Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

"Ceny paliv cestou do Chorvatska"

Autor jaksek 
jfk30 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> a určite tankovať v HR len na benzínkach INA.
> cestou tam som tankoval na dialnici v HR na inej
> benzinke (pamätám si len to, že bola žltočierna -
> bolo to pred 2 rokmi) ako INA.
> to čo som natankoval sa mi aj veľmi rýchlo míňalo.
> a pritom som išiel po dialnici stále rovnako
> rýchlo ako pred dotankovaním.
> cestou naspäť som tankoval už len na benzínkach
> INA.


Hele já měl s tou samou pumpou taky problém!!! Ty žlutočerný se jmenujou Tifon, ne? Tahle byla u Zadaru jak se začíná stoupat od moře těma serpentýnama do hor. Že by mi to žralo víc jsem nepozoroval, jelo to taky stejně, ale po pár kilometrech se mi rozvítila kontrolka emisí. Zastavil jsem, zresetoval to a za chvíli zase. Zkusil jsem to ještě v Rakousku 2x ale pokaždý se rozvitila znova. Až když jsem přejel ve Znojmě a v nádrži měl cca 10litrů, natankoval jsem plnou a znova zresetoval a od té doby se už nikdy nerozvítila. Takže to evidentně bylo benzínem... Může to být velký obsah síry, ale taky jiný svinstva....
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
05. 06. 2008 18:20
...

...ceny včera...
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
05. 06. 2008 19:00
Pedro
Co to máš za uto že ti to zobrazuje " zhoršené emise " ???
Dík Dáda
jfk30 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> a určite tankovať v HR len na benzínkach INA.
> cestou tam som tankoval na dialnici v HR na inej
> benzinke (pamätám si len to, že bola žltočierna -
> bolo to pred 2 rokmi) ako INA.
> to čo som natankoval sa mi aj veľmi rýchlo míňalo.
> a pritom som išiel po dialnici stále rovnako
> rýchlo ako pred dotankovaním.
> cestou naspäť som tankoval už len na benzínkach
> INA.

Loni jsem natankoval za Zadarem u stejné benzinky (Tifon) naftu.Po pár kilometrech při akceleraci se za mnou objevovali mračna dýmu.
Po návratu jsem tankoval v Rakousku a vše O.K.Takže snad ta INA.
dada211 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pedro
> Co to máš za uto že ti to zobrazuje " zhoršené
> emise " ???
> Dík Dáda

Ale to má každý auto povinně po roce výroby 2000 (EU) V USA už 1985. Systém EOBD hlídá emise (to je ta další lambda za katem)
-sleduje všechny díly které se podílejí na složení výfukových plynů
-umožnuje kontrolu těchto dílů vlastní diagnostikou
-používat standartní diag zásuvku přístupnou z místa řidiče
-chránit katalyzátor
-ukládat závady do paměti
-používat standartní kody závad pro všechna vozidla
-zobrazovat podmínky při ketrých závada vznikla
-ještě mnoho dalšího.

často se tato kontroka, nerozsvěcí, většina lidí ani neví že ji tam má, nebo neví co znamená. na chvíli ji můžete vidět při zapnutí zapalování
Je žlutá (povinně) a vypadá to jako kohout? ventil? někteří tomu říkají ponorka thumbs up smiley
pokud svítí - jsou zhoršené emise, popř je závada v regulaci emisí. Systém jede v nouzovém režimu, kdy případný výpadek některého ze systému nahrazuje daty z jiného systému. Pokud dotyčný systém se nedá nahradit, dosadí předdefinované hodnoty. Podle toho co to je auto může jet zcela normálně, ale může i škubat, chcípat, lítat otáčky atd. katalyzátor není ohrožen

kontrolka bliká - je přímo ohrožen katalyzátor.


