Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Split - Pelješac

Autor Gabča 
Re: Split - Pelješac
27. 06. 2006 23:07
Pro:Zdeny
My tam dorazíme ve čtvrtek 6.7. někdy kolem poledne.Vůbec to v Luce neznáme,jedeme tam prvně.My sebou vezeme 14ti letou pubošku a tříletou prďolu,která nosí dva culíky.Manža má bradku a já jsem blondýna nakrátko(tím myslím vlasy,ne rozum nebo mozek!!!).Kdyžtak se přihlašte,aspoň budeme mluvit kromě dětí taky s někým jiným!!!
Už se těšíme na skleničku!!
Tak šťastnou cestu bez problémů.
Ať žije Luka Dubrava!!!smileys with beercool smiley
Re: Split - Pelješac
28. 06. 2006 06:41
Karel z Ol.:
V kolik hodin budeme 24.7. odjíždět, nad tím jsme ještě nepřemýšleli, ale nemyslím si, že by to bylo nějak brzy ráno. Takže se zkus klidně zastavit, rádi předáme zkušenosti. Jinak jsme z Přerova, takže co by jsme pro krajana neudělali.
Re: Split - Pelješac
28. 06. 2006 17:24
DÍKY VÁM VŠEM, my se budem zastavovat v Luce potom ve Sreseu a kdyby i tam nic nebylo, tak to říznem do Žuljany. Když nebude zbytí, tak schrupnem v Perně u naší dřívější domácí....paní Gordany...ta má v domě víc apartmánů a dycinky tam nějaký místo bylo.
Trošku vám závidíme ten dřívější odjezd, ale zase až vy budete doma, tak my budem zase vyrážet...
Ale jedno vím jistě, že si to určo všeci užijem.
Rádi bysme zůstali v osadě s nějakýma krajanama, vloni v Perně vládli Maďaři a Poláci...tak uvidíme....
Ahojte...Karel...
Re: Split - Pelješac
28. 06. 2006 17:42
Pro Karel z Ol.:
Karle,škoda,že nejedete dřív!My bychom taky rádi měli poblíž nějaký krajany na vínko a na pokec.Ono s těma svištěma to jde pár dní,ale pak už člověk hledá špunty do uší,klapky na oči atd.A nejlepší "únik" je při dobré sklínce.
No třeba to vyjde za rok.Jestli se nám tam bude líbit,tak asi jinou lokalitu hledat nebudeme.Maximálně jinou osadu.Podle všech informací je Pelješac kouzelný místo,přesně podle mých představ o dovolené.My nemusíme žádnej bengál v okolí,na kávičku a na zmrzku nebo něco dobrýho si vždycky můžeme zajet,ale máme rádi klidné večery u moře a nesnášíme narvané pláže.
Takže si to hezky užijte,zvládněte cestu bez kolon a nervů.Já doufám,že projedeme v klidu jako loni.Ode dneška za týden už budeme na cestě!
avatar Re: Split - Pelješac
28. 06. 2006 22:21
To Gabča: Díky za nabídku, jedeme do Luky taky poprvé a taky se 14-ti letým pubošem a k tomu navíc 23 letou, která se nás pořád drží jako klíště. Vyrážíme v pátek v poledne (tento termín taky prvně) a snad nebudou cestou problémy. Moc se těšíme a určitě se stavíme. Zdraví Zdeny z KT.
Re: Split - Pelješac
28. 06. 2006 23:28
To Zdeny:
Tak to tam všechno pořádně obhlídněte,abyste nám mohli poradit.Budeme mít skoro týden zpoždění oproti vám.
Já už se nemůžu dočkat!!!!
Blaženka je na kraji Luky,je to takový bílý domek,alespoň podle fotek.
Tak ještě jednou šťastnou cestu!!!
avatar Re: Split - Pelješac
29. 06. 2006 22:29
To Gabča: Obhlídnem a pokud to půjde, dám vědět přes net. Slíbil jsem to již několika účastníkům fóra. Dnes jsem si dal cvičně na otočku Prahu a zpět,abych se trochu rozjezdil a zítra po vízu vyrážíme. Zdraví Zdeny z KT.
