Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Stinica nový přístav na Rab

Autor david 
Stinica nový přístav na Rab
20. 03. 2012 00:36
Tak po 5 letech od zahájení vyýstavby jsme se dočkali Novilist . Měl by to být fofr 4 přístaviště a 5,5m hloubka, tedy vetší ponor a větší trajekty. Pominu šaškec okolo 200m silnice s neschopností úředníků. Jinak by už bylo otevřeno o rok dříve. Silně mi to připomíná kousek silnice do přístaviště Ploče nebo naši paní "statkářku" . No na Rabu už s takovou nebude vůbec k hnutí. Spoustu lidí dříve odradilo to nekonečné čekání v Jablanaci smoking smiley .
Anonymní uživatel
Re: Stinica nový přístav na Rab
21. 03. 2012 20:31
Ono tonebylo tak nekonečné, jen to chtělo vhodně načasovat. Dorazit do Jablanacu okolo druhé v noci, tři hodinky pospat v autě( já na karimatce vedle auta ) a pak hurá prvním trajektem na ostrov..
Re: Stinica nový přístav na Rab
02. 07. 2012 19:04
Anonymní uživatel
Re: Stinica nový přístav na Rab
03. 07. 2012 08:33
David má, bohužel, pravdu. Rab měl jakési kouzlo komornosti, a trajekt k tomu přispíval. Nu, vše se mění. Ne vždy k lepšímu. Nicméně jako člověk, který kdysi strávil čtyři hodiny v Karose v serpentinách nad Jablanacm, si troufnu konstatovat, že aspoň cestuícím autobusy cestovek s trochu uelví. Ovšem "moje" romantika spánku na chodníku vedle auta je tatam.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tomm (03. 07. 2012 19:49).
Re: Stinica nový přístav na Rab
03. 07. 2012 12:05
Zdravím, v sobotu ideme s rodinkou práve na Rab a pôjdem prvý krát na trajekte, tak by som rád vedel kde v prístavišti Stinica sa kupuje ticket a či akceptujú platbu kartou (maestro).
Re: Stinica nový přístav na Rab
03. 07. 2012 13:35
Po měsíci opět malé zdražení.

Re: Stinica nový přístav na Rab
03. 07. 2012 14:25
Poslat ću sve ministre na deset dana godišnjeg odmora
Milanović na otvorenju pristaništa Stinica: Devčić je dorastao vođenju Luke Rijeka
Z fotek je zřejmá i budoucí "organizace" nalodění.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil APiK1 (03. 07. 2012 17:17).
Re: Stinica nový přístav na Rab
03. 07. 2012 20:07
Zítra jedeme právě na Rab, plánuji být ve Stinici někdy brzy ráno ve čtvrtek. Dám pak vědět, jak to funguje. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Stinica nový přístav na Rab
03. 07. 2012 20:11
Rossi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím, v sobotu ideme s rodinkou práve na Rab a
> pôjdem prvý krát na trajekte, tak by som rád vedel
> kde v prístavišti Stinica sa kupuje ticket a či
> akceptujú platbu kartou (maestro).

Co třeba zde:

avatar
mdr
Re: Stinica nový přístav na Rab
04. 07. 2012 11:46
Zdražení asi proto, že je to ze Stinice o cosi dál eye rolling smiley

Mimochodem, my jsme jeli ještě z Jablanacu 23.6. odpoledne, fronta měla možná kilometr, ale šlo to fofrem, točily se tři nebo čtyři lodě, nečekali jsme víc než půl hodiny. Ale teď přes prázdniny to asi bude hustější, už když jsme se vraceli 30.6. dopoledne, tak jsem měl pocit, že se všechna ta auta a autobusy, které jely z trajektu, na ten ostrůvek nevejdou eye popping smiley

A že by měl Rab nějaké kouzlo komornosti, to bych neřekl eye rolling smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil mdr (04. 07. 2012 11:52).
Anonymní uživatel
Re: Stinica nový přístav na Rab
04. 07. 2012 13:31
mdr, musím reagovat na poslední větu Tvého posledního příspěvku. Na Rabu jsem byl naposledy L.P. 2004 na počátku září, bydleli jsme v Kamporu hned u odbočky k minikempu.
Tehdy to tam bylo jaksi...komorní a klidné.
Tvůj poznatek z letoška je jiný, než byl tehdejší můj. Myslím, že i Rab prošel vývojem ke komerci a ono kouzlo komornosti se vytrácí či zcela vytratilo. Škoda. Leč, život jde dál a Jadran bude i letos nádherně modrý.
avatar
mdr
Re: Stinica nový přístav na Rab
04. 07. 2012 14:43
Ahoj Tomme,