konec přednášky smileys with beer
avatar
FAT
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
06. 06. 2008 09:06
Ja zase nemam dobry dojem prave z benzinu INA. Po natankovani som mal pocit, ze motor ide nepravidelnejsie a je hlucnejsi. Je to len moj subjektivny nazor nicim nepotvrdeny, diagnostika doma nemala nikdy v pamati ziadny zaznam o zavadach. Tento rok budem tankovat rozhodne na pumpach zvucnejsich mien (SHELL, OMV...) tych 50 litrov, ak bude aj o 3 koruny na liotri drahsich nejako to prezijem. INA je fakt najlacnejsia. Aj u nas SLOVNAFT predava velkoodberatelom a teda aj pumpam viac druhov paliva toho isteho obchodneho oznacenia, vsetky vyhovuju normam, niektore su ale kvalitnejsie.
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
06. 06. 2008 09:11
...souhlasím s FAT...smiling smiley
Aktuální ceny PHM v Chorvatsku najdete tady:
http://www.eviduj.cz/phm-v-cizine/
Na Slovinsku a dalších státech se pracuje yawning smiley
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
06. 06. 2008 16:16
Pokud jsem správně pochopil info na webu Shell, v HR tato společnost žádné pumpy neprovozuje. Tak teď babo raď kde tankovat. Ina ne, Tifon ne, ach jo...
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
06. 06. 2008 16:43
Alda:
- da sa tankovat aj na OMV
........Není z toho třeba dělat tragedii,kup v si HR jen tolik PHM aby jsi dojel do Slovinska nebo jiné značkové pumpě a tam doplň plnou.Je pravdou
že výkon motoru jak benzín,tak nafta není zcela ideální,ale ruku na srdce,děje se to i u nás.A také je pravdou,že to pozná řidič,který ten auťák má skutečně pod zadkem.Pedro dal profesionální odpověď.
D33
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
06. 06. 2008 16:52
To Fat
asi ano za ty leta jsem si všimnul že u INY bez fronty a u OMW je fronta včetně domorodců.
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
06. 06. 2008 16:58
Podle cen od Bessyho tak nejlepší cena je v Maďarsku ??? 1,15 B a 1,22N,sice Slovinsko tam nemá,ale je to nejnižší cena od ČR až po HR

MirekŠi
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
06. 06. 2008 18:56
...taky myslím, že maďaři mají v průměru nejnižší ceny...ale to jsou niance....podstatné, a tam už je to rozdíl...třeba na A2 v Rakousku cca na 100ém kilometru byl rozdíl v přepočtu takřka 4 Kč na l litr nafty proti ČR....ale to už jsou pumpa od pumpy...
...moje........zásady....
1)...nabrat plnou v ČR na hranicích na kvalitní pumpě
2) ...zásada...nebrat na firmě, kterou neznám...
3) ...nebrat na rakouské dálnici...
4) ,,,kdo vydrží...(třeba i s mezičerpáním) do BiH...tam je cenová bomba...tak vydržať...
...5) a vůbec...vydržať...smiling smiley
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
06. 06. 2008 23:22
Aktuální ceny lze najít stránkách www.petrol.si a www.ina.hr. Moje osobní zkušenost s tankováním: v Mikulově doberu do plné a pak tankuju až ve Slovinsku u malé pumpy před HR hranicí. Berou tam platební karty a ještě se mi nestalo, že by mě chtěli vzít na hůl, jak to někteří lidi z fóra popisovali. S tím si vystačím po celou dovolenou včetně výletů. Na zpáteční cestě beru benzín taky tam, nikdy jsem s motorem neměl žádný problém. Malá nevýhoda je, že tam mají otevřeno tuším jen do 20hod. Jinak non stop pumpa Petrol je ve Ptuji na Ormožské ulici. Kdo zvolí trasu přes Mureck-Lenart-Ptuj, má to při cestě. Platba kartou má tu výhodu, že na výpisu z banky přijde účet v přepočtu devizy střed, takže vždy jsem na tom líp, než kdybych platil hotově.
Na jihu byla OMV u Šestanovace když se jezdilo ještě bez dálnice.
Neměl jsem nikdy problém s benzínem nikde ani v Bosně (a tam tankuji pokaždé) jenom loni u toho Tifonu (viz výše).

Na to aby člověk pocítil nějaký rozdíl nekvalitního paliva - to už v tom musí být opravdu hodně svinstva... Motoru v podstatě ublížit nemůžete, na mazání to prakticky žádný vliv nemá, doby kdy benzín a v něm olovo mazalo sedla ventilů jsou dávno taky pryč. Jediný co můžete zničit jsou katalyzátor a obě lambdy (ty zejména). Další věcí je, že tam tankujete nejspíš jen jednu nádrž, takže něco kvalitního tam ještě máte a naředí se to. Vyjedete jen jednu nádrž a zase nalejete kvalitní. Ta jedna nekvalitní nádrž pokud neobsahuje látky které zlikvidují lambdy a kat i ve stopovém množství (např silikon) nic neudělá. Když do dieselu omylem natankujete benzín a včas si to uvědomíte, tak na plnou nádrž nafty to 10-15 litrů benzínu přežije. Opačně je to horší, na plnou benzínu to vydýchá tak 5litrů nafty a ještě to bude peklo... jen v nouzi, jinak tohle spíš vypustit.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
09. 06. 2008 22:52
Nejlevnější nafta byla ve Slovinsku( jediná otevřená benzinka OMV v Mariboru) za 1,198€, ale tam už asi letos moc lidí nepojedegrinning smiley
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
12. 06. 2008 23:38
ceny u petrolu ve Slovinsku :


