Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak na Krk?

Autor hds1200 
Jak na Krk?
04. 08. 2011 10:18
Zdravím, jakou cestu zvolit na ostrov Krk? Je lepší jet Graz-Zagreb-Krk, nebo Graz-Lublaň-Krk ?
Kilometrově to vychází téměř stejně, ale má někdo užitečné poznatky ?

Díky Vašek
avatar Re: Jak na Krk?
04. 08. 2011 11:05
Ahojte. Možná někdo bude oponovat, ale letos jsme jeli Graz - Ljubljanu - Rijeka, a naprostá pohoda. Zpět - sice z jihu Croatia - a přes Zagreb na Graz - a vůbec se mi to nelíbilo - nebyla jsem spokojena s průběhem cesty, přestože čekačka byla na slovinské hranici jen asi 20 minut. Já tedy jednoznačně doporučuji přes Ljubljanu - klídek, pohoda, plynulá jízda - a i finančně si myslím i lépe.../ale nepočítala jsem to/ Zdraví R.
PS. Známku - jak Slo, tak i A - jsme koupili hned po přejezdu hranic v Mikulově - což bylo fajn. Vyjížděli jsme v sobotu asi v 10,30 hod. ze SM



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rero (04. 08. 2011 11:17).
Re: Jak na Krk?
04. 08. 2011 12:32
Který den v týdnu jste jeli, a jaká byla fronta na hranicích?

Díky
avatar Re: Jak na Krk?
04. 08. 2011 13:49
Tak ten odjezd jsem psala výše....v sobotu okolo 10,30 hod. výjezd - SM. Zdržení asi půl hodiny v zácpě za Vyškovem směrem na Brno...byly tam 2 havárky a taky je tam nějak opravována silnice/více bude vědět Bessy/. A pak už plynulá jízda se známkami - koupené v první budce v Rakousku/Slo i A/, na hraničních přejezdech maximálně 8.... a méně aut. Vídeň naprosto bezproblémová. Slovinská dálnice - sobota odpoledne - skoro prázdná. Zdraví R.
Re: Jak na Krk?
04. 08. 2011 14:56
Taktéž jsme jeli Graz-Maribor-Ljubljana-Postojna-Rijeka a maximální spokojenost, vyjížděli jsme v pátek kolem 20:00 z Ostravy a na chorvatské území jsme vjeli nad ránem, bez kolon a v pohodě. Zpátky jsme jeli stejně a vzhledem ke špatnému dni na cestování (sobota) jsme se zdrželi asi jen 45 minut na přechodu Rupa (chor-slo).
Re: Jak na Krk?
04. 08. 2011 16:04
...kdybys jel kolem Rupy na vedlejši prechod Pasjak (jako na Terst), pak bys na CRO-SLO čekal jen 5 min. a v Kozine (misto v Postojne) bys najel dalnici na Lublan...(taktež mužeš do HR - když už si zaplatil slov. daln. znamku, tak ji využij!...
Re: Jak na Krk?
04. 08. 2011 16:56
JIRKA Z RI napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...kdybys jel kolem Rupy na vedlejši prechod
> Pasjak (jako na Terst), pak bys na CRO-SLO čekal
> jen 5 min. a v Kozine (misto v Postojne) bys najel
> dalnici na Lublan...(taktež mužeš do HR - když už
> si zaplatil slov. daln. znamku, tak ji využij!...


Ahoj, a ta odbočka na Pasjak je těsně před přechodem Rupa nějak značená, nebo jsi odbočil již v Ilirske Bistrici směrem na Podgrad a pak dolů na Pasjak? Nikdy jsem tudy nejel, tak čerpám info.

Dík Vašek
Re: Jak na Krk?
04. 08. 2011 20:32
Odbočka je značená. Drž se ukazatelů na Terst. Ale JIRKA Z RI měl na mysli trasu přes Kozinu, kdy se přes Ilirskou Bystrici vůbec nejede. Trasa Krk-Rijeka-Pasjak-Kozina-Ljubjana-Maribor-Graz je sice o pár km delší, ale má několik výhod. Maximálně se využije dálniční známka ve Slovinsku, v Chorvatsku zaplatíš za dálnici jen 7,- kun, vyhneš se úseku Postojna-Rupa kde býva silný provoz a na hranicích v Pasjaku se čeká jen pár minut.
Re: Jak na Krk?
05. 08. 2011 12:52
hohza napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Odbočka je značená. Drž se ukazatelů na Terst. Ale
> JIRKA Z RI měl na mysli trasu přes Kozinu, kdy se
> přes Ilirskou Bystrici vůbec nejede. Trasa
> Krk-Rijeka-Pasjak-Kozina-Ljubjana-Maribor-Graz je
> sice o pár km delší, ale má několik výhod.
> Maximálně se využije dálniční známka ve Slovinsku,
> v Chorvatsku zaplatíš za dálnici jen 7,- kun,
> vyhneš se úseku Postojna-Rupa kde býva silný
> provoz a na hranicích v Pasjaku se čeká jen pár
> minut.


OK, dík, už jsem to naštudoval.

Vašek
Re: Jak na Krk?
05. 08. 2011 13:30
Pánové děkuji za info, příště již zkusím nejet přes Rupu :-) Cedule na Terst mě mátla....
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 186
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.