Re: Split - Pelješac
29. 06. 2006 23:16
To Zdeny:
Ježíši ty se máš!!!!!!!!!
Já jsem dnes nakoupila teprve jídlo a zítra už začnu dělat hromádky,abych už se dostala do tý správný nálady.Pokud to bude možné,budu ráda,když písneš na net,jaká byla cesta a jak je tam krásně!!!
Tak šťastnou cestu pokud možno s hladkým průběhem a bez problémů!!!
avatar Re: Split - Pelješac
02. 07. 2006 18:55
To Gabca: Tak jsme dorazili do Luky, je to tam super, pro nas maximalni oaza klidu.Na plazi nas bylo dnes asi tak 15 lidi. Boty do vody doporucuji. Vyjeli jsme v patek 12,30, zadne fronty ani zacpy, jeli jsme pres Neum, kde jsme dotankovali asi za 28 Kc, na miste jsme byli rano v 06,30 i se spanim po ceste.Vse v pohode jsme platili kreditkou Maestro od Ceske sporitelny. Ted jsme v Orebici, moc lidi a uz jsme nervozni. Voda ma tak 27 st, vzduch okolo 30 st..Zdravi a preje stastnou cestu Zdeny z KT. (je to trochu chaoticke, maji tu blbou klavesnici)
Re: Split - Pelješac
02. 07. 2006 22:32
To Zdeny z KT a zároveň od moře:myslím,že je to první příspěvek online z Chorvatska/a Pelješacu/.Zdravím,Zdeny,V Neumu jsi bral za tu cenu benz.nebo naftu?
Užívej fajn dovču,boty máme koupený.ČR místy pod vodou,místy pařáky
Re: Split - Pelješac
03. 07. 2006 07:58
To Zdeny: Taky už balíme,vyrážíme ve středu kolem 16. hodiny.Doufám,že hned jak dorazíme a trochu se zaklimatizujeme po dlouhé cestě,tak se sejdeme na kávičku a na vínko.Díky za online info!!!Hezky si to užívejte a hlídejte nám hezké počasí!!!
Bob
Re: Split - Pelješac
03. 07. 2006 19:26
Ahoj cestovatelé. Asi trošku s křížkem po funusu, zejména pro Gabču reaguji na příspěvky v tomto fóru. Na Pelješaci jsem byl 2 krát a letos se chystám po třetí. Cesta až do Splitu s vyjímkou Slovinska nemá chybu. Od Splitu je to dle mého názoru docela nepříjemné. Samá padesátka, pak ji zapomenou ukončit..., ale to je asi daň za krásný výhled na moře. Já osobně jsem jel poprvé až na Pelješac po vlastní ose a podruhé jsem využil trajektu v Ploče. Jednoznačně dávám přednost verzi druhé a to trajektu. Pravda...není to úplně nejlevnější, ale myslím si, že to stojí za to. Těch posledních asi 100 km co bych jel kdybych to objížděl po silnici je docela utrpení. Ne že by byly cesty nějak hrozné, to ne, ale po té tisícovce kilometrů toho má člověk který není na takové vzdálenosti docela dost. Ke konci cesty už je každý km hrozně dlouhý. Jinak se v Ploče u trajektu dá docela hezky posedět v hospůdce na břehu moře. Na Pelješacu je krásně, ale taky jak kde. Já budu v Boraku - Dingači, Bohem skoro zapomenutém místě. Pokud chci být na pláži sám...není problém. Stačí odplavat 100 metrů a celý den nikoho nevidím.....paráda. Nebudete tam někdo náhodou koncem srpna?