cena velja od 03.06.2008
Super Plus 98: 1,198 EUR/L
Eurosuper 95: 1,187 EUR/L
Primadiesel: 1,298 EUR/L
PRIMA kurilno olje: 0,957 EUR/L
Avtoplin: 0,698 EUR/L

Kde najdu ceny v BiH a kolik tam stojí resp. a kolik km si zajedu /když bych čepoval v BiH) když jedu na Pelješac a jak je to tam s kvalitou nafty, nerad bych kvůli 300kč měl vstřikování včudu. díky
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
13. 06. 2008 00:04
Tak sem to našel tady máte ceny v Černé Hoře

Ceny pohonných hmot (6.6.2008)
Jugopetrol AD Kotor Cena v eurech
Benzín Super 98 1,25
Benzín bezolovnatý 1,27
Diesel D2 1,26
EKO Diesel 1,28
Ctirad napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ceny u petrolu ve Slovinsku :
>
>
> cena velja od 03.06.2008
> Super Plus 98: 1,198 EUR/L
> Eurosuper 95: 1,187 EUR/L
> Primadiesel: 1,298 EUR/L
> PRIMA kurilno olje: 0,957 EUR/L
> Avtoplin: 0,698 EUR/L
>
> Kde najdu ceny v BiH a kolik tam stojí resp. a
> kolik km si zajedu /když bych čepoval v BiH) když
> jedu na Pelješac a jak je to tam s kvalitou nafty,
> nerad bych kvůli 300kč měl vstřikování včudu. díky


Ceny v bih najdeš jen v BAM což ti je naprd. Oficialní kurs ti je taky naprd, protože přece nebudeš měnit E za ty jejich BAM. Já to přes ty jejich marky neřeším, u pumpy se zeptám kolik E stojí litr. Oni to neberou jako směnu, takže nepočítají poplatky nic... prostě E jsou tam druhá měna... Vyjde to vždy levněji než ve slovinsku. Pokud nejedeš trajektem z ploče, tak jedeš přímo kolem dvou BIH pump.
Beru tam pokaždý (od vzniku BIH) a neměl jsem problém (benzín) Jedna nádrž ti nic s vstřikováním neudělá... to bys tam musel nalít odmašťovadlo...
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
13. 06. 2008 16:41
Z Ploče nepočítám, že by sem jel, ale i tak když vezmu plnou v PRG tak nejedu 800km -snad nemám spočitáno - čekám na auto(vezmu tedy ve Slovin) a potom-v BIH, a BIH se nedá copak platit kartou?? a další to vjedeš do BIH v Kleku nebo Neumu a pak se zpátky vracíš do Chor?
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
13. 06. 2008 17:20
už jsem to tady jednou psal, beru na konci rakouska plnou od shellu, seru na cenu, holt si dám o pár (slovy dvě) točenejch míň, ale autíčko jede jak z praku, spotřeba pod 6 ( V70 D5 ), v chor. kdekoliv u INA ale přidávám poctivě kalíšek přípravku superdieseladitiv, a za dlouhý léta nikdy žádnej problém, bohužel až natankuju tu "kvalitu" u nás, tak se zase na rok zvýší mírně spotřeba.... tankoval jsem párkrát i v montenegro a žádnej problém, a ceny ? vážení chcem jet k vodě, nebo být doma ??? věřím, že cestou je již tolik čerpaček, že si každej vybere podle nálady a konta.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
13. 06. 2008 17:39
mirek12 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> už jsem to tady jednou psal, beru na konci
> rakouska plnou od shellu, seru na cenu, holt si
> dám o pár (slovy dvě) točenejch míň, ale autíčko
> jede jak z praku, spotřeba pod 6 ( V70 D5 ), v
> chor. kdekoliv u INA ale přidávám poctivě kalíšek
> přípravku superdieseladitiv, a za dlouhý léta
> nikdy žádnej problém, bohužel až natankuju tu
> "kvalitu" u nás, tak se zase na rok zvýší mírně
> spotřeba.... tankoval jsem párkrát i v montenegro
> a žádnej problém, a ceny ? vážení chcem jet k
> vodě, nebo být doma ??? věřím, že cestou je již
> tolik čerpaček, že si každej vybere podle nálady a
> konta.


