Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Čeho se nejvíc bojíte při cestě do Chorvatska?

Autor Pája2 
Čeho se nejvíc bojíte při cestě do Chorvatska?
08. 08. 2006 22:41
Přestože mám zánovní auto, tak mám pořád strach, že se mi pos.r. (pokazí). Viděl jsem na dálnici v Chorvatsku i v Rakousku stát lidi s otevřeným motorem, no nic moc třeba v noci. Nevím, jak bych to řešil - respektive vím, ale nedokážu si to představit. Byla by to pokažená dovolená, zaplatil bych za opravu tím, co bych si vezl na ubytování a jel bych zpátky. Zajímavé je, že vůbec nemám strach, že usnu za volantem.
No a samozřejmě mám strach, že to do mě někdo napálí. Viděli jste v televizi tu havárku v Malé Kapele - mohl tam být klidně někdo z nás!
Při zpáteční cestě tento rok my hned 2x dobře zalepilo. Na dálnici za Zadarem se na mě lepilo v noci nějaké auto, rychlost si hlídám, ale je možné, že sem tam člověk jede i rychleji, když chce předjet kamión. No a pak mě to auto předjelo a byli to policajti! No a za chvíli znovu to samé. Naštěstí mě nestavěli, ale měl jsem bobka, protože jsem u sebe měl už jen kuny na mýto. Na další benzince jsem zastavil a ti policajti tam oba stáli a pili kafe. Vždycky když po cestě vidím policajty, tak má žaludeční neurózu, nevím proč, protože nemám žádnou špatnou zkušenost.
Re: Čeho se nejvíc bojíte při cestě do Chorvatska?
08. 08. 2006 23:32
Opilých čarodejnic na koštěti, ty potvory vám lítaj všude confused smiley
Re: Čeho se nejvíc bojíte při cestě do Chorvatska?
08. 08. 2006 23:33
Já se bál cvoků co jsem potkal ve Slovinsku cestou zpět.Jel jako magor v levotočivé zatáčce mu to nevyšlo a vylít do vzduchu.Naštěstí bratránek co jel předemnou to strhl doprava.Jinak by to bylo hodně zlé.Myslel jsem si že se budu strachovat z možné poruchy auta(kadett 1,4i 1989) ale čím dál jsem byl byl jsem OK.Policajti mi také naháněli hrůzu ale za celou cestu tam a zpět jsem je viděl jen 1 u tunelu Sveti rok,měl v parádě kamion.Jinak nic.No super.
Ahoj my už se nebojíme ničeho,protože jsme snad zažili co se dalo.Jednu cestu místo natankování nafty jsme dali benzín,který jsme ale vyjeli.Jeden rok na dálnici v tunelu Svety rok se utrhl kryt u chladiče a prorazil ho.Jeden pobyt celý propršel(9 dní)a ve finále jsme za každou dovolenou platili pokuty za rychlou jíízdu.Byli jsme už 9 krát.Takže hlavy vzhůru vždy to nějak dopadne.
Tak to my se už taky ničeho nebojíme. Těsně před dovolenou bylo auto na generálce, ale přesto na rakouské celnici přestalo svítit světlo. Pokuta a shánět o půl noci někoho kdo nám to spraví, světlo je totiž zatavené a nelze se do něj norámlně dostat. Ráno v 8,00 hod jsme byli ještě pořád v Rakousku, sice už před Slovinskýma hranicema ale i tak. Děti dostaly hlad a já marně hledala tašku s jídlem v kufru.Měla se naložit jako poslední a manžel ji nechal stát na chodníku. Potmě ji prostě přehlédl. Musely vydržet na první benzinu. Když jsem dojeli na ubytování, domácí si špatně poznamenaly datum, místo 7 měli uvedeno 17. Sháněli jsem nové ubytování, když manžel konečně chudák vytuhnul a já šla s dětmi k moři, tak bohužel moře kvetlo, hnus. I další 3 dny, pak jsem to nevydrželi a odjeli níž, kde už to bylo v podě. Po cestě zpět, jsem stáli 3,5 hodiny na rozpálené dálnici, byl tam bourák. Potom před námi nákláďák roztrhal pneumatiku, dcera poznamenala-kdyby se to tak stalo nám. O 20 min později měla pravdu. Při výměně pneumatiky už jsme s manželem měli takové záchvaty smíchu, že dcery myslely že jsme se zbláznili. Přežili jsem a za týden jedem zas, jenom doufám, že tentokrát to bude klidnější!
