Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Povinná výbava v Chorvátsku

Autor PavelSK 
avatar Re: Povinná výbava v Chorvátsku
15. 06. 2012 14:29
Ano, zelená reflexní vesta je vyhrazená jen policii.
Můžeš použít oranžovou nebo žlutou.
Re: Povinná výbava v Chorvátsku
15. 06. 2012 20:14
Globík napsal(a):
-------------------------------------------------------
> triplex napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > A môžem sa spýtať? V komerčnom letáku fy. ktorá
> > predáva aj automobilové príslušenstvo píšu že v
> > Chorvátsku je povinný hasiaci prístroj min.
> 1kg.
> > Je to pravda alebo blud?
> Podívej se na příspěvek z 01. 08. 2011 21:15 a
> vyber si podle poslední věty. Pokud máš soukromé
> auto. Pokud je firemní, může to být možná
> komolikovanější.

Neviem hasiaci si teda nezakúpim. Čítať som to čítal no bolo to presne z roku 2011. Ja naozaj neviem od kedy platí nejaká viedenská dohoda a hlavne neviem vôbec či ju niekto náhodou nezrušil. Európska únia tiež vymyslí mnoho no napriak tomu sa nie každá krajina riadi zákonmi EU ale svojimi. Lekárničku nebude nikto pýtať od Rakušáka Slovenskú. Ale ja neviem si vymyslím ak máme lano a oni nie tak ho Slovenský policajt bude bez problémov pýtať. Stalo sa niekomu že poučoval Chorvátskeho policajta o videnskej dohode? Auto mám súkromné - fyzická osoba.
avatar Re: Povinná výbava v Chorvátsku
15. 06. 2012 20:29
triplex, nikto nemusí Chorvátskeho policajta poučovať o viedenskej dohode, pretože žiadny Chorvátsky policajt od teba hasiaci pýtať nebude.
Re: Povinná výbava v Chorvátsku
15. 06. 2012 21:31
Vídeňská dohoda samozřejmě ještě nebyla zrušená.
Re: Povinná výbava v Chorvátsku
15. 06. 2012 21:43
[www.uamk.cz]

zde je i povinná výbava vozidla pro cestu po HR
Informace od ÚAMK by měly být snad přesné a úplné.
Já osobně když tam jedu, beru si do auta vestu z druhého mého vozidla, tedy mám v Laguně dvě vesty, oranžové (ostatně vesta stojí pouhou 50,- korunu), no a hasičák mám samozřejmě také v každém svém voze 0,5 kg, nevíš, kdy se ti může hodit a nechat si shořet auto třeba kvůli banalitě, jen abych ušetřil pár stovek???
Re: Povinná výbava v Chorvátsku
16. 06. 2012 04:24
Ve svém autě mám asi 35 let starou přenosnou baterku která normálně svítí a když ji přepneš tak zase začne blikat oranžovým světlem. A dole má magnet na přichycení na karoserii vozidla.
Jenom asi budu muset opět vyměnit monočlánky. Jinak přenosné svítilničky na cigaretovou zásuvku - lepší jak celá vesta. Houby mi je platná barevná vesta když nebudu vidět na výměnu kola. Ta blikačka je vidět již z dálky. Dobrá věc.
Re: Povinná výbava v Chorvátsku
16. 06. 2012 12:20
Viedenská dohoda stále platí a dokonca o nej vedia aj v Rakúsku aj v slovinsku aj v polsku aj v chorvátsku. samozrejme, že sa môže nájsť jedinec ,,policajt" ktorý je mladý neskúsený a o tomto ešte nepočul, jasne, že sa sním nedohodnote ale dá sa to potom napadnúť a vymôcť peniaze späť tak ako to urobil môj známy v Slovinsku.
Ak by ste si totiž chceli spraviť okrúžnu jazdu po európe a rešpektovali vyhlášku o povinnej výbave každého štátu potrebovali by ste na to prívesný vozík!!!
Srandou je, že na slovensku je tiež zakázaná zelená fraba reflexnej vesty lebo tú údajne používajú policajti. povolená je napríklad žltá alebo oranžová, pravdou však je že policajti na slovensku už cca 2 roky používajú žlté reflewxné vesty yawning smiley) cirkus slovensko.
avatar Re: Povinná výbava v Chorvátsku
16. 06. 2012 13:09
Citaci
Mára napsal(a):
....no a hasičák mám samozřejmě také v každém svém voze 0,5 kg, nevíš, kdy se ti může hodit a nechat si shořet auto třeba kvůli banalitě, jen abych ušetřil pár stovek???

