Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim

Autor luciasnik 
Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
03. 03. 2014 13:22
Dobry den, chystame s detmi /1,5 a 3roky/ do Chorvatska - Kastel Stafilic, ubytovani uz mame. Cestou jsem se,ale chtela podivat na Plitvicka jezera. A porad dumam nad tim jak to casove a co nejlepe zkloubit,aby jsme nebyli utahany a cesta byla v pohode.. ubytovani mame na 4. cervna coz je streda. 1/ navrh jet rano z cech a ubytovat se v blizkosti Plitvic nemate nedko prehled jeslti se da sehnet obycejne ne drahe ubytovani na jednu noc pro 3dos. a dve deti.. 2/varianta je jet az na noc prijet rano, udleat vylet a dojed odpo do mista pobytu , jen si rikam jestli by toho nebylo moc.. tyto stranky jsou super..uz jsem si tu diky vam nasla cesta mnoho informaci :-)
Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
03. 03. 2014 13:29
Ceka vas dost dlouha cesta a mate dost male deti. Na jezerech nema cenu stavovat se na 2 hodiny. Urcite doporucuji prespat cestou.
avatar Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
03. 03. 2014 13:48
Z vlastní zkušenosti doporučuji:
Vyjet ráno a dopředu si zarezervovat třeba přes Booking tečka com ubytování v blízkosti Plitvice (pro dva + dvě děti za cca 50 E) a večer tam v klidu dojet, navečeřet se, vyspat, ráno si přivstat a v 8 být u pokladem. Celé dopoledne v klidu courat po parku, svést se lodí, vláčkem a v poledne vypadnout na další jízdu. Ráno doporučuji, protože později je vedro a hlavně mraky lidí a fronty u pokladem. A také doporučuji jít okruh tak aby jezera byly po levé ruce, vyhneš se závěrečnému velkému stoupaní.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
03. 03. 2014 14:05
Dekuji za ifno..pres booking uz jsem rezervaci udelala :-) a pojedem variantu jedna...:-) pekne v klidu.. daji se jezera zvladnou s kocarem ? Podotykam, ze nejsme rozmazleni..mame s kocarem projete i Krkonose :-)
avatar Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
03. 03. 2014 14:37
Dá se zvládnout, jen občas bude nutné ho poponést, občas dřevěné chodníky nejsou úplně bez mezírek. Ale viděl jsem tam kočárky. Doporučuji vchod A, sejít k velkému vodopádu a od něj se držet po pravé straně jezer a jít směrem k lodnímu převozu, (tam grilují super kuřata) a pak lodí a druhou lodí a pak buď "vláčkem zpět k vchodu A nebo pěšky, ale horní trasou pomalu stoupající a vedoucí na horním okraji skal. Je to tak pohodlnější. Nebo spodem podél vody, ale čeká vás pak klikatý výstup, kterým ráno půjdete dolů.
Hlavně fakt doporučuji ráno a ne dopoledne. Když jsme v půl jedné odcházeli, dolů se valili zástupy důchodců a pejsků (chudáci nevěděli obě skupiny co je čeká) a u pokladem byla fronta snad na hodinu. A to nebyla sobota.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MotoMoto (03. 03. 2014 14:39).
avatar Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
03. 03. 2014 15:31
V loni červenec Plitvice s dětmi 9a5 let cesta přes noc ,ubytování v Rastoke .Dopoledne výlet na Plitvice .
Nevim jak má kdo zkušenost ,ale v sezoně s kočárem je to určitě na prášky ,moc lidí a nekoukaji napravo nalevo ,že před nima je holka a kouká na rybičky . Po prohlídnutí hlavního vodopádu jsme došli k jeskyni a pak otočka a rychle do auta a směr Drašnice . Opravdu Václavák zájezd Japončiků a síla .Nechci nějak odrazovat ,ale s kočárem bych to nechtěl prodědělat . Děti horko blbě snášeji a docela na nás s kamarádem naše polovičky divně koukaly do doby ,když mohly smočit nohy do moře . Asi bych to s kamarádem prošel všechno ,ale určitě sám bez dětí a našich poloviček smiling smiley.
Je fakt ,že jsme na Plitvice jeli ,až po vyspní druhý den po 10 hod což je pozdě velké horko a zájezdy turistů.
Držim palce ať se vám vydaří ,já bych tam již děti a ženu nedostal grinning smiley Martin
Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
03. 03. 2014 16:17
Luciasnik jede začátkem června, takže nestrašit, narváno nebude. Je to taky nejlepší období pro návštěvu Plitviček. Vodopády mají ještě hodně vody, příroda kvete a je hodně zelená. Ubytko by šlo určitě v okolí sehnat i bez předešlé rezervace. S dětmi lepší jet na noc, prospí to.
avatar Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
03. 03. 2014 16:52
Souhlas s martasem. Trmácet se s kočárkem po cestách tvořených ze zprohýbaných, hrbolatých dřevěných povalků není to pravé.

Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
03. 03. 2014 17:31
Tak to ty děcka posaďme k obrazovce,to je baví.
Anonymní uživatel
Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
03. 03. 2014 18:45
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (11. 01. 2015 18:36).
Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
03. 03. 2014 18:49
Jejej, dekuji,ale moji deti na telku moc nejsou..jsme akcni rodina :-)
avatar Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
03. 03. 2014 19:23
luciasnik

nechci zrazovat, ale s kočárkem bych tu cestu neabsolvovala ani náhodou. To bych to děcko raději "vzala na koníka", protože budete po většinu cesty přenášet kočárek i dítě. V tomto případě souhlasím s Jelimanem, cesty jsou vytvořeny z dřevěných klád a schodů, a když k tomu ještě chytíte nějakou výpravu turistů, tak z těch přírodních krás nebudete mít vůbec nic. My jsme cestu sice absolvovali sami, ale před námi šla rodinka s dvěma malými dětmi a tatínek nesl téměř celou cestu kočárek a maminka děcko a druhé chytali za ruku, aby nespadlo do vody.

Tím vás ale nechci odradit. sad smiley

[www.rajce.net]
Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
03. 03. 2014 21:03
Tak jsme udelali valecnou rodinou poradu... a asi to odlozime.. byla jsem nadchnuta a nechala se unest... neni to naposled co asi jedem tak to odlozime az deti budou chodit po svych a neco z toho budou mit.. mame sebou jeste babicku a ta by mela asi celou vypravu nervy na pochodu.. az nechame babicku doma a deti budou velky,tak si udelame vylet..:-) moc dekuji za rady..
Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
04. 03. 2014 07:50
Hned po ránu to není s těmi lidmi tak hrozné. My se tam byli cestou z Pelješace okolo 10. července. Ubytovali jsme se na blind v sobotu kolem šesté večer, všude bylo plno cedulí na ubytování, nám to vyhovovalo hned v prvním baráku. Na jezera jsme vyrazili v neděli ráno hned po otevření v sedm hodin a šli jsme od zdola, abychom ty vodopády viděli před námi. To tam nebyl mimo nás skoro nikdo. Postupně se to plnilo, ale lidi mě začali vadit až kolem jedenácté. V poledne jsme sjeli zpět vláčkem dolů. To už to tam nebylo nic moc. Davy lidí a 40 stupňů. Určitě se vyplatí si přivstat.
avatar Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
04. 03. 2014 09:14
Luciasnik

s dětmi se můžete při cestě zastavit v Rastoke. Je tam nádherně a procházka kolem vodopádů se vám bude určitě líbit a navíc cesty jsou tam schůdnější, než na Plitvicích. My jsme o takovéto zastávce vůbec nevěděli, i když jsme dříve okolo jezdívali. Díky tipu na tomto fóru jsme sjeli ze silnice u Slunje a objevili další nádherný přírodní úkaz na soutoku řek Slunjčice a Korany. A od Plitvic je to jen pár kilometrů.

[www.chorvatsko.cz]

[slunj-rastoke.com]

[www.rajce.net] a dalších několik fotek
Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
04. 03. 2014 11:26
Waja moc hezké,letos mám v plánu se tam zastavit na 2 noci a v pátek celý den výlety a koupání.
Zdarec
smileys with beer
Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
05. 03. 2014 15:15
Také bych z vlastní zkušenosti doporučil Raztoke a teprve za 1-2 roky Plitvice.
Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
06. 03. 2014 08:00
Ještě doplním zkušenosti s cestováním s dětmi. S první dcerou jsme jeli poprvé, když měla 1 rok. Přenocovali jsme v Oroslavje a druh den jsme se cestou zastavili v Raztoce. Za dva roky jsme jeli když měla druhá dcera rok a ta první tři roky. Od té doby každý rok. Většinou cestou tam přespíme, cestou zpět na jeden zátah. Jezdíme zásadně přes den. V noci potřebuji spát a ne jet 1000 km. Takže místa na přespání Oroslavje, Korenica, Gospič, Posedarje. Minulý rok se nám velmi osvědčily 2 ks malých LCD (myslím 7"winking smiley umístěných na opěrkách sedadel, pro děti ideální. Vozíme sebou zásobu filmů a pohádek na USB. Ideální je propojení s audio vstupem radia (pokud to radio nebo auto umožňují), dá se potom regulovat hlasitost filmů ovladačem hlasitosti na radiu. Pokud jde o Plitvice, tak tam jsme tuším byli před 2 lety, když měly dcery 2 a 4 roky. Bylo to někdy v srpnu, v sobotu odpoledne a docela mazec. S kočárkem asi opravdu mimo sezonu a brzy ráno. Doporučuji použít vstup, který je blíž Karlovaci. Sejít k velkému vodopádu a potom pěšky k jezeru Kozjak. Tam si dát pivo, klobásu, hranolky a kuře :-) Potom lodí přes Jezero Kozjak (1 x přestup) a zpět vláčkem ke vchodu.
Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
30. 06. 2014 17:57
Má niekto skúsenosť a vie odporučiť dobré miesto na prespanie v okoli Plitvických jazier?
Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
01. 07. 2014 09:48
bubo236 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Má niekto skúsenosť a vie odporučiť dobré miesto
> na prespanie v okoli Plitvických jazier?