2 Světlana: Pokud je to všechno pravda, tak je to teda "dovolená snů". Před deseti lety jsem zažil něco podobného (tehdy to měla být vyhlídková jízda pro příbuzné - máma a strýc). Začalo to na Lendavou slovinskými hranicemi - vyložit na vozík celý kufr. Ke všemu jsem tam měl ještě dvacítku kanystr nafty (tenkrát jsem jaksi přehlédl, že se tady z Maďarska jede kousek přes na PHM levnější Slovinskogrinning smiley). Již od půlky Maďarsko to začalo míň táhnout a víc kouřit (později jsem až doma zjistil, že to byla prasklá hadice u turba za pár stovek, na což nikdo tam nepřišel). Ale furt to ještě jezdilo i do kopců obstojně. Po celém pobřezí od Rijeky až po Primoštěn. Tam se však stala katastrofa. Abych vyhověl focení lačného strejdy jsem při výjezdu z Primoštěnu uviděl vyhlídku na kopci a chtěl na ní zastavit. Krajnice byla o něco níž což by normálně zase tak nevadilo, ale to jsem netušil, že na ní bude 20 cm dlouhý 10 cm vysoký špičatý kámen, který prořízl olejovou vanu jak plechovku od sardinek. Jen jsem viděl pak se kolem mě rozlévá černý olej a po mě zase studený pot. Naštěstí zrovna odtud vyjížděl jeden místní dolů do města, který mě vzal a za pár minut jsem byl zpátky s místním automechanikem. Nejdřív jsem si myslel, vanu sundá a zavaří, ale to byla naivita. Nakonec to po pár hodinách vyspravil nějakým tmelem, což vydrželo i cestu zpátky a něco doma, než to začalo prolínat rychlostí 0,5/100. Horší bylo, že se stav plnění turba začal rapidně zhoršovat. Touha vidět jih (Dubrovník) však byla většíeye popping smiley Jih jsem absolvoval tím stylem, že jsem musel vždy počkat na kopci nad semafory na zelenou, pak ty hupy projet. Rozjet se do kopce byla šílenost s vydatnou pomocí spojky. Taky max. otáčky ani ne 1500. Zpáteční cesta ze Splitu na Plitivce (především úvodní výstup do hor) to byla závěrečná špička. Po této dovolené jsem si připadal, že jsem zestárl pár let.
Nesmí se člověk na všechno dívat tak černě. Vždycky si řeknu, no mohlo to být horší. Do Chorvatska jezdíme 10 let, nejhorší byla ta loňská. To všechno je pravda. Ale ještě taky, je to tři roky zpátky, jsme obdobně urvaly výfuk. Oprava drahá, peněz nebylo, slepily jsem to fíkama. Můj mě za můj nápad moc nepochválil ale vyzkoušel to. fíky se nějak zapekly nebo co a na takto opravený výfuk jsem jezdili ještě další rok. Než jsem znovu jeli na dovolenou, to už jsem ho pro jistotu nechali vyměnit.
Ja sa najviac bojím seba, ako vydržím, keď dostanem počas jazdy 50 krát otázku mojich detí zo zadných sedadiel: "Ocko, už tam budeme ?".
Ja sa najviac bojim ceskych bezohladnych vodicov. Napr. tento rok stala na krajnici na dialnici ceska felicia a z nicoho nic len tak mi vosiel do jazdneho pruhu, keby som isiel 150 tak ho asi dovleciem na chladici domov.
Plně souhlasím s colorem. Jen bych ještě dodal, že nejvíce se bojíím těch českých řidičů, kteří mají na RZ nebo SPZ písmeno "A". Loni jsem se vracel z Biogradu a u většiny nehod, které jsem na Chorvatském, Rakouském i Českém území potkal, takzvaně asistovali čeští řidiči s RZ nebo SPZ s písmenem "A". Myslím, že všichni vědí o kho jde. Jinak se téměř ničeho nebojím.
Re: Čeho se nejvíc bojíte při cestě do Chorvatska?
10. 08. 2006 20:10
to Světlana:
grinning smileygrinning smiley s tím výfukem jsi mě fakt pobavila, je to bezva nápad, aspoň vím co dělat, až se nám, nedej bože, přihodí totéž thumbs up smileythumbs up smiley
avatar Re: Čeho se nejvíc bojíte při cestě do Chorvatska?
10. 08. 2006 22:59
To je hodně nechutné téma,
když zítra vyrážím s autem, které bylo v chorvatsku zatím 2x,sice jsme pokaždé přijeli OK, ale .......