Tak pozor na to, aby byl hasičák upevněný v prostoru pro cestující a měl platnou revizní známku. V Rakousku při silniční kontrole, nemáš-li hasičák, nic se neděje. Když si ho ale policajti všimnou, můžou si ho všímat, jako by patřil do povinné výbavy vozidla. A klidně ti vypíšou pokutu za prošlý hasičák nebo neupevněný.
Když už ho máš, pak to znamená, že respektuješ předpis platný na jejich území. V tom případě musí splňovat příslušnou část předpisu pro povinnou výbavu vozidla.
Teď nemůžu najít tento výklad, ale už loni před tím varovali na stránkách ÖAMTC.
avatar Re: Povinná výbava v Chorvátsku
16. 06. 2012 14:03
... Hill ... Jardo, tak to je pro mě vážné zjištění ... já mám hasičák v kufru na gumovém závěsu
... po jisté zkušenosti ... ( netýkala se mého auta ani toho na videu ) ... kdy ve voze uhořel jeden člověk a hasící spraye z drogerie nebyly o ničem ... vozím 2 kg sněhový nebo 2 kg práškový ... tím sněhovým 2 kiláčem se uhasil i hořící motor V3S ( když už hoří celé auto, tak mají co dělat i hasiči ) ...



... k tomuto P 306 ... jsem před 3 týdny přijel sice před hasiči, ale zachránit ho mohli ti první, pokud by se nebáli ... měli po ruce pořádný hasičák a hasilo se ihned po vzniku požáru ...
Re: Povinná výbava v Chorvátsku
17. 06. 2012 00:02
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
>
Citaci
Mára napsal(a):
....no a hasičák mám
> samozřejmě také v každém svém voze 0,5 kg, nevíš,
> kdy se ti může hodit a nechat si shořet auto třeba
> kvůli banalitě, jen abych ušetřil pár
> stovek???
>
> Tak pozor na to, aby byl hasičák upevněný v
> prostoru pro cestující a měl platnou revizní
> známku. V Rakousku při silniční kontrole, nemáš-li
> hasičák, nic se neděje. Když si ho ale policajti
> všimnou, můžou si ho všímat, jako by patřil do
> povinné výbavy vozidla. A klidně ti vypíšou pokutu
> za prošlý hasičák nebo neupevněný.
> Když už ho máš, pak to znamená, že respektuješ
> předpis platný na jejich území. V tom případě musí
> splňovat příslušnou část předpisu pro povinnou
> výbavu vozidla.
> Teď nemůžu najít tento výklad, ale už loni před
> tím varovali na stránkách ÖAMTC.


to se mi zdá že už moc fantazíruješ smoking smiley
pokud ho budu mít prošlý a nemám ho v povinné výbavě těžko za něj dostanu pokutu
můžu ho vézt třeba na revizi yawning smiley
avatar Re: Povinná výbava v Chorvátsku
17. 06. 2012 08:00
... Ttome ... na revizi ... do Grazu ... ? yawning smiley
... ale mám prosbu, jsi profik ... když blafne motor osobního auta ... jakou dobu může být smysluplné hašení amatérem ( solidárním účastníkem silničního provozu ) ? ... a co když je kapota zavřená ... ? ... je to vždy na vlastní riziko ...

