Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

cesta vypůjčeným autem

Autor reniula 
cesta vypůjčeným autem
07. 07. 2012 12:40
Zdravím všechny!!! Určitě se najde někdo, kdo poradísmiling smiley Rodiče mají 15.7. odjíždět do Chorvatska, bohužel se jim teď pokazilo auto, mají ho sice v opravě, ale kdyby se to náhodou nestihlo nebo nešlo opravit co je potřeba vyřídit, aby mohli jet našim autem, které je napsané na přítele? Děkuju moc za odpovědi!!spinning smiley sticking its tongue out
eny
Re: cesta vypůjčeným autem
07. 07. 2012 13:10
V podstatě stačí jedna věc. Pokud je to od soukromé osoby tak existuje na stránkách ABA formulář "Potvrzení o zapůjčení vozu v osobním vlastnictví". Je tam napsáno česky,anglicky a myslím španělsky,co a jak. Pak s vyplněným zajít třeba na městský úřad a nechat úředně ověřit podpisy,stojí to asi 50Kč. Řešil jsem to před pár týdny,kdy jsme jeli autem z půjčovny a smlouva byla jenom česky.
Re: cesta vypůjčeným autem
07. 07. 2012 14:17
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 20:33).
Re: cesta vypůjčeným autem
07. 07. 2012 15:46
Pokud je to do zahraničí tak to musí být ověřeno notářem !!!!
eny
Re: cesta vypůjčeným autem
07. 07. 2012 16:18
Nemusí,stačí kulaté razítko. Pokud nedojde k nehodě,je ti to vcelku na nic,policajtům stačí,co jsem psal. Co je ale dobré,tak to mít třeba v němčině a chorvatštině.
Re: cesta vypůjčeným autem
07. 07. 2012 16:31
To ti bude k prdu neuznají nic jiného než notáře!
koukni se sem když nevěříš yawning smiley
[www.uamk.cz]
Re: cesta vypůjčeným autem
07. 07. 2012 22:22
Ttom- notářský ověřeno, neznamená ověření notářem!!!! Dělám na matrice Měú a tyto záležitosti běžně děláme. Za 30 Kč tam dostaneš kulaté razítko. Jo a ověřuje se podpis člověka, který Ti auto půjčuje. Někdo si nechává ověřit oba podpisy a holt zaplatí 60 Kč. ( sichr je sichr - čím víc pásků, tím víc Addidas - znáš to ) Tož tak !!!
Re: cesta vypůjčeným autem
07. 07. 2012 23:01
Mildousi a neděláš ty tam vrátného? já si tohle potvrzení kdysi nechal dělat a pokud je to potvrzení DO ZAHRANIČÍ TAK MUSÍ BÝT OVĚŘENO NOTÁŘEM ANI koncipient MI TO NEMOHL PODEPSAT.. šak si přečti ten odkaz je to tam jasně psaný, toš asi tak.... ono kulaté razítko je i vyřezaná brambora.... yawning smiley
Re: cesta vypůjčeným autem
08. 07. 2012 13:47
Potvrdit se to dá na kterékoliv poště označené Czech POINT. Za 5min odcházíš s ověřeným dokumentem.
Re: cesta vypůjčeným autem
08. 07. 2012 15:18
Já si myslím že nemáš pravdu, ano oveřit podpis tak lze, ale pokud je to listina určená do zahraničí (a to v tomhle případě je) tak pouze notář
Re: cesta vypůjčeným autem
08. 07. 2012 16:06
Jde jen o to, aby bylo z toho dokumentu jasné, že majitel dotyčnému skutečně auto půjčuje. Ověřením podpisu je toto zajištěno. Notář nedělá nic jiného, než pošta. Ověří totožnost majitele auta a jeho podpis. Celé se to ještě zapíše do knihy. Což dělají taktéž na poště. Díky poštám se můžou notáři zabývat důležitější činností, jako jsou prodeje nemovitostí apod. Takže se ptám, v čem nemám pravdu?
Re: cesta vypůjčeným autem
08. 07. 2012 16:29
No v tom RAZÍTKU !!! kulaté jsou obě ale na jednom bude notářstvi xxxxx a ty tam budeš mít MÚ xxxxx
do zahraničí to může ověřit jen notář.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (08. 07. 2012 16:29).
eny
Re: cesta vypůjčeným autem
08. 07. 2012 16:47