Po prvé - měl jsem na skle úplně dole pod stěračem už rok malý "ďubek" od kamínku. Jak na to svítilo chorvatské slunce, něco se stalo a začal se rozlízat "pavouček". Cestou z5 se rychlostí 2cm/hod roozšířil skoro přes celé sklo. Jak jsem dojel domů, tak to už drnčelo. Druhý den výměna.

Po druhé - po cestě tam auto super OK, cestou z5 začalo vibrovat, napřed od 130nahoru, pak 120, pak už furt, sotva jsem dojel domů. Druhý den (optimista) jsem jel do práce a cestou řacha , naštěstí 500m od servisu a skončil jsem o pár tisíc chudší s novým homokinetickým kloubem + manžetami a pár blbostmi.

Po třetí - to se teprve uvidí confused smiley snad se nic nepo....

Zajímavé, jak jedu do Itálie nebo Rakouska tak autíčko drží no problemo...
To KAMARAD, veru tak najhorsi su s tym A a so slovenskym BA!!! Kamionisti v Madarsku su ohladuplnejsi ako vodici z A a z BA.
Re: Čeho se nejvíc bojíte při cestě do Chorvatska?
12. 08. 2006 12:44
Ale pánové, není v tom trochu závisti či zakomplexovanosti? angry smiley
Řidiči z velkých měst (A a BA) jsou "vyježděnější", pohybují se denně ve složitějších situacích apod. Z toho důvodu řeší problematické situace na silnici rychleji a s větším přehledem, mají v tom větší praxi. Pro ně je provoz "venku" pohodička. A navíc - 1/10 obyvatel Česka žije v A, takže opticky jich je hodně na silnicích (kolik je BA nevím). Kdo jste byli v A, vzpomeňte na shovívavost řidičů z A při vašich drobných chybách či nejistotě v tom pražském mumraji. Nechme toho, tohle vyčítání mi připomíná "paroubkovskou" rétoriku. To se jen někdo snaží vrazit do fóra klín mezi A (BA) a ostatní. Nedejme se!!! smoking smiley

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Čeho se nejvíc bojíte při cestě do Chorvatska?
12. 08. 2006 21:39
Jardo, něco na tom je......ale s tou politickou připomínkou začínáš do téhle diskuze vrážet klín mezi různé tábory voličů a je to přesně ten styl chování, který vyčítáš Paroubkovi (zřejmě jsi na druhé straně), ač je vlastní oběma táborům...v tom si nemají co vyčítat.
Re: Čeho se nejvíc bojíte při cestě do Chorvatska?
12. 08. 2006 21:52
OK, díky za kopanec, polepším se.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Čeho se nejvíc bojíte při cestě do Chorvatska?
12. 08. 2006 23:03
Hezky a pravdivě jsi to popsal Jardo.thumbs up
Re: Čeho se nejvíc bojíte při cestě do Chorvatska?
Autor: Jarda (IP zapsáno)
Datum: 12.08.2006 12:44

Ale pánové, není v tom trochu závisti či zakomplexovanosti?
Řidiči z velkých měst (A a BA) jsou "vyježděnější", pohybují se denně ve složitějších situacích apod. Z toho důvodu řeší problematické situace na silnici rychleji a s větším přehledem, mají v tom větší praxi. Pro ně je provoz "venku" pohodička. A navíc - 1/10 obyvatel Česka žije v A, takže opticky jich je hodně na silnicích (kolik je BA nevím). Kdo jste byli v A, vzpomeňte na shovívavost řidičů z A při vašich drobných chybách či nejistotě v tom pražském mumraji. Nechme toho, tohle vyčítání mi připomíná "paroubkovskou" rétoriku. To se jen někdo snaží vrazit do fóra klín mezi A (BA) a ostatní. Nedejme se!!!


Tak proč když vyjedu ze severu čech a jedu třeba až do Chorvatska, kam jezdí nejvíc čechů, tak všude kde je nehoda, kde sou v ní češi tak tam je vždy "A". Když umí řešit situace tak ryche, tak proč sou tak rychle rozmázlý? Když přijedu do Prahy a čirou náhodou do mě nenarazí "A", jak se tomu už několikrát stalo, tak proč "A" troubí když čekám na zelenou a nerozjedu se na oranžovou. Proč "A" dělaj ze sebe doma machry a jezděj jak prasat, a pak vyjedou z prahy a po jiných částech republiky jedou jak po.... a zdrřujou provoz. A proč v Praze řeší problematické situace? Že by proto, že ne každý tam umí jezdit a pak tohle nastává? Najezdim tisíce kilometru a to jak po Čechách, tak po Praze tak, ale i po Evropě. Ještě horší než "A" jsou snad Chorvatský řidiči.