... kamarád, automechanik mi říkal, že přímo před ním buchla Octavia bokem do protijedoucího náklaďáku ( vinou toho, že řidič osobáku usnul ) ... no a po nárazu došlo ke ztrátě vědomí toho z oktávky ... jak buchly vaky, tak ne všechny praskly a zaklínili chlapa ... naštěstí se kapota motoru nárazem vytrhla ze zámku, tak jak se kouřilo z motoru a prskala baterka, tak to okamžitě špricovali lidi z osobáků, co zastavili ...
nejhorší bylo to, že nikdo neměl klíč na uvolnění kontaktů baterky, která jim v tu chvíli dělala starost ... bylo cítit PHM a jiskry do toho ...
tak chlapa bez ohledu na to, že měl šprajclou nohu ... vytrhli z vozu a dali ho dostatečně bokem, kde ho dostávali ze mdlob ( těžké zranění naštěstí neměl ) ... bylo to na obdočce " silnice smrti " E461 na odbočce u Kuřimi ...
Re: Povinná výbava v Chorvátsku
17. 06. 2012 14:05
Jo, na revizi do Grazu ! Třeba do Austrálie to je moje věc nebo ne? To bych jim s klidem tvrdil. Tam jde o to že ti za prošlej nemůžou dát pokutu protože ho prostě nemusíš mít já ho tam můžu mít klidně jako suvenýr yawning smiley Mimochodem ho v autě vozím.
Re: Povinná výbava v Chorvátsku
21. 09. 2012 12:19
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V současnosti je stále platná Vídeňská úmluva z
> roku 68. V té je jasně stanoveno, že povinná
> výbava vozidla musí splňovat podmínky země, kde je
> vozidlo registrováno.
> Jestli Vídeňskou úmluvu neberete vážně, tak si
> kupte rakouskou, slovinskou i chorvatskou
> lékárničku + spoustu dalších krámů které ta která
> země má předepsané.
Tak bohužel další příspěvek do nekonečné debaty. Jelikož mi tento dokument (který kopíruji) přišel od jedné z největších CK v Česku, předpokládám, že to není hoax. Vláda Francouzské republiky má bohužel jiný názor, než atnarfus a ať tedy jde celá EU do prdele, když není schopna sjednotit alespoň základní předpisy angry smiley
"dne 22/06/2012 - Direction de l'information légale et administrative
Od 1. 7. 2012 pro řidiče motorizovaných dopravních prostředků na území Francie vzniká povinnost mít ve výbavě
alkoholtester (dále jen AT). Výjimku mají pouze dvou- nebo tříkolová motorová vozidla, jejichž zdvihový objem
nepřekračuje 50 ccm.
Tento AT musí mít následující vlastnosti udávané výrobcem:
- vyznačení data expirace
- indikace může být chemická či elektronická
- byl testován v Laboratoire national de métrologie et d´essais
- splňuje normu NF X 20-702 (u chemických AT) nebo NF X 20-703 a NF X 20-704 (u elektronických AT)
Cena chemických AT se pohybuje okolo 1-2 EUR/kus, u přenosných elektronických AT začíná těsně pod hranicí 100
EUR. Oba typy AT jsou běžně dostupné v lékárnách nebo supermarketech na území Francie. Řidič vozidla
vybaveného již z výroby AT, který je propojen s imobilizérem vozidla, splňuje také podmínky nařízení.
V případě, že řidič nebude mít při silniční kontrole od 1. 11. 2012, bude povinen zaplatit na místě pokutu 11 EUR.
AT prokazuje přítomnost alkoholu v dechu řidiče. Ve Francii je zakázáno řízení při dosažení limitu 0,25 mg/l"
Re: Povinná výbava v Chorvátsku
21. 09. 2012 13:06
Vídeňská úmluva se vztahuje k výbavě AUTOMOBILU. Rozhodnutí francouzů je více něž šalamounské. Povinost mít ve výbavě AT, má každý ŘIDIČ. Tímto se Vídeňská úmluva obchází.
avatar Re: Povinná výbava v Chorvátsku
21. 09. 2012 13:06
Globík napsal(a):
> Od 1. 7. 2012 pro řidiče motorizovaných dopravních
> prostředků na území Francie vzniká povinnost ...

Globíku,
jak z toho dokážeš vyčíst, že to jsi uvedl platí nejen pro vozidla registrovaná ve Francii, ale i pro vozidla registrovaná v jiných zemích ? confused smiley
Re: Povinná výbava v Chorvátsku
21. 09. 2012 13:23
Viz můj příspěvek. Jelikož je to v češtině, není to zjevně určeno pro majitele vozidel, registrovaných ve Francii. A zdroj, ze kterého jsem to obdržel, nepovažuju za diletanstký, tedy že by to jen přeložili a nepoužili mozek k tomu, aby usoudili, že to pro Čechy neplatí.
Re: Povinná výbava v Chorvátsku
21. 09. 2012 13:24
Já myslel, že vám je dávno jasné, že něco je Víděňská úmluva a něco jiného předpis o provozu jako je naše vyhláška, ve kterých můžou být uvedeny další prvky výbavy. Je přece jasné, že jestli má některá země některý prvek výbavy uveden ve vyhlášce, tak jste povinni tu dotyčnou věc ve výbavě mít i jako cizinci. Pak se o Víděňské úmluve nemusíme bavit a nikdy se nedodneme. Je to jednoduché obcházení úmluvy. Je opravdu třeba se této věci výbavy pečlivě věnovat, neb úmluva v tomto případě může pro někoho znamenat jen cár papíru a velký flastr.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Schimi (21. 09. 2012 13:28).
avatar Re: Povinná výbava v Chorvátsku
08. 05. 2013 16:29
... popotahuji vlákno, třeba se může hodit i při pomoci někomu jinému ... osobně v autech stále vozím 2 kg HP CO2 ...


Re: Povinná výbava v Chorvátsku
08. 05. 2013 22:36
Timure už jen ten maják ti chybí.Křídla již určitě máš.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 163
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.