Re: Split - Pelješac
03. 07. 2006 21:08
To Bob: Vůbec nejdeš s křížkem po funuse.Např. já jsem vděčná za každou zkušenost.Odjíždíme pozítří a pořád nemáme jasno,jestli prubnem ten trajekt z Ploče.Já jsem pro něj,ale manža je hrdina a tvrdí,že to objede.Jenže stejně se rozhodneme na místě.Po nějakých 15ti hodinách jízdy toho budeme mít asi dost.Loni jsme jeli do Trogiru,což je o dost blíž a ta poslední hodina (řídila jsem já a všichni v autě chrněli) byla nekonečná a měla jsem co dělat,abych neusnula za volantem.My jedem do Luky Dubravy a zatím máme jen kladné ohlasy,tak doufám,že je tam krásně.Už se těším jak malé dítě.Jdu balit.Všem moc moc díky za všechny informace,je to super!!!!!smiling smileyhot smileyhot smileyhot smileygrinning smiley
Re: Split - Pelješac
04. 07. 2006 07:07
Na Pelješacu jsem byl několikrát, i trajekt jsem zkusil. Pokud jedeš do Luky Dubravy, tak si myslím, že trajekt nemá smysl. Časově to bude tak na stejno - když nebudu počítat čekání na trajekt. Na kilometry po souši to odhaduju na 70 km autem, z Trpanje to bude ještě cca 35 km. Navíc by ses připravila o průjezd ústí Neretvy (ovoce, zelenina) a Neumu (ostatní). Zkrátka doporučuji se vykašlat na trajekt - taky to stojí nějaké peníze.
kennedy
Re: Split - Pelješac
04. 07. 2006 09:06
Prosim Vas viem ze toto vlakno nie je o porovnavani ale bol by som rad keby my niekto pomohol-----Kde je najlepsie?Orebic,Baska Voda,Tucepi alebo Baska na ostrove Krk...Chcem len nazov ktore je najlepsie,najkrajsie,najlepsia plaz,a kde je najviac ludi...A ide my hlavne o krasnu prirodu
Re: Split - Pelješac
04. 07. 2006 09:40
Bobe budeme...ale jenom do 6.8.Jinak tam taky jedeme kvůli té pustině,o které píšeš.A ten klídekspinning smiley sticking its tongue out
resstless
Re: Split - Pelješac
04. 07. 2006 10:25
Pro Bob.
Muj bracha tam jede s rodinou někdy kolem 18.8. ale nevím to na den přesně a taky jedou do Boraku. Tak se tam možná můžete potkat
Bob
Re: Split - Pelješac
04. 07. 2006 21:32
Gabče - přeji krásnou dovolenou ať už pojedeš po souši, či trajektem.Jen ještě jedna malá rada pro případ, že by zvítězil trajekt. Nejprve se zařaď do pruhu který vede k nakládacímu prostoru trajektu a teprve potom si jdi koupit lístky. Byl jsem svědkem toho, že se tam Maďar a Chorvat málem poprali a rozbili si auta, protože jeden z nich se neměl vejít na trajekt.....bylo to dost drsné....no a nakonec se nevešel ani jeden :-) (když jsme posledně odjížděli po souši, tak nám 200 km cesta do Splitu, za přísného dodržování předpisů, trvala neuvěřitelných 5 hodin. Samá kolona a tak...)

Jiříkovi - ten klídek je tam k nezaplacení co? Čechů je tam celkem dost, jen malinká hospůdka mi tam chybí. Ta co tam je dá pivo jen k jídlu a na kiosek a lahváče moc zvědav nejsem. Jinak si to tam užij.

Resstless - My tam přijíždíme 24.8. Bude li brácha chtít pokecat, tak jsme ubytováni v baráku úplně vlevo dole, z pohledu z vyhlídky, hned po průjezdu tím vydlabaným tunelem....mimochodem, ten je špičkovej. Budeme tam bílou oktávkou s ústeckou značkou
Re: Split - Pelješac
04. 07. 2006 21:49
Bobe - díky za cenné rady!Odjíždíme zítra odpoledne,v HR budeme někdy v noci,tak snad žádné kolony nebudou.Spíš mám obavy až sjedeme v Dugopolje z dálnice,aby to bylo v pohodě.Ale jedeme uprostřed týdne,tak snad bude klid.
Jinak ti taky přeji krásnou dovolenou plnou sluníčka a pohody!!!