Tím se nějak nechci dotknout "A"ček, ale jen musim souhlasit s "kamarád" a "color" a musim oponovat Jardovi.
Re: Čeho se nejvíc bojíte při cestě do Chorvatska?
13. 08. 2006 10:02
Že je v Praze (Brně, Ostravě, Blavě apod.) větší a hustější (= problematičtější) provoz, je snad objektivní fakt. Řidičů z A (BA) je víc, než řidičů z jiných měst, proto jsou "u každé bouračky v HR i jinde na světě", což je samozřejmě logický nesmysl. Musím asi doplnit svůj příspěvek - to, že "A" řeší "... situace na silnici s větším přehledem a rychleji ..." je bohužel v některých případech jen subjektivní pocit těch "řešitelů", kteří ve skutečnosti žádnými "mistry" nejsou. Tak jako jsou subjektivní zkušenosti Ziha s troubením (nezažil jsem nikdy), a když jedu po Praze, je opravdu velká šance, že do mne "náhodou" vrazí řidič z A (takový už je zákon pravděpodobnosti). Mám naopak (subjektivní) pocit, že řidiči v "B" jsou mnohem netolerantnější. Mám další (opět subjektivní) pocit, že řidiči "NB" jsou jen dvě kategorie - velmi nerozhodní nebo piráti. Ale to jsou přeci nesmysly a blbosti !!! Takto bych mohl pokračovat pomalu do nekonečna, ale vždy se jedná o lidi, a ti jsou všude stejní.
Negeneralizujme, přistupujme ke každému individuálně a bez předsudků, ať má značku A, B, C či D. Vždy za volantem sedí především řidič sám za sebe, ne Čech, Pražák, Blavák nebo jiná "národnost".

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Čeho se nejvíc bojíte při cestě do Chorvatska?
13. 08. 2006 10:33
Jardo, naprosto s tebou souhlasim.
Přátelé také bych se pokusil něco přidat, já jezdím hodně a projel jsem s mikrobusem celou evropu. S autem sem tam nějaký problém byl ale je třbe základní věci vozit a pak trošku spoléhat na pomoc bližního poř na asistenční služby..Ale čeho se bojím nejvíc jsou řidiči turisti kteří jedou na dovolenou a nedej bože jedou tak dvě až tři auta naráz..Většinou jsou to naprostí idioti kteří zapoměli asi mozek doma aby si ho na dovolené neupotřebyli..já byl v Dubrovníku za poslední dva roky asi 25x a jezdím po staré, takže to tam znám docela dobře ale vždy jeproblém předjet takovéhle turisty neb nemají nic lepšího napráci než vás mezi sebe nepustit ale protože to tam nezanjí tak jedou jak kdyb jeli poprvé začnete je předjíždět a všichnipřidaj takže z bezpečného předjetí kde vidíte že je kam se zařadit najednou zjistíte že už to nikam nejde..je mi z toho nablití jako by se pak již nikdy neměli vidět..a pak jsou také ´žasní turisti kteří se drží hesla že jedou na dovolenou tak nemají kam spěchat a kochají se krajinou ale že jsou třeba jiní kteří se kochat nechtějí a chtějí někam dojet to je asi nenapadne..jo není nad skromnou věc a to je sobeckost kterou oplývá snad dnes každý ale tolerance to se nenosí...Jednou jsem byl silně nabouán na dálnici jeden z těch co se nebáli že usnou usnul. bylo to v Rakousku a čechů jezdilo kolem moc ael žádnej nezastavil jen cizinci...Je to smutné opravdu moc...
Tak ať dobře dojedete a to bez poruch a nehod..a ještě jedna věc k překročení rychlosti v chorvatsku mnohdy ani nedojde a stejně za to zaplatíte a zkuste se tam s nima hádat že to tak nebylo když jedete již domů a on má Vaše doklady..smiling smiley)
V roce 1979 jsme jeli Š 1000MB do Bulharska přes Jugoslávii a na dálnici Bělehrad - Niš se nám zadřelo ložisko v dynamu. Mnozí českoslovenští turisté nám chěli pomoci a zastavili. Nakonec jsme to opravili a pokračovali dál.
Boj se kolon a nehod. Teď bych ale do Chorvatska už nejel - studená voda i místní říkali, že sezóna už skončila. Možná ještě u Dubrovníku je trochu teplá voda.

