětí, které cestují na území Chorvatska spolu s rodičem a jsou zapsány v jeho cestovním pasu, je třeba, aby tento zápis dítěte v cestovním pasu byl rovněž opatřen fotografií dotyčného dítěte. Naše současná právní úprava takový postup neumožňuje a v minulosti byly zápisy dětí do cestovních pasů rodičů prováděny bez fotografie dítěte. Proto se doporučuje, aby dítě cestovalo na území Chorvatska na základě vlastního pasu."
Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí.
Výklad: 100 lidí tak děti bez problémů proveze bez pasu, 101 narazí na někoho kdo se špatně vyspal a jede domů. Bohužel.
avatar Re: Na občanský průkaz?
19. 04. 2008 20:03
Jíra-samozřejmě beru-ale podle mě věřím víc těm -kdo psali že je odkázali na chorvatskou ambasádu a dopadli takto

Jacesse
03.04.2008 07:34
Podobné otázky jako padají tady jsem si kladla taky. Tak jsem včera zavolala na informace Chorvatské ambasády. Velmi milá paní mi řekla, že do Chorvatska lze vycestovat i na OP s čitelnou strojovou zónou tj. zelená občanka. Jinak pokud máte dítě zapsané OP nebo v pasu, tak jej taky přes hranice pustí. Pokud budete chtít někdo kontakt na Ch.ambasádu, tak mi písněte, ráda vám jej pošlu.

kaspi
02.04.2008 13:30
Tak jsem byl taky na pasovém a taky mi paní tvrdila, že do chorvatska s dětmi jen s vlastními pasy!!!
Nicméně jsem volal na chorvatské velvyslanectví a tam mě tvrdili, že pro česko je vyjímka, že stále platí zápis o dětech v pase rodičů

