Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ethanol E85

Autor PR001 
Re: Ethanol E85
09. 05. 2013 09:22
Kdybych jezdil výhradně kolem komínu autem na úrovni Favorit, tak prosím. Ale cpát to do auta, které má ještě nějakou hodnotu a není pro toto palivo fabrikou připravené a navíc riskovat, že se může něco díky tomu stát více jak 1000 km od domova, tak to mě opravdu nestojí za to.Každý typ motoru je induviduální, některý není vhodný ani na přestavbu na LPG, což samozřejmě většina úpravců odmítá. ( je to jejich chleba). V tomto bych byl moc a moc opatrný, dnešní technika není až tak jednoduchá, která by si vystačila s amatérským zkoumáním vhodnosti nebo nevhodnosti příslušného paliva. Na to jsou již laboratoře. Toť můj názor, a pohled z titulu vlivu na životní prostředí na tzv. biopaliva, je mnohem tragičtější, ale to v této diskuzi moc lidí nezajímá.
To mám raději přeplňovaného diesla, který si to "chrochtá " s velkým autem a docela slušným výkonem a hlavně kroutícím momentem,za 5 litrů, a nemusím se dále zabývat podobnými ptákovinami, jak ušetřit.
Re: Ethanol E85
09. 05. 2013 10:11
Já jsem to kdysi nalil do Felicie 1.3 MPi. Za studena špatné starty a nepravidelný chod. Jak se to zahřálo, tak už to jakžtakž jelo. Spotřebu jsem ani nepočítal, nalil jsem tam rychle normální benzín.
Re: Ethanol E85
09. 05. 2013 12:07
Tak já už sem se z Ethanolu vyléčil.Jel jsem ted 2x Prostějov-Pardubice a 1x Prostějov- Praha.Po pečlivém propočítání jsem zjistil,že s Ethanolem v poměru 1:1 to žere o 0,6-1,2 l/100 km víc než na čistý benzín.Možná řeknete že nic moc,ale na plnou nádrž to zkrátí dojezd o cca 100 km.Ethanol se vyplatí pouze tehdy,až Natural bude stát více než 39 kč.Karlovi dávám tentokrát za pravdu.
Re: Ethanol E85
12. 05. 2013 12:14
Karle, motor Volva je zhruba na tyto změny paliv připraven. Počítačová jednotka si motor sama seřídí. A spotřeba je v obou případech 9,8 ! Tedy dlouhodobá . Pokud se dostanu tady z těch hor, nastavím tempomat a jedu. Standartně mám nastaveno 95 km/hod. Fakt ale ta spotřeba mě neděsí.
avatar Re: Ethanol E85
12. 05. 2013 15:24
Darko vítej v klubu prozřelých smileys with beer tak teď te čeka už jen cesta k vodíku thumbs up Hradečáku, každé auto výrobené po roce 96 si umí samo nastavit a podávat směs skrz ŘJ, Volvo není ničím výjímečné, nekoukej na palubní PC - čídlo neumí "přečíst" některé složky z E85 stejně tak jako LPG, CNG, nebo příměsí vodíku a tak ti bude stále ukazovát poslední průměr. Schovej si pár lístku od benálu a poznamenej si na něj stav km., kolík si najel a na konec průměrnou spotřebu, pak vezmí 3-4 dohromady a spočítej znova,....nic se spalovacím motorem, tedy ani Volvo nejezdí za stejný průměr na E85 a to i v nejmenším poměru 1:10. Ethaol z čerpací staice za 27 Kč je slepá větev, leda si tak pořidít mašinku z USA co jej děla doma, znám lidí co jim výrobní náklady nepřekročí 10 Kaček a to je pak jiný kafé, (přitom v USA stojí v přepočtu 1 gallon E85 (= 3,785 L) cca 2,60 USD, ...).
Re: Ethanol E85
07. 07. 2013 04:04
Bukowski - dal jsem na tebe a spočítal jsem spotřebu. Skutečně ty lístky mi dělají spotřebu asi 10,2 ! Za E85 platím zde 25,60 kč. Za 95ku zde platím tak zhruba 36,90 kč. Tedy platil jsem. A i kdyby spotřeba byla 12 lt. je to dobré.
Re: Ethanol E85
07. 07. 2013 07:34
Bukowski napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Darko vítej v klubu prozřelých smileys with beer tak teď te
> čeka už jen cesta k vodíku thumbs up Hradečáku, každé
> auto výrobené po roce 96 si umí samo nastavit a
> podávat směs skrz ŘJ, Volvo není ničím výjímečné,
> nekoukej na palubní PC - čídlo neumí "přečíst"
> některé složky z E85 stejně tak jako LPG, CNG,
> nebo příměsí vodíku a tak ti bude stále ukazovát
> poslední průměr. Schovej si pár lístku od benálu a
> poznamenej si na něj stav km., kolík si najel a na
> konec průměrnou spotřebu, pak vezmí 3-4 dohromady
> a spočítej znova,....nic se spalovacím motorem,
> tedy ani Volvo nejezdí za stejný průměr na E85 a
> to i v nejmenším poměru 1:10. Ethaol z čerpací
> staice za 27 Kč je slepá větev, leda si tak
> pořidít mašinku z USA co jej děla doma, znám lidí
> co jim výrobní náklady nepřekročí 10 Kaček a to je
> pak jiný kafé, (přitom v USA stojí v přepočtu 1
> gallon E85 (= 3,785 L) cca 2,60 USD, ...).


Jake cidlo mas na mysli? V aute neni zadne cidlo, ktere by rozpoznavalo slozeni paliva. Smes se ridi podle obsahu kysliku ve vyfukovych plynech (lambda sonda).
Spotrebu vypocitava palubni pocitac z casu otevreni vstrikovace s pouzitim naprogramovane hodnoty, kolik paliva otevrenym vstrikovacem protece za jednotku casu. Cela zalezitost je tedy znacne presna.
Vyjimkou jsou poze stazsi vozidla francouzke provenience,ktera nezapocitavaji spotrebovane palivo kdyz auto stoji s nastartovanym motorem. Z toho asi pochazi ona skazka o nepresnosti pocitacu.

Velice dobrý článek o E85 napsal Jirka Čech [skoda.panda.cz]
Na uvedeném webu najdete více jeho článků a všechny stojí za přečtení.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (07. 07. 2013 08:29).
Re: Ethanol E85
20. 10. 2013 03:09
Takže začíná zima. Spotřeba na horách se drží tak kolem 10,8 lt/100 km. Což považuji za rozumné. Holt jsou to kopce a krátké pojížďky. Jablonné n.o. Králíky, Ústí n. O. a skutečně jen co je potřeba. Pokud jedu na "dálku" tak se to motá pod 10 lt. Ale což, 1 km mi vyjde pod 3 lč a jsem spokojen. Stále lepší než 3,90 ! A zase, co jiní na plný plyn - já na polovic a v pohodlí velkého vozu. S mým zdravotním stavem mi to moc a moc vyhovuje.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 177
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.