Jel jsem na Makarskou sobota - sobota. Vyjel jsem v pátek v 16:00 z Prahy. První problém byl při placení 0,8 Eura ve Slovinsku - kolona na 20 min. Přechod Macelj kolona 3 km. Před Krapinou dopravní nehoda, všechny auta zhasnutý - minimálně hodina zdržení. Novou dálnicí jsem chtěl jet za světla - 2 hodiny spánek. V 5:30 jsem byl u tunelu Velka kapela, zdržení 20 min, když jsem byl před tunelem udělali tunel jednosměrný k moři. Tunel Světi rok (zůstal obousměrný) zdržení 10 min. Makarska 10:00.

Zpatky jsem vyjel v 9:00 z Makarsky, jel jsem po starý - většinou kolona jedoucí 70, 80, 90 km/h. V radiu HR2 jsem slyšel kolona u Světi Rok 17 km na Split, 21 km na Záhřeb. Po starý v pohodě - dobrá silnice, hezčí krajina než z dálnice. Bez placení jsem jel až do Záhřebu, protože na HR2 hlásili 8km kolonu při placení dálnice ze Splitu. Před Krapinou placení mýtnýho - asi 1km kolona, Macejl v pohodě. Ve Slovinsku před Mariborem asi 20 min zdržení - kolony u semaforů, placení mýtnýho ve Slovinsku - zdržení asi 5 min. Do Prahy jsem dorazil o půlnoci.
Přestávky asi po třech hodinách na 10 min.
..jestli se chcete vyhnout fronty ve slovinsku kvůli 15km dálnice tak hned za přechodem Rakousko/Slovinsko sjeďte do Satijl an světlech do leva a pak pořád rovně..je to stejnej sjez jako by jste jeli na benzínku ale nesmíte do ní vjet z ní s epak již nevrátíte...a hodně také záleží na době.Když z Makarské vyjedete až tak v 21 - 22 tak minete všechny problémy a jedete po staré jak král nikde nikdo a když to trošku znáte tak mažete a za chvilku jste v Karlovacu...
Nečekal jsem, že se Jardu tak dotkne kritika na řidiče z A. Přitom jeho příspěvek, respektive jeho silně tištěná část ze dne 13.8. je bez jakékoliv kritiky a domnívám se objektivní. Je typické, že řada pražáků se domnívá, že jsou nejlepší, nikdo jim to nebere, avšak trochu více tolerance a ohleduplnosti by jim někdy neuškodilo. Jsou i jinde v republice řidiči vyježdění, mají najeto miliony km bez nehody po Evropě i mimo ní, ale tak agresivně a netolerantně jako někteří řidiči, ne všichni z A se nechovají. To je moje zkušenost a Jarda ať si myslí co chce to je jeho problém. Ovšem zatahovat do této diskuze o řízení auta politiku, Paroubka apod. je minimálně nevkusné.
Vodici z A a z BA su iba zvykniti na senafory. Az na ceste nevidia semafor tak nevedia co maju robit. Iba si ich vsimajte pri vasej ceste do HR. Uvidite ze zmatky na krizovatkych a cestach kde niesu semafory robia iba oni nik ini. Pravidlo pravej ruky im nic nehovori. Mozete pisat co chcete ale semafor je semafor a za tam nani ma brednost vodic z A a z BA.
U někoho tolik světílek na křižopvatce vyvolává atmosféru vánoc. Takže mějte se rádi a nikdo není dokonalý. Kdo z Vás neudělal chybu hoďte bodama. Ahoj Pavel
Re: Čeho se nejvíc bojíte při cestě do Chorvatska?
16. 08. 2006 00:15
JJako málý děti!!!!ten řídí tak a ten zase tak.Nechte to plavat a raději dojedte všichni v pořádku...spinning smiley sticking its tongue out
Re: Čeho se nejvíc bojíte při cestě do Chorvatska?
16. 08. 2006 00:31
To Giome
Jasně, tobě je jedno kdo ti zmrzačí děti?
Re: Čeho se nejvíc bojíte při cestě do Chorvatska?
16. 08. 2006 08:08
Kulajdo, když je někdo zmrzačí tobě, budeš určitě šťastnější, když to nebude řidič z A nebo BA ? Když zapínáš PC, zapni taky mozek !!! grinning smiley
Souhlas s Giome - jezděte jak chcete, jen ať je to ohleduplně a tolerantně k chybám ostatních. Jak píše Pavel56 - chybu (nechtíc) udělal už každý, kdo dělá chyby schválně (chtíc), je prase a na silnici nepatří.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 39
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.