Minulý rok bez problémů Korenica. My jsme dávali cestu do dalmácie s přenocováním. Vyjížděli jsme ráno od Ostravy, vyčvachtali a spoznali Kehida termál v maďarsku / tak teplou vodu jsem na koupáku ještě nezažil/. Odpočali jsme si a rozhýbali, pak vodopády Rastoke, nádhera. Už večer někdy k osmé hodině Korenica. Zastavili jsme u první chalupy nabízející ubytko- v poho. Někde naproti benzínce. Pokoje v poho, cena přijatelná /nevím už kolik/. Jediné minusko bylo absence rychlovarné konvice nebo vařiče. Mohla být lepší snídaně. Ale v poho. Nazpátek při návratu z Hvaru jsme si vytipovali domeček, měl už plno. Ale hned zavolal kámoše, za pět minut přijel s mercedesem a my jeli za ním.Takhle to tam funguje. To byl supr apartmán- vše k dispozici, kuchyň, Wifi- TV .....tak vybavenou domácnost nemáme ani doma. Cena tomu odpovídala. Vyšší než jsem čekal, ale neřešil jsem to. Milí vstřícní lidé. Myslím House Mijič nebo tak nějak. Najdeš v poho.

Kolin,yawning smiley
avatar Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
01. 07. 2014 12:24
V roce 2009 jsem spal s rodinou asi 300 m od vchodu ve vesnici Rastovača. 20.7 večer příjezd 22.7 ráno odjezd. Ubytování jsem tam sháněl asi 3 minuty. smiling smiley
[www.google.cz]
avatar Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
01. 07. 2014 12:31
bubo236 máš tam odkaz v SZ je to v Rastoke ap.Modrušan
Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
01. 07. 2014 14:22
My jsme přespali v Bjelopolje, ale ukazatele k apartmánům jsou tam všude. Něco sehnat nebude problém, my jsme uspěli hned v prvním baráku. A to nás bylo osm.
Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
02. 07. 2014 18:46
orientační ceny ?
Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
02. 07. 2014 19:59
do 50 eur pre 2 dospelych, 1 dieta 10 rokov a 1 dieta 2 roky.
Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
02. 07. 2014 20:53
Myslím, že nás to vyšlo na 11 E na jednoho.
Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
03. 07. 2014 08:11
do Chorvatska jedu asi po 15, ale Plitvice jsem ještě nenaštívil. Manželka vždy spěchá k moři. Letos jsem zkusil na ni malou lež, že je to na mne už daleko, že je třeba si odpočinout a někde přespat. Jen mne trochu straší, nechat auto plné věcí na parkovišti. V Itálii mi ho 3x vykradli a už ho nerad nechávám o samotě naplněné po střechu. Ve skutečnosti tam není nic cenného , ale to zloději nevědí
Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
03. 07. 2014 13:06
My jsme parkovali na oplocené zahradě u domu. Tam byla menší šance, že do něj někdo vleze...
Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
03. 07. 2014 18:01
já to myslel tak, že budu ubytováný daleko od vsupu do rezervace a autem budu parkovat před branou
Re: Cesta do Splitu s vyletem na Plitvicka jezera s prespanim
13. 07. 2014 20:54
My spali v apartmánu cca 3 min jízdy od vchodu a domácí nám nabidl že nás tam odveze (i z5) v ceně ubytka, jinak Plitvice s 2 dětma 9 let, komplet procouraný za den a paráda. Za mě doporučuju 2 noci (radši jedu ve dne).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 194
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.