člověče,ty nedáš pokoj. I kdyby tam bylo v tom kulatém razítku uvedeno "notář ten a ten" tak ani rakušák,slovinec,chorvat netuší,jak se česky řekne notářství. toho akorát bude zajímat,jestli je tam kulaté razítko a když mu k tomu podáš ještě účet o zaplacení,tak bude v 7dmém nebi. Jinak si to ověření může taky ověřit sám na adrese vystavení,což samozřejmě NEUDĚLÁ. Ale klidně pokračuj v argumentaci,už je to o ničem.drinking smiley
Re: cesta vypůjčeným autem
08. 07. 2012 16:52
Já tam budu mít razítko pošty. Ověření listiny Českou poštou je totožný úkon jako od notáře. Pokud tomu je jinak, tak zde prosím uveď odkaz či citaci zákona. Ovšem odkaz na UAMK znám už několik let...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Martin_77 (08. 07. 2012 16:56).
Re: cesta vypůjčeným autem
08. 07. 2012 17:12
Zákon neznám ale když jsem si tohle vyřizoval tak jsem šel za notářem zazvoním otevřel koncipient a povídá co si přejete? tak říkám ověřit podpis (neřekl jsem jakej a na co...) a on říká paní notářka tu není tu není podpis ale ověřit můžete kdekoli na úřadě nebo to je LISTINA DO ZAHRANIČÍ ? říkám ano, do zahraničí, hmmm povídá tak to ne ,bohužel notářka tu není tak přijďte zítra to tady bude.....
Tak jsem z toho pochopil že pokud se tim budu prokazovat v zahraničí tak to musí bejt ověřený notářem.
tady ti to píšou taky [www.uamk.cz]
je tam jasně notářem jinak by tym logicky bylo jen že podpisy musí být ověřené!
ale věř si čemu chceš.
avatar Re: cesta vypůjčeným autem
08. 07. 2012 19:19
jezdím už firemním autem do HR 9 let a nikdy po mě potvrzení nikdo nechtěl vidět. Mám sice potvrzení o zapůjčení vozu, podpis ověřen na OÚ. Pokud je mi známo, tak notářky ověřený podpis je pouze doporučen.
Re: cesta vypůjčeným autem
08. 07. 2012 19:50
4 Ttom: Ano budu si věřit čemu chci já, tak jako ty věříš svému příběhu. Názor koncipienta není zákon či nařízení ministerstva zahraničních věcí nebo jakého ministerstva se tento problém týká. Ověření dokumentu je jeden a ten samý úkon ať ho provádí pošta nebo notář. Pochybuji o tom, že zahraniční policista je schopen si přeložit že to kulaté razítko není od notáře, ale od pošty. Zkrátka nevěř informaci z první ruky, ale ověř si to z několika zdrojů. Fáma se dá šířit rychlostí světla...
avatar Re: cesta vypůjčeným autem
08. 07. 2012 21:42
ze zájmu jsem stáhnul formuláře o půjčce auta....
[img.aktualne.centrum.cz]
[img.aktualne.centrum.cz]
v hospodě mně jeden kámoš od práv říkal, že cizojazyčný dokument ( tedy myšleno celý a pouze psaný cizí řečí) opravdu může ověřit jen notář....
v tomto případě je to defakto český dokument s cizím překladem a nevěřím, že by v cizině věděli, jak vypadá origoš razítko od našeho notáře....smoking smiley
Anonymní uživatel
Re: cesta vypůjčeným autem
09. 07. 2012 07:28
Jelimane, náš právní řád oveření podpisu notářem staví na stejnou úroveň, jako ověření matrikou a dokonce i na CzechPoint.
Ten člověk, který Ti tvrdil, že jedině notář, je buď sám notářem a holá eliminovat konkurenciyawning smiley, nebo jak píšeš- je od práv... ale nejspíše výrazně. Jen pro pořádek- úkony, pro něž je úřední ověření nutné, jsou uvedeny v občanském zákoníku a občanském soudním řádu, dílčí úprava je i v řádu správním.
Avšak, je třeba Tě pochválit,a to veřejně před klávesnicí za publikaci oněch dvou dokumentů, které tak nebude třeba nějaký čas složitě hledat.
Re: cesta vypůjčeným autem
09. 07. 2012 07:45
Jde o to, že vložený odkaz od Ttom(a) na UAMK je několik let starý. Je tam sice letošní aktualizace, ale text zůstal nezměněný. Pošta ověřování provádí tuším teprve 2,5 roku. Takže v době kdy byl psán tento text (což je určitě více jak 4roky - v roce 2008 jsem si tyto informace na UAMK poprvé přečetl) neexistovala možnost ověření dokumentu u české pošty.