A bereš Mirku12 naftu také v BiH nebo ne, mě nejde o peníze jen se ptám. Čím více info tím lépe.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
13. 06. 2008 18:06
neberu, ale jen proto, že mám nádrž 72 litrů a když ji vezmu v A plnou, tak s tím dojedu až do Budvy a tam je nafta taky dobrá, neměl jsem nikde v černý hoře problém, a ještě byla dobrá cena
Ctirad napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Z Ploče nepočítám, že by sem jel, ale i tak když
> vezmu plnou v PRG tak nejedu 800km -snad nemám
> spočitáno - čekám na auto(vezmu tedy ve Slovin) a
> potom-v BIH, a BIH se nedá copak platit kartou?? a
> další to vjedeš do BIH v Kleku nebo Neumu a pak se
> zpátky vracíš do Chor?

Já natankuju někde po cestě z PRG na hranice, pak ve Slovinsku (ale bacha, v noci tam mají ty pumpy ZAVŘENO, obvykle má otevřeno jediná v Mariboru). - to jenom aby sis to nezdramatizoval.... ale pokud vyjíždíš z ČR s celkem plnou tak to samo nehrozí protože v Mariboru máš tak pod půl... jak kdo ale to je jedno.. no a potom tankuju v Neumu - na konci je v kopci velká pumpa. Pak něco pojezdím po výletech a když jedu dom tak zase v tom Neumu a ve Slovinsku a doma. Pokud mi zbývají kuny, tak třeba i v HR, ale minulý rok jsem u Zadaru natankoval u Tifonu a to se tedy autu moc nelíbilo... Žádné dojmy... ono to nejede, spotřeba o 0,2 vyšší a pod..... kontrolka emisí byl jasný důkaz. Několikrát jsem po cestě jsem ji zresetoval ale svítila dokud jsem to zase v ČR nenaředil... Popisuju to detailněji v jiném vlákně...

Předpokládám že by se v BIH dalo platit kartou, ale já tam prostě položím E. Dělám trochu do počítačů a tak vím o bezpečnosti svoje... platím kartou, ale jsou terminály do kterých bych kartu nikdy nestrčil...

jestli čekáš na auto - tzn že bude úplně nové, tak to musíš počítat s vysokou spotřebou, syrový motor zejména prvních 3-5000km to je tak o 2 litry na 100 navíc... takže dojezd 800 asi není reálný ani u dieselu pokud to má běžnou nádrž +-50 litrů... a nechceš jen na hladové oko....
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
14. 06. 2008 13:08
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ctirad napsal(a):
> -------------------------------------------------->
> Předpokládám že by se v BIH dalo platit kartou,
> ale já tam prostě položím E. Dělám trochu do
> počítačů a tak vím o bezpečnosti svoje... platím
> kartou, ale jsou terminály do kterých bych kartu
> nikdy nestrčil...

zkus to trochu rozvinout o té znalosti bezpečnosti....
já platím kartami všude od doby kdy začaly...
nikdy něma problema...
je fakt, že přes BIH jsem nejel...
dík za rámcové info....
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
14. 06. 2008 19:45
Zdravím. V BiH, přesněji v Neumu, jsem tankoval a platil kartou již mnohokrát a ani jeden problém. Platím kartou Maestro Čes. spoř., zkontroluji pouze částku na displeji. Kvalita benzinu bez problémů a cena příznivá.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
14. 06. 2008 20:22
Čekám na 1,8TDCi Focus Combi a nádrž má 53l. Tak počítám, že si to veme tak 7-8l. Počítám, že vezmu plnou PRG, pak na hranicích u nás, pak Slovin, a pak BiH. by sem chtěl to tak to udělat a počítám, že bych všude platil kartou na co měnit (vlastně to se týká BiH resp. Chorv). Jen pls ty terminály rozved-tedy if můžeš .thumbs down
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
14. 06. 2008 20:26
Já natankuju u nás a pak až na místě v Gradaci.tongue sticking out smiley
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
14. 06. 2008 20:33
A to máš kolik km do Gradace(tj. Dalmacie nebo nahoře) - a jedes pres Slovin nebo Hung.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 179
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.