Rab má své kouzlo i v tom, že se turistický ruch soustřeďuje jen v určitých částech (Rab, Lopar, Suha Punta), ale například takový Kalifront a Frkanj jsou klidná místa. My jsme bydleli v Kamporu na konci zátoky Sv. Eufemija (červený domek č 41 ;-) a koupat jsme se chodili procházkou lesem na Frkanj. Ale když jsme se zašli podívat do Suha Punta nebo San Marina, tak jsme si říkali, že tenhle turistický velkoprovoz nemusíme. Nicméně se mi tam líbilo a přesto, že se snažíme každý rok jet někam jinam, říkali jsme si, že sem se ještě chceme vrátit. Ale to už jsme odbočili od tématu... přeji hezkou dovolenou na Rabu - Rab je opravdu hezký.
Re: Stinica nový přístav na Rab
07. 07. 2012 14:51
Platí to co v Jablanaci. Kdo má dřív lístek, ten dřív jede. Bez ohledu nato, v které řadě stojí.
Re: Stinica nový přístav na Rab
07. 07. 2012 18:40
To MDR: môžeš mi prosím Ťa vysvetliť kde je Frkanj. Kalifront poznám je to super miesto. Dík!
Re: Stinica nový přístav na Rab
09. 07. 2012 08:18
Zdravim z Rabu, takze v Stinici sa da platit len v hotovosti!
avatar
mdr
Re: Stinica nový přístav na Rab
09. 07. 2012 09:22
Ozzie, to je predsa ten polostrov východne od Suha Punta eye rolling smiley [maps.google.com]
Re: Stinica nový přístav na Rab
09. 07. 2012 13:40
Ano Stinica pouze hotovost. Nevím proč, ale chtějí vědět přesný věk dětí. I když reknete 2 děti 3-12, tak jim to nestačí. Jinak rovněž zdravim z Rabu.
Re: Stinica nový přístav na Rab
09. 07. 2012 14:38
To mdr: dík, ja som to hladal na západnej strane Kamporu smileys with beer My budeme v Supetarskej Drage, frkanj je pre nás ďaleko. Tak už radšej Ciganka, s gumákom za ca 25 min.
Re: Stinica nový přístav na Rab
29. 08. 2012 21:14
APiK1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Platí to co v Jablanaci. Kdo má dřív lístek, ten
> dřív jede. Bez ohledu nato, v které řadě stojí.


POTVRDZUJEM. 18.augusta som bol na Stitnici druhý v poradí na prvý ranný trajekt, prišiel som sem o 2:00 listky este nepredavali, dve hodky som podriemal-ponatahoval pri aute a ked prichádzal trajekt z ostrova uz stalo na pokladnu 50 ludi, vsetci ma s autom na trajekt predbehli, ledva som na na koniec ako predposledny zmestil smiling smiley

A trajekt plati aj sofer auta, niekto tu pisal ze nie. Aj ked je pravda za listky pri nastupe na trajekt ani nepozeraju, ale odtrhaju svoju kopiu..
Re: Stinica nový přístav na Rab
02. 09. 2012 13:36
Zdravím

Stinica je otevřena, byl jsem tam 18.8.2012 v 1:00 ráno jako druhé auto. Ve 4:00 přijel první trajekt a přivezl si pokladníka. U budky se vytvořila fronta asi 30lidí, na jejíž konec jsem se s malou postavil s tím, že v pohodě pojedeme druhým trajektem. Nakonec nás naháněči dotlačili na první trajekt jako předposlední auto. Parkoviště je dosti velké asi na 50 aut. Půlku obsadily už ráno zásobovací náklaďáky. Další auta stojí ve druhém pruhu sjezdové silnice. Ceny 17kn za osobu (řidič je také osoba), 7kn za dítě do 12ti let, 95kn za auto. V ceníku je platba i za jízdní kolo, což mne rozesmálo. Ceník byl vydán 3.7.2012.

Mějte se pěkně
Re: Stinica nový přístav na Rab
02. 09. 2012 21:50
navi ty si bol na tom Ford Galaxy? parkoval som vedla teba s mordym Ford S maxom,
ty si bol prvy, ja druhy smiling smiley toho v kempingovom aute som nepocital..
a na trajekt som siel tesne pred tebou, , ak nie predposledny tak urcite predpredposledny smiling smiley
ale mal som nervy ked som cakal v tej fronte na listky..
nakoniec je to jedno, chavalabohu, obaja sme to obaja stihli...
Re: Stinica nový přístav na Rab
03. 09. 2012 14:05
Markusino: Tak tak, to jsem byl já s rodinou. A to co leželo před mojím autem na zemi byl syn ve spacáku. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Stinica nový přístav na Rab
15. 03. 2013 09:39
Zdravím, nevíte někdo, jaký je jízdní řád. Zajímá mne, kdy jede poslední trajekt směrem na Rab.

Díky, Vašek
avatar Re: Stinica nový přístav na Rab
15. 03. 2013 10:25
Ahojte. Píše nám to tady nášsmiling smiley Admin - Rijecka oblast - trajekty: [www.chorvatsko.cz] Zdravísmiling smileyR.


avatar Re: Stinica nový přístav na Rab
15. 03. 2013 18:38
hds1200 cestovny poriadok pre rok 2013 najdes tu

[www.rapska-plovidba.hr]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 211
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.