Takže je to zase celkem debata o ničem.Pokud ti tady tvrdí že s dětma zapsanýma v pase jet nemůžeš(ale trvdí to jak jsem si všimla jenom tady na našich pasových odděleních) a Chorvati ti tvrdí opak-tak si můžeš vybrat komu věřit.
Já osobně jsem z těch co pas dětem nevyřizují-to už jsem psala(mám je v pase i v OP)
Budu se tvářit že věřím spíše chorvatské ambasádě-nakonec jedu k nim-tak by měli vědět co říkají o vstupu do jejich země.
Podle mě na pasovém oddělení ti řeknou že KAŽDÝ by měl mít pas překračuj-li jakékoli hranice států-ať se jedná o Chorvatsko či jinou zemi.
jíra
Re: Na občanský průkaz?
19. 04. 2008 22:09
To není jen informace pasového oddělení, ale ministerstva zahraničních věcí, volně dohledatelná. Moje žena komunikuje pracovně s anglickými i jinými úřady, v telefonu vše OK, žádný problém, vše v pohodě. Když to chce písemně, začnou se trápit, protože to musí ověřit, jestli není změna. Tak je to všude na světě. V telefonu jsem toho už slyšel... Já to nikomu nenutím, moje dítě pas má, není to žádný problém. Nechci tu tahat jak to probíhá na letišti, ale já si to nelajznu ani autem. Zažil jsem, když mě nechala chorvatská celnice ( nijak mě nepohoršuje, dělá svou práci) vyložit všechno z auta a prohlížela věci i tři spící děti. Tím nestraším, jen mi to za to nestojí. Tak už s tím otravovat nebudu, když je to debata o ničem. Hezkou cestu s pasem nebo bez.
Re: Na občanský průkaz?
20. 04. 2008 00:45
Promiňte, ale jde o princip. Pokud vás chtějí na kterékoliv celnici(přechodu) nebo "v Schengenu", vlastně kdekoliv, perlustrovat(česky "jebat"winking smiley, můžou tak učinit jak s PASEM, tak s OBČANKOU. Tam, kde po vás chtějí PAS, dejte jim identificard(tedy občanku), pokud remcají vysmějte se jim a vyhrožujte ambasádou a policií. Pokud jste turisti a nepácháte zločin, NIC se vám nestane. Dost důležité jest nevypadat "podezřele". Jak s pasem, tak s občankou. Důležité je se nebát, milión Čechů jede do HR a 2(slovy dva) mají potíže na čáře, nebo někde, ale ani těm nakonec hlavu neutrhnou.
avatar Re: Na občanský průkaz?
20. 04. 2008 07:54
ivoš,Jíra-ono je to asi opravdu o náhodě.štěstí nebo jak to jinak říct.
Když si zajdeš na vlákno o pokutách-je to to samý.Někdo je v klidu-jezdí do Chorvatska X let a měl vždycky klid a pohodu.Někomu se stane že má nepříjemnou zkušenost s policajtama.
Na vlákně o jídle ti napíšou že jim vybrali auto-a vyházeli maso a salámy-jinýmu ani v životě nekoukli do kufru.
Vždycky je to o tom na koho narazíš.A upřímně-stát se může cokoli-a nejen kvůli pasu a OP:
Já asi vypadám nějak extra nezávadně-nikdo po mě nikdy nic nechtěl pár let dozadu.
A i kdyby chtěl-je mi to fuk.Mám pusu a vysvětlit a dohodnout se jde podle mě všude na světě.
A jestli by chtěli vyložit auto?At chtějí-nevozím jídlo,nepašuju chorvaty do čech ani čechy do chorvatska,nevozím nic co se nemá.
Zvyk mám-už nejednou jsme v minulosti na hranicícu ukazovali i pouzdra s mýdlem jestli něco nepašujem.(v itálii jsem pomalu vytlačovala pastu z tuby aby byli spokojení)
No-nemyslím že by to byl hlavní problém co se dovolený týká.
Jsem soudná-a vím že když pojedu jinam-tak pas je normální.Ale zatím mi to pro jednu cestu za rok do Chorvatska přijde fakt zbytečný(když uvážím že informce zda ho mít nebo ne jsou 50-50%)
Ale to ja fakt jen můj názor!yawning smileyUrčitě to nemusí takhle mít nastavený jiní.
Re: Na občanský průkaz?
20. 04. 2008 09:13
To REN.Chtěl bych upozornit,že Chorvatsko není v evropské unii,takže doporučen pas v každém případě protože záleží jen na hraniční kontrole
co budou požadovat.Za sebe mohu říci,že za posledních deset let jsem pouze ukazoval pasy z okna auta a nyní totéž dva roky dělám bez jakékoliv kontroly s OP,byť pas sebou vozím.Jak se říká náhoda je blbec-pardon.A že mi mnozí potvrdíte,někdy si Vás nikdo nevšímá a pomalu bez zastavení projíždíte.Ale jak jsem viděl auto nacpané k prasknutí a totéž na střeše jen tak neprojede.
avatar Re: Na občanský průkaz?
20. 04. 2008 10:02
Vašek:potvrzuju-ukazuju pas(manžela můj) děti mám v něm-nikdy se ani nezeptali(OP vozím taky a mám tam děti taky-pro sichr a taky samo jedu kus cesty doma v čr-tak je normální mít OP sebou kvůlli řidičáku)
Co se týká těch kontrol-stalo se nám-že před nám němci už dvakrát otvírali auto-sice žádný extra čistky-ale přece jen-listovačka pasem-kufr(sice zběžně ale bylo to)
My za nima ani skoro neukázali pas.
Loni před nám Holanďani s malým miminem-asi tak cca rok.Kufr plnej kočárku-plenek (kdo jezdí miminem ví kolit toho tahne)
Museli vystoupit i s miminem-vyložit kufr.
My za nima-zase nic.
Na zpáteční cestě němci-zase je kontrolovali-my projeli s pasem otevřeným za okýnkem.
Já fakt nevím čím to je-bud jsme měli leta štěstí-nebo jsme natrefili na celníky co maj rádi čechy-nebo vypadáme tak blbě nevinně a rodičovsky.
Re: Na občanský průkaz?
22. 05. 2008 22:27
Nevíte jestli by mohl být nějaký problém při ubytování v hotelu když budu mít jen občanku? Vždycky chtějí pasy, tak jestli by nemohli dělat nějaký problémy. Díky
Re: Na občanský průkaz?
22. 05. 2008 22:50
Když se jelo poprvé na OP, tak se domácí divili a kroutili hlavou ... Další roky už úplně samozřejmě berou na přihlášení naše OP. Takže v hotelu to nebude jinak - tuti fruti. smoking smiley

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Na občanský průkaz?
23. 05. 2008 15:45
Já se přidám taky s jednou radou.
Než odjíždím tak si okopnu OP jak můj tak manželky popř. dalších a nebo cest. pasy. Doklady máme uloženy hluboko v úkrytu na hotelu či privátu.
Na veřejnost nosíme pouze tyto papíry. Jak v loni a i před loni jsme byli kontrolováni Chorvatskými policisty.Bylo nám umožněno podat jim vysvětlení že se bojíme krádeží a proto u sebe máme pouze tyto okopčené papíry a pokud chtějí ať jdou snámi na hotel či privát a tam jim pravé doklady ukážem.
Nikdy jsme neplatili pokutu, nikdy s námi nejednali tak že by vybočili z pravidel slušného chování, a dokonce i pochopili že je to pro nás menší zlo než nám doklady ukrást.Zejména v destinacích, které mají daleko k našim úřadům a víme že v Chorvatsku se za vše platí.
avatar Re: Na občanský průkaz?
23. 05. 2008 16:42
Fousač-nám se zase nikdy nestalo za poslední3roky že by nás někdo někde chtěl pasy.Ani policajti-ani ve směnárně nikde.A přiznám se že pokud někam jedem na výlet-většinou ho má sebou jen manžel k řidičáku.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 214
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.