Re: Split - Pelješac
10. 07. 2006 23:21
Na Pelješac jedeme poprvé-do Orebiče. Známí chtěli nějaké větší letovisko,my jsme zatím byli vždy na menším klidnějším místě. Doufám že si odpočineme - někdo tu psal,že byl zajetý v Orebiči a už byl nervózní z většího počtu lidí.No uvidíme. Ale mám dotaz - známí chce jet přes Bosnu -už od severu(ne jen ten kousek)-chceme poznat krásu tamní přírody - někama kolem Sarajeva, Mostar,podél Neretvy. Máte někdo zkušenost z této cesty, rady? Pojedeme dva dny s tím, že někde přenocujeme - také uvítáme nějaký tip. Vyjíždíme 24.7.brzy ráno od Uh.Hradiště.
Re: Split - Pelješac
10. 07. 2006 23:25
Na Pelješac jedeme poprvé-do Orebiče. Známí chtěli nějaké větší letovisko,my jsme zatím byli vždy na menším klidnějším místě. Doufám že si odpočineme - někdo tu psal,že byl zajetý v Orebiči a už byl nervózní z většího počtu lidí.No uvidíme. Ale mám dotaz - známí chce jet přes Bosnu -už od severu(ne jen ten kousek)-chceme poznat krásu tamní přírody - někama kolem Sarajeva, Mostar,podél Neretvy. Máte někdo zkušenost z této cesty, rady? Pojedeme dva dny s tím, že někde přenocujeme - také uvítáme nějaký tip. Vyjíždíme 24.7.brzy ráno od Uh.Hradiště.
Re: Split - Pelješac
11. 07. 2006 06:55
Zdravim vsechny.
My vyjizdime na Peljesac v nedeli v noci. Planuji, ze pojedeme po pevnine, ne trajektem, proto bych se rad zeptal. Nekde tady ve foru (asi) jsem cetl, ze celnici v BiH (jak je tam ten kratka prejezd) vyzaduji nejaky dokument. Nemuzu si ale vzpomenout jaky, jestli mezinarodni ridicak nebo zelenou kartu nebo ja nevim co a za boha tady ten prispevek nemuzu znovu najit. Muzete mi to rict, jestli to vite?

Diky moc.
Re: Split - Pelješac
11. 07. 2006 07:07
Celníci tam nevyžadují nic, většinou jsou i líní mávnout rukou, jako že se má jet.
Re: Split - Pelješac
11. 07. 2006 07:16
HonzaD napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Celníci tam nevyžadují nic, většinou jsou i líní
> mávnout rukou, jako že se má jet.


Vazne? Opravdu jsem nekde cetl, ze tam neco chcou.
Re: Split - Pelješac
11. 07. 2006 07:47
Přes Neum jsem jel několikrát a celníky jsem snad ani neviděl, je tam pruh s nápisem transit( z Chorvatska do Chorvatska) a na zelený světlo projedeš bez zastaveníthumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil smejkali (11. 07. 2006 07:59).
Jindřich
Re: Split - Pelješac
11. 07. 2006 12:13
Jediný celník, kterého jsem na přechodu viděl, seděl s nataženýma nohama a svěšenýma rukama zády k pruhu "tranzit" a skutečně byl líný i jen mávnout rukou. Takže bez obav. smiling smiley
Bob
Re: Split - Pelješac
11. 07. 2006 17:23
Mohu potvrdit. Jel jsem tam dvakrát a pokaždé se houpali na židlích zády k pruhu transit. Teprve poté, co jsem nesměle přibrzdil, že bych se jim pochlubil svým pasem, se jeden z nich otočil a mávnul znuděně rukou. Podruhé už jsem ani nepřibrzďoval. Jediné co zjevně chtěli, bylo aby už skončila jejich pracovní doba.
Re: Split - Pelješac
11. 07. 2006 19:10
Tak to su v klidu. Diky vsem.
Re: Split - Pelješac
11. 07. 2006 21:09
Tak, jedˇ v klidu a neřeš tothumbs upgrinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil smejkali (11. 07. 2006 21:49).
Re: Split - Pelješac
14. 07. 2006 18:44
To Bob: Nevíte, jestli se dá trajekt v Ploče i Trpanji platit kartou?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 161
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.