Tímto bych tuto "plodnou" debatu ze své strany ukončil. Ověřujte kde chcete, ale hlavně pokud si půjčíte auto, tak si tento dokument pořiďte... Sám jsem ho nikdy nemusel ukázat, ale pokud bude třeba a nebudu ho mít, může dovolenka lehce zhořknout.
Re: cesta vypůjčeným autem
09. 07. 2012 09:26
Martin 77
Tak si prostuduj tohle:
[www.elaw.cz]

podstaté co tam píšou je asi je asi toto:
Ve vztahu k cizině nelze používat listiny vystavené nebo ověřené kontaktními místy Czech POINT. Ty jsou zatím určeny jen pro vnitrostátní použití.

Postup u některých nejčastěji používaných listin:

· Ověření pravosti podpisu: Podpis ověří notář (po předchozím upozornění, že listina má být použita v zahraničí)
.

CZECH POINT pouze pro VNITROSTÁTNÍ ÚČELY - ROZUMÍŠ TOMU?

jasně to potvrzuje i můj příspěvek výš - že mi to tvrdil i ten pracovník u notářky....
a to že na strankách UAMK je pořád to samé je asi z důvodu že to prostě platí pořád.

tak co mi povíš teď?
Re: cesta vypůjčeným autem
09. 07. 2012 09:39
Myslím, že jsem k tomu napsal vše co jsem napsat mohl. Ale děkuji za příspěvek a odkazy.
avatar Re: cesta vypůjčeným autem
09. 07. 2012 11:55
z vlastního zájmu jsem dnes zašel na náš MÚ na odbor evidence obyvatelstva a matrik.o informaci.....předložil jsem jim prázdný formulář uvedeného potvrzení o používání firemho automobilu (česko-anglicky) se slovy "provedete ověření podpisu na tomto papíru, i když je určen pro případnou kontrolu někde v zahraničí ?"oni že zajisté....já na to : "na netu se píše, že tyto papíry by měl ověřovat pouze notář" , oni na to, že jejich ověření a notářské ověření jedno jest, akorát, že to jejich je levnější....tak jsem slušně poděkoval a odešel, toť vše, a půjdu ten podpis ověřit k nim......smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (09. 07. 2012 12:08).
Re: cesta vypůjčeným autem
09. 07. 2012 12:20
Ja myslím, že je to úplne jedno kto Vám to overí. Chorváti to odo mňa nepýtali už niekoľko rokov, dokonca ani keď som tu havaroval so služobným autom. Určite nebudú skúmať, kto presne Vám to overil, uspokojí ich akékoľvek hodnoverne vyzerajúce razítko.
Re: cesta vypůjčeným autem
09. 07. 2012 12:35
Ahoj.
Jezdím služebním a mám jen plnou moc od generálního ředitele naší firmy. Není ověřeno nikým. Policisté ho chtěli dvakrát (v Bosně a v MNE). Neměl jsem problém a stačilo jim to. Je na tom moje foto, čísla pasu a občanky a bydliště. je to v češtině, angličtině a němčině. Mám pocit, že pokud vidí nějaký takový papír a je tam razítko, tak je to OK.
Srečan i siguran put
Mike
Re: cesta vypůjčeným autem
09. 07. 2012 15:41
To jeliman + veldik + Mike, nezbývá než souhlasit thumbs up. A Ttom(e) - neber ten život tak tragicky yawning smiley.
Re: cesta vypůjčeným autem
09. 07. 2012 20:46
Jeliman - thumbs up, jen s ověřením cizojazyčné listiny se musí fakt k notáři (když tam není český,či slovenský překlad ). Jinak na MěÚ jeden podpis a jedna stránka 30 Kč, u notáře + DPH ! Hovg !!
Re: cesta vypůjčeným autem
09. 07. 2012 21:06
Spousta lidí píše - nebylo po mně žádáno několik roků.
Naprosto souhlasím. Nebylo. Na př. Jeden čas bylo potřeba pro dítě samostatný papír, že je rodiče pouštějí, no hned jsem ho zařídil. Na hranicích v Zavrči jsem jim ho ukazaoval.
Čuměli na mne jak na blba.
Faktem je, že dnes jsou někteří už i plnoletí a problém nikdy nebyl.
avatar Re: cesta vypůjčeným autem
24. 10. 2012 00:25
Cesta do Chorvatska timto vypujčeným autem s vyspělou blondýnou " co má před našima " tak to už bych asi nechal těm mladšim ---video: [www.stream.cz]. -- i když ten "zátah " je famozní .
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 229
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.