Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Vodní taxi

Autor Shimi 
Vodní taxi
06. 02. 2013 15:16
Přátelé, zakládám toto téma abych se dověděl možnosti a Vaše zkušenosti s tímto způsobem dopravy na místě. Letos poprvé na Pelješac bez auta, autobusy všude nejezdí a nechceme tvrdnout na místě. Určitě dáme opět Orebić a okolí, Žuljanu a chceme projet i Korčulu. Poradí někdo? Díky...
avatar Re: Vodní taxi
06. 02. 2013 15:47
Zeptám se mamky byla na Korčule a mám za to ,že lodním taxi jela .večer když bude doma doufám tak se zeptám na podrobnosti a napíšu nejpozději zítra co jsem zjistil M.
avatar Re: Vodní taxi
07. 02. 2013 09:58
Pelješac bez auta? Pro někoho možná nepředstavitelné, ale pokud budete bydlet v Orebiči. tak proč ne. Vodní taxi jsem nikdy nezkoušel, ale vím, že v Orebiči jsou asi jenom 2. Zato na Korčule tam jich docela hodně, včetně půjčoven člunů. Ceny ale neznám. Moto skůtr se nechá půjčit jak v Orebiči, tak samozřejmě i na Korčule. Mimo sezonu (přelom září/října a velikonoce) se nechá velice dobře po poloostrově jezdit pomocí autostopu. Místní jsou ochotní a v pohodě. V sezoně,kdy je velký provoz na místních silnicích jsem to nezkoušel.
Re: Vodní taxi
07. 02. 2013 18:51
Díky za tipy, bydlet budeme jako obvykle v Orebići, jen ta Korcula měla být tak nějak navíc (Krom Domince a Stareho Gradu). Na Pelješac jezdíme už deset let, ale letos poprvé bez auta, takže ač ho známe dobře, bude to dost jiné :-). A asi z nostalgie bych tam chtěl navštívit všechny známé a přece jen doprava po vodě mi přijde nejrychlejší. Jezdíme vždy na přelomu května a června, podruhé pak koncem září. Tak uvidíme jak to dopadne :-)
Re: Vodní taxi
08. 02. 2013 11:32
Shimi,my jedeme do Orebiče poprvé a autem,je vidět že to tam znáš,taky bychom chtěli využít taxi na Korčulu.Budete bydlet někde u pláže,nebo dál,je to od moře k domům hodně do kopce?
Re: Vodní taxi
08. 02. 2013 11:48
Taxi na Korčulu jezdí snad každých cca 20-25 min.,menší i větší lodě,někde by se dal najít i jízdní řád na větší přepravce/Mediteranska plovidba nebo tak nějak/.Jinak Orebič leží spíš v rovině,takže schody jsem tam nikdy neabsolvoval,nebo ne aspoň takové jaké jsou třeba v Brele,Pisaku atd.Nejvíš se musí přejít hlavní cesta,která vede Orebičem směrem na Viganj a dále.
Re: Vodní taxi
08. 02. 2013 12:50
Předloni jsme za za cestu z Orebiče na Korčulu platili myslím 12 nebo 16 kun za osobu. Byla to taková loď pro zhruba 50 lidí a jezdí opravdu asi tak po půlhodince. V Korčule se vystupuje přímo u hradeb.
Re: Vodní taxi
12. 02. 2013 15:48
vasek 1 a Romans: to co popisuješ není vodní taxi, ale přívoz :-(, ten už známe opravdu důvěrně. To co mě zajímá je taxi od slova taxi :-) Něco co tě zaveze kdy chceš a kam chceš...Ale i tak díky za tip.
avatar Re: Vodní taxi
12. 02. 2013 16:17
Tak mamka byla na Korčule a prej platila 10kun za převoz do města korčula ,jen nedokáže odhadnout vzdálenost jakou jela
Re: Vodní taxi
27. 02. 2013 09:11
Je to tři kilometry.Z kempu Perna. Loni to stálo 12 kn.Má to sice jizdní řád, ale zajišťuje to vodní Taxi. Mimo jízní řád jezdí na jiných trasách, podle požadavku.Loď jsem viděl na Trpanji i Hvaru.
avatar Re: Vodní taxi
01. 03. 2013 20:04
Re: Vodní taxi
02. 03. 2013 14:29
Bessy, to je opět onen přívoz, ne taxi. Nebo? Zaveze nás samotné dva na pláže okolo Korčuly? Nebo jen tak na otočku an Vela Luku? Pokud ano, bude to super... A ten první záběr je Krilojet, tím jedeme ze Splitu, zbytek podle počtu lidí a lodí to odhaduji na sezónu. My jezdíme koncem května a potom koncem září. Letos poprvé z PSČ 682 01 :-)
avatar Re: Vodní taxi
02. 03. 2013 15:56
Shimi, máš pravdu ... od 21 sec. videa ... je to přívoz na Korčulu ( není to taxi v pravém slova smyslu, jak jsi říkal ) i když tam tomu taxi říkali ...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 202
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.